Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


WELCOME TO OUR COMMUNITY!
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Latest topics
» Promisiunile lui Dumnezeu
An angel visits Terra (with Annanau)  Purple12Today at 2:55 pm by dominic

» Bancuri cu bula
An angel visits Terra (with Annanau)  Purple12Today at 2:25 pm by Alethia Spitz

» Familia Melimi Fanclub
An angel visits Terra (with Annanau)  Purple12Thu Apr 25, 2024 6:41 pm by Survivor

» Condica de prezenta
An angel visits Terra (with Annanau)  Purple12Thu Apr 25, 2024 6:24 pm by Luminița Lumi

» Berbec
An angel visits Terra (with Annanau)  Purple12Thu Apr 25, 2024 2:36 pm by Nacht.

» Taur
An angel visits Terra (with Annanau)  Purple12Thu Apr 25, 2024 2:36 pm by Nacht.

» Gemeni
An angel visits Terra (with Annanau)  Purple12Thu Apr 25, 2024 2:35 pm by Nacht.

» Rac
An angel visits Terra (with Annanau)  Purple12Thu Apr 25, 2024 2:34 pm by Nacht.

» Leu
An angel visits Terra (with Annanau)  Purple12Thu Apr 25, 2024 2:34 pm by Nacht.

Recent members
See more
Visitators
An angel visits Terra (with Annanau)  Flags_0
Our allies
WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM
Top posting users this month
dominic
An angel visits Terra (with Annanau)  EmptyAn angel visits Terra (with Annanau)  I_back_titleAn angel visits Terra (with Annanau)  Empty 
Nacht.
An angel visits Terra (with Annanau)  EmptyAn angel visits Terra (with Annanau)  I_back_titleAn angel visits Terra (with Annanau)  Empty 
Akiko
An angel visits Terra (with Annanau)  EmptyAn angel visits Terra (with Annanau)  I_back_titleAn angel visits Terra (with Annanau)  Empty 
Survivor
An angel visits Terra (with Annanau)  EmptyAn angel visits Terra (with Annanau)  I_back_titleAn angel visits Terra (with Annanau)  Empty 
Alethia Spitz
An angel visits Terra (with Annanau)  EmptyAn angel visits Terra (with Annanau)  I_back_titleAn angel visits Terra (with Annanau)  Empty 
Xiphion.
An angel visits Terra (with Annanau)  EmptyAn angel visits Terra (with Annanau)  I_back_titleAn angel visits Terra (with Annanau)  Empty 
Me&You
An angel visits Terra (with Annanau)  EmptyAn angel visits Terra (with Annanau)  I_back_titleAn angel visits Terra (with Annanau)  Empty 
Ratonu'
An angel visits Terra (with Annanau)  EmptyAn angel visits Terra (with Annanau)  I_back_titleAn angel visits Terra (with Annanau)  Empty 
mindfreak.
An angel visits Terra (with Annanau)  EmptyAn angel visits Terra (with Annanau)  I_back_titleAn angel visits Terra (with Annanau)  Empty 
Midori
An angel visits Terra (with Annanau)  EmptyAn angel visits Terra (with Annanau)  I_back_titleAn angel visits Terra (with Annanau)  Empty 

Share

An angel visits Terra (with Annanau)

Go to page : 1, 2  Next
Vretiel
××sci-fic/supranatural××
Vretiel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 19
×Silver ×Silver : 1962
×Reputation ×Reputation : 2
❥×Enrolment Date : 2023-10-16
×Age ×Age : 16
×Location ×Location : Heaven
An angel visits Terra (with Annanau) Mon Oct 16, 2023 10:32 pm

Era o zi de toamna pe Terra. Coborasem din Rai, pe Pamant.
Fiindca alesesem o zi de Duminica, era slujba la biserica asa ca trecand pe langa o catedrala, ma opresc in dreptul ei pentru a asculta slujba ce se auzea in difuzoare.
Dar imi atrasese atentia faptul ca langa biserica, loculsfat era pangarit de lucrarile lui Necuratu. O carciuma din care rasuna manelele, vreo 3 case de pariuri una langa alta si un cazino.
In toata catedrala mai putine persoane decat degetele la maini dar lucrarile lui necuratu erau adevarate furnicare.

Annanau
××sci-fic/supranatural××
Annanau
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 40
×Silver ×Silver : 1990
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2023-10-15
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : El dorado
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Wed Oct 18, 2023 6:52 pm

Stateam in catedrala si ma rugam Divinitatii. Eram trup si suflet in acele rugaciuni. Se putea simții asta si in campul neu auric. Radia si era la unison cu canalul de comunicare. In jurul meu simtind caldura si imbratisarea ingerilor.
Vretiel
××sci-fic/supranatural××
Vretiel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 19
×Silver ×Silver : 1962
×Reputation ×Reputation : 2
❥×Enrolment Date : 2023-10-16
×Age ×Age : 16
×Location ×Location : Heaven
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Thu Oct 19, 2023 6:56 pm

Intru in catedrala si ma arat lui Annanau.

-Buna! Ma numesc Vretiel. Sunt unul din ingerii Domnului. Rugaciunile tale au ajuns la Zeul Suprem.
Annanau
××sci-fic/supranatural××
Annanau
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 40
×Silver ×Silver : 1990
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2023-10-15
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : El dorado
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Fri Oct 20, 2023 7:03 pm

Dupa ce mi-am facut cruce, am inchinat acele laude Domnului prin a face matanii. Insa aud si vad un inger. Raman pentru cateva clipe surprinsa incat nu stiam cum sa reactionez. "Esti chiar trimisul Domnului sau vrei sa imi testezi credinta? Esti o aratare a intunericului care a luat forma de inger? Sa sti ca in fata domnului si a credintei mele te vei intoarce de unde ai venit daca esti impur".
Vretiel
××sci-fic/supranatural××
Vretiel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 19
×Silver ×Silver : 1962
×Reputation ×Reputation : 2
❥×Enrolment Date : 2023-10-16
×Age ×Age : 16
×Location ×Location : Heaven
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Sun Oct 29, 2023 8:44 pm

-Chiar sunt trimisul Domnului.
Annanau
××sci-fic/supranatural××
Annanau
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 40
×Silver ×Silver : 1990
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2023-10-15
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : El dorado
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Wed Nov 01, 2023 1:11 pm

Auzind una ca asta, ma ridic in picioare si imi bulbuc ochii. Imi venea sa ii cer sa imi dovedeasca acest lucru. Mai ales ca demonii puteau lua forma de inger si puteau mintii in numele Domnului. Preferam sa raman usor inlemnita ca sa ii vad reactia ei.
Vretiel
××sci-fic/supranatural××
Vretiel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 19
×Silver ×Silver : 1962
×Reputation ×Reputation : 2
❥×Enrolment Date : 2023-10-16
×Age ×Age : 16
×Location ×Location : Heaven
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Sat Nov 04, 2023 9:08 pm

-Iti pot dovedi. Spun eu incepand sa cant cantece angelice cu vocea mea angelica si corpul meu emanand lumina divina si imprastiiind o senzatie de caldura iubitoare oricarei persoane din jur.







Stiam ca un demon nu ar putea canta astfel de cantece angelice.

Annanau
××sci-fic/supranatural××
Annanau
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 40
×Silver ×Silver : 1990
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2023-10-15
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : El dorado
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Sun Nov 05, 2023 11:06 am

Inca o priveam cu suspiciune, mai ales ca orice fiinta demonica se putea deghiza in inger si sa emane lumina falsa. "Alta dovadă mai buna ca asta ai avea? Pentru ca sunt inca in impas de incertitudine draga mea @Vretiel. "
Vretiel
××sci-fic/supranatural××
Vretiel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 19
×Silver ×Silver : 1962
×Reputation ×Reputation : 2
❥×Enrolment Date : 2023-10-16
×Age ×Age : 16
×Location ×Location : Heaven
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Sun Nov 05, 2023 12:25 pm

-In primul rand sunt mândră de tine că ești circumspectă și nu te încrezi in oricine spune că e înger al luminii că spune adevărul. Dar privește în adâncul sufletului și spune-mi daca prezenta mea îți creează o stare de liniște sau de tulburare. Daca as fi demon ar trebui că prezența mea sa îți creeze stare de tulburare și disconfort. Dar prezența unui înger al luminii ca mine creează o stare de pace sufletească.


Last edited by Vretiel on Sun Nov 05, 2023 1:29 pm; edited 1 time in total
Annanau
××sci-fic/supranatural××
Annanau
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 40
×Silver ×Silver : 1990
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2023-10-15
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : El dorado
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Sun Nov 05, 2023 12:38 pm

Ma las ghidata de spusele ei si incep sa patrund in interiorul meu. Am vezut ca era un pulsar de lumina care batea din toate partile cu o lumina superba. Era imposibil de frumos ceea ce mi se intampla. Un valmde lumina si iubire divina ma invaluia, iar in jurul meu mirosea a tamaie, smirna, salvie alba, busuioc, santal si mir. "Nu pot sa cred, esti chiar reala". ...insa din spatele usii se putea simtii incercarea de venirea a unui vant rece precum inghetul. Stiam ce va urma, o batalie intre bine si rau.
Vretiel
××sci-fic/supranatural××
Vretiel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 19
×Silver ×Silver : 1962
×Reputation ×Reputation : 2
❥×Enrolment Date : 2023-10-16
×Age ×Age : 16
×Location ×Location : Heaven
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Sun Nov 05, 2023 1:28 pm

-In spatele meu, repede. Spun eu. Și scot de sub fustă o sabie de lumină divină orbitoare ca o rază de soare.
In clipa aceea ușa se dădu de perete și un demon pătrunse în cameră.
Annanau
××sci-fic/supranatural××
Annanau
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 40
×Silver ×Silver : 1990
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2023-10-15
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : El dorado
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Tue Nov 07, 2023 10:51 am

In momentul in care imi spune in spatele meu, exact asta am si facut fara sa mai comentez. Simteam cum in jurul meu se formeaza un scut de lumina care in acelasi timp ma facea sa ma simt protejata din toate punctele de vedere.
Vretiel
××sci-fic/supranatural××
Vretiel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 19
×Silver ×Silver : 1962
×Reputation ×Reputation : 2
❥×Enrolment Date : 2023-10-16
×Age ×Age : 16
×Location ×Location : Heaven
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Tue Nov 07, 2023 5:20 pm

Dupa ce scutul se forma, incepusem o lupta apriga cu demonul.
Annanau
××sci-fic/supranatural××
Annanau
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 40
×Silver ×Silver : 1990
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2023-10-15
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : El dorado
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Wed Nov 08, 2023 11:13 am

Era cea mai ciudata patanie la care asistasem. Insa si fata lui era destul de infricosatoare ca te bagase in toti sperietii. Mai ca te ducea cu gandul la filmele horror bune de dormit cu lampa aprinsa pe viata. Insa acel scut ma facea sa simt pacea si iubirea divina. Chiar daca acea aratare scotea sunete infioratoare si se multiplicase, eu nu simteam frica panica sau orice alte energii joase care puteau fi hrana pentru el.
An angel visits Terra (with Annanau)  OIP
aratarea demonica
Vretiel
××sci-fic/supranatural××
Vretiel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 19
×Silver ×Silver : 1962
×Reputation ×Reputation : 2
❥×Enrolment Date : 2023-10-16
×Age ×Age : 16
×Location ×Location : Heaven
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Wed Nov 08, 2023 3:58 pm

In mana dreapta tineam sabia de lumina divina cu care incercam sa il atac cu lumina si sa parez vrajile lui demonice de magie neagra, iar cu mana stanga incercam sa il atac cu vraji de magie alba.
Annanau
××sci-fic/supranatural××
Annanau
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 40
×Silver ×Silver : 1990
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2023-10-15
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : El dorado
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Thu Nov 09, 2023 4:24 pm

Eu ma uitam la la acea batalie care avea sa inceapa, precum la tv. Mai aveam putin si ceream niste popcorn si o sticla de CocaCola cu gheata de la frigider. Insa ironia mea nu era potrivita pentru acel moment infricosator de care aveam sa am parte. Noroc cu acea bula care ma proteja si ma facea sa ma simt ca si cum asi urmari un program sportiv de la tv.
Vretiel
××sci-fic/supranatural××
Vretiel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 19
×Silver ×Silver : 1962
×Reputation ×Reputation : 2
❥×Enrolment Date : 2023-10-16
×Age ×Age : 16
×Location ×Location : Heaven
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Thu Nov 09, 2023 9:35 pm

Batalia incepuse. Era o batalie apriga in care demon folosea magie neagra iar eu inceram s il nving cu magie alba. Desi magia neagra era superioara in putere magiei albe, magia alba iesea intotdeauna invingatoare datorita strategiilor.
Annanau
××sci-fic/supranatural××
Annanau
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 40
×Silver ×Silver : 1990
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2023-10-15
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : El dorado
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Thu Nov 09, 2023 10:54 pm

Stateam linistia si ma uitam la batalia lor. Nici nu a inceput, cand eu abea asteptam sa se termine. Insa ce sa faci, era o aratare care parea ca va pica destul de greu. Insa in acel timp am inceput sa ma rog si in timp ce ma rugam o lumina puternica o invaluia pe Vretiel.
Vretiel
××sci-fic/supranatural××
Vretiel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 19
×Silver ×Silver : 1962
×Reputation ×Reputation : 2
❥×Enrolment Date : 2023-10-16
×Age ×Age : 16
×Location ×Location : Heaven
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Thu Nov 09, 2023 11:00 pm

Acea lumina divina, acel scut divin, aparuse fix la timp in timpul unui atac al demonului si reactonase precum un scut-oglinda, intorcand atacul asupra atacatorului.
Annanau
××sci-fic/supranatural××
Annanau
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 40
×Silver ×Silver : 1990
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2023-10-15
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : El dorado
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Sun Nov 12, 2023 7:12 pm

Continuam sa ma rog cu toata puterea si credinta mea, iar ingerul parea ca primeste si mai multa energie. Era ca si cum ceva sau cineva directiona forta divina prin mine precum un canal energetic.
Vretiel
××sci-fic/supranatural××
Vretiel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 19
×Silver ×Silver : 1962
×Reputation ×Reputation : 2
❥×Enrolment Date : 2023-10-16
×Age ×Age : 16
×Location ×Location : Heaven
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Mon Nov 13, 2023 1:27 am

Ca urmare, atacul demonului se intoarse cu forta tripla asupra demonului si acesta se dezintegrase in neant.
Scutul de protectie disparu. imi bag sabia inapoi in teaca si sub fusta. Ma duc apoi la Annanau si o iau in brate si o invalui cu aripile mele roz cu pene moi.

-Gata, s-a terminat. Acel demon rau a fost invins si ucis. Acum nu trebuie sa iti mai fie frica.
Annanau
××sci-fic/supranatural××
Annanau
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 40
×Silver ×Silver : 1990
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2023-10-15
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : El dorado
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Mon Nov 13, 2023 11:22 am

Imi ridic privirea spre ea si in acelasi timp ma ridic si din pozitia de rugaciune zambind. "Dar eu m-am rugat din iubire pentru tine, nu din firca. Daca era rugaciune din frica, atunci nu aveai aceasta putere sa il dobori si aratarea devenea mai puternica. Doar sti, fortele intunecate se hranesc din emotiile noastre grosiere. Scutul tau m-a facut sa nu simt frica. "
Vretiel
××sci-fic/supranatural××
Vretiel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 19
×Silver ×Silver : 1962
×Reputation ×Reputation : 2
❥×Enrolment Date : 2023-10-16
×Age ×Age : 16
×Location ×Location : Heaven
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Mon Nov 13, 2023 3:02 pm

-Ai perfecta dreptate. Dar am tendința de a crede ca oamenii sunt pentru noi ca și copii mici pentru părinți. Și că la fel cum copii mici le e frica de hotul care intra în casă și se roagă că părinții lor sa fie bine din iubire pentru părinți așa procedează oamenii când văd demonii care intra peste ei și îngerii protectori se luptă pentru că oamenii să fie în siguranță.

Annanau
××sci-fic/supranatural××
Annanau
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 40
×Silver ×Silver : 1990
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2023-10-15
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : El dorado
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Sun Nov 19, 2023 11:08 am

Ma uit spre ea și dau din cap aprobator la ce imi spuse. Chiar asta și era, noi eram copii îngerilor și trebuia sa aba grija de noi. Insa in acelasi timp rasuflu ușurată ca totul s-a terminat cu bine. 
Vretiel
××sci-fic/supranatural××
Vretiel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 19
×Silver ×Silver : 1962
×Reputation ×Reputation : 2
❥×Enrolment Date : 2023-10-16
×Age ×Age : 16
×Location ×Location : Heaven
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Tue Nov 21, 2023 2:13 pm

-Stii, as vrea sa îți cer un favor. Legat de sărbătorile de iarna ce se apropie.
Annanau
××sci-fic/supranatural××
Annanau
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 40
×Silver ×Silver : 1990
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2023-10-15
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : El dorado
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Tue Nov 21, 2023 6:30 pm

Raman surprinsa având în vedere ca un înger îmi cere ceva. Mai ca nu imi venea sa cred ochiilor ceea ce îmi e dat sa aud. "Chiar doresti asta? Bine. Dar despre ce e vorba mai exact?" O intreb destul de mirata având în vedere ca un înger îmi cere asta. Nu stiam dacă e vis sau realitate.
Vretiel
××sci-fic/supranatural××
Vretiel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 19
×Silver ×Silver : 1962
×Reputation ×Reputation : 2
❥×Enrolment Date : 2023-10-16
×Age ×Age : 16
×Location ×Location : Heaven
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Tue Nov 21, 2023 7:06 pm

Organizarea unui spectacol caritabil iar donatiile sa fie date drept cadouri de Craciun la orfelinatele din oras. Problema nu consta in spectacolul in sine ca e usor de organizat. Problema consta in faptul ca multi oameni si-au pierdut credinta si spiritul bun si au devenit rai si nepasatori. Prefera mai degraba o petrecere la birt cuanimatoare sexy si dezmat decat un spectacol de teatru-religios si eveniment caritabil si placut Domnului.
Annanau
××sci-fic/supranatural××
Annanau
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 40
×Silver ×Silver : 1990
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2023-10-15
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : El dorado
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Wed Nov 22, 2023 8:35 pm

"Mi se pare o idee absolut grozava cu acest târg. O voi face sau ma bine zis, o vom face impreuna. Asa ne vom bucura de roadele lui."....chiar mi se parea o veste a absolut grozava, mai ales ca mie îmi plăceau acest gen de evenimente.
Vretiel
××sci-fic/supranatural××
Vretiel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 19
×Silver ×Silver : 1962
×Reputation ×Reputation : 2
❥×Enrolment Date : 2023-10-16
×Age ×Age : 16
×Location ×Location : Heaven
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Thu Nov 23, 2023 12:31 am

-Ma bucur ca iti place ideea. Dar va fi greu sa convingem oamenii sa vina. Cei care si-au pierdut credinta vor considera plictisitor. Dar exista ceva ce ar putea prinde. Doar ca trebuie sa vorbesc cu Domnul, creatorul tuturor si stapanul Universului.
Annanau
××sci-fic/supranatural××
Annanau
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 40
×Silver ×Silver : 1990
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2023-10-15
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : El dorado
Re: An angel visits Terra (with Annanau) Tue Dec 12, 2023 7:49 pm

"Ar fi absolut grozav sa faci asta. Chiar te rog, El ne va ajuta. "Cand ii aud ideea ei, ma bucur extrem de mult pentru ca știam ca va fi ceva miraculos. Oricum, eu eram dispusa ca sa o ajut din toate punctele de vedere.
Sponsored content
Re: An angel visits Terra (with Annanau)

An angel visits Terra (with Annanau)
View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
Similar topics
-
» Amora Kingdom (with Annanau)
» Paladinii de Terra Medias
» Programul Terra in Egiptul Antic: Seria completa
» Acest templu a fost construit cu o tehnologie ce nu se găsește nicăieri pe TERRA
» B.A.P - 1004(Angel)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Unstoppable Mind :: ♦ RPG♦ :: ⚜️Supranatural-
Jump to: