Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


WELCOME TO OUR COMMUNITY!
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Latest topics
» Condica de prezenta
Visul involburat al celor noua Purple12Yesterday at 10:32 pm by Survivor

» A centaur deer (privat cu Brad Miller)
Visul involburat al celor noua Purple12Yesterday at 11:44 am by Vanessa

» Promisiunile lui Dumnezeu
Visul involburat al celor noua Purple12Yesterday at 5:16 am by dominic

» Sonic the Hedgehog 2
Visul involburat al celor noua Purple12Sat May 04, 2024 10:18 pm by Survivor

» Experiența aproape personală
Visul involburat al celor noua Purple12Sat May 04, 2024 3:04 am by Survivor

» Avatare made by mindfreak
Visul involburat al celor noua Purple12Sat May 04, 2024 3:03 am by Survivor

» Bancuri cu bula
Visul involburat al celor noua Purple12Fri May 03, 2024 10:59 pm by Alethia Spitz

» Discuții despre seriale
Visul involburat al celor noua Purple12Wed May 01, 2024 11:14 pm by Akiko

» Bancuri diverse
Visul involburat al celor noua Purple12Wed May 01, 2024 12:05 pm by Alethia Spitz

Recent members
See more
Visitators
Visul involburat al celor noua Flags_0
Our allies
WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM
Top posting users this month
dominic
Visul involburat al celor noua EmptyVisul involburat al celor noua I_back_titleVisul involburat al celor noua Empty 
Akiko
Visul involburat al celor noua EmptyVisul involburat al celor noua I_back_titleVisul involburat al celor noua Empty 
Survivor
Visul involburat al celor noua EmptyVisul involburat al celor noua I_back_titleVisul involburat al celor noua Empty 
Alethia Spitz
Visul involburat al celor noua EmptyVisul involburat al celor noua I_back_titleVisul involburat al celor noua Empty 
Xiphion.
Visul involburat al celor noua EmptyVisul involburat al celor noua I_back_titleVisul involburat al celor noua Empty 
Yobi
Visul involburat al celor noua EmptyVisul involburat al celor noua I_back_titleVisul involburat al celor noua Empty 
Nameko
Visul involburat al celor noua EmptyVisul involburat al celor noua I_back_titleVisul involburat al celor noua Empty 
mindfreak.
Visul involburat al celor noua EmptyVisul involburat al celor noua I_back_titleVisul involburat al celor noua Empty 
Midori
Visul involburat al celor noua EmptyVisul involburat al celor noua I_back_titleVisul involburat al celor noua Empty 
Kizzy
Visul involburat al celor noua EmptyVisul involburat al celor noua I_back_titleVisul involburat al celor noua Empty 

Share

Visul involburat al celor noua

Survivor
××Administrator××
Survivor
❥ Army: ❥ Army: : ❥Falun Gong, Reiki & Qigong
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 18944
×Silver ×Silver : 35972
×Reputation ×Reputation : 37
❥×Enrolment Date : 2020-03-16
×Age ×Age : 16
×Location ×Location : ❥ Aldebaran
×Mood ×Mood : ❥ 幸せな猫
Visul involburat al celor noua Thu Jul 08, 2021 11:46 am

Visul involburat al celor noua Visul_involburat_kim-p45
Kim Man-Jung (1637-1692) este unul dintre marii scriitori clasici coreeni.
Provenit dintr-o familie de carturari, el insusi ajungand inalt functionar, cade in dizgratie si este exilat, in 1689, pe o insula in extremitatea sudica a tinuturilor coreene. Acolo va scrie Visul involburat al celor noua, un roman a carui actiune se petrece in China.
Discipol al Marelui Maestru Yoo-Gwan, Sang-Jin se indragosteste, in drumul de intoarcere de la Palatul de Clestar, de cele opt zane mesagere pe care le zareste pe un pod, pe Varful cu Lotusi. Si zanele, si tanarul discipol sunt trimisi in Infern si apoi in exil printre oameni. Sang-Jin renaste ca So-Yoo, intr-o familie saraca, la marginea Imperiului. Ajunge insa un mare invatat, inalt functionar si chiar general victorios. Destinul privilegiat, intamplarile spectaculoase, intalnirile miraculoase si aventura fac din istoria lui So-Yoo un Bildungsroman.
Dincolo de acestea si de parabola vietii ca vis, romanul este si unul de atmosfera orientala fermecatoare, unde ritualurile, dansurile, versurile si fastul costumelor dau un alt inteles vietii cotidiene, complet diferit de cel din traditia europeana.


Visul involburat al celor noua F6b717efbceeaca142fd5be5f380a929
Visul involburat al celor noua
View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 1
Similar topics
-
» Visul lui Min Hyo Rin s-a împlinit
» Transformers 2: Răzbunarea celor învinși
» Stareta Rahila, mangaietoarea celor deznadajduiti
» Gheruta. Supereroul cu noua vieti
» Vreau sa stiu de ce. Marile intrebari ale celor mici

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Unstoppable Mind :: ❇️More you know❇️ :: ⚜️Book-
Jump to: