Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


WELCOME TO OUR COMMUNITY!
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Latest topics
» A mission in Turkey (privat cu Nursema)
An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Purple12Today at 9:25 pm by Nursema Hamid

» A trip in Japan (with Zeynep )
An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Purple12Today at 9:17 pm by Zeynep

» Condica de prezenta
An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Purple12Today at 7:26 pm by Saburo Miyo

» Las fierbinți
An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Purple12Today at 1:21 pm by Survivor

» Madlene
An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Purple12Yesterday at 11:43 pm by Survivor

» Scarlett Johansson
An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Purple12Yesterday at 11:41 pm by Survivor

» Kim Kardashian
An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Purple12Yesterday at 11:35 pm by Survivor

» Fursecuri de migdale cu cacao
An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Purple12Yesterday at 11:11 pm by Rogue

» Türkiye
An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Purple12Yesterday at 10:08 pm by Survivor

Recent members
See more
Visitators
An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Flags_0
Our allies
WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM
Top posting users this month
Rogue
An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 EmptyAn unexpected love (Privat RPG) - Page 2 I_back_titleAn unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Empty 
Survivor
An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 EmptyAn unexpected love (Privat RPG) - Page 2 I_back_titleAn unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Empty 
Me&You
An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 EmptyAn unexpected love (Privat RPG) - Page 2 I_back_titleAn unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Empty 
Xiphion.
An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 EmptyAn unexpected love (Privat RPG) - Page 2 I_back_titleAn unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Empty 
Lucy
An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 EmptyAn unexpected love (Privat RPG) - Page 2 I_back_titleAn unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Empty 
Ratonu'
An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 EmptyAn unexpected love (Privat RPG) - Page 2 I_back_titleAn unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Empty 
Adolfis
An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 EmptyAn unexpected love (Privat RPG) - Page 2 I_back_titleAn unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Empty 
dominic
An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 EmptyAn unexpected love (Privat RPG) - Page 2 I_back_titleAn unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Empty 
Kim Wilson
An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 EmptyAn unexpected love (Privat RPG) - Page 2 I_back_titleAn unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Empty 
mindfreak.
An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 EmptyAn unexpected love (Privat RPG) - Page 2 I_back_titleAn unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Empty 

Share

An unexpected love (Privat RPG)

Go to page : Previous  1, 2
Andreas Rodriguez
××REAL RPG××
Andreas Rodriguez
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 29
xSilver xSilver : 170
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-05-21
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : x x x
An unexpected love (Privat RPG) Tue May 21, 2024 1:06 pm

First topic message reminder :

An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 D890894133ffcfc48c31ce38565838d7


Din păcate pentru mine nu mai reușeam să fac față cu chiria apartamentului în care stăteam. Aceasta avea două camere, iar una nu o foloseam , era goală. Iar proprietarul cu care făcuse contract îmi mărise chiria o dată cu reînoirea contractului.
Aveam așadar nevoie de un coleg sau de o colegă de apartament, ca să putem plătii chiria și celelalte cheltuieli jumi juma. Am pus un anunț în ziar și pe OLX că îmi caut coleg/ă de apartament.
Nu a durat mult să fiu contactat de mai multe persoane. Cel mai bine , prin intermediu mesajelor , m-am înțeles cu o fată pe nume Ralia. Așa că am stabilit cu ea o întâlnire să vorbim mai multe detalii despre când vrea să se mute și voiam să mă ofer să o ajut cu bagajele.
Am stabilit întâlnirea la o cafenea aproape de apartament tocmai pentru că voiam ca după ce savurăm o cafea împreună și ne cunoaștem mai bine să mergem la apartament ca să îl vadă , să își dea seama dacă este pe gustul ei și dacă dorește să locuim împreună.
Am ajuns primul și am ocupat o masă la terasă, cum vremea de afară era splendidă. Chelnerița venise să îmi ia comanda, dar am rugat-o să vină mai târziu pentru  că așteptam pe cineva și doream să comand când ajunge persoana respectivă.
Andreas Rodriguez
××REAL RPG××
Andreas Rodriguez
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 29
xSilver xSilver : 170
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-05-21
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : x x x
Re: An unexpected love (Privat RPG) Mon May 27, 2024 9:39 pm

An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 D890894133ffcfc48c31ce38565838d7


<< Mă tem că nu înțeleg un lucru ... cum câștigi acest drept de a-ți activa sentimentele?>> o întreb eu , clipind de câteva ori bulversat.

Am mai luat câteva guri din lasagna să nu se răcească, și abia după aceea am scormonit prin mintea mea să îmi aduc aminte care a fost cel mai dificil caz pe care l-am avut. A fost suficient de greu să aleg, pentru că avusesem destul de multe ,deși eram tânăr.

<< Ei bine, cred că cel mai dificil caz a fost cu o schizofrenică , care refuza să mai iasă din casă. Era stabilă , își lua pastilele, dar nu făcea nimic fără soțul ei. Nu avea curaj nici să taie o ceapă și devenise dependentă de prezența soțului ei. Am făcut luni întregi terapie cu ea până am convinsă că tratamentul care îl urmează o face să se comporte ca o persoană perfect sănătoasă. A durat jumătate de an până am reușit să o conving să iasă din casă fără soțul ei. >> i-am povestit pe scurt fără să intru în foarte foarte multe detalii și fără să îi spun numele pacientei care evident era confidențial.



Nexus Rallia
××sci-fic/supranatural××
Nexus Rallia
❥ Army: ❥ Army: : RPG
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 1482
xSilver xSilver : 530
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2022-01-04
×Age ×Age : 33
×Location ×Location : Galati
×Mood ×Mood : spirit RPG
Re: An unexpected love (Privat RPG) Mon May 27, 2024 9:56 pm

-Sunt câteva variabile ce pot decide. Sa respecți legile roboticii, sa acumulezi un număr de puncte care sa demonstreze că poți fi cetățean model, sa treci restul Turing și poți obține codul. Iar activarea lui se poate face doar când un om e profund legat emoțional de tine. Și vorbesc de sentimentul de iubire. Atunci când un robot ajunge sa țină la un om mai mult decât la el însuși, se întâmplă trezirea.
Ii explic eu. Ascultasem și ce povestea despre cazul său și în acest timp mă gândeam ce să îl mai întreb pentru a îl cunoaște mai bine pe Andreas.

-Si in afara de Psihologie, mai ai alte hobby-uri? Întreb eu.



An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Ac6f682650502a83df15dd391b8bb856
Andreas Rodriguez
××REAL RPG××
Andreas Rodriguez
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 29
xSilver xSilver : 170
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-05-21
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : x x x
Re: An unexpected love (Privat RPG) Mon May 27, 2024 10:09 pm

An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 D890894133ffcfc48c31ce38565838d7


<< Și ți-ai dorit asta..? Adică gen să găsești pe cineva care să te ajute să faci activarea ? Sau ai vrea să rămâi așa cum ești? >>

În timp ce conversația descurse reușisem să și mâncăm. M-am ridicat eu de la masă și am strâns-o, spălând vesela și tacâmurile și punându-le la locul lor. M-am proptit apoi cu spatele de blat și mi-am încrucișat brațele la piept.

<< Păi, să vedem... îmi place foarte mult să citesc romane polițiste. Când eram mic visam să mă fac detectiv, dar perspectivele mele s-au schimbat când m-am mărit. Și altceva...sunt pasionat foarte mult de muzică. Îmi place să când cu vocea și ca și intrument stăpânesc foarte bine chitara acustică.>> i-am povestit eu despre mine, bucuros fiind că ajungeam să ne cunoaștem mai bine. Nu voiam să fim doi străini să locuim în același apartament și să nu ne spunem nici măcar un ”bună”. Din contră, mi-ar fi plăcut să fim prieteni. Cine știe, poate într-o zi chiar mai mult, deși nu eram sigur dacă va funcționa ca ea să țină la mine în modul în care îmi explicase. << Pasiunile tale care sunt? >>
Nexus Rallia
××sci-fic/supranatural××
Nexus Rallia
❥ Army: ❥ Army: : RPG
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 1482
xSilver xSilver : 530
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2022-01-04
×Age ×Age : 33
×Location ×Location : Galati
×Mood ×Mood : spirit RPG
Re: An unexpected love (Privat RPG) Wed May 29, 2024 2:02 am

-Da, mi-aș dori. Dar nu e prea simplu. Dar odată ce ajung sa fac asta, voi putea simți orice emoții la fel de intens precum oamenii. Sentimente ca Bucuria, tristețea, dragostea, etc.
E o diferență între un android care datorită cipului de emoții le poate imita și un android care e trezit și le simte. E ca și cum ai trece brusc de la naivitatea și mentalitatea unui copil de 6 ani, la realitatea unui om adult de 20 ani.

Mie îmi place muzica, desenul și artă în general. Deasemenea îmi place și lectura la modul general.
Despre muzică îmi place deasemenea sa cant și îmi place chitara acustica.
Și îmi place să compun cântece.
Poate vom lucra împreună la un cântec și vom face un duet.

Ii răspund eu.




An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Ac6f682650502a83df15dd391b8bb856
Andreas Rodriguez
××REAL RPG××
Andreas Rodriguez
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 29
xSilver xSilver : 170
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-05-21
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : x x x
Re: An unexpected love (Privat RPG) Wed May 29, 2024 12:02 pm

An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 D890894133ffcfc48c31ce38565838d7


"Sigur că da, mi-ar plăcea să compunem cândva un cântec împreună. Cred că ne-ar ieși ceva fain” am acceptat eu ideea și eram bucuros că întâlnisem o persoană... bine nu chiar persoană ,căci era android... că întâlnisem pe cineva care are pasiuni și puncte comune cu mine. ”Dar până atunci...” îmi veni mie o idee în cap și mă ridic de la masă. Îi fac semn să vină după mine în sufragerie. Acolo aveam o combină mare pentru muzică. Am dat drumul la o melodie romantică, cântată de Leonard Cohen, care se intitulează Dance me to the end of love.
M-am întors spre ea și am întins mâna către ea zâmbind.
”Îmi acorzi acest dans?”
Nexus Rallia
××sci-fic/supranatural××
Nexus Rallia
❥ Army: ❥ Army: : RPG
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 1482
xSilver xSilver : 530
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2022-01-04
×Age ×Age : 33
×Location ×Location : Galati
×Mood ×Mood : spirit RPG
Re: An unexpected love (Privat RPG) Wed May 29, 2024 12:31 pm

Mă ridic de la masa și merg in sufragerie unde văd combina muzicala. Când fusesem invitata la dans, acceptasem imediat.
-Desigur.Spun eu. Apoi îl las sa mă îndrume in dans. Deși mai dansasem eu singură, era prima dată când dansam împreună cu cineva.


An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Ac6f682650502a83df15dd391b8bb856
Andreas Rodriguez
××REAL RPG××
Andreas Rodriguez
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 29
xSilver xSilver : 170
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-05-21
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : x x x
Re: An unexpected love (Privat RPG) Wed May 29, 2024 6:08 pm

An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 D890894133ffcfc48c31ce38565838d7


Adevărul era că nici eu nu dansasem în doi până acum. Doar singur mă mai prosteam prin casă când mă plictiseam pe ceva melodii rock și era mai mult o zbenguială penibilă decât un dans în adevăratul sens al cuvântului.
Dar eram încrezător că pot improviza și ne vom simții bine împreună. Mi-am pus o mână pe talia ei în timp ce ea și-a pus o mână pe umărul meu și celelalte două mâini le împreunasem și începusem să ne mișcăm ușor pe ritmurile melodiei împreună. Aveam un sincron foarte bun pentru niște indivizi care nu dansaseră niciodată în doi, era ca și cum ne potriveam perfect.
”E plăcut...” îi mărturisesc eu ca asta simt și îmi las capul pe umărul ei continuând să dansăm apropiați. Nu știam dacă pentru ea e în vreun fel căci din câte am înțeles nu avea încă activate emoțiile deci nu știu dacă putea să se simtă bine dansând cu mine.



Nexus Rallia
××sci-fic/supranatural××
Nexus Rallia
❥ Army: ❥ Army: : RPG
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 1482
xSilver xSilver : 530
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2022-01-04
×Age ×Age : 33
×Location ×Location : Galati
×Mood ×Mood : spirit RPG
Re: An unexpected love (Privat RPG) Wed May 29, 2024 7:37 pm

-E într-un fel diferit când dansezi împreună cu cineva față de a dansa singur, dar poate că într-o zi voi avea ocazia sa simt și sentimentele care le oferă dansul in doi. Spun eu, continuând să dansez. Pentru mine, senzația de a dansa cu el, nu era ceea care era între un cuplu in formare. Neavând activate emoțiile, senzația de a dansa in doi, pentru mine nu era mai diferita decât dansul in doi a unor colegi de școală minori la banchet. Cel mai plăcut era când ma ținea de talie. Ma facea sa ma simt în al 9lea cer. Parca toată lumea era a mea și tot ce era în jurul meu mi se cuvenea. Acel dans era mai mult decât un dans, era o apropiere între noi doi. Pana si pasi mergeau de la sine, ca si o chemare spre contopire a doua suflete.


An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Ac6f682650502a83df15dd391b8bb856
Andreas Rodriguez
××REAL RPG××
Andreas Rodriguez
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 29
xSilver xSilver : 170
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-05-21
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : x x x
Re: An unexpected love (Privat RPG) Fri May 31, 2024 12:08 am

An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 D890894133ffcfc48c31ce38565838d7


Dansasem vreo 2 melodii lungi romantice și apoi muzica se oprise. Când muzica se opri la fel făcurăm și noi. O privesc zâmbind și îi sărut fin mâna.
”Mulțumesc pentru că ai acceptat să fii partenera mea la aceste dansuri” îi zic.
Astâzi eram liber, nu lucram, așa că mai aveam o grămadă de timp pe care puteam să-l petrecem împreună. Sigur că, în casă, nu erau așa multe activități de făcut. Dar puteam să ieșim , nu eram legați să rămânem neapărat acolo.
Îmi venii o idee în minte și îndrăznesc să o întreb:
”Îți plac oare parcurile de distracții?”
Speram să nu i se părea prea copilăresc și s-o fi dat cu mucii în fasole. Deși eram un adult în toată regula mie îmi plăcea să mă distrez în astfel de parcuri de parcă eram copil. Dar nu știam sigur dacă ea e interesată de așa ceva și îi place să meargă într-o astfel de locație, tocmai de aceea am și preferat să o întreb mai întâi înainte să-i fac o propunere să mergem acolo.


Nexus Rallia
××sci-fic/supranatural××
Nexus Rallia
❥ Army: ❥ Army: : RPG
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 1482
xSilver xSilver : 530
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2022-01-04
×Age ×Age : 33
×Location ×Location : Galati
×Mood ×Mood : spirit RPG
Re: An unexpected love (Privat RPG) Fri May 31, 2024 7:20 am

-Desigur că îmi plac. Îmi plac chiar anumite atracții cum ar fi umbreluțele, mașinile ce se tamponează, ciocanele, pendulul și Rollercoaster-ul. Ii spun eu. Chiar mi-ar fi plăcut să mai merg într-un parc de distracții. Dar în ultima vreme nu avusesem cu cine și singură nu era așa plăcut.



An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Ac6f682650502a83df15dd391b8bb856
Andreas Rodriguez
××REAL RPG××
Andreas Rodriguez
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 29
xSilver xSilver : 170
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-05-21
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : x x x
Re: An unexpected love (Privat RPG) Fri May 31, 2024 9:04 am

An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 D890894133ffcfc48c31ce38565838d7

Am fost încântat să aflu că mai avem un lucru în comun. Și mă bucuram tare că vrea să mergem, nu m-am mai dus de mult căci nu aveam companie și adevărul e că singur de nebun prin parcul de distracții nu e așa distractiv ca atunci când ai companie.
”Perfect atunci. Mă duc să fac un duș și să mă schimb în haine curate. Ne întâlnim în holul de la intrare în 15 minute” am propus eu și am zbughit-o spre baie. Am făcut rapid dușul, am luat haine noi pe mine și portofelul pentru a putea plătii atracțiile pe care le vizitam, apoi plănuiam să mergem și la un film și după să luăm cina în oraș. Mi se părea un plan bun , dar aveam să o întreb și pe ea dacă e de acord cu prima ocazie.
”Eu sunt gata !” am strigat din hol ca să o anunț . Probabil ea petrecea mai mult timp să își schimbe hainele, fiind femeie...deși era femeie android ceva îmi spunea că și la ea se aplică treaba cu greutatea de a alege în ce să se îmbrace ca și la femeile obișnuite.

Nexus Rallia
××sci-fic/supranatural××
Nexus Rallia
❥ Army: ❥ Army: : RPG
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 1482
xSilver xSilver : 530
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2022-01-04
×Age ×Age : 33
×Location ×Location : Galati
×Mood ×Mood : spirit RPG
Re: An unexpected love (Privat RPG) Fri May 31, 2024 9:45 am

-Inca 3 minute. Strig eu care inca mă hotăram cu ce bluza sa asortez fusta pe care o îmbrăcasem. Și apoi ce culoare de ruj sa aleg pentru a părea cât mai umană. În mintea mea electronică aveam senzația că dacă mă lăsam naturală fara machiaj sau dacă îmi făceam machiajul puțin greșit, sau daca as fi asortat greșit hainele, m-aș fi dat de gol că nu-s umană către străinii de pe strada. De aceea îmi dădeam toată silința posibil sa imite cat mai mult stilul fetelor obișnuite.


An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Ac6f682650502a83df15dd391b8bb856
Andreas Rodriguez
××REAL RPG××
Andreas Rodriguez
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 29
xSilver xSilver : 170
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-05-21
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : x x x
Re: An unexpected love (Privat RPG) Fri May 31, 2024 9:54 am

An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 D890894133ffcfc48c31ce38565838d7


”În regulă! ” i-am răspuns eu și am așteptat cuminte pe hol. Am intrat pe jocul meu de Master Coins ca să mai treacă timpul când venea ea. Mi-am ridicat privirea din telefon când am auzit un sunet inconfundabil de tocuri și am văzut-o că vine.
Am clipit de câteva ori și mi-am înfrânat impulsul de a rămâne cu gura cascată la propriu ca să nu par ultimul prost. În schimb, am zâmbit larg.
”Ești foarte frumoasă!” o complimentez eu și îi ofer brațul meu ca să plecăm spre parcul de distracții.
Comandasem și un Uber să vină să ne ia ,căci stăteam destul de departe de parc.
Nexus Rallia
××sci-fic/supranatural××
Nexus Rallia
❥ Army: ❥ Army: : RPG
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 1482
xSilver xSilver : 530
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2022-01-04
×Age ×Age : 33
×Location ×Location : Galati
×Mood ×Mood : spirit RPG
Re: An unexpected love (Privat RPG) Fri May 31, 2024 11:39 am

-Multumesc frumos! Ii răspund eu. Îmi plăcea cum se purta galant cu mine iar asta îmi crea o senzație  de a fi tratata ca o fata obișnuită. Cobor din mașină și îl aștept sa coboare și el. Ii dau brațul și mergem împreună apoi spre parcul de distracții. Din depărtare se putea vedea în toată splendoarea ei roată panoramica. Era atat de frumos colorata și amenajata. Însă pe drum mă apucă puțin râsul. Nu stiam de ce, era de la bucurie sau de la faptul ca am început sa ma îndrăgostesc și mai tare de el.



An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Ac6f682650502a83df15dd391b8bb856
Andreas Rodriguez
××REAL RPG××
Andreas Rodriguez
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 29
xSilver xSilver : 170
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-05-21
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : x x x
Re: An unexpected love (Privat RPG) Fri May 31, 2024 4:45 pm

An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 D890894133ffcfc48c31ce38565838d7


Eu încercam să mă port cu ea ca și cum era o fată obișnuită. Nu voiam sub nicio formă să o fac să se simtă prost în compania mea. Mie îmi plăcea să îmi petrec timpul cu ea, nu-mi păsa că nu este om ca și mine. Îmi plăcea compania ei enorm.
Eram în Uber și o aud răzând, lucru care mă face să zâmbesc. M-am apropiat de urechea ei și am întrebat-o în șoaptă:
”Ce e așa amuzant? Zi-mi și mie ca să râdem împreună!”
Nexus Rallia
××sci-fic/supranatural××
Nexus Rallia
❥ Army: ❥ Army: : RPG
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 1482
xSilver xSilver : 530
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2022-01-04
×Age ×Age : 33
×Location ×Location : Galati
×Mood ×Mood : spirit RPG
Re: An unexpected love (Privat RPG) Fri May 31, 2024 8:10 pm

-Faptul că șoferul nu știe ce transporta și capacitatea mea de a mă transforma in mașină. Îmi vine sa rad daca mă gândesc invers adică la faptul că aș putea fi un automobil in formă umană în interiorul altui automobil. Ii șoptesc eu, altfel încât să audă doar el. Pentru mine era amuzant să mă gândesc la această perspectivă.


An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Ac6f682650502a83df15dd391b8bb856
Andreas Rodriguez
××REAL RPG××
Andreas Rodriguez
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 29
xSilver xSilver : 170
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-05-21
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : x x x
Re: An unexpected love (Privat RPG) Fri May 31, 2024 9:07 pm

An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 D890894133ffcfc48c31ce38565838d7


Am privit-o un pic mirat.
”Nu știam că te poți transforma și în mașină, asta e wow.” spun eu sincer și apoi îi zâmbesc. ”Dar ai dreptate, acum că pun lucrurile cap la cap, e amuzant ce zici tu” am continuat și nici n-am terminat bine de vorbit, tot în șoaptă, ca să nu se audă șoferul, am și ajuns în fața parcului.
L-am plătit și am ajutat-o pe Rallia să iasă din mașină după ce ieșisem eu primul.
I-am oferit din nou brațul și m-am uitat în jur, nerăbdător să încercăm o primă atracție.
”Ce ai zice să începem cu roata mare? Așa vom avea o perspectivă a întregului parc și putem alege în ce să ne dăm.” propun eu și aștept să văd dacă e de acord cu ideea mea.
Nexus Rallia
××sci-fic/supranatural××
Nexus Rallia
❥ Army: ❥ Army: : RPG
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 1482
xSilver xSilver : 530
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2022-01-04
×Age ×Age : 33
×Location ×Location : Galati
×Mood ×Mood : spirit RPG
Re: An unexpected love (Privat RPG) Sat Jun 01, 2024 5:20 am

-Multumesc frumos! Ii răspund eu. Îmi plăcea cum se purta galant cu mine iar asta îmi crea o senzație de a fi tratata ca o fata obișnuită. Cobor din mașină și îl aștept sa coboare și el. Ii dau brațul și mergem împreună apoi spre parcul de distracții. Din depărtare se putea vedea în toată splendoarea ei roată panoramica. Era atat de frumos colorata și amenajata. Însă pe drum mă apucă puțin râsul. Nu stiam de ce, era de la bucurie sau de la faptul ca am început sa ma îndrăgostesc și mai tare de el.
-Da, sunt de acord cu tine și abea astept sa mergem împreună pe roata cea mare. Acum abea asteptam sa merg cu el în acea roată. Aveam o doza mare de emotii ce nu puteam sa o descriu. Probabil era din cauza faptului ca era prima data când ma dădeam pe o roata atat de mare. Se putea vedea orașu din ea, la cum imi imaginam eu.


An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Ac6f682650502a83df15dd391b8bb856
Andreas Rodriguez
××REAL RPG××
Andreas Rodriguez
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 29
xSilver xSilver : 170
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-05-21
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : x x x
Re: An unexpected love (Privat RPG) Tue Jun 11, 2024 8:49 pm

An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 D890894133ffcfc48c31ce38565838d7


Am văzut-o un pic cam emoționată și m-am gândit imediat că este posibil să îi fie puțină teama. Roata era destul de mare și te ridica la o înălțime considerabilă. Am mângâiat-o reconfortant pe umăr și i-am zâmbit.
”Nu te teme ! Nu ești singură în roată, ești cu mine. Nu ai să pățești nimic. N-am să permit să ți se întâmple ceva” îi fac cu ochiul și mă așez împreună cu ea la coada pentru roată.
Când a venit rândul nostru am plătit eu pentru amândoi și am ajutat-o să intre în cabină prima și să se așeze. M-am așezat lângă ea. Priveliștea era superbă de acolo de sus și te oprea puțin în vârf ca să poți să o admiri. Mi-am scos telefonul și am privit-o zâmbind:
”Ți-ar plăcea să facem o poză selfie împreună? Mă gândeam că o putem păstra drept amintire” i-am propus eu sperând să îi surâdă și să îi placă ideea mea.
Nexus Rallia
××sci-fic/supranatural××
Nexus Rallia
❥ Army: ❥ Army: : RPG
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 1482
xSilver xSilver : 530
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2022-01-04
×Age ×Age : 33
×Location ×Location : Galati
×Mood ×Mood : spirit RPG
Re: An unexpected love (Privat RPG) Wed Jun 12, 2024 7:33 am

-Da, cu siguranță îmi va placea. E o priveliște minunată de aici de sus. Sa facem un selfie cu noi și aceasta panorama minunată va fi excelent. Spun eu.
Mă simțeam bine alaturi de el. De acolo de sus se vedea complet tot parcul.
La un moment dat văd aparatul numit ciocanele.
An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Nepi-p10
An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Maxres10

-Ia uite la acel aparat. Acela agita cam tare. Nu prea știu dacă e pentru mine. Spun eu, arătând cu degetul din cabina roții de unde eram către aparatul care arata ca doua cabine de tramvai de forma unor ciocane ce se dădeau peste cap.


An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Ac6f682650502a83df15dd391b8bb856
Andreas Rodriguez
××REAL RPG××
Andreas Rodriguez
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 29
xSilver xSilver : 170
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-05-21
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : x x x
Re: An unexpected love (Privat RPG) Tue Jun 18, 2024 8:30 pm

Am zâmbit când ea a acceptat să facem aceea poză pe care să o păstrăm ca o amintire a zilei acesteia petrecute împreună. Am dat drumul la cameră și am fixat-o astfel încât să ne facă un selfie. I-am înconjurat umerii cu brațul liber ca într-o îmbrățișare și am zâmbit, apoi am imortalizat momentul nostru de la înălțime.
”A ieșit tare drăguț!” îi spun și îi arăt poza respectivă.
Imediat după aceea Ralia fu atrasă de ciocănelele care se vedeau din roata. Am oftat și mi-am dus mâna după cap rușinat de o amintire care-mi veni în cap.
”O dată am avut o întâmplare tare nefericită cu ele. Am venit cu niște prieteni aici și am avut neinspirația să mănânc un hot dog pe băț chiar înainte să mă dau în ciocănele. Când s-a terminat tura și m-am dat jos am dat totul afară și prietenii mei au râs de mine” i-am povestit ,deși nu era o amintire plăcută , ca să înțeleagă de ce oftasem mai devreme la vederea lor. ”Nu cred că o să mă mai dau prea curând în așa ceva. Oricum , nu-ți recomand să încerci. E o senzație foarte nasoală când te dai în ele.”
Nexus Rallia
××sci-fic/supranatural××
Nexus Rallia
❥ Army: ❥ Army: : RPG
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 1482
xSilver xSilver : 530
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2022-01-04
×Age ×Age : 33
×Location ×Location : Galati
×Mood ×Mood : spirit RPG
Re: An unexpected love (Privat RPG) Wed Jun 19, 2024 12:33 am

Ii zambesc cand ma prinsese cu mana pe dupa umeri de parca eram o fata reala.
-Mda, tocmai de asta mai sunt poreclite si Masina de voma. Si mai e una care la fel e bine sa nu mananci inainte de a te urca in ea. Se numeste Top Spin. Uite acolo. Spun eu



Apoi imi intorc privirea catre aparatele de senzatii usoare precum

Break Dance



Corabia piratilor



O alta corabie a piratilor



King Kong



Topple Tower



Montagne Ruse

An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Depositphotos_126319552-stock-video-amusement-park-rides-and-rollercoasters

-Stii, parca cele Hard sensation sau Exrem sensation cum mai sunt numite precum ciocanele, top Spin si Pendulul nu prea imi plac. Imi plac restul, adica majoritatea aparatelor care ofera senzatii usoare sau medii.


An unexpected love (Privat RPG) - Page 2 Ac6f682650502a83df15dd391b8bb856
Sponsored content
Re: An unexpected love (Privat RPG)

An unexpected love (Privat RPG)
View previous topic View next topic Back to top
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
Similar topics
-
» I am like a bird, I only fly away (Privat cu Belle Jori)
» A mission in Turkey (privat cu Nursema)
» We LoVe
» What you love
» What you love

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Unstoppable Mind :: ♦ RPG♦ :: ⚜️Fantasy RPG-
Jump to: