Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


WELCOME TO OUR COMMUNITY!
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Latest topics
» Achiziții
Inainte de sfarsit Purple12Today at 1:14 am by Survivor

» Informare
Inainte de sfarsit Purple12Today at 12:33 am by mindfreak.

» Eiza Gonzales
Inainte de sfarsit Purple12Today at 12:21 am by Rogue

» Candice Swanepoel
Inainte de sfarsit Purple12Today at 12:17 am by Rogue

» You are stuck on me like a tattoo (Open RPG)
Inainte de sfarsit Purple12Today at 12:14 am by Enrique

» I wish I had an angel (Open RPG)
Inainte de sfarsit Purple12Today at 12:06 am by Robert Pattern

» Emily Didonato
Inainte de sfarsit Purple12Today at 12:02 am by Rogue

» Elsa Hosk
Inainte de sfarsit Purple12Yesterday at 11:48 pm by Rogue

» Tonight I will be your naughty girl (+18 open rpg)
Inainte de sfarsit Purple12Yesterday at 11:36 pm by Michael Bright

Recent members
See more
Visitators
Inainte de sfarsit Flags_0
Our allies
WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM
Top posting users this month
Rogue
Inainte de sfarsit EmptyInainte de sfarsit I_back_titleInainte de sfarsit Empty 
Survivor
Inainte de sfarsit EmptyInainte de sfarsit I_back_titleInainte de sfarsit Empty 
dominic
Inainte de sfarsit EmptyInainte de sfarsit I_back_titleInainte de sfarsit Empty 
Nacht.
Inainte de sfarsit EmptyInainte de sfarsit I_back_titleInainte de sfarsit Empty 
Xiphion.
Inainte de sfarsit EmptyInainte de sfarsit I_back_titleInainte de sfarsit Empty 
portal Rpg
Inainte de sfarsit EmptyInainte de sfarsit I_back_titleInainte de sfarsit Empty 
Akiko
Inainte de sfarsit EmptyInainte de sfarsit I_back_titleInainte de sfarsit Empty 
mindfreak.
Inainte de sfarsit EmptyInainte de sfarsit I_back_titleInainte de sfarsit Empty 
Wakanda
Inainte de sfarsit EmptyInainte de sfarsit I_back_titleInainte de sfarsit Empty 
Midori
Inainte de sfarsit EmptyInainte de sfarsit I_back_titleInainte de sfarsit Empty 

Share

Inainte de sfarsit

Elz
××VIP MEMBER.
Elz
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 1016
xSilver xSilver : 300
×Reputation ×Reputation : 2
❥×Enrolment Date : 2015-01-01
×Age ×Age : 26
×Location ×Location : Cluj
Inainte de sfarsit Tue Jan 06, 2015 9:23 pm

Evelin Blake nu a fost niciodata o fata normala. Mereu a incercat sa ascunda cine era cu adevarat, dar totul pare sa fie din ce in ce mai greu tinand cont ca puterile incep sa-i scape de sub control. Dar adevarata ei natura va iesi la iveala atunci cand in viata sa isi face aparitia Adam Anderson, baiatul fermecator si popular, care nu este ce pare a fi. Atunci cand el se avanta intr-o calatorie nebuneasca in San Martin, Evelin incearca sa-l salveze. Doar ca atunci cand trecutul ii iese in cale, viata sa este completa data peste cap. Evelin trebuie sa lupte pentru a se salva pe sine si la cei care tine pana nu o sa fie prea tarziu.

Aceasta este doar o mica introducere. Credeti ca ar merita continuata ?
Roxana H.
××Fondator××
Roxana H.
❥ Army: ❥ Army: : nazzy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 27356
xSilver xSilver : -30150
×Reputation ×Reputation : 38
❥×Enrolment Date : 2014-11-08
×Age ×Age : 28
×Location ×Location : Ατενος, Ελλαδα
×Mood ×Mood : (⊙ω⊙)
Re: Inainte de sfarsit Tue Jan 06, 2015 9:28 pm

Eu zic sa continui. Imi place tare mult. Smile


●▬●۞ ۞▬▬●

Inainte de sfarsit 02111
Nywa
××YAKUZA××
Nywa
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 484
xSilver xSilver : 300
×Reputation ×Reputation : 3
❥×Enrolment Date : 2014-12-29
×Age ×Age : 32
×Location ×Location : Ikebukuro - Durarara
×Mood ×Mood : Vesela, optimista
Re: Inainte de sfarsit Wed Jan 07, 2015 7:28 pm

Heya, ti-am citit capitolul - eu i-as spune introducere - si am decis sa il comentez si sa iti dau niste sfaturi.
1. Tu decizi daca il continui sau nu, fiindca nimeni nu ar trebui sa iti spuna ce sa faci cu el. Daca tu vrei il continui si sa nu astepti parerea celorlalti.
2. Am spus introducere, fiindca ce ai scris tu, e ca si cand ai face publicitate la o carte/film/manga/piesa de teatru, etc. Acolo se folosesc genul asta de descriere. Daca aveam un capitol de fic propriu-zis, aveam peste 20 de randuri scrise, cu dialog, naratiune, descriere, actiune, etc.
3. Pe viitor sfatul meu ar fi, sa postezi primul capitol si atunci vezi daca ficul respectiv prinde la public sau nu. Este exact ca un serial. Primul episod este de incercare si de pe urma criticilor, vizionarilor, regizori decid sa il continue sau nu. - acest lucru nu se aplica si la mine.
Deci, eu iti spun sa il continui, sa ne suprinzi cu capitolul 1 si succes ^.6


Inainte de sfarsit Semnatura1

Logica te va duce de la A la Z.
Imaginatia te va purta dincolo de limite. - Albert Einstein

Diferenta dintre genialitate si prostie, este ca genialitatea are limite. - Albert Einstein

If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Hidamari
××VIP MEMBER.
Hidamari
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 2730
xSilver xSilver : 300
×Reputation ×Reputation : 13
❥×Enrolment Date : 2014-12-17
×Age ×Age : 30
×Location ×Location : Japonia
×Mood ×Mood : Sunny!
Re: Inainte de sfarsit Wed Jan 07, 2015 9:40 pm

hei, si eu zic sa-l continui, deja m-ai facut curioasa in legatura cu puterile ei



Inainte de sfarsit 13614010

Inainte de sfarsit 13590810
Roxana H.
××Fondator××
Roxana H.
❥ Army: ❥ Army: : nazzy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 27356
xSilver xSilver : -30150
×Reputation ×Reputation : 38
❥×Enrolment Date : 2014-11-08
×Age ×Age : 28
×Location ×Location : Ατενος, Ελλαδα
×Mood ×Mood : (⊙ω⊙)
Re: Inainte de sfarsit Sun Jan 18, 2015 1:05 am

ar fi pacat sa nu o continui


●▬●۞ ۞▬▬●

Inainte de sfarsit 02111
โลตัส
××VIP MEMBER.
โลตัส
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 6724
xSilver xSilver : 300
×Reputation ×Reputation : 2
❥×Enrolment Date : 2014-12-28
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : Curtea de Arges
Re: Inainte de sfarsit Sat Jan 24, 2015 10:20 am

a contiunat ea?


Inainte de sfarsit Tumblr_static_tumblr_static_eptqqyn4pbsw0oo48k8w0w0k4_640
Roxana H.
××Fondator××
Roxana H.
❥ Army: ❥ Army: : nazzy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 27356
xSilver xSilver : -30150
×Reputation ×Reputation : 38
❥×Enrolment Date : 2014-11-08
×Age ×Age : 28
×Location ×Location : Ατενος, Ελλαδα
×Mood ×Mood : (⊙ω⊙)
Re: Inainte de sfarsit Thu Feb 12, 2015 5:52 pm

se pare ca a renuntat


●▬●۞ ۞▬▬●

Inainte de sfarsit 02111
Elz
××VIP MEMBER.
Elz
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 1016
xSilver xSilver : 300
×Reputation ×Reputation : 2
❥×Enrolment Date : 2015-01-01
×Age ×Age : 26
×Location ×Location : Cluj
Re: Inainte de sfarsit Thu Feb 12, 2015 10:02 pm

Defapt, eu am scris ceva la ea, dar ma tem sa nu va dezamagesc prea tare.
Nywa
××YAKUZA××
Nywa
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 484
xSilver xSilver : 300
×Reputation ×Reputation : 3
❥×Enrolment Date : 2014-12-29
×Age ×Age : 32
×Location ×Location : Ikebukuro - Durarara
×Mood ×Mood : Vesela, optimista
Re: Inainte de sfarsit Thu Feb 12, 2015 10:12 pm

Incercarea moarte nu are.


Inainte de sfarsit Semnatura1

Logica te va duce de la A la Z.
Imaginatia te va purta dincolo de limite. - Albert Einstein

Diferenta dintre genialitate si prostie, este ca genialitatea are limite. - Albert Einstein

If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Hidamari
××VIP MEMBER.
Hidamari
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 2730
xSilver xSilver : 300
×Reputation ×Reputation : 13
❥×Enrolment Date : 2014-12-17
×Age ×Age : 30
×Location ×Location : Japonia
×Mood ×Mood : Sunny!
Re: Inainte de sfarsit Thu Feb 12, 2015 10:37 pm

posteaza-ne aici ca toata lumea asteapta I love you



Inainte de sfarsit 13614010

Inainte de sfarsit 13590810
Roxana H.
××Fondator××
Roxana H.
❥ Army: ❥ Army: : nazzy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 27356
xSilver xSilver : -30150
×Reputation ×Reputation : 38
❥×Enrolment Date : 2014-11-08
×Age ×Age : 28
×Location ×Location : Ατενος, Ελλαδα
×Mood ×Mood : (⊙ω⊙)
Re: Inainte de sfarsit Thu Feb 12, 2015 11:05 pm

E ca un serial care te captiveaza si astepti urmatorul episod.


●▬●۞ ۞▬▬●

Inainte de sfarsit 02111
Hidamari
××VIP MEMBER.
Hidamari
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 2730
xSilver xSilver : 300
×Reputation ×Reputation : 13
❥×Enrolment Date : 2014-12-17
×Age ×Age : 30
×Location ×Location : Japonia
×Mood ×Mood : Sunny!
Re: Inainte de sfarsit Fri Feb 13, 2015 12:42 pm

noi nu l-am primit nici pacar pe primul



Inainte de sfarsit 13614010

Inainte de sfarsit 13590810
Elz
××VIP MEMBER.
Elz
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 1016
xSilver xSilver : 300
×Reputation ×Reputation : 2
❥×Enrolment Date : 2015-01-01
×Age ×Age : 26
×Location ×Location : Cluj
Re: Inainte de sfarsit Sun Feb 15, 2015 7:31 pm

Etto... nu prea am mai avut timp sa intru, dar am adus primul capitol.
Capitolul 1

Din perspectiva lui Evelin Blake
Eu sunt Evelin Blake. Da, stiu ca habar nu ai cine sunt chiar daca e posibil sa ne fi intalnit candva. Dar cine ar remarca o fata atat de simpla care nu are nimic deosebit ? Toti vor spune ca sunt doar o eleva obisnuita de liceu. Dar ei nu ma cunosc cu adevarat. Nici eu nu stiu cine sunt si am incercat toata viata sa-mi dau seama de asta. Din pacate, norocul nu a fost de partea mea. Inca de cand m-am nascut am fost sortita unui destin nefast. Am trecut pe langa moarte de atatea ori incat as fi putut castiga un concurs pentru asta.
In comparatie cu voi, eu nu provin din aceasta lume, pana acum cativa ani locuiam intr-un regat stapanit de magie, dar o furtuna ciudata m-a adus aici. Lumea reala. Macar aici nu incearca nimeni sa ma omoare. Aici nimeni nu se uita ciudat la parul meu brunet si ochii mei inchisi la culoare. Este ceva obisnuit prin zona. Iar in acesti ani care au trecut am reusit sa ma obisnuiesc cu noua mea viata si sa devin o liceeana obisnuita. Fara magie. Fara nimic care sa-mi aminteasca de trecut. Aproape.

*In urma cu 7 ani*
Am deschis poarta castelului fara sa ma gandesc ca ar fi putut sa fie periculos. Nu tinusem cont nici macar de advertismentul oamenilor pe care ii intalnisem. Poate a fost de vina faptul ca pe atunci nu stiam ce e cu adevarat frica. De parca acum as stii mai bine intelesul acestui cuvant.
Totusi, pe atunci eram prea naiva, prea inocenta, aveam doar doisprezece ani, dar defapt acela urma sa fie momentul in care viata mea incepea cu adevarat. Anii de pana atunci erau in ceata pentru mine din cauza unei asa zise boli necunoscute care nu imi permitea sa vad lumina soarelui prea des. Iar din aceasta cauza lumea a inceput sa creada ca sunt un vampir. Nu vi se pare asta ciudat ? Nu cred ca am baut sangele nimanui niciodata.
Atunci el m-a salvat. Nu a facut-o cu adevarat pentru mine, dar asta a insemnat mult si nu am putut sa-l uit gandindu-ma ca intr-o zi il voi intalni din nou si il voi ruga sa ma scape de boala necrutatoare pe care ei credeau ca o am. Si dupa cativa ani l-am vazut din nou si l-am urmarit. Pe atunci credeam ca daca voi aparea in fata lui pe nepregatite i se va face mila de mine si imi va da un antidot. Atunci nu mi-a mai pasat nici de feabra pe care o aveam sau de durerea de cap care parea uneori insuportabila, am facut asa cum am vrut.
Prin urmare, am deschis usa care ma despartea de acel loc considerat de multi sinistru. Si atunci l-am vazut. Statea pe un fotoliu parand ca se gandea la ceva.
-Hey, am spus eu incet nevrand parca sa-l deranjez.
Deodata a aparut in fata mea ranjind :
-Evelin, ce onoare sa te ma dupa atata timp in umila mea locuinta. Oh. Daca as fi pariat ca nu vei mai trai prea mult, as fi pierdut cu siguranta. Si ce vant te aduce in umila mea locuinta ? Daca vrei ceva de la mine, cred ca stii foarte bine ca eu nu iti voi da atata timp cat nu am ce sa-mi oferi. Deci, a spus el intorcandu-se cu spatele meu si indreptandu-se spre fotoliul din care disparuse, ai ce sa-mi oferi ?
A stat o clipa in loc asteptandu-mi raspunsul.
-Poate ca as avea daca mi-ati spune ce vreti de la mine.
Si apoi s-a intors fulgerator spre mine zambindu-mi.
-Aceasta lume a devenit cam prea mica pentru mine. Si se tot zvoneste ca mai sunt si alte taramuri de explorat. Deci, imi pot spune tu cum sa ajung pe un alt tinut ?
M-am gandit cateva secunde la ce puteam sa-i raspund. Auzisem multe zvonuri si nu stiam deloc care ar fi putut fi adevarate. Dar eu depindeam de ce aveam sa-i raspund.
-Se spune ca o data ce vei ajunge la capatul lumii, exista un portal care te poate duce oriunde iti doresti. Dar oricine a plecat in cautarea lui nu s-a mai intors, am incercat sa-i spun sperand ca asta ma va ajuta sa scap.
-Dar se zvoneste ca mai exista o lume mult mai mare decat oricare asta unde nu exista magie, dar chiar si asa ei au ceva… cum se numeste… “tehnologie” care le face viata mai usoara.  Intrebarea e cum poate ajunge acolo.
El continua sa imi zambeasca de parca se astepta sa-l impresionez cu urmatorul meu raspuns. Daca un vrajitor atat de temut si de puternic nu putea sa ajunga acolo, ce puteam face eu ? Nici macar nu stiam cine erau parintii mei si din care dintre lumi ma trageam eu. Dar nu voiam sa renunt. Trebuiam sa-l conving sa ma ajute.
-Nu te pot ajuta cat timp suflet de o boala cumplita din cauza careia pot muri din clipa in clipa.
El a chicotit auzind una ca asta. Mie nu mi se parea nimic amuzand.
-Tu chiar crezi ca esti bolnava ? Defapt, toate starile tale sunt date de viziunile pe care le ai in cap si nu le poti pune cap la cap, ai trait printre oameni si ei nu au facut decat ca lucrurile astea sa se agraveze.
-Si cum pot scapa de ele ?
-Daca vei invata sa folosesti magia, le voi putea controla si pe ele sau chiar vor disparea, draga mea. Eu chiar te-as putea invata cate ceva, dar eu cu ce ma aleg din asta ?
-Asta sa te ajut sa gasesti o modalitate sa ajungi in acel tinut. Si chiar daca vei vrea sa cuceresti acea lume, eu voi fi alaturi de tine sa te ajut, orice s-ar intampla, oricat de departe as fi.
Credeam  ca nu va avea incredere in mine si ma va da imediat afara, dar spre mirarea mea a fost de acord sa incheiam intelegerea.
Si asa am inceput o noua viata care avea sa ma urmareasca mult timp de atunci incolo.
Roxana H.
××Fondator××
Roxana H.
❥ Army: ❥ Army: : nazzy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 27356
xSilver xSilver : -30150
×Reputation ×Reputation : 38
❥×Enrolment Date : 2014-11-08
×Age ×Age : 28
×Location ×Location : Ατενος, Ελλαδα
×Mood ×Mood : (⊙ω⊙)
Re: Inainte de sfarsit Wed Mar 11, 2015 8:50 pm

Abea astept sa postezi continuarea.


●▬●۞ ۞▬▬●

Inainte de sfarsit 02111
Vizitator
Guest
Anonymous
Re: Inainte de sfarsit Sun Jul 05, 2015 11:18 am

Foarte frumos. Imi place.
Sponsored content
Re: Inainte de sfarsit

Inainte de sfarsit
View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 1
Similar topics
-
» Înainte de Babilon a existat... Pyongyang
» Inainte sa se intunece. Texte despre viata cotidiana si vesnicie

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Unstoppable Mind :: ✴️JUST 4 FUN ✴️ :: ⚜️Fan-fic-
Jump to: