Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


WELCOME TO OUR COMMUNITY!
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Latest topics
» Condica de prezenta
Adventures in Stoneage (with Zephyrion) Purple12Today at 8:51 am by Alethia Spitz

» Avatare made by mindfreak
Adventures in Stoneage (with Zephyrion) Purple12Yesterday at 11:15 pm by Akiko

» Discuții despre seriale
Adventures in Stoneage (with Zephyrion) Purple12Yesterday at 11:14 pm by Akiko

» Promisiunile lui Dumnezeu
Adventures in Stoneage (with Zephyrion) Purple12Yesterday at 3:04 pm by dominic

» Bancuri diverse
Adventures in Stoneage (with Zephyrion) Purple12Yesterday at 12:05 pm by Alethia Spitz

» Berbec
Adventures in Stoneage (with Zephyrion) Purple12Tue Apr 30, 2024 10:57 pm by Nacht.

» Taur
Adventures in Stoneage (with Zephyrion) Purple12Tue Apr 30, 2024 10:55 pm by Nacht.

» Gemeni
Adventures in Stoneage (with Zephyrion) Purple12Tue Apr 30, 2024 10:54 pm by Nacht.

» Rac
Adventures in Stoneage (with Zephyrion) Purple12Tue Apr 30, 2024 10:54 pm by Nacht.

Recent members
See more
Visitators
Adventures in Stoneage (with Zephyrion) Flags_0
Our allies
WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM
Top posting users this month
Akiko
Adventures in Stoneage (with Zephyrion) EmptyAdventures in Stoneage (with Zephyrion) I_back_titleAdventures in Stoneage (with Zephyrion) Empty 
dominic
Adventures in Stoneage (with Zephyrion) EmptyAdventures in Stoneage (with Zephyrion) I_back_titleAdventures in Stoneage (with Zephyrion) Empty 
Xiphion.
Adventures in Stoneage (with Zephyrion) EmptyAdventures in Stoneage (with Zephyrion) I_back_titleAdventures in Stoneage (with Zephyrion) Empty 
Alethia Spitz
Adventures in Stoneage (with Zephyrion) EmptyAdventures in Stoneage (with Zephyrion) I_back_titleAdventures in Stoneage (with Zephyrion) Empty 
Nameko
Adventures in Stoneage (with Zephyrion) EmptyAdventures in Stoneage (with Zephyrion) I_back_titleAdventures in Stoneage (with Zephyrion) Empty 
Kizzy
Adventures in Stoneage (with Zephyrion) EmptyAdventures in Stoneage (with Zephyrion) I_back_titleAdventures in Stoneage (with Zephyrion) Empty 
mindfreak.
Adventures in Stoneage (with Zephyrion) EmptyAdventures in Stoneage (with Zephyrion) I_back_titleAdventures in Stoneage (with Zephyrion) Empty 

Post new topicReply to topicShare

Adventures in Stoneage (with Zephyrion)

Midnight Flaay
××FANTASY RPG××
Midnight Flaay
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 9
×Silver ×Silver : 811
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-02-12
×Age ×Age : 38
×Location ×Location : Stoneville
Adventures in Stoneage (with Zephyrion) Mon Feb 12, 2024 10:55 am

Era o nouă zi senină in epoca de piatra. Oamenii lucrau cot la cot cu dinozaurii și dinotaurii in meseriile lor.
Lucram ca și livrator de fast food la pachet. In aceasta meserie eram potrivita deoarece datorita țepilor mei puteam descuraja T-Rex sa fure mâncarea și mâncarea ajungea în siguranță la destinatar.
Însă nu aveam norocul altor dinozauri sau Dinotaurii așa că casa mea continua sa fie într-o peșteră de la poalele unui vulcan activ.
Asta in timp ce alți dinozauri și Dinotauri erau considerați și că animale de companie.
Zephyrion
××sci-fic/supranatural××
Zephyrion
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 17
×Silver ×Silver : 817
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-02-12
×Age ×Age : 33
×Location ×Location : Draco constellation
Re: Adventures in Stoneage (with Zephyrion) Mon Feb 12, 2024 11:20 am

....ceea ce nu știau mulți, era ca și noi reptilienii aveam o viata mai secreta de cât se știa. Aveam baze sub pământ și monitorizam tot ce se intampla in acea lume. Inclusiv evoluția omului și cum făceau fata cu clima. Eram precum îngerii la formarea creației. 
Midnight Flaay
××FANTASY RPG××
Midnight Flaay
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 9
×Silver ×Silver : 811
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-02-12
×Age ×Age : 38
×Location ×Location : Stoneville
Re: Adventures in Stoneage (with Zephyrion) Mon Feb 12, 2024 12:21 pm

In ziua respectivă mă duceam că de obicei la serviciu. Dar un cutremur masiv slăbise solul pe anumite porțiuni. Și când calcasem pe o parte slăbită a solului fara sa îmi dau seama, acesta ceda sub greutatea mea de câteva zeci de tone și astfel pic in hău. Când mă dezmeticesc îmi dau seama de grozăvie. Căzusem fara sa vreau peste un laborator subteran secret.
-Wow! Va rog frumos sa mă scuzați. Nu a fost cu intenție. Văd că din greșală am provocat o mulțime de stricăciuni. Cum mă pot revanșa? Spun eu.
Zephyrion
××sci-fic/supranatural××
Zephyrion
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 17
×Silver ×Silver : 817
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-02-12
×Age ×Age : 33
×Location ×Location : Draco constellation
Re: Adventures in Stoneage (with Zephyrion) Mon Feb 12, 2024 6:36 pm

....fac semn colegilor mei sa nu intervină. Orice era reptilorid, era considerat automat a face parte din tabăra noastră. Ma uit la ea și o salut cu prietenie ridicând mana în stil nazist. 
-Nu ai stricat nimic și nu este nevoie sa te revanșez. Echipa de mentenanță a început deja sa repare acele stricăciuni făcute de tine. Daca ai nevoie de ajutor, noi iti stam la dispoziție. 
Midnight Flaay
××FANTASY RPG××
Midnight Flaay
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 9
×Silver ×Silver : 811
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-02-12
×Age ×Age : 38
×Location ×Location : Stoneville
Re: Adventures in Stoneage (with Zephyrion) Mon Feb 12, 2024 7:30 pm

Ii raspund la salut.

-Buna! Ma bucur ca nu e nimic grav. Si multumesc. Si promit sa nu spun de acest laborator. Si cred ca as avea nevoie de putin ajutor. Stii, locuiesc intr-o pestera de la poalele vulcanului activ, cel care se vede in zare. Tot timpul muncesc ajutand oameni dar nu prea m-am integrat cu ceilalti dinozauri si dinotauri. Sunt fra prieteni.
Zephyrion
××sci-fic/supranatural××
Zephyrion
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 17
×Silver ×Silver : 817
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-02-12
×Age ×Age : 33
×Location ×Location : Draco constellation
Re: Adventures in Stoneage (with Zephyrion) Fri Feb 16, 2024 3:09 pm

....ma uit la ea și încep sa rad in hohote tinandu-ma de piept ca sa nu pic pe burta de la atâta ras.
-Sa vezi și sa nu crezi. Tu vezi noile noastre prototipuri de oameni primitivi? Și dacă le-ai spune, s-ar uita la tine ca și la niște pietre. Insa avem o specie mai dezvoltata care se afla în munți. Acel prototip umanoid poarta numele de Om de Denisova sau Denisovan. Noi doar noaptea ieșim ca sa nu ii panica. Acum acești primitivi care stau pe lângă tine și specia ta știu doar sa mănânce, sa se ferească de frig, sa vâneze și sa se reproducă. Cu timpul vom ieși și în timpul si lei și ne vor desena pe pereți. Se vor închina la noi și ne vor considera Zeii și Dumnezeii lor.
Midnight Flaay
××FANTASY RPG××
Midnight Flaay
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 9
×Silver ×Silver : 811
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-02-12
×Age ×Age : 38
×Location ×Location : Stoneville
Re: Adventures in Stoneage (with Zephyrion) Sun Feb 18, 2024 10:21 pm

-Sigur ca le vad. Dar mi-ar place sa vad si acest Om de Denisova. Am o fire mai curioasa in general. Stii, daca esti tatic dejasi copilu ti-a cerut sa vina la servici si intreba ce face chestia aia, ce face ailalta, cam stii, ce fel as putea fi eu.
Zephyrion
××sci-fic/supranatural××
Zephyrion
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 17
×Silver ×Silver : 817
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-02-12
×Age ×Age : 33
×Location ×Location : Draco constellation
Re: Adventures in Stoneage (with Zephyrion) Fri Feb 23, 2024 10:11 am

-Ah, sa înțeleg ca ai vrea un tur al bazei noastre secrete, bine fie. Voi face cinste cu acest tur, consedera-l cadou de prietenie din partea mea....si incep sa ii fac un mic tur al bazei. Ii arat camerele pentru testare, clonare și desigur, câteva poze cu prototipul cel nou al omului denisovan. Era o specie mai imbunatatita a homo sapiens neandertalui 0.1. Desigur, ma gândeam sa nu se plictisească din cauza acestui tur și a celor doua imagini cu prototipul denisovan 0.1(partea stânga) și 0.2(partea dreapta)
Adventures in Stoneage (with Zephyrion) Our-ancestors-partying-with-denisovans
Midnight Flaay
××FANTASY RPG××
Midnight Flaay
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 9
×Silver ×Silver : 811
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-02-12
×Age ×Age : 38
×Location ×Location : Stoneville
Re: Adventures in Stoneage (with Zephyrion) Fri Feb 23, 2024 7:04 pm

-Multumesc. A fost foarte interesant turul si imi place noul prototip uman. Probabil va fi si mai interesant sa ii vedem inactiune mai tarziu. Dar acum ma gandeam la ceva. Si eu te consider prietenul meu. Si ca un gest de prietenie vreau sa iti arat ceva. Probabil vei adora.
Zephyrion
××sci-fic/supranatural××
Zephyrion
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 17
×Silver ×Silver : 817
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-02-12
×Age ×Age : 33
×Location ×Location : Draco constellation
Re: Adventures in Stoneage (with Zephyrion) Mon Feb 26, 2024 3:54 pm

-Ah, dar peste 24 de ore ii vom da drumul la suprafata. Bănuiesc ca ai vrea sa îl vezi și cum va reactiona la exterior. Vor fi 2 fel ele și 2 masculi....eram incantat de proiect și îmi doream sa vad cum va reactiona cu natura și atractia reproductiva. Pana acum toți fiind ținuți separat.
Midnight Flaay
××FANTASY RPG××
Midnight Flaay
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 9
×Silver ×Silver : 811
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-02-12
×Age ×Age : 38
×Location ×Location : Stoneville
Re: Adventures in Stoneage (with Zephyrion) Mon Mar 04, 2024 9:45 am

-Desigur. Ah și vreau să îți dau un cadou. Ceva făcut de mine.

Adventures in Stoneage (with Zephyrion) 25554704-stone-wheel-made-in-3d

Oare crezi că e atât de prostănac experimentul încât să creadă că a făcut el? Sau poate că e inteligent și va ști că a fost ajutat de zei și se va închina la noi? Și probabil asta îl va inspira in a crea alte lucruri și va mulțumi zeilor că îl inspiră.
Zephyrion
××sci-fic/supranatural××
Zephyrion
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 17
×Silver ×Silver : 817
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-02-12
×Age ×Age : 33
×Location ×Location : Draco constellation
Re: Adventures in Stoneage (with Zephyrion) Sat Mar 23, 2024 11:54 am

Pentru ca aveam respect fata de toate speciile reptiliene, iau acel cadou și îl pun pe gat. Acesta se transformase de indata într-un frumos pandantiv.
-Iti multumesc din inima pentru acest cadou. Considera ca tot ceea ce fac pentru tine va fi un cadou din suflet pentru tine. Ai respectele mele......Si folosesc salutul respectos al nostru care în viitor avea sa fie preluat de naziști și alte societăți secrete.
Midnight Flaay
××FANTASY RPG××
Midnight Flaay
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 9
×Silver ×Silver : 811
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-02-12
×Age ×Age : 38
×Location ×Location : Stoneville
Re: Adventures in Stoneage (with Zephyrion) Sat Mar 23, 2024 6:10 pm

-Cu plăcere. Și mulțumesc. Apropo ai grija că experimentul tau să îl vadă. Va inventa roata. Și apoi se va închina la tine că i-ai dat ideea.
Zephyrion
××sci-fic/supranatural××
Zephyrion
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 17
×Silver ×Silver : 817
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-02-12
×Age ×Age : 33
×Location ×Location : Draco constellation
Re: Adventures in Stoneage (with Zephyrion) Sun Mar 24, 2024 6:41 pm

O priveam destul de nedumerit. Insa știam ca acel experiment va reuși. Mai ales ideile cu roata și alte figuri geometrice. 
-Vezi tu, ar fi foarte bine dacă le-am induce telepatic acestor omuleți sa inventeze roată și alte figuri geometrice. Daca vrei, putem noaptea sa ieșim pentru a ne bucura de frumusetea cerului și a navelor transportoare. 
Midnight Flaay
××FANTASY RPG××
Midnight Flaay
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 9
×Silver ×Silver : 811
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-02-12
×Age ×Age : 38
×Location ×Location : Stoneville
Re: Adventures in Stoneage (with Zephyrion) Mon Mar 25, 2024 7:09 am

-Asta e o propunere de "întâlnire"? Dacă da, accept bucuroasă. Ar fi frumos un picnic la lumina lunii și a stelelor.
Zephyrion
××sci-fic/supranatural××
Zephyrion
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 17
×Silver ×Silver : 817
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-02-12
×Age ×Age : 33
×Location ×Location : Draco constellation
Re: Adventures in Stoneage (with Zephyrion) Mon Apr 22, 2024 2:54 pm

Imi placea sa vad ca îmi accepta aceasta propunere. Latura ei copilaroasa ma atrăgea și voiam sa o implic în proiectele mele grozave pentru tera formare și terapopulare.
-Vad ca ai fost foarte receptiva la mesajul meu. Ma bucur și abea astept sa mergem împreună...pentru prima data simteam cum acritura de mine devine o ființă bună si plina de iubire. O energie a iubiții începea sa ma inunde, eliminând din mine tot ce era negru și energie negativa. Pana si aura mea strălucea precum culorile curcubeului.
Midnight Flaay
××FANTASY RPG××
Midnight Flaay
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 9
×Silver ×Silver : 811
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-02-12
×Age ×Age : 38
×Location ×Location : Stoneville
Re: Adventures in Stoneage (with Zephyrion) Tue Apr 23, 2024 12:15 pm

Spre seară mă pregătesc pentru a ieși la picnic cu el.
Sponsored content
Re: Adventures in Stoneage (with Zephyrion)

Adventures in Stoneage (with Zephyrion)
View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 1
Similar topics
-
» The Grim Adventures of Billy & Mandy
» Adventures with deer centaur (with Gülsim)

Permissions in this forum:You can reply to topics in this forum
Unstoppable Mind :: ♦ RPG♦ :: ⚜️Alien life-
Post new topicReply to topicJump to: