Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


WELCOME TO OUR COMMUNITY!
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Latest topics
» A mission in Turkey (privat cu Nursema)
A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) Purple12Today at 11:57 am by Mabel

» Candice Swanepoel
A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) Purple12Today at 8:19 am by Rogue

» A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba)
A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) Purple12Yesterday at 9:30 pm by Sharma Katrina

» I'm looking for rpg partner
A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) Purple12Yesterday at 4:15 pm by Alethia Spitz

» Türkiye
A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) Purple12Yesterday at 3:06 pm by Me&You

» Condica de prezenta
A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) Purple12Yesterday at 11:24 am by Survivor

» Visit in Crystal Land (Saburo Miyo)
A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) Purple12Yesterday at 11:16 am by Saburo Miyo

» Las fierbinți
A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) Purple12Fri Jun 28, 2024 11:38 am by Survivor

» Activitatea lui Rogue pe forum
A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) Purple12Thu Jun 27, 2024 3:11 pm by Rogue

Recent members
See more
Visitators
A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) Flags_0
Our allies
WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM
Top posting users this month
Rogue
A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) EmptyA fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) I_back_titleA fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) Empty 
Survivor
A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) EmptyA fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) I_back_titleA fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) Empty 
Me&You
A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) EmptyA fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) I_back_titleA fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) Empty 
Xiphion.
A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) EmptyA fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) I_back_titleA fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) Empty 
Adolfis
A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) EmptyA fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) I_back_titleA fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) Empty 
Lucy
A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) EmptyA fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) I_back_titleA fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) Empty 
Ratonu'
A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) EmptyA fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) I_back_titleA fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) Empty 
dominic
A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) EmptyA fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) I_back_titleA fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) Empty 
Kim Wilson
A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) EmptyA fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) I_back_titleA fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) Empty 
Midori
A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) EmptyA fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) I_back_titleA fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) Empty 

Share

A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba)

Sharma Katrina
××FANTASY RPG××
Sharma Katrina
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 4
xSilver xSilver : 20
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-05-26
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : Fairytopia
A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) Thu Jun 27, 2024 8:52 pm

Era o zi torida de vară. Stăteam într-un luminiș dintr-o pădure de munte pe un șezlong lânga un lac cu un pahar de limonadă rece in mână. Pădurea era recunoscută pentru legendele ei, că prin ea umbla zânele, deși nimeni nu văzuse încă cu certitudine o zână în ultima vreme, doar ce auzise de la bunici și străbunici.
Speram sa vad un om dar legendele erau menite să îi sperie, acuzandu-ne că suntem rele, și că pedepsim pe oricine ne încalcă teritoriul.
Merhaba
××ANIME RPG ××
Merhaba
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 3
xSilver xSilver : 15
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-06-28
×Location ×Location : Cartagina
Re: A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) Fri Jun 28, 2024 10:57 am

Ma plimbam linistita prin padure profitand de vremea frumoasa de afara. Cand mergeam mai bine, vad o o licarire ca si cum ar fi un foc. Intru prin ea fara sa realizez unde ma duce. Credeam ca sunt tot in acea padure si de fapt situatia avea sa fie alta. Nici nu credeam in pirtale sau lumi paralele. Brusc ma trezesc ca ma micsorez si padurea normala arata ca si o padure a uriasilor.
Cand ma plimbam mai bine, vad ca in fata mea statea o fata cu aripi care statea relaxata si consuma apa. Ma duc la ea sa o salut.
-Salut. Unde sunt mai exact si cum am ajuns aici? ....o intreb destul de socata nestiind ce se intampla cu mine.
-Dar cat e ceasul? ....si cand ma uit la mana, vad ca nu mai aveam ceas la mana si telefon mobil. Nu mai intelegeam nimic ce se intampla si de ce imi disparuse gadget-urile.
Sharma Katrina
××FANTASY RPG××
Sharma Katrina
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 4
xSilver xSilver : 20
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-05-26
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : Fairytopia
Re: A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) Fri Jun 28, 2024 12:11 pm

-Buna! Se pare că ai ajuns in Fairytopia. Se pare că ai nimerit prin acel portal sălbatic. E un portal care apare asa random și nu poate fi controlat. Teoretic te poți întoarce în lumea ta dar practic exista o mare problema. El micșorează pe cine aduce in Fairytopia dar nu și mărește pe cine ar transporta in lumea umană. Deci practic ar fi nevoie sa ai la tine o poțiune care sa o bei odată ajunsa înapoi în lumea ta. Din fericire am așa ceva în laborator. Dar nu e nici o grabă. Căci se pare că portalul s-au închis deja. Când va apărea din nou, nu se știe și habar nu am cât timp va trece de fapt în lumea ta. Ii explic eu.
-Și mai e ceva. Daca te întorci în lumea ta, in maxim o ora, trebuie băută poțiunea de revenire la normal altfel micșorarea data de portal poate rămâne permanentă.
Pe de altă parte poți rămâne oricât dorești in Fairytopia.
Dar ar trebui sa stai pe langa mine sau oricare alte zane. Și sa nu te aventurezi in pădure singura. Aici nu mai ești în vârful lanțului trofic.
Sunt niste creaturi in pădure care te pot crede o zână fără aripi și o prada ușoară.
Apropo poate dorești să îmi vezi palatul. Și sora mea e prințesa regentă a acestui regat. E regina acestui frumos regat.

Merhaba
××ANIME RPG ××
Merhaba
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 3
xSilver xSilver : 15
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-06-28
×Location ×Location : Cartagina
Re: A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) Fri Jun 28, 2024 12:54 pm

Imi venea sa imi pun mana in cap cand am auzit asa ceva. Cum era posibil ca eu sa ajung dintr-o lume in alta. In capul meu aparand o multime de intrebari care mai de care mai ciudate.
-Si cine sa creada asta? Vrei sa zici ca sunt prada usoara?.....deja devenea din ce in ce mai ciudat. Credeam ca acea aventura prin necunoscut avea sa fie ceva mai placut. Nu ma asteptam sa dau din prima de atatea pericile si patanii. Nici nu mai stiam ce sa o mai intreb ca sa-mi raspunda. Cert era ca voi da peste multe lucruri necunoscute si ciudate.
-Auzi, ai ceva apa sa imi dai?....ma lua setea si voiam sa veau ceva de baut. Cred ca era de la cum am fugit si cum am trecut prin portal. Totusi era ciudat si placut in acelasi timp.
Sharma Katrina
××FANTASY RPG××
Sharma Katrina
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 4
xSilver xSilver : 20
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-05-26
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : Fairytopia
Re: A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) Fri Jun 28, 2024 3:44 pm

-Oricine poate ajunge din lumea umană în Fairytopia daca pătrunde prin portal. E un portal care apare random dar totuși unele dintre zâne, savanții noștri, au descoperit o legătură cu așa numitele Inele de zâne. Cercurile de ciuperci din specia Amanita Muscaria care cresc in jurul stejarilor seculari. Pe scurt cw portalul să apară trebuie îndeplinite 3 condiții: 1. Sa fie un stejar secular in preajmă. 2. Sa crească în jurul său un inel de ciuperci neapărat din specia Amanita Muscaria adică acelea roșii cu puncte albe și a 3-a variabila care încă e necunoscută odată ce am cunoaște și a 3-a regula probabil portalul nu ni se va mai părea random.Ii explic eu.
-Da, desigur că am. Am apă rece cristalină adusa din izvorul din vârful munților Cessetanni. Am și limonadă 100% naturala și am și nectar din flori. Toate 3 le am reci, răcoritoare și revigorante. Ce dorești să bei? Și ei voi chema o servitoare să îți aducă.


Merhaba
××ANIME RPG ××
Merhaba
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 3
xSilver xSilver : 15
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-06-28
×Location ×Location : Cartagina
Re: A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) Yesterday at 11:11 am

Daubdin cap pentru ca deja am primit prea multe informatii intr-un timp scurt si nu voiam sa imi bubuie capu de durere.
-Eu am sa te astept pana aduci sticla de apa. Sa sti ca imi este foarte sete si o sa beau destul de multa apa. Asa ca, te rog sa nu ai surprize.....ii spun in timp ce ma asez pe iarba. Chiarbavea sa fie o zi ciudata. Din fericire eu eram o persoana care nu se panica si avea un simt foarte dezvoltat al rationalului. Ma adaptam usor la orice situatie dupa ce analizam problema sau locul.
Mi se mai spunea si fata camelion sau fata care oriunde se simte acasa. Eu acum eram cu zambetul pe buze asteptand sa imi aduca apa racoroasa si cristalina. Iar daca era nevoie, eram in stare sa ma duc cu ea sa mai aduc acea apa gustoasa si delicioasa.
Sharma Katrina
××FANTASY RPG××
Sharma Katrina
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 4
xSilver xSilver : 20
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-05-26
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : Fairytopia
Re: A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) Yesterday at 9:30 pm

Ii aduc sticla

A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) 2018-13443931?$300px$&fmt=jpg&locale=SG_en

Si în același timp îi arat o poza.
-Aceasta apa e adusă de la un izvor din Munții Cessetanni. Uite aici poza. Daca vrei, într-o zi putem face o excursie acolo

A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) D49458525436457fbcd39717fd3d39da_464_464

Apoi ii torn in pahar apa cristalina

A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba) 102613244
Sponsored content
Re: A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba)

A fairy in mountain forest (privat cu Merhaba)
View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 1
Similar topics
-
» Race to Witch Mountain
» The Forest
» Crystal forest
» Deep Forest
» Fairy Kei

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Unstoppable Mind :: ♦ RPG♦ :: ⚜️Fantasy RPG-
Jump to: