Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


WELCOME TO OUR COMMUNITY!
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Latest topics
» Promisiunile lui Dumnezeu
A special treasure (with Ayame)  Purple12Today at 12:15 pm by dominic

» There are no differences between religions (With Lao Zeng)
A special treasure (with Ayame)  Purple12Today at 10:34 am by Sharma Sanara

» Bancuri diverse
A special treasure (with Ayame)  Purple12Yesterday at 11:52 pm by Alethia Spitz

» Mesmer Kingdom (with Takumi)
A special treasure (with Ayame)  Purple12Yesterday at 10:46 pm by Peggy

» Saint Patrick Day (with Kairi)
A special treasure (with Ayame)  Purple12Yesterday at 9:32 pm by Sharma Katrina

» Condica de prezenta
A special treasure (with Ayame)  Purple12Yesterday at 8:02 pm by Sccubus

» Ohayou~
A special treasure (with Ayame)  Purple12Yesterday at 6:11 pm by portal Rpg

» Rpg Portal
A special treasure (with Ayame)  Purple12Yesterday at 5:25 pm by portal Rpg

» Hello portal's
A special treasure (with Ayame)  Purple12Yesterday at 5:21 pm by portal Rpg

Recent members
See more
Visitators
A special treasure (with Ayame)  Flags_0
Our allies
WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM
Top posting users this month
dominic
A special treasure (with Ayame)  EmptyA special treasure (with Ayame)  I_back_titleA special treasure (with Ayame)  Empty 
Survivor
A special treasure (with Ayame)  EmptyA special treasure (with Ayame)  I_back_titleA special treasure (with Ayame)  Empty 
Akiko
A special treasure (with Ayame)  EmptyA special treasure (with Ayame)  I_back_titleA special treasure (with Ayame)  Empty 
Alethia Spitz
A special treasure (with Ayame)  EmptyA special treasure (with Ayame)  I_back_titleA special treasure (with Ayame)  Empty 
Nacht.
A special treasure (with Ayame)  EmptyA special treasure (with Ayame)  I_back_titleA special treasure (with Ayame)  Empty 
Xiphion.
A special treasure (with Ayame)  EmptyA special treasure (with Ayame)  I_back_titleA special treasure (with Ayame)  Empty 
portal Rpg
A special treasure (with Ayame)  EmptyA special treasure (with Ayame)  I_back_titleA special treasure (with Ayame)  Empty 
Yobi
A special treasure (with Ayame)  EmptyA special treasure (with Ayame)  I_back_titleA special treasure (with Ayame)  Empty 
Nameko
A special treasure (with Ayame)  EmptyA special treasure (with Ayame)  I_back_titleA special treasure (with Ayame)  Empty 
Ratonu'
A special treasure (with Ayame)  EmptyA special treasure (with Ayame)  I_back_titleA special treasure (with Ayame)  Empty 

Share

A special treasure (with Ayame)

Sammy
××ANIME RPG ××
Sammy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 65
×Silver ×Silver : 2752
×Reputation ×Reputation : 0
❥×Enrolment Date : 2023-08-14
×Age ×Age : 18
×Location ×Location : Hoia Baciu Forest
A special treasure (with Ayame) Sun Jan 28, 2024 12:31 pm

Era o zi obișnuită de ianuarie. Mersesem prin pădure la cules de ciuperci că să fac garnitura de ciuperci pentru friptura de fazan și de niste plante pentru ceai ca să îmi prepar un ceai delicios si relaxant.
Dar în timp ce eram in pădure aud voci. Ascultând cu atenție îmi dau seama că erau vânători de recompense și eu eram cea vizată.
Veninul meu putea fi folosit că ingredient in 3 poțiuni. Una pentru tinerețe, alta pentru micșorare și alta pentru invizibilitate.
Daca as fi fost prinsă as fi fost închisă și secătuita de venin in beneficiul lor.
Ayame Yoel
××ANIME RPG ××
Ayame Yoel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 29
×Silver ×Silver : 1039
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-01-28
×Age ×Age : 24
×Location ×Location : Nagoya
Re: A special treasure (with Ayame) Sun Jan 28, 2024 1:07 pm

Ma bucuram de acea zi minunata de ianuarie spre februarie. Ușor ușor se simțea cum aerul începe sa se încălzească și sa adie un vânt ușor și cald. Insa in acelasi timp aud niște pasi mai apăsați ca si niste ace care străpung frunzele. Imi trag aer în piept și ma uit socata și în garda ca sa vad cine vine.
Sammy
××ANIME RPG ××
Sammy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 65
×Silver ×Silver : 2752
×Reputation ×Reputation : 0
❥×Enrolment Date : 2023-08-14
×Age ×Age : 18
×Location ×Location : Hoia Baciu Forest
Re: A special treasure (with Ayame) Sun Jan 28, 2024 2:17 pm

In timp ce încercam să fug pentru a mă feri de ceea ce auzisem, de niște voci de bărbați care erau cel mai probabil vânători de recompense, dau de o fata. Nu aveam de unde ști dacă era fiica vreunui vânător de recompense sau nu avea nici o legătură cu ei. Era prea târziu să schimb direcția și acum mă văzuse. Speram doar sa nu facă vre-un soc și să leșine.
Ayame Yoel
××ANIME RPG ××
Ayame Yoel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 29
×Silver ×Silver : 1039
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-01-28
×Age ×Age : 24
×Location ×Location : Nagoya
Re: A special treasure (with Ayame) Sun Jan 28, 2024 2:23 pm

Deja acei pasi se auzeau mai cu putere de parca era o invazie de gândaci. Cand imi ridic privirea, vad acea fata păianjen și rămân uimita. Ma ridic în picioare și ii fac un semn din mana ca si cum asi spune către ea Hello!. insa nu era un cuvânt din gura mea. Era doar telepatic și din mana. Eram interesata sa ii vad reacția.
Sammy
××ANIME RPG ××
Sammy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 65
×Silver ×Silver : 2752
×Reputation ×Reputation : 0
❥×Enrolment Date : 2023-08-14
×Age ×Age : 18
×Location ×Location : Hoia Baciu Forest
Re: A special treasure (with Ayame) Sun Jan 28, 2024 2:32 pm

Ridic și eu o mana in semn de salut dar mă dau câțiva pași înapoi pentru a îmi exprima timiditatea.
Ayame Yoel
××ANIME RPG ××
Ayame Yoel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 29
×Silver ×Silver : 1039
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-01-28
×Age ×Age : 24
×Location ×Location : Nagoya
Re: A special treasure (with Ayame) Mon Jan 29, 2024 9:49 am

.....ma mișc stânga și dreapta ca sa ma vada. De la prima vedere se vedea a fi o ființă placuta și adorabila. Nu imi trezea nici un sentiment de frica. Ba din contra, un sentiment de bucurie, copilăria și entuziasm. 
Sammy
××ANIME RPG ××
Sammy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 65
×Silver ×Silver : 2752
×Reputation ×Reputation : 0
❥×Enrolment Date : 2023-08-14
×Age ×Age : 18
×Location ×Location : Hoia Baciu Forest
Re: A special treasure (with Ayame) Mon Jan 29, 2024 9:55 am

Mă apropii de ea.

-Buna! Ce faci prin pădurea asta?
Ayame Yoel
××ANIME RPG ××
Ayame Yoel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 29
×Silver ×Silver : 1039
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-01-28
×Age ×Age : 24
×Location ×Location : Nagoya
Re: A special treasure (with Ayame) Mon Jan 29, 2024 10:27 am

....ii zambesc și ma bucurasem ca ma bagase în seama. Pentru mine era o onoare, pentru altii o stare de soc și panica.
-Păi să zicem că m-am rătăcit. Ma plictiseam pe acasă și am ieșit sa mai "vânez" ceva activități și curiozități pentru jurnalul meu. Deja monotonia ma cam apasa pe umeri. Uf.......iar eu ii scot repede din geanta jurnalul meu cu desene noi și locuri pe care urma sa le vânez cu privitul.


A special treasure (with Ayame)  Ccf76cb5b17f1fc22de9833cf8b492d4

A special treasure (with Ayame)  R.b3425c1e046a41e144ea4b3fc2c991b9?rik=S24sldpGOxZ6Hg&riu=http%3a%2f%2f3.bp.blogspot.com%2f-GIk6DwIuLGA%2fUVpt-hPwE0I%2fAAAAAAAAAss%2f-5gV7HYKFRI%2fs1600%2fPencil%2bDrawing%2bPictures%2bOf%2bNature-790892

A special treasure (with Ayame)  Pencil-drawings-of-nature-4-1
Sammy
××ANIME RPG ××
Sammy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 65
×Silver ×Silver : 2752
×Reputation ×Reputation : 0
❥×Enrolment Date : 2023-08-14
×Age ×Age : 18
×Location ×Location : Hoia Baciu Forest
Re: A special treasure (with Ayame) Mon Jan 29, 2024 10:36 am

Pai in cazul asta te voi lăsa să mă desenezi și poate asta îți va da niste idei de scris un roman.
Facem o afacere? Tu mă desenezi iar eu în schimb îți fac o rochie cu mătasea mea.
Ayame Yoel
××ANIME RPG ××
Ayame Yoel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 29
×Silver ×Silver : 1039
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-01-28
×Age ×Age : 24
×Location ×Location : Nagoya
Re: A special treasure (with Ayame) Mon Jan 29, 2024 10:40 am

.....stau puțin pe ganduri și parca nu e ceea ce voiam. Eu parca doream prietenia ei mai mult ca și orice. Imi parea sincera și de încredere.
-Glumești? Vrei sa ajungi experiment în zona 51?? Daca esti căutată și vânătă? Nu, nu pot sa iti fac rău. Dar te pot desena pana la brâu. Mai jos, e secretul nostru. Cât despre afacere, o refuz. Eu vreau sa am o prietena foarte bună și....si cam atât. ....o privesc ușor timida pentru ca umpic mi se parea ca am jignit-o.
Sammy
××ANIME RPG ××
Sammy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 65
×Silver ×Silver : 2752
×Reputation ×Reputation : 0
❥×Enrolment Date : 2023-08-14
×Age ×Age : 18
×Location ×Location : Hoia Baciu Forest
Re: A special treasure (with Ayame) Mon Jan 29, 2024 10:48 am

-Si eu vreau prietenia ta. In fapt mă refeream că desenul ar fi fost doar pentru tine nu să îl expui undeva. Și eu vroiam să îți fac o rochie doar așa ca semn de prietenie.
Ayame Yoel
××ANIME RPG ××
Ayame Yoel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 29
×Silver ×Silver : 1039
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-01-28
×Age ×Age : 24
×Location ×Location : Nagoya
Re: A special treasure (with Ayame) Mon Jan 29, 2024 10:52 am

-Ah, da. Pai se poate face în 2 etape. Unul pana la brâu pentru mine și unul cu totu pentru tine. Poti considera acest lucru ca și cum ar fi primul semn al prieteniei noastre. .....ii zâmbeam ușor asteptand sa vad și ce părere are despre cele doua exemplare.
Sammy
××ANIME RPG ××
Sammy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 65
×Silver ×Silver : 2752
×Reputation ×Reputation : 0
❥×Enrolment Date : 2023-08-14
×Age ×Age : 18
×Location ×Location : Hoia Baciu Forest
Re: A special treasure (with Ayame) Mon Jan 29, 2024 10:56 am

Dau din cap aprobator.
Ayame Yoel
××ANIME RPG ××
Ayame Yoel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 29
×Silver ×Silver : 1039
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-01-28
×Age ×Age : 24
×Location ×Location : Nagoya
Re: A special treasure (with Ayame) Mon Jan 29, 2024 10:58 am

-Sti, simt ca ceva te nemulțumește. Daca ai ceva sa îmi spui, poti sa o faci fără probleme. ....nu stiam de ce, dar îmi dădea impresia ca ceva o retine și nu știam ce. Insa nu voiam sa par prea bagacioasa ca sa nu o supăr.
Sammy
××ANIME RPG ××
Sammy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 65
×Silver ×Silver : 2752
×Reputation ×Reputation : 0
❥×Enrolment Date : 2023-08-14
×Age ×Age : 18
×Location ×Location : Hoia Baciu Forest
Re: A special treasure (with Ayame) Mon Jan 29, 2024 3:28 pm

-Ei bine, da. Mă dezamăgește că lumea ta e atât de periculoasa încât nu îți pot da un portret complet doar pentru tine. Că riscă să fie furat și apoi să am probleme sau sa avem probleme.
Al doilea lucru e că vânătorii de recompense deja vorbesc despre specia mea. Veninul meu e prețios.
Știi se spune că veninul meu e atât o binecuvântare cât și un blestem. Poate vindeca boli dar poate aduce și tineretea veșnică și nemurirea care se spune că nemurirea deși e văzută că binecuvântare de fapt ar fi blestem. Totodată mai poate fi folosit de vrăjitoare și în anumite poțiuni magice.

Ayame Yoel
××ANIME RPG ××
Ayame Yoel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 29
×Silver ×Silver : 1039
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-01-28
×Age ×Age : 24
×Location ×Location : Nagoya
Re: A special treasure (with Ayame) Mon Jan 29, 2024 3:53 pm

-Oare exista o cale ca sa te pot scapa din asa ceva? Ma gândesc foarte serios la acest cucru. Trebuie sa fie o lume unde sunt mai multe fiinte ca si tine. Nu, nu are cum sa fi doar tu. Poate ai venit de pe PLANETA Arachna. ....imi venea sa cercetez un loc unde se afla asa ceva sau cum se poate ajunge la acea planeta.
Sammy
××ANIME RPG ××
Sammy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 65
×Silver ×Silver : 2752
×Reputation ×Reputation : 0
❥×Enrolment Date : 2023-08-14
×Age ×Age : 18
×Location ×Location : Hoia Baciu Forest
Re: A special treasure (with Ayame) Mon Jan 29, 2024 4:14 pm

-Ei bine, nu sau poate da, habar nu am. Am eclozat din ou într-un laborator și am evadat când laboratorul care chiar funcționa ilegal a fost descoperit și închis de către guvern și conducerea a fost arestată. Nu știu dacă celelalte experimente au scăpat cu viață sau au fost ucise de către lucrătorii din laborator care au primit ordin să ucidă toate animalele din laborator.
Deci habar nu am daca oul din care am eclozat a fost scăpat de către vre-un OZN și găsit de cei de la respectivul laborator sau am fost creata prin inginerie genetică combinând ADN uman cu ADN de păianjen.
Ayame Yoel
××ANIME RPG ××
Ayame Yoel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 29
×Silver ×Silver : 1039
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-01-28
×Age ×Age : 24
×Location ×Location : Nagoya
Re: A special treasure (with Ayame) Mon Jan 29, 2024 5:01 pm

-Eu zic ca nu esti de origine pământean. Nu are cum sa fi fost făcută în laborator pe aceasta planeta. Daca te gandesti, pe alta planeta asa ii fi fost. Insa pe planeta ta exista specii ca si tine de păianjen. Numai ca e destul de greu sa ajungi. ....chiar nu știam cum se ajunge pe acea planeta. Insa telepatic știam prea multe informații pentru un muritor de rand.
Sammy
××ANIME RPG ××
Sammy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 65
×Silver ×Silver : 2752
×Reputation ×Reputation : 0
❥×Enrolment Date : 2023-08-14
×Age ×Age : 18
×Location ×Location : Hoia Baciu Forest
Re: A special treasure (with Ayame) Mon Jan 29, 2024 7:02 pm

-Problema e ca am eclozat intr-un laborator pamantean. Deci ramane varianta ca un OZN sa fi scapat un ou de paianjen extraterestru sau ceva capsula cu ADN de paianjen extraterestru si cercetatorii aia de la laboratorul ilegal sa fi amestecat cu ADN uman.
Ayame Yoel
××ANIME RPG ××
Ayame Yoel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 29
×Silver ×Silver : 1039
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-01-28
×Age ×Age : 24
×Location ×Location : Nagoya
Re: A special treasure (with Ayame) Wed Jan 31, 2024 8:54 am

-Sau poate ai fost scăpată intenționat. Cine știe ce s-a întâmplat cu adevarat. Asta rămâne de văzut ce și cum. .....insa eu tot credeam ca este ceva scăpat din greșeală. Nu ceva făcut intenționat.
Sammy
××ANIME RPG ××
Sammy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 65
×Silver ×Silver : 2752
×Reputation ×Reputation : 0
❥×Enrolment Date : 2023-08-14
×Age ×Age : 18
×Location ×Location : Hoia Baciu Forest
Re: A special treasure (with Ayame) Thu Feb 01, 2024 11:08 pm

-Poate ai dreptate și un OZN a scăpat oul meu din greșală. Poate că trebuia sa ajung intr-o rezervație naturală de pe alta planetă care funcționează ca o grădină zoologică pentru extratereștrii.
Ayame Yoel
××ANIME RPG ××
Ayame Yoel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 29
×Silver ×Silver : 1039
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-01-28
×Age ×Age : 24
×Location ×Location : Nagoya
Re: A special treasure (with Ayame) Fri Feb 09, 2024 7:37 pm

-Eu am o carte cu speciile extraterestre. Ii spune Manualul secret al raselor extraterestre. Este o moștenire de familie. Fiecare membru al familiei desena cu exactitate chipul extratereștrilor. Sub poza scria specia lor, planeta de proveniență, galaxia, sistemul solar și dacă era bun sau rău. Insa tu faci parte din rasa Arachna de pe planeta Tarantya K20 din constelația Arahne. Este cam la 300.000.000.000.000.000.000.000.000 ani lumina de noi. Adica de Terra. ....insa ma uitam și la ea ca să ii vad reacția și mai multe. Dar probabil vestea mea o va șoca.
Sammy
××ANIME RPG ××
Sammy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 65
×Silver ×Silver : 2752
×Reputation ×Reputation : 0
❥×Enrolment Date : 2023-08-14
×Age ×Age : 18
×Location ×Location : Hoia Baciu Forest
Re: A special treasure (with Ayame) Fri Feb 09, 2024 9:21 pm

-Wow! Sunt chiar foarte departe de casa. Asa distanta uriasa...
-Crezi ca e posibil ca nis pirati spatiali sa fi furat oul in care eram eu ca sa il vanda unei gradini zoologice de pe alta planeta? Dar din intamplare sa il fi scapat aici? Daca e asa probabil fratii si surorile mele au ajuns sa fie exponate intr-o gradina zoologica pe alta planeta. Caci sigur nu au furat doar un singur ou.
Ayame Yoel
××ANIME RPG ××
Ayame Yoel
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 29
×Silver ×Silver : 1039
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2024-01-28
×Age ×Age : 24
×Location ×Location : Nagoya
Re: A special treasure (with Ayame) Sun Feb 11, 2024 3:56 pm

-Daca ma lași sa întru în stare de meditație, voi afla mai exact cum ai ajuns aici și în ce maniera. Dar pentru asta trebuie timp și răbdare. Insa trebuie sa fim în siguranță amândouă. Ce zici dacă am merge într-o pestera sau undeva mai retras. ....o urmăream cu atentie si puteam citi pe fata ei scocul și vestea ciudata pe care o primise. Nu parea sa ii pice bine sau sa ii fie ușor.
Sammy
××ANIME RPG ××
Sammy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 65
×Silver ×Silver : 2752
×Reputation ×Reputation : 0
❥×Enrolment Date : 2023-08-14
×Age ×Age : 18
×Location ×Location : Hoia Baciu Forest
Re: A special treasure (with Ayame) Fri Feb 23, 2024 11:01 pm

-Desigur, cunosc o pestera destul de retrasa. Pestera Monstrului. Cel putin asa spun zvonurile ca s-ar numi si ca ar trai un monstru urias cu corp de paianjen si cu 8 ochi rosii care daca te prinde te mumifica in plasa si apoi iti suge sangele. Nimeni nu indrazneste sa se apropie. Dar sincera sa fiu eu n-am vazut nici un monstru. Spun eu, putin naiva. Fara a imi da seama ca zvonurile se refera la mine si ca sunt mai inflorite.
Sponsored content
Re: A special treasure (with Ayame)

A special treasure (with Ayame)
View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 1
Similar topics
-
» National Treasure
» Experiment with shrinking potion(with Ayame)
» Glory of Special Forces
» TOP6 idoli și artiști cu un tatuaj special

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Unstoppable Mind :: ♦ RPG♦ :: ⚜️Haunted RPG-
Jump to: