Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


WELCOME TO OUR COMMUNITY!
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Latest topics
» Hello portal's
Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Purple12Today at 22:17 by Akiko

» Condica de prezenta
Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Purple12Today at 21:40 by Akiko

» Saint Patrick Day (with Kairi)
Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Purple12Today at 21:09 by Kairi

» Mesmer Kingdom (with Takumi)
Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Purple12Today at 21:05 by Takumi

» Hell Bet (with Sccubus)
Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Purple12Today at 21:00 by Sccubus

» Bancuri cu bula
Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Purple12Today at 15:20 by portal Rpg

» Promisiunile lui Dumnezeu
Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Purple12Today at 14:55 by dominic

» Familia Melimi Fanclub
Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Purple12Thu 25 Apr - 18:41 by Survivor

» Berbec
Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Purple12Thu 25 Apr - 14:36 by Nacht.

Recent members
See more
Visitators
Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Flags_0
Our allies
WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM
Top posting users this month
dominic
Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal EmptyMuschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal I_back_titleMuschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Empty 
Nacht.
Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal EmptyMuschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal I_back_titleMuschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Empty 
Akiko
Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal EmptyMuschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal I_back_titleMuschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Empty 
Survivor
Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal EmptyMuschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal I_back_titleMuschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Empty 
Alethia Spitz
Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal EmptyMuschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal I_back_titleMuschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Empty 
Xiphion.
Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal EmptyMuschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal I_back_titleMuschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Empty 
Me&You
Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal EmptyMuschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal I_back_titleMuschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Empty 
Ratonu'
Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal EmptyMuschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal I_back_titleMuschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Empty 
mindfreak.
Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal EmptyMuschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal I_back_titleMuschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Empty 
portal Rpg
Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal EmptyMuschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal I_back_titleMuschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Empty 

Post new topicReply to topicShare

Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal

Roxana H.
××Fondator××
Roxana H.
❥ Army: ❥ Army: : nazzy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 27356
×Silver ×Silver : 66787
×Reputation ×Reputation : 38
❥×Enrolment Date : 2014-11-08
×Age ×Age : 28
×Location ×Location : Ατενος, Ελλαδα
×Mood ×Mood : (⊙ω⊙)
Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Mon 5 Dec - 18:14

Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Muschi-de-vita-cu-sos-de-rodii
Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Muschi-de-vita-cu-sos-de-rodii-detaliu


Vi-l amintiti pe Hannibal, celebrul canibal din romanele Tacerea mieilor si Dragonul rosu ale lui Thomas Harris care au inspirat si filmele cu acelasi nume? In aceasta  primavara Hannibal revine pe AXN cu premiera celui de-al doilea sezon al producţiei originale Sony Pictures Television, Hannibal (cu Mads Mikkelsen, Hugh Dancy, Laurence Fishburne). Cele 13 episoade ale sezonului doi din Hannibal pot fi urmarite in fiecare luni, pe AXN, de la ora 23, incepand cu 7 aprilie
Serialul este destul de impresionant şi dur ca subiect, ca imagini, fiind vorba despre povestea canibalului Hannibal din romanele lui Thomas Harris.
Personajul principal, Hannibal, maiestreşte arta culinara, insa el foloseşte in preparatele sale carne de om.
M-am intrebat ce ar pregati Hannibal de Paste si m-am gandit ca un muschiulet  scaldat in sos rosu ca sangele ar fi pe gustul lui. Eu insa nu am folosit carne de om ci muschi de vitel si sos de rodii. 


Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Hanibal

Ingrediente:

1 muschiulet de vitel 
1-2 rodii
ulei de masline
otet balsamic
miere de albine
cimbru
busuioc
rozmarin
boia de ardei
chilli pul biber


Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Muschi-de-vitel-cu-sos-de-rodii-ingrediente

Mod de preparare:

Eu am folosit o bucata de muschi de cca 500 gr, voi folositi in functie de cate persoane aveti la masa. Am spalat muschiul si l-am tamponat cu servetele absorbante. Intr-un bol am pus cate jumatate de lingurita din fiecare condiment si le-am amestecat cu o lingura ulei masline si o lingura de ulei de masline. Am frecat bine muschiul pe toate partile, l-am infasurat in folie si l-am dat o ora la rece ca sa se intrepatrunda aromele.
Atentie, nu puneti sare, fiindca se va intari in timpul prepararii.

Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Muschi-de-vitel


Scoatem carnea din frigider cu cel putin jumatate de ora inainte de preparare ca sa poata ajunge la temperatura camerei. Incingem grilul si il ungem cu doua linguri ulei de masline. Frigem carnea pe toate partile. Nu il lasati foarte mult fiindca se va intari, mijlocul trebuie sa fie usor rosiatic.  Punem muschiul pe un platou, il acoperim cu o folie si il lasam 5 minute sa isi lase sucurile.

Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Muchi-de-vitel-pe-grill

Cat sta carnea la marinat pregatim sosul de rodii. Eu am avut o rodie mare, daca aveti mai mici folositi doua, sau chiar 3. Scoatem bobitele de rodie si le punem intr-un vas. Acoperim cu apa cat sa le cuprinda si dam in unul-doua clocote. Strecuram amestecul obtinut si il punem din nou intr-o craticioara pe foc. Adaugam o lingura de otet balamic si 2 linguri de miere de albine. Miere puteti adauga dupa propriul gust.
Fierbem pana ajungem la consistenta unui sos. Il dam deoparte sa se racoreasca.

Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Sos-de-rodii


 Taiem carnea felii subtiri si o asezam pe un platou. Servim cu sos de rodii si rucola.

Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Muschi-de-vitel-cu-sos-de-rodii-kotanyi

Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal Muschi-de-vitel-cu-sos-de-rodii


●▬●۞ ۞▬▬●

Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal 02111
Muschi de vitel cu sos de rodii sau ce ar gati Hannibal
View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 1
Similar topics
-
» Hannibal.
» Pulpa de vitel la tava
» Muschi de porc umplut cu ciuperci
» Muschi de porc cu sos de mere si legume sote

Permissions in this forum:You can reply to topics in this forum
Unstoppable Mind :: ❇️More you know❇️ :: ⚜️Recipes :: Fripturi-
Post new topicReply to topicJump to: