Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


WELCOME TO OUR COMMUNITY!
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Latest topics
» Condica de prezenta
Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  Purple12Today at 8:51 am by Nacht.

» Berbec
Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  Purple12Today at 8:50 am by Nacht.

» Taur
Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  Purple12Today at 8:49 am by Nacht.

» Gemeni
Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  Purple12Today at 8:48 am by Nacht.

» Rac
Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  Purple12Today at 8:48 am by Nacht.

» Leu
Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  Purple12Today at 8:47 am by Nacht.

» Fecioara
Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  Purple12Today at 8:46 am by Nacht.

» Balanta
Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  Purple12Today at 8:45 am by Nacht.

» Scorpion
Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  Purple12Today at 8:45 am by Nacht.

Recent members
See more
Visitators
Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  Flags_0
Our allies
WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM
Top posting users this month
dominic
Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  EmptyBucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  I_back_titleBucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  Empty 
portal Rpg
Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  EmptyBucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  I_back_titleBucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  Empty 
Survivor
Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  EmptyBucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  I_back_titleBucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  Empty 
Nacht.
Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  EmptyBucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  I_back_titleBucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  Empty 
Akiko
Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  EmptyBucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  I_back_titleBucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  Empty 
Xiphion.
Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  EmptyBucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  I_back_titleBucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  Empty 
Alethia Spitz
Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  EmptyBucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  I_back_titleBucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  Empty 
mindfreak.
Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  EmptyBucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  I_back_titleBucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  Empty 
Wakanda
Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  EmptyBucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  I_back_titleBucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  Empty 
Sharma Sanara
Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  EmptyBucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  I_back_titleBucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  Empty 

Share

Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul

Survivor
××Administrator××
Survivor
❥ Army: ❥ Army: : ❥Falun Gong, Reiki & Qigong
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 19033
×Silver ×Silver : 36121
×Reputation ×Reputation : 37
❥×Enrolment Date : 2020-03-16
×Age ×Age : 16
×Location ×Location : ❥ Aldebaran
×Mood ×Mood : ❥ 幸せな猫
Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul Fri May 13, 2022 9:52 am

Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  Bucataria_cu_ingeri._stareta_rahila-_vazatoarea_cu_duhul--__arhim._serghei_lebedev
Autor: Serghei Lebedev
ISBN: 9789731365572
Editura: Sophia
Anul publicării: 2016
Pagini: 184
Format: 13 x 20 cm
Categoria: Religie

Anevoie este sa zugravesti in cuvant credinta vie si atotcuprinzatoarea dragoste intruchipate in marea calauzitoare, neuitata maica Rahila din Manastirea Mantuitorului de la Borodino! 


 Stareta primea norodul indurerat in chilia ei si, grabnica mangaietoare, calauzea sufletele necajite pe calea mantuirii. Inzestrata cu darul inaintevederii si al patrunderii duhovnicesti, stravedea sufletul celor ce veneau la dansa si intreaga lor viata, nu numai din prezent, ci si din viitor. 


 Atatea lacrimi a sters maica Rahila de pe fata celor indurerati, incat se poate spune fara indoiala ca, de ar fi adunate laolalta, s-ar umple toate chiliile in care a vietuit de‑a lungul timpului in manastire. De aceea o numeau toti „scumpa noastra maica mangaietoare, indrumatoare si ajutatoare”. 


 Pentru toti cei care o cinstesc, pentru toti cei pe care i‑a intarit si i‑a asezat pe calea cea dreapta a vietuirii crestine, este, desigur, de mare folos sa cunoasca mai multe despre aceasta viata inchinata in intregime lui Hristos si intaririi celor sovaitori in credinta.  
 
 Traducere:  Anca Sarbulescu


Shop:
https://www.librariadelfin.ro/carte/bucataria-cu-ingeri-stareta-rahila-vazatoarea-cu-duhul-arhim-serghei-lebedev--i41269


Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  F6b717efbceeaca142fd5be5f380a929
Ratonu'
××VIP MEMBER.
Ratonu'
❥ Army: ❥ Army: : Tara babcock
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 14279
×Silver ×Silver : 47346
×Reputation ×Reputation : 15
❥×Enrolment Date : 2015-07-25
×Age ×Age : 34
×Location ×Location : Bucuresti
×Mood ×Mood : ผู้หญิงมาก
Re: Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul Fri May 13, 2022 10:20 am

Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  Dcp4rl4-a2f544bc-d4e5-48cb-bd9f-e3a102b01e8e.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzE4MzZkMmQ2LWZkMmMtNGUyYi1iMGFiLWJhMzNjMWQxM2Y4ZlwvZGNwNHJsNC1hMmY1NDRiYy1kNGU1LTQ4Y2ItYmQ5Zi1lM2ExMDJiMDFlOGUucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0
vezi ca nu ti se vede textul de la descrierea cartii. 


Pensez-vous que j’existe pour vous ?
______________________
 
Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  KdTsNrbw_o
_______________________
<÷÷÷÷÷Love the ocean perfect blue÷÷÷÷¬
Survivor
××Administrator××
Survivor
❥ Army: ❥ Army: : ❥Falun Gong, Reiki & Qigong
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 19033
×Silver ×Silver : 36121
×Reputation ×Reputation : 37
❥×Enrolment Date : 2020-03-16
×Age ×Age : 16
×Location ×Location : ❥ Aldebaran
×Mood ×Mood : ❥ 幸せな猫
Re: Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul Sat May 14, 2022 10:11 am

Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  Dbimrrv-d06e0960-c7df-428a-bcf7-3cb2481a047e.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcL2RhYzY1NTI3LWZhZWUtNDcxZi05YmQ1LTYyNmM4NTI4ZTZhZFwvZGJpbXJydi1kMDZlMDk2MC1jN2RmLTQyOGEtYmNmNy0zY2IyNDgxYTA0N2UucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0
Nici eu nu stiu ce are, o las asa in plata ei. 


Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul  F6b717efbceeaca142fd5be5f380a929
Sponsored content
Re: Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul

Bucataria cu ingeri. Stareta Rahila, vazatoarea cu duhul
View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 1
Similar topics
-
» Stareta Rahila, mangaietoarea celor deznadajduiti
» Bucătăria regală
» Bucataria japoneza
» SOMNUL facilitează omului întâlnirea cu demoni, îngeri, spirite. De ce uităm totul dimineaţa?
» Vasele tradiționale din bucătăria coreeană

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Unstoppable Mind :: ❇️More you know❇️ :: ⚜️Book-
Jump to: