Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


WELCOME TO OUR COMMUNITY!
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Latest topics
» Condica de prezenta
Demonul din mine Purple12Today at 8:51 am by Alethia Spitz

» Avatare made by mindfreak
Demonul din mine Purple12Yesterday at 11:15 pm by Akiko

» Discuții despre seriale
Demonul din mine Purple12Yesterday at 11:14 pm by Akiko

» Promisiunile lui Dumnezeu
Demonul din mine Purple12Yesterday at 3:04 pm by dominic

» Bancuri diverse
Demonul din mine Purple12Yesterday at 12:05 pm by Alethia Spitz

» Berbec
Demonul din mine Purple12Tue Apr 30, 2024 10:57 pm by Nacht.

» Taur
Demonul din mine Purple12Tue Apr 30, 2024 10:55 pm by Nacht.

» Gemeni
Demonul din mine Purple12Tue Apr 30, 2024 10:54 pm by Nacht.

» Rac
Demonul din mine Purple12Tue Apr 30, 2024 10:54 pm by Nacht.

Recent members
See more
Visitators
Demonul din mine Flags_0
Our allies
WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM
Top posting users this month
dominic
Demonul din mine EmptyDemonul din mine I_back_titleDemonul din mine Empty 
Akiko
Demonul din mine EmptyDemonul din mine I_back_titleDemonul din mine Empty 
Xiphion.
Demonul din mine EmptyDemonul din mine I_back_titleDemonul din mine Empty 
Alethia Spitz
Demonul din mine EmptyDemonul din mine I_back_titleDemonul din mine Empty 
Nameko
Demonul din mine EmptyDemonul din mine I_back_titleDemonul din mine Empty 
Kizzy
Demonul din mine EmptyDemonul din mine I_back_titleDemonul din mine Empty 
mindfreak.
Demonul din mine EmptyDemonul din mine I_back_titleDemonul din mine Empty 
Midori
Demonul din mine EmptyDemonul din mine I_back_titleDemonul din mine Empty 
Rain
Demonul din mine EmptyDemonul din mine I_back_titleDemonul din mine Empty 

Post new topicReply to topicShare

Demonul din mine

Alyana
××VIP MEMBER.
Alyana
❥ Army: ❥ Army: : Muslim women
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 5714
×Silver ×Silver : 15201
×Reputation ×Reputation : 3
❥×Enrolment Date : 2021-10-25
×Age ×Age : 29
×Location ×Location : Constanta
Demonul din mine Wed Dec 08, 2021 8:51 am

Demonul din mine R.8f55e7f8a1073eede8074f714c381697?rik=5XVho6YnEeaCYg&riu=http%3a%2f%2fcdn.suwalls.com%2fwallpapers%2ffantasy%2fhaunted-house-24021-2880x1800
Demonul din mine


Stăteam întins în pat și încercam să adorm, când eram pe punctul de a o face brusc, am auzit un zgomot venind de afară.
Am oftat nervos și am mers la geam aruncând o privire afară, dar nu se vedea nimic.
Am ieșit afară să verific și am văzut o siluetă neagră, am întrebat cine e dar nu am primit niciun răspuns. M-am apropiat mai mult iar acesta a ridicat privirea spre mine ceea ce ma făcut sămi înghețe sângele în vene.
Ochii săi demonici de culoarea sângelui parcă îmi vedeau prin suflet. Am țipat și am început să fug fără o direcție anume până am ajuns la intrarea ce dădea în pădure și m-am oprit.
Chiar atât de departe am alergat, am început să înaintez incet prin pădure până miam dat seama că m-am pierdut, am dat ochii peste cap și am încercat sămi dau seama cum se iese din pădure.
Am auzit un foșnet în spatele meu și când am întors privirea el era acolo, am fugit cât mă țineau picioarele până m-am împiedicat și am căzut.
Nici nu am apucat să mă ridic că am și simțit o mână pe glezna mea și a început să mă târască spre el.
M-am prins de o creangă încercând să scap dar eforturile mele erau degeaba. Am început să țip și să mă agit dar asta părea să-l enerveze și mai tare. Ma izbit cu spatele de un copac punânduși mâna în jurul gâtului meu și strângând cu o forță incredibilă.
Miam pus mâinile peste mâna lui încercând să-l fac sămi dea drumul dar era mult prea puternic. Simțeam cum rămân fără aer, am ridicat privirea spre el privindul direct în ochii săi goi și lipsiți de emoție, înainte să-l întreb cu o voce slabă ,, de ce?".
Sa uitat la ochii mei înlăcrimați și mia dat drumul, m-am uitat la el surprins observând cămi face semn să-l urmez.
M-am ridicat încet de jos și am pășit spre el. Acesta a început să meargă până am ajuns la ieșirea din pădure. 
Mi-a arătat cu degetul spre o lumină puternică ce părea să provină de la un foc și atunci am realizat ce se întâmpla.
Acela era satul în care locuiau bunicii mei, am privit mai atent observând oamenii fugind și niște demoni asemănători ca el care îi prindeau și îi omorau.
Puteam fi eu in locul lor dar el mă salvase.
M-am lăsat încet în jos pe trunchiul unui copac și am început să plâng. Am auzit pași în dreapta mea și am văzut niște picioare care s-au oprit în fața mea.
Am ridicat privirea și i-am întâlnit iar acei ochi roșii ca sângele care îmi dădeau fiori.
Ma privit direct în ochi înainte de a îmi zice că este mereu acolo.
Atunci m-am trezit în camera mea, m-am dat jos din pat mergând spre fereastră și privind afară. Am privit mai atent și am observat o pereche de ochi roșii strălucitori care mă priveau.
Am zâmbit știind că el este mereu acolo când am nevoie.
Mulți au îngeri păzitori dar eu am demonul meu care mă apără. V-aș mai zice despre el dar nu îi place ca lumea să știe despre existența lui.
Nu este un demon ca oricare, el este demonul meu interior și e mereu acolo în interiorul meu așteptând ca eu să-l las liber. 
Și tu ai unul, uităte în cel mai întunecat colțișor al sufletului tău și îl vei găsi acolo hrăninduse cu frica și ura ta.
Hrănește-l dar nu prea mult. Dacă devine prea puternic va fi greu să îl controlezi.


Eu sunt Alex iar acesta a fost DEMONUL DIN MINE
Autorul povești Alex Ovidiu
Sursa: Tanuki povestitorul


Lavender makes me feel free and fly to unpaved shores. 
Demonul din mine 0dbecedb16946e4e88bff2ef1dd2221b
Demonul din mine
View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 1
Similar topics
-
» Demonul Rosu

Permissions in this forum:You can reply to topics in this forum
Unstoppable Mind :: ✴️JUST 4 FUN ✴️ :: ⚜️Paranormal :: story-
Post new topicReply to topicJump to: