Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


WELCOME TO OUR COMMUNITY!
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Latest topics
» Emily Didonato
Madame Web (with Kim)  Purple12Today at 12:15 pm by Rogue

» Anne's GFX Shop
Madame Web (with Kim)  Purple12Today at 12:03 pm by Rogue

» An alien project for protection(with Kamelya)
Madame Web (with Kim)  Purple12Today at 9:40 am by Esperanza

» Candice Swanepoel
Madame Web (with Kim)  Purple12Today at 9:13 am by Rogue

» Eiza Gonzales
Madame Web (with Kim)  Purple12Today at 8:36 am by Rogue

» Anitta
Madame Web (with Kim)  Purple12Today at 8:28 am by Rogue

» Achiziții
Madame Web (with Kim)  Purple12Today at 1:17 am by mindfreak.

» Hell Bet (with Sccubus)
Madame Web (with Kim)  Purple12Yesterday at 11:59 pm by Levona Incandesor

» Condica de prezenta
Madame Web (with Kim)  Purple12Yesterday at 6:21 pm by Xiphion.

Recent members
See more
Visitators
Madame Web (with Kim)  Flags_0
Our allies
WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM
Top posting users this month
dominic
Madame Web (with Kim)  EmptyMadame Web (with Kim)  I_back_titleMadame Web (with Kim)  Empty 
Rogue
Madame Web (with Kim)  EmptyMadame Web (with Kim)  I_back_titleMadame Web (with Kim)  Empty 
Survivor
Madame Web (with Kim)  EmptyMadame Web (with Kim)  I_back_titleMadame Web (with Kim)  Empty 
Nacht.
Madame Web (with Kim)  EmptyMadame Web (with Kim)  I_back_titleMadame Web (with Kim)  Empty 
portal Rpg
Madame Web (with Kim)  EmptyMadame Web (with Kim)  I_back_titleMadame Web (with Kim)  Empty 
Akiko
Madame Web (with Kim)  EmptyMadame Web (with Kim)  I_back_titleMadame Web (with Kim)  Empty 
Xiphion.
Madame Web (with Kim)  EmptyMadame Web (with Kim)  I_back_titleMadame Web (with Kim)  Empty 
Alethia Spitz
Madame Web (with Kim)  EmptyMadame Web (with Kim)  I_back_titleMadame Web (with Kim)  Empty 
mindfreak.
Madame Web (with Kim)  EmptyMadame Web (with Kim)  I_back_titleMadame Web (with Kim)  Empty 
Wakanda
Madame Web (with Kim)  EmptyMadame Web (with Kim)  I_back_titleMadame Web (with Kim)  Empty 

Share

Madame Web (with Kim)

Sammy
××ANIME RPG ××
Sammy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 70
×Silver ×Silver : 2851
×Reputation ×Reputation : 0
❥×Enrolment Date : 2023-08-14
×Age ×Age : 18
×Location ×Location : Hoia Baciu Forest
Madame Web (with Kim) Sat Mar 02, 2024 4:13 pm

Era într-o zi de primăvară într-o pădure. Culegeam ciuperci și verificam pânzele pe care le întinsesem in zonă să văd dacă s-a prins ceva. Observ un grup de persoane care păreau a fi vânători vorbind despre o legendă. Ascultam curioasă legenda. Legenda vorbea despre Madame Web un monstru jumate om jumătate păianjen care ar avea legătură cu niste dispariții misterioase. Îmi dau seama că se vorbea despre mine dar mi se părea exagerat să-mi se pună în cârcă disparițiile unor copii căci nu eram o persoana rea.


Last edited by Sammy on Sun Mar 03, 2024 12:37 pm; edited 1 time in total
Kim Bom
××ANIME RPG ××
Kim Bom
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 14
×Silver ×Silver : 764
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-03-03
×Age ×Age : 19
×Location ×Location : Seul
Re: Madame Web (with Kim) Sun Mar 03, 2024 12:33 pm

O zi magica de pierdut vremea pentru tânără Boom. Mai ales ca primăvară deja își întra în rol cum nu se poate mai repede. Acea legenda a păianjenul o captivase cum nu se poate mai tare. Deja începuse sa se gândească dacă ar putea găsii acea fiinta păianjen pentru a se putea împrieteni cu ea 
Sammy
××ANIME RPG ××
Sammy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 70
×Silver ×Silver : 2851
×Reputation ×Reputation : 0
❥×Enrolment Date : 2023-08-14
×Age ×Age : 18
×Location ×Location : Hoia Baciu Forest
Re: Madame Web (with Kim) Sun Mar 03, 2024 12:44 pm

Imi dau seama ca respectivii vanatori erau vanatori de recompense atunci cand ii aud discutand despre cat as valora eu capturata sau cat ar valora veninul meu care ar putea fi utilizat in scopuri medicale si daca as valora mai mult vie decat moata.

Incerc sa culeg ciupercile din jur fara sa atrag atentia asupra mea, incercand sa insel vigilenta respectivilor vanatori de recompense.

Apoi ajung la una din panzele mele uriase unde se prinsese un fazan si la alta unde se prinsese un iepuras.

Apoi verific si cea de-a 3-a panza sa vad ce se prinsese in ea.

Kim Bom
××ANIME RPG ××
Kim Bom
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 14
×Silver ×Silver : 764
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-03-03
×Age ×Age : 19
×Location ×Location : Seul
Re: Madame Web (with Kim) Sun Mar 03, 2024 12:57 pm

Pana acum totul era ok pentru Kim. Dar se gândea ca cel mai bine era sa își facă treaba de una singura. Nu ii plăcea sa se bazeze pe nimeni. Kim avea nevoie de acea paienjanoaica pentru a găsii comoara mayasa din muntele Machu Pichu. In rest nu o interesa pe Kim sa ii jupoaie pielea și carapacea de păianjen. Insa nu se supara dacă avea sa aibă o camarad pe post de scuter. Kim era o buna asasina și un bun cutitar. Mania sabia cum nimeni altul nu ar fi putut asa ceva. 
Sammy
××ANIME RPG ××
Sammy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 70
×Silver ×Silver : 2851
×Reputation ×Reputation : 0
❥×Enrolment Date : 2023-08-14
×Age ×Age : 18
×Location ×Location : Hoia Baciu Forest
Re: Madame Web (with Kim) Sun Mar 03, 2024 1:05 pm

Observ ca panza inca era goala. Stateam printre copaci si pandeam. observ o fata care cauta ceva si care imi incalcase teritoriu. Incerc sa fiu rapida si sa construiescniste panze lipicioase in calea ei dar sa o fac pe repede inainte, inainte sa fiu vazuta.
Kim Bom
××ANIME RPG ××
Kim Bom
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 14
×Silver ×Silver : 764
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-03-03
×Age ×Age : 19
×Location ×Location : Seul
Re: Madame Web (with Kim) Sun Mar 03, 2024 1:36 pm

Kim nu se da bătută și merge mai departe in cautarea acelei fiinte din legenda. Un lucru era clar, nu dorea sa o ucidă. Știa doar ca singura metoda de a găsii acele comori de pe harta ei era fiinta păianjen. Pe care dorea sa o folosească pe post te cărăuș și ajutor în lupte dacă va fi nevoie. Nu ii plăcea sa fie repezita de camarazi. Dar cel mai mult o uimii noul teritoriu pe care trecuse. Era un teritoriu nou și nemaiîntâlnit. Ca si cum ar fi călcat într-o alta lume. 
Sammy
××ANIME RPG ××
Sammy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 70
×Silver ×Silver : 2851
×Reputation ×Reputation : 0
❥×Enrolment Date : 2023-08-14
×Age ×Age : 18
×Location ×Location : Hoia Baciu Forest
Re: Madame Web (with Kim) Sun Mar 03, 2024 1:56 pm

Leganandu-ma cu panza din copac in copac și urmarind-o mă amuzam când ea mă caută fara să își de-a seama cat de aproape sunt.
Kim Bom
××ANIME RPG ××
Kim Bom
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 14
×Silver ×Silver : 764
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-03-03
×Age ×Age : 19
×Location ×Location : Seul
Re: Madame Web (with Kim) Sun Mar 03, 2024 7:21 pm

Deja tarara Kim începea sa se plictisească și sa se aseze pe ceva care părea a fi un scaun. Insa cand se așeza, observa ca se lipi. Se uita de unde vine directia și parea a fi de la un păianjen uriaș. Ca sa nu dea prea multe de inteles, scoate cuțitul și retează legăturile de panza ca sa nu miste si cea mai mare. Brusc și teste ca se afla pe un teren care nu mai era cunoscut și trebuia sa fie în garda în toate părțile pentru a nu fi hrana pentru tarantule. Frica nu avea, deoarece ce personajul ei totem era o tarantula albastra si un scarabeu. 


Tharanya
Madame Web (with Kim)  F77556a7b7510adf1e015ab7aadcaf1f--bleu-nature-qui-est



Scarabos
Madame Web (with Kim)  OIP
Sammy
××ANIME RPG ××
Sammy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 70
×Silver ×Silver : 2851
×Reputation ×Reputation : 0
❥×Enrolment Date : 2023-08-14
×Age ×Age : 18
×Location ×Location : Hoia Baciu Forest
Re: Madame Web (with Kim) Sun Mar 03, 2024 11:37 pm

Observ că eram acum într-o zonă în care eram doar eu și ea așa că decid să mă arăt gandindu-ma că mă voi distra puțin pe seama fricii ei. Cel puțin așa speram. Nu aveam însă sa știu dacă îi va fi sau nu frica de mine.
Mă cobor pe un fir de panza in fața ei.
Eram o Arahne gigantica. O ființă jumate om jumătate păianjen uriaș. Aveam înălțimea de 2.5 metri măsurată de la sol până în creștetul capului. Cele 8 picioare ale mele doar ele aveau 1 metru înălțime primele 2 segmente. Însă daca mă întindeam mai mult mai puteam câștigă încă 25 centimetri înălțime datorita celui de-al 3-lea segment al picioarelor. Partea mea gigantica de păianjen era de culoare neagra iar forma jumatatii de păianjen semănând a Văduva neagră. Pe capul meu uman aveam un par mov lung ce ce întindea până la talie. Aveam 8 ochi roșii din care 2 ochi in locul unde erau și ochii umani și alți 6 ochi in frunte pe care ii țineam ascunși cu ajutorul parului. Purtam o bluza neagră și mănuși negre lungi până la jumătatea distanței dintre umăr și cot. Bluza și mănușile fiind creații personale din propria mea pânză.


Kim Bom
××ANIME RPG ××
Kim Bom
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 14
×Silver ×Silver : 764
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-03-03
×Age ×Age : 19
×Location ×Location : Seul
Re: Madame Web (with Kim) Tue Mar 05, 2024 6:27 pm

În acel moment Kim observa ceva ce nu credea ca îi e dat sa vadă. Un păianjen metamorfic. Jumătate omu și jumătate păianjen văduvă neagra. Se uita la el, il analiza și în acel timp Tharanya iesi de nu știu unde pe umărul ei. Era dispusa sa ii fie translator la Kim. Insa in gândul ei, Kim ranjea cu o satisfacție greu de egalat. Găsise marea legenda a poveștilor cu vânători. O ciudățenie de păianjen cum nu mai văzusem nimeni. Simțea energia ei și faptul ca paienjenoaica dorea sa ii facă o farsa. 
Sammy
××ANIME RPG ××
Sammy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 70
×Silver ×Silver : 2851
×Reputation ×Reputation : 0
❥×Enrolment Date : 2023-08-14
×Age ×Age : 18
×Location ×Location : Hoia Baciu Forest
Re: Madame Web (with Kim) Tue Mar 05, 2024 6:59 pm

Incerc sa iau o atitudine agresiva deși nu aveam gânduri rele. Vroiam doar sa ii fac o farsă, să o sperii, pentru a mă amuza de reacția ei.
Kim Bom
××ANIME RPG ××
Kim Bom
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 14
×Silver ×Silver : 764
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-03-03
×Age ×Age : 19
×Location ×Location : Seul
Re: Madame Web (with Kim) Tue Mar 19, 2024 10:01 am

Îsi reveni rapid în fire și începu sa ia o poziție de defensiva. Tânără Kim își desfăcu picioarele, stand dreapta și cu mâinile încrucișate la piept, iar privirea ii era fixa. Oricând din acea poziție putea sa atace pentru ca era rapida în mișcări și un foarte bun cutitar. 
Sammy
××ANIME RPG ××
Sammy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 70
×Silver ×Silver : 2851
×Reputation ×Reputation : 0
❥×Enrolment Date : 2023-08-14
×Age ×Age : 18
×Location ×Location : Hoia Baciu Forest
Re: Madame Web (with Kim) Tue Mar 19, 2024 11:15 pm

-Sa te vad, domnisoara, cat de buna esti? Vorbesc eu pe un ton calm si normal fara nici o urma de agresivitate in glas. In timp ce arunc spre ea 7 plase de panza simultan. Vrand sa vad daca o prind cu vreuna dintre ele. Plasele erau sub forma de ghemuri de matase care se transformau in plase la atingerea tintei, prinzand tinta in capcana.
Kim Bom
××ANIME RPG ××
Kim Bom
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 14
×Silver ×Silver : 764
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-03-03
×Age ×Age : 19
×Location ×Location : Seul
Re: Madame Web (with Kim) Mon May 13, 2024 11:04 pm

Vazand ca arunca plasele, Kim își scoate cuțitele și începu sa își etaleze talentul de cutitar. In câteva clipe mâinile ei formarea niște delicii cu palosurile sale. Le învârtea atat de repede incat pânzele ei de transformarea în niște tăieței perfecți pentru Sushi. Stătea pe poziții, anticipând-I fiecare piscare, fara sa își mute privirea ațintiți în ochii ei.
Sammy
××ANIME RPG ××
Sammy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 70
×Silver ×Silver : 2851
×Reputation ×Reputation : 0
❥×Enrolment Date : 2023-08-14
×Age ×Age : 18
×Location ×Location : Hoia Baciu Forest
Re: Madame Web (with Kim) Tue May 14, 2024 8:58 am

-Se vede ca esti foarte buna si priceputa in ceea ce faci. Probabil am face o echipa buna daca ne-am alia impotriva astora. Spun eu aratand spre colegii ei.
Sunt niste vanatori de recompense fara nici un respect fata de natura, de zei, de morti si fata de cultura straveche. E un templu anic in zona. Si la cata galagie fac, se aude din templu.
Sponsored content
Re: Madame Web (with Kim)

Madame Web (with Kim)
View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Unstoppable Mind :: ♦ RPG♦ :: ⚜️Haunted RPG-
Jump to: