Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


WELCOME TO OUR COMMUNITY!
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Latest topics
» A fairy in mountain forest (privat cu Me&You)
A mission in Turkey (privat cu Nursema) Purple12Yesterday at 8:52 pm by Sharma Katrina

» Visit in Crystal Land
A mission in Turkey (privat cu Nursema) Purple12Yesterday at 7:02 pm by Sharma Sanara

» Activitatea lui Rogue pe forum
A mission in Turkey (privat cu Nursema) Purple12Yesterday at 3:11 pm by Rogue

» Anime of the day
A mission in Turkey (privat cu Nursema) Purple12Yesterday at 3:10 pm by Rogue

» Manicure of the day
A mission in Turkey (privat cu Nursema) Purple12Yesterday at 3:08 pm by Rogue

» Pedicure of the day
A mission in Turkey (privat cu Nursema) Purple12Yesterday at 3:08 pm by Rogue

» Accesory of the day
A mission in Turkey (privat cu Nursema) Purple12Yesterday at 3:07 pm by Rogue

» Make up of the day
A mission in Turkey (privat cu Nursema) Purple12Yesterday at 3:07 pm by Rogue

» Hairstyle of a day
A mission in Turkey (privat cu Nursema) Purple12Yesterday at 3:06 pm by Rogue

Recent members
See more
Visitators
A mission in Turkey (privat cu Nursema) Flags_0
Our allies
WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM
Top posting users this month
Rogue
A mission in Turkey (privat cu Nursema) EmptyA mission in Turkey (privat cu Nursema) I_back_titleA mission in Turkey (privat cu Nursema) Empty 
Survivor
A mission in Turkey (privat cu Nursema) EmptyA mission in Turkey (privat cu Nursema) I_back_titleA mission in Turkey (privat cu Nursema) Empty 
Me&You
A mission in Turkey (privat cu Nursema) EmptyA mission in Turkey (privat cu Nursema) I_back_titleA mission in Turkey (privat cu Nursema) Empty 
Xiphion.
A mission in Turkey (privat cu Nursema) EmptyA mission in Turkey (privat cu Nursema) I_back_titleA mission in Turkey (privat cu Nursema) Empty 
Lucy
A mission in Turkey (privat cu Nursema) EmptyA mission in Turkey (privat cu Nursema) I_back_titleA mission in Turkey (privat cu Nursema) Empty 
Ratonu'
A mission in Turkey (privat cu Nursema) EmptyA mission in Turkey (privat cu Nursema) I_back_titleA mission in Turkey (privat cu Nursema) Empty 
Adolfis
A mission in Turkey (privat cu Nursema) EmptyA mission in Turkey (privat cu Nursema) I_back_titleA mission in Turkey (privat cu Nursema) Empty 
dominic
A mission in Turkey (privat cu Nursema) EmptyA mission in Turkey (privat cu Nursema) I_back_titleA mission in Turkey (privat cu Nursema) Empty 
Kim Wilson
A mission in Turkey (privat cu Nursema) EmptyA mission in Turkey (privat cu Nursema) I_back_titleA mission in Turkey (privat cu Nursema) Empty 
Midori
A mission in Turkey (privat cu Nursema) EmptyA mission in Turkey (privat cu Nursema) I_back_titleA mission in Turkey (privat cu Nursema) Empty 

Share

A mission in Turkey (privat cu Nursema)

Mabel
××ANIME RPG ××
Mabel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 10
xSilver xSilver : 55
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-06-09
×Location ×Location : Fairytopia
A mission in Turkey (privat cu Nursema) Sun Jun 09, 2024 10:36 pm

Era o zi frumoasă de vara când primisem misiunea de a merge în Turcia pentru a culege polen de la Garoafele Turcești pe ruta Ankara-Instambul. Aveam astfel de acoperit o distanță de 441 km cu opriri in fiecare gradina, parc și parculet din fiecare oraș și fiecare sat, și inclusiv pe camp în afara lor. Și aveam la dispoziție doar 72 ore pentru încheierea misiunii ce îmi fusese încredințată.
Ceea ce înseamna că trebuia să mă mișc foarte repede daca vroiam sa termin la timp.
Nursema Hamid
××ANIME RPG ××
Nursema Hamid
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 53
xSilver xSilver : 265
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-06-09
×Location ×Location : Istanbul
Re: A mission in Turkey (privat cu Nursema) Sun Jun 09, 2024 10:51 pm

Era o zi plăcută de vara. Nursema stătea și citea o carte în hamacul ei. Era la câteva zile după terminarea ramadan-ului. Nu prea avea ea o zi prea buna pentru ca era somnoroasa. Caldura o făcea sa adoarmă greu noaptea și dimineața se trezea destul de buimaca.
Tot asa și tot asa pana a ajuns sa adoarmă în hamac cu cartea pe fata. Briza Bosforului o făcea sa se simta confortabil în timp ce dormea linistita în hamac. Spera în sinea ei ca se va intampla ceva frumos și plăcut la un moment dat. In vis a apărut o lume feerica plina de fel și fel fiinte magice care te duceau cu gandul la tărâmurile irlandeze.
Mabel
××ANIME RPG ××
Mabel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 10
xSilver xSilver : 55
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-06-09
×Location ×Location : Fairytopia
Re: A mission in Turkey (privat cu Nursema) Sun Jun 09, 2024 11:14 pm

Cum in gradina ei creșteau câteva zeci de Garoafe Turcești, mă oprisem și acolo pentru a aduna nectarul și polenul pentru a le duce în Fairytopia și să împrăștii o parte mica din polen pentru a poleniza florile.
La un moment dat sunt urmărita de o viespe furioasă și în timpul zborului observ cum o fata dormea cu cartea pe față. Mi se păruse inițial o buna ascunzătoare, un fel de cort din hârtie. Așa că intru sub carte, iar nasul ei părândumi-se un veritabil scăunel numai bun sa mă odihnesc.
Nursema Hamid
××ANIME RPG ××
Nursema Hamid
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 53
xSilver xSilver : 265
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-06-09
×Location ×Location : Istanbul
Re: A mission in Turkey (privat cu Nursema) Mon Jun 10, 2024 11:36 am

În timp ce dormea linistita si visa, incepe sa strănut de zori. Nu știa de ce, dar strănuta pana se trezește. Cand deschide ochii și ridica cartea, vede ceva straniu. Era o sana pe nasul ei. Se ridica și începe sa vorbească aproape șoptit ca sa nu o auda cineva.
"Dar tu ce cauți pe nasul meu? Cum ai ajuns aici?" O întreabă pe acea fiinta magica. Nici nu știa dacă sa pună mana pe ea sau nu. Era atat de mica incat nu voia sa o strivească. Astepta acum ca acea fiinta sa apara in fata ei pentru a putea discuta normal cu ea.
Mabel
××ANIME RPG ××
Mabel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 10
xSilver xSilver : 55
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-06-09
×Location ×Location : Fairytopia
Re: A mission in Turkey (privat cu Nursema) Mon Jun 10, 2024 10:06 pm

Incep apoi sa zbor puțin mai sus, in fata ei astfel încât să fiu văzută.

-Buna! Mă numesc Mabel. Am venit în gradina ta ca parte a misiunii mele de a poleniza Garoafele Turcești din gradina ta și a culege nectar și polen de la ele. Din neatenție am înfuriat o viespe și a trebuit să mă adăpostesc undeva și am găsit de cuviință să mă furișez sub cartea ta, pe nasul tau. Îmi cer scuze că ți-am stricat somnul. Ii spun eu.
Și pentru a o destinde și a o face sa zâmbească, îmi luasem poziția ca și cum aș sta pe un scaun invizibil in poziția picior peste picior.
Dar pentru a mă menține pe loc în aer, aripile mele lucrau de zor, abia mai fiind vizibile în schimb făceau un zgomot ca de cicadă.

Nursema Hamid
××ANIME RPG ××
Nursema Hamid
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 53
xSilver xSilver : 265
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-06-09
×Location ×Location : Istanbul
Re: A mission in Turkey (privat cu Nursema) Wed Jun 12, 2024 1:06 pm

E uita la ea și o privea cum explica aceste lucruri. Nu se aștepta să vadă o zana inclusiv în lumea reala. Mai ales ca ea știa de zâne doar din povesti și legende.
"Tu ești reala sau halucinez?" Se simțea bine în largul ei alături de o ființă magica inofensiva. Dar nu își putea explica cum zânele pot trai în lumea oamenilor. Se simțea de parca era actrița într-un film fantasy irlandez. Nu știa ce sa facă, sa țopăie de bucurie sau sa stea serioasa ca sa nu atraga atentia.
Mabel
××ANIME RPG ××
Mabel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 10
xSilver xSilver : 55
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-06-09
×Location ×Location : Fairytopia
Re: A mission in Turkey (privat cu Nursema) Wed Jun 12, 2024 4:55 pm

-Sunt reală. Dar da, noi zânele trăim într-o altă dimensiune. Dar arareori ajungem și în lumea oamenilor cu diverse misiuni dar de obicei nu interferam cu oamenii. Și chiar daca am dori nu am putea deoarece majoritatea oamenilor nu ne pot vedea. Iar designul nostru oferit de către mama natură asemănător fluturilor e un fel de apărare împotriva celor puțini care ne pot vedea. Dorim sa fim confundate cu fluturi frumoși și lăsate în pace. Daca nu am fi confundate cu fluturi frumoși poate că vrăjitorii rai ar fi vânat deja mult mai multe dintre noi. Sângele de zâna e un ingredient cheie in poțiuni de magie neagră.Ii explic eu. Apoi mă așez în brațele ei, stand precum o păpușă.
Nursema Hamid
××ANIME RPG ××
Nursema Hamid
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 53
xSilver xSilver : 265
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-06-09
×Location ×Location : Istanbul
Re: A mission in Turkey (privat cu Nursema) Thu Jun 13, 2024 4:42 pm

Se uita la ea și o asculta cu băgare de seama. Ii parea atat de drăgălașa și de simpatica, incat mai rar asa ceva.
"Mnda, ai cu adevarat o poveste extrem de interesanta și palpitanta. Oare exista posibilitatea ca sa ma duci și pe mine în lumea ta?" O întreabă nur în timp ce continua sa o privească cum se așează ca si o păpușă pe bratele ei. Nu prea era obisnuita cu asemenea lucruri, dar își dorea sa le trăiască pe viu.
" Care este numele tău?" O întreba Nur dorind sa afle cum o cheamă. Pana la urma e normal sa facă cunostinta cu ea pentru a ști cum sa i se adreseze.
"Numele meu este Nursema Hamid. Ma bucur sa te cunosc." Si o privește atenta cum stătea pe bratul ei. Dar și ea își ținea mana în asa fel încât sa o poată vedea. Chiar daca uneori simțea ca ii amorțește de-a binelea.
Mabel
××ANIME RPG ××
Mabel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 10
xSilver xSilver : 55
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-06-09
×Location ×Location : Fairytopia
Re: A mission in Turkey (privat cu Nursema) Fri Jun 14, 2024 9:47 am

-Numele meu e Mabel. Cat despre a te duce în lumea mea, o poți face ca turist și e o singura zi pe an de Ziua Zânelor care pica pe 24 iunie. Atunci regina organizează Ziua Porților deschise când anumite zâne și anumiți oameni pot merge unii în teritoriu celorlalti fără limitări. Condiția e doar sa depună cerere și sa fie selectați de către regină. Selectația e necesară din trei motive: Nu putem permite ca oameni cu rele intenții sa vina in Fairytopia, nu putem permite mici demoni deghizati in zâne sa ajungă printre oameni și portalul are capacitate limitată de gestionare a tranzitului prin el. Ii spun eu.
-Apropo daca doresti cred că pot face un mic efort sa ajung de dimensiunea ta temporar ca sa stam de vorba mai bine.
Nursema Hamid
××ANIME RPG ××
Nursema Hamid
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 53
xSilver xSilver : 265
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-06-09
×Location ×Location : Istanbul
Re: A mission in Turkey (privat cu Nursema) Sun Jun 23, 2024 9:25 pm

"Sa sti ca te-ai gandit bine ca sa te faci de dimensiunea mea. Mai ales ca te aud usor ca si cum ai fi un ntar si face bzzz bzz." Se gandea si la ce ii spunea despre intrarea in lumea zanelor care era ceva ciudatel. Pentru o zi parca nici nu se sinchisea. Dar se gandea ca intr-o zi avea sa vada lucruri pe care nimeni nu avea sa le vada. Decat cei alesi. Iar ea avea sa fie pe lista celor alesi.
"Dar de mutat nu se poate? Pentru ca asi vrea sa ma mut acolo?Dar daca nu voia, asa era. Avea sa se obisnuiasca cu gandul de a sta doar 24 de ore in lumea lor.
Mabel
××ANIME RPG ××
Mabel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 10
xSilver xSilver : 55
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-06-09
×Location ×Location : Fairytopia
Re: A mission in Turkey (privat cu Nursema) Sun Jun 23, 2024 11:34 pm

Beau o potiune care ma face temporar de marime umana si apoi iau loc langa ea si ii spun:

-Ei bine draga mea, se poate. Dar pentru asta trebuie sa devii cetatean Fairytopian si prin consecinta sa devii zana. Dar exista doar cateva cai. Primele doua sunt casatoria cu un cetatean Fairytopian sau un act de curaj. Sa indeplinesti o provocare ce necesita aventura si mult curaj. A treia e sa se dovedeasca ca esti ruda de sange cu vreo zana. In afara de aceste 3 cai ar mai fi una dar e extrem de rar folosita. La Recomandarea unei zane. E usor de zis dar greu de facut. Practic as putea scrie o recomandare reginei. Dar pentru asta trebuie sa motivez de ce si sa fac un adevarat eseu.


Nursema Hamid
××ANIME RPG ××
Nursema Hamid
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 53
xSilver xSilver : 265
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-06-09
×Location ×Location : Istanbul
Re: A mission in Turkey (privat cu Nursema) Mon Jun 24, 2024 1:15 am

Se uita la ea si nu ii venea sa creada ce aude. Recomandarea i se parea mult mai buna si mult mai rapuda. Dar era fericita sa vada ca Mabele era de forma umana si se putea intelege cu ea vocal. Fara sa aud un bazait si zumzait de tantar.
"Prin recomandare deci? Asi putea sa optez pentru recomandare pentru ca mi se pare cel mai usor si la indemana. Cat despre casatorie, nu ma bag cu capul inainte". Prefera sa gandeasca strategic si in asa fel incat sa nu existe probleme. Avea o mi te strategica si rationala de zici ca era mostenita de la un organizator de front. Nu se arunca in fata cu capul ca sa nu aiba de suferit. Voia sa stie ca totul este bine si nimeni si nici ea nu are de suferit in urma alegerilor ei. Dar era fericita ca avea acea portita pentru intrare.
Mabel
××ANIME RPG ××
Mabel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 10
xSilver xSilver : 55
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-06-09
×Location ×Location : Fairytopia
Re: A mission in Turkey (privat cu Nursema) Mon Jun 24, 2024 3:40 am

-Bun, atunci asa ramane. Dar pentru a scrie o recomandare va trebui sa petrecem ceva timp impreuna ca prietene si sa iti pot vedea calitatile si defectele.
Sper ca regina sa accepte. Si nu iti face griji, reginei ii place diversitatea culturala. Cine stie, poate iti va da un loc de munca la palat.


Last edited by Mabel on Mon Jun 24, 2024 6:50 pm; edited 1 time in total
Nursema Hamid
××ANIME RPG ××
Nursema Hamid
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 53
xSilver xSilver : 265
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-06-09
×Location ×Location : Istanbul
Re: A mission in Turkey (privat cu Nursema) Mon Jun 24, 2024 5:55 pm

O asculta cu atentie si se gandea ce sa faca si cum sa dreaga aceasta situatie. Se simtea in largul ei auzind acest lucru. Pentru ea era ceva normal pentru ca era o fire primitoare si foarte sociabila.
"Deci asta e targetul. Usor de facut pentru ca sunt o fire sociabila." Astepta cu nerabdare sa faca Mabel primul pasa pentru a oncunoaste mai bine.
"Vrei niste apa ca sa te mai racoresti? Am canta langa hamac cu 2 phare la umbră. Zici ca am presimtit ca voi avea o vizita". Si se duce ca sa umple cele 2 pahare cu apa facuta ca si limonada. Aduce tavita ca sa se serveasca ea cu primul pahar si apoi ea.
Mabel
××ANIME RPG ××
Mabel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 10
xSilver xSilver : 55
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-06-09
×Location ×Location : Fairytopia
Re: A mission in Turkey (privat cu Nursema) Mon Jun 24, 2024 7:00 pm

-Multumesc frumos. Da, mi-ar prinde bine puțina apa sau limonadă.Spun eu.
-Ei bine, ce îți place să faci în timpul liber? Și ei bine ca musulman respecți la strictețe chestiile religioase? Mai ales acea regula că indiferent ce faci la ora fixa 6,9, 12,15, 18, 21 te întrerupi pentru a te ruga? Și e adevărat că la miezul nopții și la 3 dimineață te trezești pentru cate 5 minute de rugăciune? Sau asta o fac doar unii musulmani nu toți? Oare sunt musulmani care le pasa prea puțin de chestiile religioase precum sunt și creștini care le pasa prea puțin? Întreb eu destul de curioasă.
Nursema Hamid
××ANIME RPG ××
Nursema Hamid
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 53
xSilver xSilver : 265
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-06-09
×Location ×Location : Istanbul
Re: A mission in Turkey (privat cu Nursema) Tue Jun 25, 2024 12:06 pm

Se uita la ea uimita pentru ceea ce spune si parca pentru ea era ceva ieșit din comun. Ii venea sa rada sau sa stea serioasa. Dar trebuia sa ii raspunda la intrebari cu frumosul.
"Ei bine, mie imi pasa de religia mea si nu este o rusine. Fac abdulatiile de fiecare data cand trebuie facute."Desigur,pentru ea care nu stia, ii explica ca acele abdulatii sunt de fapt sunt acele rugaciuni care se fac atat la rasarit cat si la apus. Ca atat femeile cat si barbatii au un hogea, dar nu merg impreuna la moschee. La moschee mergand barbatii si la moscheea de femei unde hogea e femeie. Hogea fiind defapt preotul. Chiar daca religia ei parea ciudata, nu ii era rusine cu ea. Era ceva ce o reprezinta si era mandra de ea. Dar gandea la fel de modern ca si un european vestic.
Mabel
××ANIME RPG ××
Mabel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 10
xSilver xSilver : 55
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-06-09
×Location ×Location : Fairytopia
Re: A mission in Turkey (privat cu Nursema) Tue Jun 25, 2024 5:52 pm

-Ei bine, noi zânele din punct de vedere religios avem o religie unică în care credem toate. E un fel de catolicism amestecat cu principii irlandeze.Ii spun eu despre religia mea.

-Si da, nu avem o mulțime de biserici în regat. Avem doar câteva catedrale la care mergem de 2 ori pe an.
Noi considerăm că adevărata spiritualitate e in inima noastră.
Nursema Hamid
××ANIME RPG ××
Nursema Hamid
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 53
xSilver xSilver : 265
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-06-09
×Location ×Location : Istanbul
Re: A mission in Turkey (privat cu Nursema) Wed Jun 26, 2024 3:38 pm

Analiza situatia si intelese de fapt ca e mai mult decat o religie ce au ei. O combinatie din toate religiile lumii inconjuratoare.
"Eu zic ca e o combinatie din toate religiile lumii. Este mai mult decat asi crede eu. Eu numesc religia voastra o religie perfecta. Tu ce zici?" O intreba plina de entuziasm si in acelasi timp foarte bine dispusa. Isi si face a planurile pentru viitorul ei stralucit.
Mabel
××ANIME RPG ××
Mabel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 10
xSilver xSilver : 55
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-06-09
×Location ×Location : Fairytopia
Re: A mission in Turkey (privat cu Nursema) Wed Jun 26, 2024 8:43 pm

-Intradevar, așa e. Ce cărți îți place să citești in timpul liber? Personal prefer cărțile de la care poți învăța cate ceva. Cele de tip documentar le-aș numi eu. De exemplu îmi plac cărțile de astronomie, cărțile de științe, de Geografie și de Istorie și cărțile culturale desigur.
Îmi place și să citesc romane Fantasy sau SF in primul rand pentru că mă relaxează și îmi plac astfel de romane de literatură Fantasy iar în al doilea rând e un mod de a cunoaște gândirea si imaginația scriitorilor diferitelor culturi.
Sponsored content
Re: A mission in Turkey (privat cu Nursema)

A mission in Turkey (privat cu Nursema)
View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 1
Similar topics
-
» Turkey
» An unexpected love (Privat RPG)
» I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Unstoppable Mind :: ♦ RPG♦ :: ⚜️Fantasy RPG-
Jump to: