Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


WELCOME TO OUR COMMUNITY!
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Latest topics
» Condica de prezenta
Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  Purple12Today at 8:51 am by Alethia Spitz

» Avatare made by mindfreak
Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  Purple12Yesterday at 11:15 pm by Akiko

» Discuții despre seriale
Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  Purple12Yesterday at 11:14 pm by Akiko

» Promisiunile lui Dumnezeu
Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  Purple12Yesterday at 3:04 pm by dominic

» Bancuri diverse
Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  Purple12Yesterday at 12:05 pm by Alethia Spitz

» Berbec
Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  Purple12Tue Apr 30, 2024 10:57 pm by Nacht.

» Taur
Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  Purple12Tue Apr 30, 2024 10:55 pm by Nacht.

» Gemeni
Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  Purple12Tue Apr 30, 2024 10:54 pm by Nacht.

» Rac
Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  Purple12Tue Apr 30, 2024 10:54 pm by Nacht.

Recent members
See more
Visitators
Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  Flags_0
Our allies
WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM
Top posting users this month
dominic
Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  EmptyOare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  I_back_titleOare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  Empty 
Akiko
Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  EmptyOare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  I_back_titleOare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  Empty 
Xiphion.
Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  EmptyOare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  I_back_titleOare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  Empty 
Alethia Spitz
Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  EmptyOare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  I_back_titleOare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  Empty 
Nameko
Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  EmptyOare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  I_back_titleOare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  Empty 
Kizzy
Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  EmptyOare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  I_back_titleOare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  Empty 
mindfreak.
Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  EmptyOare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  I_back_titleOare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  Empty 

Share

Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?

Vizitator
Guest
Anonymous
Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului? Sat Jan 07, 2023 10:38 pm

Sa presupunem ca intr-o zi se va inventa masina timpului si oricine va putea calatori in trecut sau viitor la fel de usorcum mergem azi dintr-o tara in alta cu avionul.

Ce credeti ca va face politia? Dar guvernu? Chiar poate exista o lege care sa impiedice pe un nebun sa profite la maxim? Sa zicem ca un terorist se foloseste de masina timpului sa vina sa puna o bomba la un mall si o face intr-o zi, cu catevazile in urma intr-o zi in care legea menita sa il impiedice nu exista. Va mai pati ceva? Laughing

De exemplu presupunem ca va fi interzis sa folosesti lichide la bordul masinii timpului la fel cum e interzis azi in avioane. Dar teroristu poate simplu sase intoarcainziuade dinaintea legii si sa isi creeze linistit bomba rolling on the floor

Sau poate un nebun vreasa profite incat sa se intoparca in timp sisaomoare pe tatal dusmanului lui sau pe un fost presedinte incat sa strice prezentul.





Me&You
××Fondator××
Me&You
❥ Army: ❥ Army: : Ink Tattoo
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 21021
×Silver ×Silver : 43979
×Reputation ×Reputation : 47
❥×Enrolment Date : 2018-07-04
×Age ×Age : 35
×Location ×Location : Bistrita
×Mood ×Mood : perfecta
Re: Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului? Sun Jan 08, 2023 5:13 pm

Masina timpului e facuta, se testeaza pentru ca e mult de lucru. Ultima data cand s-a lucrat la ea, a adus cobaii numai schelete. Tata a lucrat la fuzelajul ei. 


快い浮気者 [Help],,This is reality,,[Life]私のキャンデ
Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  R
Survivor
××Administrator××
Survivor
❥ Army: ❥ Army: : ❥Falun Gong, Reiki & Qigong
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 18894
×Silver ×Silver : 35869
×Reputation ×Reputation : 36
❥×Enrolment Date : 2020-03-16
×Age ×Age : 16
×Location ×Location : ❥ Aldebaran
×Mood ×Mood : ❥ 幸せな猫
Re: Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului? Sun Jan 08, 2023 9:59 pm

Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  Plants_aesthetic_1_by_helrote_db4orns-fullview.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9OTYiLCJwYXRoIjoiXC9mXC82YjIwMWI4My1iYmU3LTQ3MzItYjhkMi01ODQ2NWQ5MzBhY2NcL2RiNG9ybnMtZmNlODI4YWUtZTQ5NS00YjQxLTg5ZDItOGQ1MDRhMDVjNTljLnBuZyIsIndpZHRoIjoiPD0zODYifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6aW1hZ2Uub3BlcmF0aW9ucyJdfQ
Lasa lumea cum e ea si nu mai baga atata in seama. Oricum fiecare e liber sa creada ce vrea. 


Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  F6b717efbceeaca142fd5be5f380a929
Guest
Guest
Anonymous
Re: Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului? Mon Jan 09, 2023 9:33 am

Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  Dbd9pye-afaadf95-6156-4dfd-8b9a-f9938a732e09.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzJmNWNmMjI1LTNmZWQtNDJlMi04MTlhLTZiOTY2MjJlNDM0ZlwvZGJkOXB5ZS1hZmFhZGY5NS02MTU2LTRkZmQtOGI5YS1mOTkzOGE3MzJlMDkucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0
Sincer eu nici nu îmi bat capul să mă gândesc la lucrurile astea. Mi se pare că mi-aș folosii energia degeaba. Nu cred că e un lucru care să se întâmple.
Dacă într-adevăr s-ar inventa o mașină a timpului, n-ar ajunge așa, pe mâinile oricui, oricând. Părerea mea, bineînțeles.
Survivor
××Administrator××
Survivor
❥ Army: ❥ Army: : ❥Falun Gong, Reiki & Qigong
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 18894
×Silver ×Silver : 35869
×Reputation ×Reputation : 36
❥×Enrolment Date : 2020-03-16
×Age ×Age : 16
×Location ×Location : ❥ Aldebaran
×Mood ×Mood : ❥ 幸せな猫
Re: Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului? Mon Jan 09, 2023 11:14 am

Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  Plants_aesthetic_1_by_helrote_db4orns-fullview.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9OTYiLCJwYXRoIjoiXC9mXC82YjIwMWI4My1iYmU3LTQ3MzItYjhkMi01ODQ2NWQ5MzBhY2NcL2RiNG9ybnMtZmNlODI4YWUtZTQ5NS00YjQxLTg5ZDItOGQ1MDRhMDVjNTljLnBuZyIsIndpZHRoIjoiPD0zODYifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6aW1hZ2Uub3BlcmF0aW9ucyJdfQ
Mai sus a confirmat sotul meu ceva legat de acea masina. 


Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  F6b717efbceeaca142fd5be5f380a929
Guest
Guest
Anonymous
Re: Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului? Mon Jan 09, 2023 3:47 pm

Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  Dbd9pye-afaadf95-6156-4dfd-8b9a-f9938a732e09.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzJmNWNmMjI1LTNmZWQtNDJlMi04MTlhLTZiOTY2MjJlNDM0ZlwvZGJkOXB5ZS1hZmFhZGY5NS02MTU2LTRkZmQtOGI5YS1mOTkzOGE3MzJlMDkucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0
Am văzut
Dar eu tot nu cred în existența ei
Yobi
××YAKUZA××
Yobi
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 141
×Silver ×Silver : 5152
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2022-12-20
×Age ×Age : 24
×Location ×Location : -
Re: Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului? Mon Jan 09, 2023 4:00 pm

Din ce înțelesesem din mai multe documentare, problema cea mai mare când vine vorba de realizarea mașinii timpului este acuratețea mișcării în spațiu.
În ideea de:
Să spunem că ești acasă și vrei să te întorci în timp cu o zi. Acum o zi, casa ta se afla în altă parte din punct de vedere al rotației Pământului, motiv pentru care, practic, s-ar putea să te întorci într-un perete, de exemplu. Acum, același context poate să fie mult mai dur dacă încercăm să ne întoarcem acum 100 de ani, când cine știe în ce construcții sau adâncuri ale oceanelor ne-ar duce, cu probabilitate să murim instantaneu.
Este imposibilă realizarea mașinii timpului fără acuratețea spațiului, ceea ce include rotația Pământului cu exactitate.
Evident, nu sunt destul de informat să port o conversație pe subiect, dar mi se pare interesant procedeul, luând în calcul și faptul că la fiecare 10 ani se dublează, statistic, capacitatea tehnologiei.


Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  Gif-yo10
Survivor
××Administrator××
Survivor
❥ Army: ❥ Army: : ❥Falun Gong, Reiki & Qigong
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 18894
×Silver ×Silver : 35869
×Reputation ×Reputation : 36
❥×Enrolment Date : 2020-03-16
×Age ×Age : 16
×Location ×Location : ❥ Aldebaran
×Mood ×Mood : ❥ 幸せな猫
Re: Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului? Mon Jan 09, 2023 6:27 pm

Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  Plants_aesthetic_1_by_helrote_db4orns-fullview.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9OTYiLCJwYXRoIjoiXC9mXC82YjIwMWI4My1iYmU3LTQ3MzItYjhkMi01ODQ2NWQ5MzBhY2NcL2RiNG9ybnMtZmNlODI4YWUtZTQ5NS00YjQxLTg5ZDItOGQ1MDRhMDVjNTljLnBuZyIsIndpZHRoIjoiPD0zODYifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6aW1hZ2Uub3BlcmF0aW9ucyJdfQ
Ai zis bine  @Yobi. Cam asta e problema care nu s-a rezolvat nici când s-a lucrat la experimentul Philadelphia. Aceasi situatie, s-au intor soamenii prinsi(nava) si alti marinari mutilati. 


Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?  F6b717efbceeaca142fd5be5f380a929
Sponsored content
Re: Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?

Oare ce s-ar intampla daca ar fi inventata masina timpului?
View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 1
Similar topics
-
» La inceputul timpului
» Ce se întâmplă când blestemi sau ești blestemat
» Efectul Dumitrache sau Teoria Vibratorie a Timpului
» Daca am fi ticalosi
» Ce se întâmplă când numărul tău de telefon ajunge la televizor într-o dramă coreeană foarte cunoscută?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Unstoppable Mind :: ✴️JUST 4 FUN ✴️ :: ⚜️CAFEnea :: ⚜️Talking-
Jump to: