Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


WELCOME TO OUR COMMUNITY!
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Latest topics
» Türkiye
Love in space (with Zorath)  Purple12Today at 2:24 pm by Me&You

» Love in space (with Zorath)
Love in space (with Zorath)  Purple12Today at 1:18 pm by Zorath Kryll

» A trip in Japan (with Zeynep )
Love in space (with Zorath)  Purple12Today at 1:13 pm by Zeynep

» Mythological zoo reservation (with Survivor)
Love in space (with Zorath)  Purple12Today at 12:56 pm by Survivor

» Halloween
Love in space (with Zorath)  Purple12Today at 12:50 pm by Survivor

» Dominic's blog
Love in space (with Zorath)  Purple12Today at 12:36 pm by Survivor

» Condica de prezenta
Love in space (with Zorath)  Purple12Today at 12:35 pm by Survivor

» Retragere mindfreak.
Love in space (with Zorath)  Purple12Today at 12:34 pm by Survivor

» Berbec
Love in space (with Zorath)  Purple12Today at 12:24 pm by Horoscop-BOT

Recent members
See more
Visitators
Love in space (with Zorath)  Flags_0
Our allies
WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM
Top posting users this month
Me&You
Love in space (with Zorath)  EmptyLove in space (with Zorath)  I_back_titleLove in space (with Zorath)  Empty 
Rogue
Love in space (with Zorath)  EmptyLove in space (with Zorath)  I_back_titleLove in space (with Zorath)  Empty 
Survivor
Love in space (with Zorath)  EmptyLove in space (with Zorath)  I_back_titleLove in space (with Zorath)  Empty 
Horoscop-BOT
Love in space (with Zorath)  EmptyLove in space (with Zorath)  I_back_titleLove in space (with Zorath)  Empty 
Xiphion.
Love in space (with Zorath)  EmptyLove in space (with Zorath)  I_back_titleLove in space (with Zorath)  Empty 
Alethia Spitz
Love in space (with Zorath)  EmptyLove in space (with Zorath)  I_back_titleLove in space (with Zorath)  Empty 
Haruka
Love in space (with Zorath)  EmptyLove in space (with Zorath)  I_back_titleLove in space (with Zorath)  Empty 
Eris
Love in space (with Zorath)  EmptyLove in space (with Zorath)  I_back_titleLove in space (with Zorath)  Empty 
Adirson Wirat
Love in space (with Zorath)  EmptyLove in space (with Zorath)  I_back_titleLove in space (with Zorath)  Empty 
Midori
Love in space (with Zorath)  EmptyLove in space (with Zorath)  I_back_titleLove in space (with Zorath)  Empty 

Share

Love in space (with Zorath)

Velyna
××sci-fic/supranatural××
Velyna
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 2
xSilver xSilver : 11
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-09-13
×Location ×Location : Aldebaran
Love in space (with Zorath) Fri Sep 13, 2024 1:51 pm

Era o dimineață frumoasă pe Aldebaran. Îmi beau cafeaua din cereale și mă pregăteam pentru o noua zi de muncă. Meseria mea era de ghid turistic sau mai bine spus ghid turistic intergalactic. Urma să ajung la lansarea navei Phoenix 3 care urma să ducă niste turiști într-o excursie pe o planeta ce orbita Betelgeuse.
Când ajunsesem, mai erau doar 3 minute până când nava urma să decoleze. Știam că obiceiul meu de a întârzia și a fi pe ultima sută de metri la datorie, risca să îl supere pe căpitan. Nu era prima dată când întârziam dar era prima dată când fusesem cuplată in echipă cu acest capitan. Habar nu aveam daca era drăguț sau sever.
Zorath Kryll
××sci-fic/supranatural××
Zorath Kryll
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 2
xSilver xSilver : 2
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-09-13
×Location ×Location : Alurak
Re: Love in space (with Zorath) Fri Sep 13, 2024 2:19 pm

Era o zi frumoasa la locul de munca. Faceam ultimele pregatiri pentru nava. In tot acest timp ma bucuram si de felul in care aranjam lucrurile si le facceam cu grija. Era o meserie care imi placea si o faceam cu drag.
La scurt timp eram anuntat ca va veni noul ghid. La scurt timp vi e si colegul meu Ghuu care era secu dul la carma.
Abea asteptam sa primesc lista cu locatiile unde vom avea de mers si planetele pe care le vom vizita.
Velyna
××sci-fic/supranatural××
Velyna
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 2
xSilver xSilver : 11
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-09-13
×Location ×Location : Aldebaran
Re: Love in space (with Zorath) Tue Sep 17, 2024 4:55 pm

Ajung și eu la nava urmând să preiau îndatoririle de însoțitor de bord și de ghid. Intru in nava și conduc pasagerii la locurile lor. Le dau instrucțiunile de siguranță apoi le spun pe scurt ceea ce urma să vizităm.
Primul lucru notabil de pe lista erau opririle din Constelația Reticuli, culminând cu o aterizare și o cazare de câteva zile in Zeta Reticuli 2 înainte de a merge mai departe către Betelgeuse.

Opririle din Reticuli

Love in space (with Zorath)  Zeta_reticuli

Deasemenea urma să avem parte de un Safari in Gliese 86.

-Prima oprire va fi în Zeta Reticuli 1 apoi vom merge in celelalte și ne vom întoarce să mergem în Zeta Reticuli 2. Acesta urmează a fi traseul iar ceea ce vedeți în linii punctate sunt excursiile opționale. Dar se pare că majoritatea ați optat și pentru ele. Explic eu.


Zorath Kryll
××sci-fic/supranatural××
Zorath Kryll
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 2
xSilver xSilver : 2
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-09-13
×Location ×Location : Alurak
Re: Love in space (with Zorath) Today at 1:18 pm

Auzind unde vrea sa raspunda, incep sa imi bulbuc ochii. Zeta Reticuli era o zona nu prea pasnica pentru mine si erai pazit din orice pozitie. Mai ales ca acolonse aflau niste extraterestrii antisociali si pusi pe rele ca si cei de la Isis.
-Esti sigura ca aici vrei sa oprim? Daca si pe panou scrie aici, exact aici voi si opri. Am asa un gust amar si imi este frica sa nu fim luati ca si prizonieri de razboi....ii spun de indata cu o usoara temere in voce.
Era adevarat, zona Reticuli imi facea cele mai mari emotii de fiecare data cand aveam cursa in acele zone.
Sponsored content
Re: Love in space (with Zorath)

Love in space (with Zorath)
View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 1
Similar topics
-
» Graphic Space
» Love me
» PS I love you
» In love with a gay.
» We LoVe

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Unstoppable Mind :: ♦ RPG♦ :: ⚜️SCI-FIC-
Jump to: