Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


WELCOME TO OUR COMMUNITY!
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Latest topics
» A centaur deer (privat cu Brad Miller)
Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  Purple12Today at 11:44 am by Vanessa

» Promisiunile lui Dumnezeu
Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  Purple12Today at 5:16 am by dominic

» Sonic the Hedgehog 2
Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  Purple12Sat May 04, 2024 10:18 pm by Survivor

» Condica de prezenta
Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  Purple12Sat May 04, 2024 3:09 am by Survivor

» Experiența aproape personală
Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  Purple12Sat May 04, 2024 3:04 am by Survivor

» Avatare made by mindfreak
Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  Purple12Sat May 04, 2024 3:03 am by Survivor

» Bancuri cu bula
Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  Purple12Fri May 03, 2024 10:59 pm by Alethia Spitz

» Discuții despre seriale
Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  Purple12Wed May 01, 2024 11:14 pm by Akiko

» Bancuri diverse
Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  Purple12Wed May 01, 2024 12:05 pm by Alethia Spitz

Recent members
See more
Visitators
Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  Flags_0
Our allies
WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM
Top posting users this month
dominic
Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  EmptyGașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  I_back_titleGașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  Empty 
Akiko
Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  EmptyGașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  I_back_titleGașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  Empty 
Survivor
Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  EmptyGașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  I_back_titleGașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  Empty 
Alethia Spitz
Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  EmptyGașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  I_back_titleGașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  Empty 
Xiphion.
Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  EmptyGașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  I_back_titleGașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  Empty 
Yobi
Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  EmptyGașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  I_back_titleGașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  Empty 
mindfreak.
Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  EmptyGașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  I_back_titleGașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  Empty 
Nameko
Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  EmptyGașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  I_back_titleGașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  Empty 
Kizzy
Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  EmptyGașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  I_back_titleGașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  Empty 
Sammy
Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  EmptyGașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  I_back_titleGașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  Empty 

Share

Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă

Alethia Spitz
RPG moderator
Alethia Spitz
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 2401
×Silver ×Silver : 4764
×Reputation ×Reputation : 2
❥×Enrolment Date : 2023-09-22
×Age ×Age : 38
×Location ×Location : Braila
Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă Thu Apr 04, 2024 1:26 pm

Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  Mirela-retegan-si-actorii-din-gasca-zurli
Cum teatrul e o artă și știrea tine de lumea teatrului pentru copii am decis sa pun știrea aici:

Din Gașca Zurli și-au dat demisia 3 membri: Vero Căliman (fetița Zurli), Lulu Varodi (Bucatarasul Lulu) și Răzvan Marin (Truli)

Dar Mirela Retegan (Tanti Prezentatoarea) a refăcut gașca in formula noua

După ce trei actori de bază au părăsit luna trecută, unul după altul, Gaşca Zurli, fondatoarea Mirela Retegan a anunţat miercuri pe social media că proiectul merge mai departe cu noi personaje, potrivit Click!.

„În ceea ce mă privește, am încă multă energie și multe idei. Cunosc foarte bine nevoile copiilor și știu cum să aduc povestea și jocul în procesul lor de creștere și educație. Am pregătit sute de oameni să facă asta. Focusul meu în perioada următoare e pe crearea de povești noi, descoperirea de noi talente, pregătirea noilor colaboratori”, a scris Mirela Retegan în mediul online.

După ce a dat anunț că angajează noi colaboratori în cadrul trupei, fondatoarea trupei a reuşit să refacă în timp record Gaşca Zurli, cu care se pregăteşte să plece întru-un turneu care cuprinde 269 de oraşe din ţară. Ea a spus că cel mai mare ajutor a venit din partea fiicei sale, Maya, care îi va lua locul în mai multe spectacole.

Într-o formulă nouă, Gașca Zurli s-a reunit pe 3 aprilie şi a realizat o ședință foto premergătoare turneului. În imaginile postate de Mirela Retegan de la ședința foto sunt prezente și trei dintre cele mai îndrăgite personaje din Gașca Zurli: Fetița Zurli, Bucătărașul Lulu și Truli, cărora pâne acum o lună le dădeau viaţă Vero Căliman, Lulu Varodi și Răzvan Marina, cei trei membri care au demisionat recent.

„Începem cel mai mare turneu din România - 269 de orașe în care vom duce bucuria zurli, cu Codlea și Săcele. Urmează Adjud, Petroșani, Lupeni, Vulcan, Bumbești Jiu.

Am făcut Zurli din dragostea mea imensă, pentru copii, din nevoia de a dezvolta o industrie în care nu se întâmpla aproape nimic, atunci când Maya era mică.

Am vrut, ca toți părinții, ceea ce e mai bun și frumos pentru copilul meu. Și am făcut. Și l-am împărțit cu toți părinții.

Astăzi Fenomenul Zurli este model, inspirație și motivație pentru foarte mulți oameni, care știu și pot să facă lucruri pentru copii”, a scris Miela Retegan.

Citiţi întregul ei mesaj în Click!, unde aflaţi şi care sunt oraşele în care va ajunge în curând Gaşca Zurli.

Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  Mirela-retegan--crop-1712238037

Mirela Retegan, anunț surpriză despre Gașca Zurli. Ce a dezvăluit fondatoarea despre noua formulă. Vedeta a spus ce se întâmplă în momentul de față, după ce trei dintre actorii principali au decis să își dea demisia.

Mirela Retegan, veste uriașă legat de proiectul Gașca Zurli. Declarația făcută de fondatoarea trupei despre formula actuală
Mirela Retegan are o veste uriașă legat de proiectul Gașca Zurli. Declarația făcută de fondatoarea trupei despre formula actuală, la mai bine de o lună de când o parte dintre actori anunțau că au ieșit din business.

Vero Căliman, Ionuț Varodi și Răzvan Marina au hotărât să meargă pe alte drumuri. Decizia lor de a pleca din trupă nu a oprit-o pe afaceristă, care a transmis în urmă cu puțin timp că pleacă în turneu prin România.

Copiii nu vor mai vedea chipurile persoanelor preferate pentru că acestea au fost înlocuite cu niște mascote. Aceste mascote au prins contur în perioada pandemiei de coronavirus și iată că acum vor fi văzute în multe orașe.

„Începem cel mai mare turneu din România – 269 de orașe în care vom duce bucuria zurli, cu Codlea și Săcele. Urmează Adjud, Petroșani, Lupeni, Vulcan, Bumbești Jiu”, a scris Mirela Retegan despre Gașca Zurli pe Instagram.

Mirela Retegan duce Gașca Zurli mai departe
„Am făcut Zurli din dragostea mea imensă, pentru copii, din nevoia de a dezvolta o industrie în care nu se întâmpla aproape nimic, atunci când Maya era mică. Am vrut, ca toți părinții, ceea ce e mai bun și frumos pentru copilul meu.

Online
Akiko
××VIP MEMBER.
Akiko
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 1309
×Silver ×Silver : 2175
×Reputation ×Reputation : 3
❥×Enrolment Date : 2024-02-14
×Age ×Age : 17
×Location ×Location : Bârlad
Re: Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă Thu Apr 04, 2024 6:46 pm

O nuu, dar asta este o veste absolut trista. Era trupa mea favorita. Nu pot sa cred ce veste îngrozitoare.  Crying or Very sad  noua formula nu ma încântă deloc. 
Nacht.
°°°Moderator°°°
Nacht.
❥ Army: ❥ Army: : ★Rpg
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 9470
×Silver ×Silver : 15608
×Reputation ×Reputation : 9
❥×Enrolment Date : 2022-10-04
×Age ×Age : 33
×Location ×Location : Slatina
×Mood ×Mood : wondlady
Re: Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă Thu Apr 04, 2024 6:51 pm

O veste cum nu se poate mai rea. Imi placea aceasta trupa asa cum era ea. Acum este îngrozitoare. 


Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  _f2u__moon_and_stars_divider_by_saineem_dccl3rf-fullview.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9NDAiLCJwYXRoIjoiXC9mXC81N2I5NDZkMy04N2I1LTRkYzMtOWFmNC03YjhjMjMwMjJiYmNcL2RjY2wzcmYtZmU5OTEwN2MtOWVlOC00OGMyLTk5YjMtYzNmYjY1Mjg0ZjBjLmdpZiIsIndpZHRoIjoiPD0zMDAifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6aW1hZ2Uub3BlcmF0aW9ucyJdfQ
--Irina Ognenovska fan--


This is your home.
giphy.gifgiphy.gif
Survivor
××Administrator××
Survivor
❥ Army: ❥ Army: : ❥Falun Gong, Reiki & Qigong
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 18934
×Silver ×Silver : 35952
×Reputation ×Reputation : 37
❥×Enrolment Date : 2020-03-16
×Age ×Age : 16
×Location ×Location : ❥ Aldebaran
×Mood ×Mood : ❥ 幸せな猫
Re: Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă Thu Apr 04, 2024 6:58 pm

Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  Quartz10
Ce păcat, era o trupa frumoasa și placuta publicului. Nici nu vreau sa știu ce e în sufletul fanilor. 


Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  F6b717efbceeaca142fd5be5f380a929
Alethia Spitz
RPG moderator
Alethia Spitz
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 2401
×Silver ×Silver : 4764
×Reputation ×Reputation : 2
❥×Enrolment Date : 2023-09-22
×Age ×Age : 38
×Location ×Location : Braila
Re: Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă Fri Apr 05, 2024 12:27 am

Aveți dreptate fetelor. E o veste tristă și e mare păcat că s-au întâmplat asta. Și mie îmi plăceau Gașca Zurli.
Online
Nacht.
°°°Moderator°°°
Nacht.
❥ Army: ❥ Army: : ★Rpg
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 9470
×Silver ×Silver : 15608
×Reputation ×Reputation : 9
❥×Enrolment Date : 2022-10-04
×Age ×Age : 33
×Location ×Location : Slatina
×Mood ×Mood : wondlady
Re: Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă Fri Apr 05, 2024 11:50 am

Am sa ascult azi toate melodiile în amintirea vechi trupe. 


Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă  _f2u__moon_and_stars_divider_by_saineem_dccl3rf-fullview.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9NDAiLCJwYXRoIjoiXC9mXC81N2I5NDZkMy04N2I1LTRkYzMtOWFmNC03YjhjMjMwMjJiYmNcL2RjY2wzcmYtZmU5OTEwN2MtOWVlOC00OGMyLTk5YjMtYzNmYjY1Mjg0ZjBjLmdpZiIsIndpZHRoIjoiPD0zMDAifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6aW1hZ2Uub3BlcmF0aW9ucyJdfQ
--Irina Ognenovska fan--


This is your home.
giphy.gifgiphy.gif
Sponsored content
Re: Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă

Gașca Zurli s-au destrămat dar s-au reconfigurat într-o nouă formulă
View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 1
Similar topics
-
» Ji Chang Wook va juca într-o nouă dramă?
» Park Bo Young şi Hyungsik vor juca într-o dramă nouă
» Baro din B1A4 a primit rolul principal într-o nouă dramă web
» Bada este într-o relaţie
» Zodiile intr-un singur cuvant

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Unstoppable Mind :: ❇️More you know❇️ :: ⚜️Culture :: ⚜️Art-
Jump to: