Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


WELCOME TO OUR COMMUNITY!
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Latest topics
» A fairy in mountain forest (privat cu Me&You)
I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) Purple12Yesterday at 8:52 pm by Sharma Katrina

» Visit in Crystal Land
I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) Purple12Yesterday at 7:02 pm by Sharma Sanara

» Activitatea lui Rogue pe forum
I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) Purple12Yesterday at 3:11 pm by Rogue

» Anime of the day
I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) Purple12Yesterday at 3:10 pm by Rogue

» Manicure of the day
I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) Purple12Yesterday at 3:08 pm by Rogue

» Pedicure of the day
I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) Purple12Yesterday at 3:08 pm by Rogue

» Accesory of the day
I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) Purple12Yesterday at 3:07 pm by Rogue

» Make up of the day
I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) Purple12Yesterday at 3:07 pm by Rogue

» Hairstyle of a day
I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) Purple12Yesterday at 3:06 pm by Rogue

Recent members
See more
Visitators
I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) Flags_0
Our allies
WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM
Top posting users this month
Rogue
I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) EmptyI am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) I_back_titleI am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) Empty 
Survivor
I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) EmptyI am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) I_back_titleI am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) Empty 
Me&You
I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) EmptyI am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) I_back_titleI am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) Empty 
Xiphion.
I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) EmptyI am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) I_back_titleI am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) Empty 
Lucy
I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) EmptyI am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) I_back_titleI am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) Empty 
Ratonu'
I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) EmptyI am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) I_back_titleI am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) Empty 
Adolfis
I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) EmptyI am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) I_back_titleI am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) Empty 
dominic
I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) EmptyI am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) I_back_titleI am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) Empty 
Kim Wilson
I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) EmptyI am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) I_back_titleI am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) Empty 
Midori
I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) EmptyI am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) I_back_titleI am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) Empty 

Share

I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori)

Asun Santiago
××YAKUZA××
Asun Santiago
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 2
xSilver xSilver : 15
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-06-04
×Location ×Location : x x x
I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) Tue Jun 04, 2024 2:48 pm

Se apropia ziua unui Festival faimos în regiunea din care făceam eu parte. Îmi luasem liber de la serviciu (lucram la Palat - mă ocupam de mai multe lucruri în paralel, pregătirea prințesei, pregătirea mesei, o însoțeam pe prințesă în mai multe locuri să mă asigur că nu are nevoie de o reîmprospătare de machiaj) vreo câteva zile ca să pot participa și eu la Festival.

Mă îmbrăcasem în cele mai bune haine ale mele, nu erau de lux, pentru că nu era bogată, însă cred că arătam decent.

Mă apropii de mulțime și de inaugurarea Festivalului care începeau cu un concert. Am aplaudat o dată cu ceilalți și am ascultat muzică dintr-un loc cu o privire perfectă spre scenă.

Abia așteptam să mă duc la standurile de mâncare să consum bunătăți. Economisisem bani special pentru a putea să iau câte ceva de la fiecare stand.

Însă când să plec de la locul concertului către standuri n-am fost atentă și m-am lovit de cineva.
”Uh! Îmi pare rău! Îmi cer mii de scuze” îi spun personei respective.
Belle Jorie
××FANTASY RPG××
Belle Jorie
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 40
xSilver xSilver : 200
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-06-01
×Age ×Age : 18
×Location ×Location : Crystal cave
Re: I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) Tue Jun 04, 2024 4:21 pm

Vara, unul din anotimpurile favorite ale lui Belle. Chiar daca abea se trezește, ei nu ii pasa acest lucru. Știa ca avea sa mearga la festivalul ținutului. Își pregătește hainele în modul în care a învățat-o mama ei. Dupa ce toate erau puse la punct, Belle iese din casa. In drum spre târg se întâlnește cu câțiva cunoscuți. Sta la o poveste și parca uita de drumul ei.
 Cand își revine în fire, își ia la revedere și merge în directa târgului. Din graba pe care o avea, se da de cineva. Tot ce reușea sa facă e sa își ceara scuze. 
"Vai mie, imi pare rau". Dar agitația dispare când realizează ca si cealaltă persoana spune același lucru. Își ridica privirea și ii zâmbește. "" Stai liniștită, nu este nici o problema. " Nu se aștepta să mai pățească cineva același lucru. Pentru ea se simțea de parca toată întâmplarea era în oglinda. Nu știa ce sa facă, sa rada sau sa stea serioasa. Pentru ea era o situatie destul de ciudat ca. Spera sa nu se simta incomod și fata de lângă ea, cu care se ciocni.
Asun Santiago
××YAKUZA××
Asun Santiago
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 2
xSilver xSilver : 15
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-06-04
×Location ×Location : x x x
Re: I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) Thu Jun 06, 2024 12:18 pm

Uitându-mă mai atentă la fata pe care o lovisem, realizez că și ea este o zână ca și mine, chiar dacă ne țineam amândouă aripile pliate ca să nu ieșim în evidență. Ce coincidență frumoasă. Poate că a fost destinul ca noi să ne întâlnim, chiar dacă sub această circumstanță a unei neatenții din partea amândurora, ca să devenim prietene.
”Eu sunt Asun, îmi pare bine ” m-am hotărât să ies din anonimat și am întins mâna către ea în semn de amiciție. I-am cuprins mâna în a mea. Era atât de fină și catifelată.. am roșit un pic și apoi mi-am retras-o. ”Eu am venit singură la festival pentru că toate prietenele mele sunt plecate într-o vacanță , în care eu nu m-am putut duce tocmai pentru că n-am vrut să ratez festivalul pe care-l așteptam de luni bune. Ai vrea să petrecem timp împreună și să ne distrăm aici la festival împreună?” i-am propus eu și am zâmbit timid.
Belle Jorie
××FANTASY RPG××
Belle Jorie
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 40
xSilver xSilver : 200
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-06-01
×Age ×Age : 18
×Location ×Location : Crystal cave
Re: I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) Thu Jun 06, 2024 2:44 pm

I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori) Pink_bow_dividers_by_nutellalicious_d5gf2lz-fullview.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9MzAiLCJwYXRoIjoiXC9mXC84ODBmMzQxNS1hMDdjLTRhNWYtOTVmNi1hYTM3NzA1ZjU4MDdcL2Q1Z2YybHotOWM5M2QzNGItMTFkNi00NTg5LWE3YTctYTMyYWY5ZmM4YzQ2LnBuZyIsIndpZHRoIjoiPD0zMDAifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6aW1hZ2Uub3BlcmF0aW9ucyJdfQ
Dorinta ei de a deveni prietene, o făcu pe Belle sa se simta în al 9lea cer. Se simțea atat de bine sa știe ca Asun, fata cea noua nu se supara se pe ea. Intre timp da palmă cu ea și se retrase ușor.
"Imi pare bine sa te cunosc. Eu sun Belle. Și asi vrea cu mare drag sa ne petrecem timpul impreuna" Era incantata sa vadă ca nici ea nu avea sa fie singura. Mai ales ca situația era cam la fel. Surorile mereu plecate în vacanta la ocean și ea a preferat sa stea acasă tot din același motiv, festivalul.
"Nu știu de ce, dar situatiile noastre se aseamănă foarte bine. Și eu am preferat sa rămân acasă tot pentru a participa la acest festival. Îl aștept cu atâta entuziasm." Ii spune belle plina de emoție și bucurie. Abea asteptand sa se distreze alături de Asun.
Sponsored content
Re: I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori)

I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori)
View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 1
Similar topics
-
» la vie est belle
» An unexpected love (Privat RPG)
» A mission in Turkey (privat cu Nursema)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Unstoppable Mind :: ♦ RPG♦ :: ⚜️Fantasy RPG-
Jump to: