Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


WELCOME TO OUR COMMUNITY!
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Latest topics
» I'm looking for rpg partner
There are no differences between religions (With Lao Zeng)  Purple12Today at 12:52 pm by Rogue

» You are stuck on me like a tattoo (Open RPG)
There are no differences between religions (With Lao Zeng)  Purple12Today at 12:49 pm by Rogue

» Emily Didonato
There are no differences between religions (With Lao Zeng)  Purple12Today at 12:15 pm by Rogue

» Anne's GFX Shop
There are no differences between religions (With Lao Zeng)  Purple12Today at 12:03 pm by Rogue

» An alien project for protection(with Kamelya)
There are no differences between religions (With Lao Zeng)  Purple12Today at 9:40 am by Esperanza

» Candice Swanepoel
There are no differences between religions (With Lao Zeng)  Purple12Today at 9:13 am by Rogue

» Eiza Gonzales
There are no differences between religions (With Lao Zeng)  Purple12Today at 8:36 am by Rogue

» Anitta
There are no differences between religions (With Lao Zeng)  Purple12Today at 8:28 am by Rogue

» Achiziții
There are no differences between religions (With Lao Zeng)  Purple12Today at 1:17 am by mindfreak.

Recent members
See more
Visitators
There are no differences between religions (With Lao Zeng)  Flags_0
Our allies
WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM
Top posting users this month
dominic
There are no differences between religions (With Lao Zeng)  EmptyThere are no differences between religions (With Lao Zeng)  I_back_titleThere are no differences between religions (With Lao Zeng)  Empty 
Rogue
There are no differences between religions (With Lao Zeng)  EmptyThere are no differences between religions (With Lao Zeng)  I_back_titleThere are no differences between religions (With Lao Zeng)  Empty 
Survivor
There are no differences between religions (With Lao Zeng)  EmptyThere are no differences between religions (With Lao Zeng)  I_back_titleThere are no differences between religions (With Lao Zeng)  Empty 
Nacht.
There are no differences between religions (With Lao Zeng)  EmptyThere are no differences between religions (With Lao Zeng)  I_back_titleThere are no differences between religions (With Lao Zeng)  Empty 
portal Rpg
There are no differences between religions (With Lao Zeng)  EmptyThere are no differences between religions (With Lao Zeng)  I_back_titleThere are no differences between religions (With Lao Zeng)  Empty 
Akiko
There are no differences between religions (With Lao Zeng)  EmptyThere are no differences between religions (With Lao Zeng)  I_back_titleThere are no differences between religions (With Lao Zeng)  Empty 
Xiphion.
There are no differences between religions (With Lao Zeng)  EmptyThere are no differences between religions (With Lao Zeng)  I_back_titleThere are no differences between religions (With Lao Zeng)  Empty 
Alethia Spitz
There are no differences between religions (With Lao Zeng)  EmptyThere are no differences between religions (With Lao Zeng)  I_back_titleThere are no differences between religions (With Lao Zeng)  Empty 
mindfreak.
There are no differences between religions (With Lao Zeng)  EmptyThere are no differences between religions (With Lao Zeng)  I_back_titleThere are no differences between religions (With Lao Zeng)  Empty 
Wakanda
There are no differences between religions (With Lao Zeng)  EmptyThere are no differences between religions (With Lao Zeng)  I_back_titleThere are no differences between religions (With Lao Zeng)  Empty 

Share

There are no differences between religions (With Lao Zeng)

Survivor
××Administrator××
Survivor
❥ Army: ❥ Army: : ❥Falun Gong, Reiki & Qigong
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 19273
×Silver ×Silver : 36421
×Reputation ×Reputation : 37
❥×Enrolment Date : 2020-03-16
×Age ×Age : 16
×Location ×Location : ❥ Aldebaran
×Mood ×Mood : ❥ 幸せな猫
There are no differences between religions (With Lao Zeng) Thu May 25, 2023 11:12 pm

There are no differences between religions (With Lao Zeng)  142893
Din iubire am fost facuti si in iubire vom muri. 


Era o zi obisnuita in Tibet. Soarele rasarise, iar calugarii incepeau procesele de meditatii si QuiGong. Insa maestrul Lao procesa o rugagiune in fata altarului. Canta la bolurile tibetane, in timp ce betele parfumate il prouectau in dimensiunea astralului. Chiar daca facea rugagiuni si divinatii, el se gandea la binele omenirii si cum ar putea ridica vibratiile tuturor. Mai ales ca el purta o iubire neconditionata pentru fiecare vietuitoare atat de pe planeta, cat si din Univers.


There are no differences between religions (With Lao Zeng)  R.b4b6ac55a5146149b2e20e6da9e1ce30?rik=DRBAXaWRb5OaAw&riu=http%3a%2f%2fwww.zgfxy.cn%2fUploadFiles%2fxyzl%2f2012%2f4%2f201204241449076866
Lao Zeng || master


There are no differences between religions (With Lao Zeng)  F6b717efbceeaca142fd5be5f380a929
Sharma Sanara
××FANTASY RPG××
Sharma Sanara
❥ Army: ❥ Army: : Fairytopia
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 1119
×Silver ×Silver : 31205
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2016-02-26
×Age ×Age : 38
×Location ×Location : Fairytopia
Re: There are no differences between religions (With Lao Zeng) Sun Oct 29, 2023 9:07 pm

Zburam prin Tibet în căutarea unor flori pentru o poțiune magică din categoria celor de vindecare, când drumul meu trecu pe lângă un templu. Mă gândesc să mă opresc puțin la templu tibetan.


There are no differences between religions (With Lao Zeng)  Epcz9DR
Lao Zeng
××REAL RPG××
Lao Zeng
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 14
×Silver ×Silver : 1954
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2023-11-05
×Age ×Age : 28
×Location ×Location : Tibet
Re: There are no differences between religions (With Lao Zeng) Sun Nov 05, 2023 12:04 pm

Stateam linistit prin gradina templului si admiram mireasma florilor. Lasam aerul sa imi atinga corpul, in timp ce vorbeam cu o prietena, @Bahar zana care ma ajuta sa ud florile. Ea era o priceputa in ale gradinii. Insa imi povestise si de zana Sanara. Din cand in cand mai recitam un poem chinezesc scris de mai marii maestrii.
Sharma Sanara
××FANTASY RPG××
Sharma Sanara
❥ Army: ❥ Army: : Fairytopia
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 1119
×Silver ×Silver : 31205
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2016-02-26
×Age ×Age : 38
×Location ×Location : Fairytopia
Re: There are no differences between religions (With Lao Zeng) Fri Jan 05, 2024 10:09 pm

Ajung la templu si vad un calugar vorbind cu o alta zana. Fiind acum sub efectul unei potiuni de micsorare eram cam de dimensiunea unui fluture.


There are no differences between religions (With Lao Zeng)  Epcz9DR
Lao Zeng
××REAL RPG××
Lao Zeng
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 14
×Silver ×Silver : 1954
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2023-11-05
×Age ×Age : 28
×Location ×Location : Tibet
Re: There are no differences between religions (With Lao Zeng) Sun Jan 07, 2024 11:47 am

Dupa ce termin de vorbit cu @Bahar, imi iau rămas bun și ma pregătesc sa ma ridic ca sa plec. Iar când ma ridic mai bine, vad ceva micuț care zbura mai ca sa nu fie prinsa în flagrant. "Știu ca te ascunzi pe acolo, haide ca nu iti fac nimic." Tonul meu fiind de un calm absolut, un calm exagerat de calm.
Sharma Sanara
××FANTASY RPG××
Sharma Sanara
❥ Army: ❥ Army: : Fairytopia
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 1119
×Silver ×Silver : 31205
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2016-02-26
×Age ×Age : 38
×Location ×Location : Fairytopia
Re: There are no differences between religions (With Lao Zeng) Sun Jan 07, 2024 11:43 pm

Ma las in jos ducându-ma spre călugărul tibetan. Aterizez apoi pe degetul lui cum fac fluturii.
Fac o reverență in semn de salut și respect.
Fiindcă deși eram prințesa-regenta a Fairytopiei, in cultura mea, preoții și calugarii meritau respect atât de mare încât până și regina trebuia să facă reverență.


There are no differences between religions (With Lao Zeng)  Epcz9DR
Lao Zeng
××REAL RPG××
Lao Zeng
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 14
×Silver ×Silver : 1954
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2023-11-05
×Age ×Age : 28
×Location ×Location : Tibet
Re: There are no differences between religions (With Lao Zeng) Tue Jan 09, 2024 6:30 pm

Vazand cum zboară și se așează pe degetul meu, incep sa ma înduioșează. Insa in acel timp ii apreciam gestul ei minunat de a face reverență. Nu ma așteptase la acest lucru din partea unei zane. "Ce vânt te aduce pe aici spirit bun?" Ma uitam la ea cu o blândețe absoluta, inumana.
Sharma Sanara
××FANTASY RPG××
Sharma Sanara
❥ Army: ❥ Army: : Fairytopia
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 1119
×Silver ×Silver : 31205
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2016-02-26
×Age ×Age : 38
×Location ×Location : Fairytopia
Re: There are no differences between religions (With Lao Zeng) Tue Jan 09, 2024 7:08 pm

-Am nevoie de nectarul unor flori rare pentru o poțiune magică din categoria celor de vindecare. E vorba de niste flori care cresc doar aici in Tibet si care infloresc o data la 100 de ani. Acum s-au aliniat stelele si la noapte cand luna plina isi va revarsa razele blande peste Tibet, aceste flori vor inflori. Speram sa imi spui unde pot gasi aceste flori numite Mariphasa lupina lumina sau Floarea Lupului care se gaseste doar aici in muntii Tibet. Tibetul este o regiune destul de intinsa.


There are no differences between religions (With Lao Zeng)  Epcz9DR
Lao Zeng
××REAL RPG××
Lao Zeng
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 14
×Silver ×Silver : 1954
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2023-11-05
×Age ×Age : 28
×Location ×Location : Tibet
Re: There are no differences between religions (With Lao Zeng) Thu Jan 11, 2024 12:13 am

Auzind nevoia sa urgenta, ii dau de indata mana libera ca sa poată sa își ia cele necesare. Nimic nu îmi stătea în cale când era vorba de curativ, vindecare și alchimie. Eram gata sa ii propun sa ma lase sa o ajut. Insa nu mi se cădea mie ca si călugăr sa ma bag în treburile ei dacă nu ma invitase. Acest lucru denota lipsa de respect în regulile tibetane.
Sharma Sanara
××FANTASY RPG××
Sharma Sanara
❥ Army: ❥ Army: : Fairytopia
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 1119
×Silver ×Silver : 31205
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2016-02-26
×Age ×Age : 38
×Location ×Location : Fairytopia
Re: There are no differences between religions (With Lao Zeng) Thu Jan 11, 2024 1:23 pm

-Sfintia ta, mulțumesc frumos. Și dacă doriți, mă puteți însoți in aceasta misiune. Presimt că voi avea nevoie poate puțin de ajutorul dumneavoastră divin, maria ta. Ii spun eu.


There are no differences between religions (With Lao Zeng)  Epcz9DR
Lao Zeng
××REAL RPG××
Lao Zeng
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 14
×Silver ×Silver : 1954
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2023-11-05
×Age ×Age : 28
×Location ×Location : Tibet
Re: There are no differences between religions (With Lao Zeng) Thu Jan 25, 2024 1:31 pm

Călugărul da din cap în semn ca aprecia se gestul ei minunat. Se ridica și cu o voce aproape șoptit spus: "Te voi însoți cu inima curata în aceasta calatorie minunata".
Sharma Sanara
××FANTASY RPG××
Sharma Sanara
❥ Army: ❥ Army: : Fairytopia
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 1119
×Silver ×Silver : 31205
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2016-02-26
×Age ×Age : 38
×Location ×Location : Fairytopia
Re: There are no differences between religions (With Lao Zeng) Sat Feb 03, 2024 7:58 pm

Zbor inainte cautand plantele de care aveam nevoie. Stiam ca putea fi o calatorie ceva mai lunga si obositoare.


There are no differences between religions (With Lao Zeng)  Epcz9DR
Lao Zeng
××REAL RPG××
Lao Zeng
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 14
×Silver ×Silver : 1954
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2023-11-05
×Age ×Age : 28
×Location ×Location : Tibet
Re: There are no differences between religions (With Lao Zeng) Sun Feb 18, 2024 9:09 pm

Ma uitam cu grija cum le aduna și cum le făcea mănunchi după ce i le dau în mana. Aveam o grija aparte ca sa nu le supăr prea tare. "Cu grija mare. Și asa sunt fragile cum le-am rupt. Am zis și o rugăciune de mântuire pentru sufletul lor gingaș și fragil."
Sharma Sanara
××FANTASY RPG××
Sharma Sanara
❥ Army: ❥ Army: : Fairytopia
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 1119
×Silver ×Silver : 31205
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2016-02-26
×Age ×Age : 38
×Location ×Location : Fairytopia
Re: There are no differences between religions (With Lao Zeng) Mon Feb 19, 2024 11:37 pm

-Sfinția ta, am auzit de mai multe ori că și plantele au suflet și că de fapt sufletele plantelor sunt suflete inferioare în căutare de progres. Și vă un suflet incepe in lumea mineralelor, apoi a plantelor, apoi în lumea insectelor apoi în cea a animalelor sălbatice, apoi se reîncarnează ca animale domestice precum câini sau pisici apoi ajung sa se reîncarneze in oameni apoi intra în planul astral unde se reîncarnează ca animale magice și apoi ca ființe semi-umanoide gen centauri sau alte centauride. Iar la final incep progresul în lumea acvatic-astrala ca sirene și apoi intra in lumea astral-terestra ca zâne și mai târziu intra in lumea astral-aeriana devinind îngeri. Apoi ajung la  perfecțiune. Intrând în acel tărâm spiritual mitic. Cel puțin așa ar trebui sa fie un drum lin. Dar în toate treptele, unele suflete stagnează, bat pasul pe loc sau chiar regresează. Mai ales sufletele care au atins nivelul uman.


There are no differences between religions (With Lao Zeng)  Epcz9DR


Last edited by Sharma Sanara on Mon Apr 22, 2024 4:04 pm; edited 2 times in total
Lao Zeng
××REAL RPG××
Lao Zeng
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 14
×Silver ×Silver : 1954
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2023-11-05
×Age ×Age : 28
×Location ×Location : Tibet
Re: There are no differences between religions (With Lao Zeng) Mon Apr 22, 2024 2:45 pm

Ma uitam la ea aprobator la tot ceea ce spune. Imi placea ca avea acele cunostinte tibetane despre viata plantelor și evoluția sufletului de la un simplu mineral. Sufletul meu simteam ca se bucura pe deplin de aceste lucruri minunate. "Vad ca ai venit la mine cu temele gata făcute. Eu iti voi da tot ce ai nevoie ca si semn de mulțumire. Insa calatoria ta o poti continua cu mine sau cu shamana Annanau. Asta depinde de tine și spre ce te apropii mai mult cu inima" Își spun asta în timp ce o priveam cu o bunătate ieșită din comun.
Sharma Sanara
××FANTASY RPG××
Sharma Sanara
❥ Army: ❥ Army: : Fairytopia
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 1119
×Silver ×Silver : 31205
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2016-02-26
×Age ×Age : 38
×Location ×Location : Fairytopia
Re: There are no differences between religions (With Lao Zeng) Wed May 08, 2024 10:34 am

-Multumesc. Spun eu. Apoi dau din cap în semn că am înțeles. Eram și curioasă daca voi continua călătoria cu el sau cu shamana Annanau. Însă nu era la alegerea mea ci la voia destinului meu.


There are no differences between religions (With Lao Zeng)  Epcz9DR
Sponsored content
Re: There are no differences between religions (With Lao Zeng)

There are no differences between religions (With Lao Zeng)
View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Unstoppable Mind :: ♦ RPG♦ :: ⚜️Real RPG-
Jump to: