Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!

Unstoppable Mind

WELCOME TO OUR COMMUNITY!

HomeHome  PortalPortal  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
Latest topics
» Dr. Love
Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeToday at 10:34 pm by Dr. Kang

» Chat topic2
Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeToday at 10:32 pm by Dr. Kang

» Chatul staff-ului
Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeToday at 10:31 pm by Cristina H.

» Hazardul Inimii
Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeToday at 10:30 pm by Cristina H.

» O încercare literară...
Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeToday at 10:26 pm by Dr. Kang

» La taclale cu mine – Selima
Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeToday at 10:23 pm by Dr. Kang

» Private world
Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeToday at 9:31 pm by Cristina H.

» Anunţ în legătură cu mine, Selima.
Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeToday at 9:30 pm by Cristina H.

» Vulpita și Viorel
Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeToday at 9:28 pm by Cristina H.

Visitators
Calatorie In Regatul Magic Flags_0
Top posting users this month
Dr. Kang
Calatorie In Regatul Magic I_vote_lcapCalatorie In Regatul Magic I_voting_barCalatorie In Regatul Magic I_vote_rcap 
Casydy
Calatorie In Regatul Magic I_vote_lcapCalatorie In Regatul Magic I_voting_barCalatorie In Regatul Magic I_vote_rcap 
Cristina H.
Alethia Spitz
Selima
Stephanie
Roxana H.
RHM τατουάζ
Kode G.
Kuroo

Calatorie In Regatul Magic

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

Sex Sex : Male
Zodiac chinezesc : Cat
Gold Gold : 2006
Silver : 10007
Reputatie Reputatie : 2
Varsta Varsta : 20
Localizare Localizare : Buzescu

Calatorie In Regatul Magic Empty
PostSubject: Calatorie In Regatul Magic   Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeSat Feb 23, 2019 3:59 pm

Intr-o lume in care magia Cavaleri Elfi si creaturile magice existau, erau doi frati gemeni ce au fost crescuti intro familie de nobili. Mama lor era elf iar tatal lor un mare vrajitor. Viata lor era frumoasa si placuta desi nu mai aveau alte rude in afara de parintii lor dar nu putea continua asa la nesfarsit. Regatul in care traiau era in razboi cu regatul vecin peirzndusi parintii la vârsta de 6 ani ne avand cine sa-i creasca ramasi singuri au incercat sa se descurce cu pierderea parintilor.
Când au ramas fara bani au luat-o fiecare pe drumul lor unul s-a inscris la scoala de magie iar altul a plecat in calatorie sa vada lumea de afara. Acum cei doi au 16 ani povestea noastra il urmareste pe fratele care calotoreste prin lume
Itsuki:
Ah ma intreb ce o face fratimio acum probabil e ocupat sa invete magie cui ii tebuie ma descurc si fara.
In spatele lui era un dragon de pamânt.
Haa aaaa sa ma ajute cineva nu vreau sa mor in desert fugea si striga cât putea in timp ce era urmarit de dragonul de pamânt.

Calatorie In Regatul Magic Tokyo-11
Back to top Go down
http://fairy.forumgratuit.ro/
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

Zodiac chinezesc : Tiger
Gold Gold : 11138
Silver : 32176
Reputatie Reputatie : 24
Varsta Varsta : 33
Localizare Localizare : Braila

PostSubject: Re: Calatorie In Regatul Magic   Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeSat Feb 23, 2019 4:46 pm

Un falfait de aripi se auzi din cer si stralucirea soarelui fu acoperita de un aparent unicorn zburator pentru catea clipe. Insa cnad unicornul ateriza se vedea ca nu era un simplu unicorn ci o fata licorno centaur. Adica o fata centaur care avea atat corn de unicorn cat si aripi de pegas. Jumatatea de cal era alba cu coada aurie. Parul din cap care era coama ei era in culorile curcubeului si era lung de ai fi zis ca e o alta versiune a lui Rapunzel. Aripile ei erau albe la exterior si aurii pe partea interioara. Cornul ei era ca o bagheta magica din diamant.

Talisman:

Aterizasem intre baiat si dragon.

-La o parte dragon mare si rau. Altfel vei face cunostinta cu puterea cornului meu. Strig eu catre dragon. lansez din corn o vraja exploziva. Cand aceasta exploda facu un sunet de parca 100 cavaleri invizibili trageau cu tunurile spre dragon. Speram sa sperii dragonul si sa plece.

Calatorie In Regatul Magic Original
Back to top Go down
http://rpghistoryw.forumgratuit.ro/forum
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Calatorie In Regatul Magic   Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeSat Feb 23, 2019 5:09 pm

Respiram greoi si spuneam mul mul stai o secunda multumesc de ajutor dragonul ala a avut noroc ca nu-mi aveam arcul cu mine altfel i-as fi aratat eu lui.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Calatorie In Regatul Magic   Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeSat Feb 23, 2019 5:33 pm

-Ha ha ha. Si crezi ca un arc l-ar fi speriat? Iti spun eu ca nu. Sunt doar cateva lucruri de care se tem dragonii. 1. Arbaletele cu sageti dintr-un aliaj de argint otel si aur, 2. Sabii sfintite realizate din gheare de dragon, singurele capabile sa raneasca dragonul si 3. Tunurile. Desigur in afara de acestea 3 mai e si magia mai ales magia altor creaturi magice.

Apropo ma numesc Talisman. Cum de esti singur singurel in imensitatea acestui desert? Ceva imi spune ca te-ai cam ratacit pe aici. Dragonii nu ataca decat daca te considera slab. Fireste nu zic ca esti sla ci doar ca el te-a considerat in mod eronat asa. Pesemne a considerat ca te-ai ratacit si ca esti victima sigura. O persoana neinarmata si care se invarte in cerc in desert, e o tinta tocmai buna.

Sa stii ca desertul asta e destul de mare. Pe jos mai ai cel putin o saptamana de mers pana in primul oras asta daca tii drumul bun. Asa ca ma ofer sa te duc eu. In zbor suntem acolo in doar 3 ore.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Calatorie In Regatul Magic   Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeSat Feb 23, 2019 6:11 pm

Ah, daca m-ar vedea fratele meu ca am fost salvat de cineva sigur ar râde de mine sunt asa jalnic. Isi spusese el in minte.
Talisman ce nume frumos pentru o creatura magica ca tine eu sunt Itsuki sunt jumate Elf si nu m-am pierdut doar exploram lumea cel putin doar Regatul asta. M-am plictisit locuind in Capitala regatului asa ca mam gândit sa umblu prin lume.
Observase un lemn pe jos care cazuse in timp ce era transportat catre orasul cel mai apropiat de noi.
Ce noroc pot sa-mi fac un arc din el. Magia creatiei, perfect. Parea doar un lemn indoit pentru Talisman.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Calatorie In Regatul Magic   Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeSat Feb 23, 2019 6:40 pm

-Sa stii ca e alegerea ta daca vrei sa meri singur pe jos si sa ajungi cam intr-o saptamana in urmatorul oras sau daca alegi sa mergi cu mine si sa te scutesc de un drum lung si obositor. Oricum nu ai ce vedea in acest desert in afara de cateva schelete de animale moarte printre dune de nisip si fostul sat al unui trib antic. Bine de fapt sunt doar ruinele unor toteme cam atat a mai ramas din el. Caci acei bastinasi aveau un sat de corturi. Totemele erau insa simbolurile lor religiase. Fiecare aveau cate un totem in fata cortului pe considerentul ca zeii carora le este dedicat va impiedica spiritele rele sa intre in corturile lor.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Calatorie In Regatul Magic   Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeSat Feb 23, 2019 6:56 pm

A da asa e nu ti-am spus, nu? Sunt intro ghilda de Aventurieri am acceptat o misiune de a ucide un mostru care face probleme satului din apropriere, e un Lord Ork daca nu ma insel. M-am dus in satul ala dar nu a mai atacat de trei zile asa ca m-am plictisit. Am auzit ca umbla prin desertul asta asa ca am inceput sa-l caut dar mi-am pierdut arcul si am ajuns sa fiu fugarit de acel dragon si m-am pierdut prin desert nu mai stiu unde ma indreptam dar cred ca e o ideie buna sa ma intorc in sat mutumesc de ajutor dar o iau inainte.
O mareata sageata nimereste-mi tinta in orce directie as trage. Doua sageti erau aruncate in directia opusa satului dar se intorceau inapoi de parca erau doua bumeranguri care erau aruncate eu sar si aterizez fix pe ele sagetile continuând sa se miste miscândule in ce directie vream cu mâna.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Calatorie In Regatul Magic   Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeSat Feb 23, 2019 7:21 pm

-O grozav. Dar stii m-am oferit sa te duc fiindca aveam acelasi drum. Dar ei bine e o idee buna dar ce sageti sunt astea? Cat crezi ca te vor duce? Nu isi vor pierde energia la un moment dat si va trebui sa repeti figura din nou si din nou?

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Calatorie In Regatul Magic   Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeSat Feb 23, 2019 7:54 pm

Imi scot colierul de la gât cu placuta ghildei care era facuta din diamant si zic
Cu cine crezi ca vorbesti? Sagetile mele pot calatori de la un capat al regatului la celalalt nu se vor opri ele asa de repede in plus de odata incepuse sa se miste mai repede.
Ajusi in satul acela Lordul Ork era acolo.
Uite-l e timpul sa iti arat ce pot. Porc nenorocit.
Sar de pe sageti si zic Ardeti acel porc sagetile sunt inconjurate de flacari aurii si inconjoara Lordul Ork in flacari dar nu erau de ajuns sa-l doboare.
Eram sigur nu-i destul ha. Arc divin creaza ploaia ta mareata de sageti si nimiceste-mi adversarul.
Trag o singura sageata in sus in deasupra Lordului orc incepe sa ploua cu sageti.
Ahh mai ai de gând sa te feresti mult? mori odata Porc nenorocit.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Calatorie In Regatul Magic   Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeSat Feb 23, 2019 8:20 pm

-Vai tot eu trebuie sa te scot din asta. Spun eu cand observ ca orcul se apropia tot mai mult de Itsuki.
-Ah, nu pot vraja va fi prea puternica. El e prea aproape. Unghiul nu e bun orice pozitie as adopta. Nu exista decat o singura solutie.
Imi adun mana in cornul meu care incepu sa straluceasca ca un soare.
Indreptam cornul spre orc.
-Petrificus totalus.
Vraja fu insa prea puternica si pietrifica nu doar orcul ci tot ce prinsese in raza. Chiar si pe Itsuki pana la gat.
-Nu te teme Itsuki, te pot vindeca de propria mea vraja. Spun eu.
Apoi imi stoc 3 lacrimi de tristrete care le las sa cada pe Itsuki iar vraja asupra lui Itsuki fu anulata.
-Fiind pe jumatate unicorn, am puterea unicornilor. Lacrimile mele vindeca orice si anuleaza orice vraja.
-Scuze dar era singura sansa sa impiedic orcul sa te raneasca.
In jur orcul si toate animalele din zona ramasesera pietrificate. Iar pasarile ce zburasera in zona acum aratau ca niste pietre plutitoare.

-Acum Itsuki esti vindecat de vraja mea. Ii spun eu.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Calatorie In Regatul Magic   Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeSat Feb 23, 2019 8:40 pm

Multumesc dar il atrageam spre mine intentionat vream sa nu provoc si mai multe daune satului aveam de gând sa dau o sageata ce creaza o furuna de vânt ce taie si cel mai dur metal ahh asta o sa ma coste o sa fie bine daca mai iau un banut de argint din recompensa.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Calatorie In Regatul Magic   Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeSat Feb 23, 2019 8:53 pm

-Scuze, nu am stiut ca e o recompensa pe capul orcului si nu am stiut de planul tau. Apropo eu nu am nevoie de acea recomepensa. Ti-o voi da tie. Singurul lucru care m-ar face pe mine fericita si care nu il gasesc in natura de unde ma autoservesc ca de obicei, e zaharul cubic.
De obicei eu ma servesc din natura asa ca nu imi trebuie bani.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Calatorie In Regatul Magic   Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeSat Feb 23, 2019 10:12 pm

Nu-i asta ai facut si multe daune in sat asa ca recomensa va scadea deci nu se stie cât de putin voi primi recompensa era de 100 de monede de aur e bine si daca primim si 10 monede de argint dar nu sunt sigur

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Calatorie In Regatul Magic   Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeSun Feb 24, 2019 12:30 am

-Si care sunt daunele? Am facut o vraja care a pietrificat totul in raza ei. Fireste daca mai sunt persoane pietrificate sau animale pietrificate care apartin unor persoane, le pot vindeca.
-Mai multe daune decât mine a facut nenorocitul ala de orc. Pot chiar vindeca persoanele ranite de el.
Singurul lucru ce nu pot indrepta e ca nu pot invia persoanele ucise de el si nu pot depietrifica obiectele precum bancile de lemn de pe strada care acum sunt din piatra, ca exemplu.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Calatorie In Regatul Magic   Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeSun Feb 24, 2019 9:48 am

Liderul satului:
Va multumesc bravi aventurieri va rog luati asta e tot ce va putem oferi pentru cea ce ati facut nu doar ca l-ati invins pe Lordul Ork dar ne-ati vindecat si oamenii va multumesc foarte mult.
Itsuki:
10000 de monede de a aa aur serios dar recompensa era doar de 100 de monede ma scuzati dar nu pot accepta asa de mult voi lua doar 500 si pentru vindecarea satenilor
Liderul satului:
Va multumim bravi eroi nu stim ce ne-am fi facut fara ajutorul vostru.
Itsuki:
Multumiti-i ei ea va ajutat mai mult eu doar am ajutat-o.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Calatorie In Regatul Magic   Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeSun Feb 24, 2019 10:27 am

-Ți-am spus Itsuki ca pot face multe. Ii spun zâmbind.
-Bine, nici mie nu îmi trebuie recompensa aceea așa mare mai bine sa se bucure de ea copii saraci din sat. Ceea ce as vrea eu oricum nu creste aici dintr-un sat lângă deșert.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Calatorie In Regatul Magic   Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeSun Feb 24, 2019 11:01 am

Hei nu vrei sa te alaturi ghildei de Aventurieri? Sigur ai ajunge diamant in câteva minute vei intrece cu siguranta recordul de 5 zile pot sa te ajut eu sa ajungi la sediul ghildei.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Calatorie In Regatul Magic   Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeSun Feb 24, 2019 11:21 am

-Mersi. Sigur, cred ca mi-ar placea. Dar am o conditie mica.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Calatorie In Regatul Magic   Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeSun Feb 24, 2019 12:18 pm

Dupa ce o duc pe Talisman la ghilda si face câteva misiuni bate recordul de promovare in rang obtinând rangul de diamant cel mai repede, maestrul ghildei anunta ca toti cei cu rangul de diamant sa se duca in orasul de la granita celor doua regate se pare ca cavaleri si magicieni care apara regatul au nevoie de ajutor.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Calatorie In Regatul Magic   Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeSun Feb 24, 2019 12:33 pm

-Eu voi ajunge cel mai repede. Vreau sa iau pe cineva cu mine insa Itsuki vad ca stapaneste tehnica calare pe sageti fiind un bun schior pe sageti scuze dar alt cuvant mai bun nu am gasit, totusi eu o sa am nevoie de un coechipier care sa aiba nevoie de ajutorul meu pentru deplasare rapida insa in lupta sa fie la fel de bun ca Itsuki.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Calatorie In Regatul Magic   Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeSun Feb 24, 2019 12:50 pm

Atunci poti sa-l iei pe Ucigasul de dragoni sa luptati de unul singur cu 3 dragoni e destul de puternic defapt e chiar mai puternic ca mine eu o sa ma duc pâna la magazin am nevoie de un arc nou batul asta e prea slab va prind eu din urma.
Dupa ce-mi cumparasem un arc magic facut din Marele copac al elfilor pornesc si eu la drum eram asa de bucuros insfârsit puteam sa-mi vad din nou fratele Legendarul vrajitor Al Fulgerului care era singurul magician din lume care putea folosi magie de nivel 13. Orice alt magician putea folosi doar vraji de nivel 8 si doar cei mai buni vrajitori din lume.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Calatorie In Regatul Magic   Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeSun Feb 24, 2019 1:35 pm

Dupa ce il iau pe acel membru al clanului pornim in zbor catre orasul de la granita.
Imediat ce am ajuns caut sa observ situatia.
-Hm, lupta cu dragoni, nu? Specialitatea mea. Familia mea din generatie in generatie a ajutat la lupta cu dragonii. Dragonii trebuie intai obositi si ametiti in lupta iar pentru lovitura finala trebuie sa te apropii periculos de mult de gura lor si sa le retezi glanda de foc cu sabia. Abia apoi poti sa te apropii sa infigi sabia in inima lor sau sa le retezi capetele. Daca sunt 3 dragoni va trebui sa le retezam intai la toti glandele de foc apoi sa incercam sa ii lovim la inima sau sa le retezam capetele. Fiindca dragonii fac echipa de obicei si isi apara unul altuia partile sensibile inima si gatul.

Last edited by Alethia Spitz on Sun Feb 24, 2019 1:39 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Dr. Kang
Asistent
Asistent
Dr. Kang

Army: Army: : ไทย
Zodiac chinezesc : Horse
Gold Gold : 5079
Silver : 22660
Reputatie Reputatie : 14
Varsta Varsta : 29
Localizare Localizare : Bucuresti

PostSubject: Re: Calatorie In Regatul Magic   Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeSun Feb 24, 2019 1:37 pm

Angelo se afla prin acele zone ale dragonilor, fiind un aparator al lor din umbra. De ani de zile nimeni nu a resusit sa treaca de acest paznic.

Sent from Topic'it App

Calatorie In Regatul Magic Tumblr_ncz97mo8UO1ssa87so1_500
Back to top Go down
http://majesticworld.forumgratuit.ro/forum Online
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Calatorie In Regatul Magic   Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeSun Feb 24, 2019 1:42 pm

Eu ii explicam ce are de facut. Si il asiguram ca eu voi zbura cu el in spate ducandu-l in zbor acolo unde avea nevoie sa loveasca.

Last edited by Alethia Spitz on Sun Feb 24, 2019 3:51 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Dr. Kang
Asistent
Asistent
Dr. Kang

Army: Army: : ไทย
Zodiac chinezesc : Horse
Gold Gold : 5079
Silver : 22660
Reputatie Reputatie : 14
Varsta Varsta : 29
Localizare Localizare : Bucuresti

PostSubject: Re: Calatorie In Regatul Magic   Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitimeSun Feb 24, 2019 1:55 pm

Tanarul se aseaza langa dragonul sau chinezesc care ii era ca si un frate. In viziunea lui, Do-Juo era cel mai frumos dragon si era ca si fratele lui de sange. Culmea, era singurul dragon care se putea transforma si in om si putea sa iubeasca si sa urasca peste limitele sale.

Sent from Topic'it App

Calatorie In Regatul Magic Tumblr_ncz97mo8UO1ssa87so1_500
Back to top Go down
http://majesticworld.forumgratuit.ro/forum Online
Sponsored content

PostSubject: Re: Calatorie In Regatul Magic   Calatorie In Regatul Magic I_icon_minitime

Back to top Go down

Calatorie In Regatul Magic
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next