Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!

Unstoppable Mind

WELCOME TO OUR COMMUNITY!

HomeHome  PortalPortal  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
Latest topics
» Hazardul Inimii
Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeToday at 23:06 by Selima

» O încercare literară...
Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeToday at 22:38 by Cristina H.

» La taclale cu mine – Selima
Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeToday at 22:38 by Cristina H.

» Private world
Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeToday at 22:31 by Cristina H.

» Anunţ în legătură cu mine, Selima.
Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeToday at 22:30 by Cristina H.

» Vulpita și Viorel
Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeToday at 22:28 by Cristina H.

» Chat topic2
Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeToday at 22:22 by Cristina H.

» Chatul staff-ului
Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeToday at 22:21 by Cristina H.

» Windrunner the alien Pegataur
Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeToday at 22:16 by Alethia Spitz

Visitators
Eu sunt un experiment al armatei Flags_0
Top posting users this month
Dr. Kang
Eu sunt un experiment al armatei I_vote_lcapEu sunt un experiment al armatei I_voting_barEu sunt un experiment al armatei I_vote_rcap 
Casydy
Eu sunt un experiment al armatei I_vote_lcapEu sunt un experiment al armatei I_voting_barEu sunt un experiment al armatei I_vote_rcap 
Cristina H.
Alethia Spitz
Selima
Stephanie
Roxana H.
RHM τατουάζ
Kode G.
Kuroo

Eu sunt un experiment al armatei

Go down 
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

Sex Sex : Male
Zodiac chinezesc : Cat
Gold Gold : 2006
Silver : 10007
Reputatie Reputatie : 2
Varsta Varsta : 20
Localizare Localizare : Buzescu

Eu sunt un experiment al armatei Empty
PostSubject: Eu sunt un experiment al armatei   Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeMon 4 Feb - 17:53

Intr-un laborator secret al unei companii angajate de armata sa crezee o noua arma incepe deodata sa se auda alarma nimeni nu stiau ce se petrece pana se aud: Avem probleme X a evadat  repet X a evadat.
Un soldat al armate spune: Prindeti-l, nu-l putem sa-l lasam sa iasa de aici. Daca iese din cladire s-a zis cu noi. Prindeti-l orce ar fi.

X:
Se pare ca armata e pe urmele mele hm nu pot sa mai stau aici trebuie sa scap nu mai suport experimentele lor.
In timp ce incerca sa evadeze un grup de soldati il inconjurase blocandu-i fiecare iesire incepand focul de gloante dar gloantele nici macar nu-l ating parca se lovea de ceva inainte sa-l loveasca.
Nu v-ati saturat sa va consumati gloantele degeaba? Poftim luati-le inapoi.
Oprise cateva gloante in aer pe care le aruncase inapoi in soldati omorandu-i pe toti.
Ah nu am vrut sa va omor. Se pare ca acum pot sa trec, nu?
Omorase foarte multi soldati inainte sa iasa din cladire lasand pe jos numai soldati morti in diferite metode. X chiar daca reusise sa iasa din cladire tot nu scapase de armata era cautat si trebuia sa se ascunda intr-una desi el vrea doar sa duca o viata normala. Desi era cautat el se plimba linistit prin oras desi trebuia sa-si ascunda fata si parul care era alb ca Laptele.

Eu sunt un experiment al armatei Tokyo-11
Back to top Go down
http://fairy.forumgratuit.ro/
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

Zodiac chinezesc : Tiger
Gold Gold : 11138
Silver : 32176
Reputatie Reputatie : 24
Varsta Varsta : 33
Localizare Localizare : Braila

PostSubject: Re: Eu sunt un experiment al armatei   Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeMon 4 Feb - 20:37

Un grup de 3 soldati se duse la superiorul lor sa dea raportul. Luand pozitia de drepti si salutand generalul ii spuse:
-Domnule permiteti-ne sa raportam.
Superiorul incuviinta din cap.
-Domnule, Experimentul X a evadat.
-Incompetentilor, cum s-a putut intampla asa ceva? Sunteti niste incompetenti. Treceti la popota sa curatati cartofi timp de 3 luni. Si pe urmatoarele 3 luni aveti salariu cat jumatate ddin salariu unui ajutor de bucatar. Spuse el nervos apoi il suna pe general.
-Domnule avem o problema, experimentul X a evadat din cauza unor incompetenti din subordine. Ca sa il prindem pe X nu avem de ales decat sa eliberam alt experiment. Un veritabil spion care sa fie silentios, expert in arta camuflajului si care stapaneste viclenia si arta manipularii.
-Nu avem de ales decat sa eliberam experimentul S. Spuse generalul.
-Sunteti sigur domnule general? Nu va fi periculos pentru oameni? Intreba superiorul soldatilor care era inferior generalului.
-Poate da, poate nu. Dar nu avem de ales. Asa ca treceti la treaba. Spuse Generalul.
-Inteles domnule. Spuse spuse superiorul soldatilor care dadu ordine mai departe sa fie eliberat experimentul S.

Experimentul S era de fapt un nume de cod pentru o fiinta modificata genetic. O fetita a carei copilarie nu a fost prea fericita. Se nascuse intr-o familie cu lunga traditie de munca in armata sau guvern. Tatal ei a fost un general iar mama a fost spion guvernamental. Bunicul a fost si el general iar bunica fusese ministru. Strabunicii fusese agenti federali ai guvernului.
Dar fetita desi sanatoasa la nastere, a avut un accident nefericit chiar la varsta de 1 an cand parintii incercau sa o invete sa mearga. Un sofer a derapat cu masina si a intrat in plin in ei pe trotuar. Parintii copilei au murit iar ea s-a ales cu picioarele amputate. A fost data in grija unchiului ei care la acea vreme era ministrul apararii. El a incercat sa ia legatura cu doctorii din armata capabili sa o ajute sa mearga din nou. Doctorul care s-a oferit sa o ajute era doctorul care realiza experimentele cu modificari genetice. Astfel el inventase un ser bazat pe venin de sarpe a unui sarpe rar La inceput crease un hibrid de sarpe si soparla rezultand un sarpe care care ii crestea coada ori de cate ori ii era taiata. Apoi din ADN-ul, sangele si veninul acestui hibrid crease un ser pe care il injectase fetei. Astfel fetita devenise o naga. Jumate fata cu coada de sarpe in loc de picioare si avea limba despicata si lunga asemeni serpilor si colti veninosi.
-Desi era ea insusi, capabila de gandire logica si rationala ca un om, la furie si manie, instinctele de sarpe o biruiau si musca pe oricine in calea ei.
Acum cand experimentul X evadase, fata tocmai implinea 16 ani. Iar Generalul mincinos si manipulator cum este, prezentase eliberarea ei drept un cadou de zi de nastere dar ii ceruse si favoarea de a il cauta pe experimentul X si sa il aduca inapoi la baza. Inventase generalul o poveste cum ca experimentul X este copilul lui si ca e verisorul ei si ca a fugit de acasa.

Experimentul S

Eu sunt un experiment al armatei D1zki9w-02485054-f366-4526-8b88-998bd84b5de1

Eu sunt un experiment al armatei Original
Back to top Go down
http://rpghistoryw.forumgratuit.ro/forum Online
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Eu sunt un experiment al armatei   Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeMon 4 Feb - 20:56

Câteva informati despre experimentul X. Vârsta 16 ani nume real necunoscut parinti necunoscuti experimentul X poate crea un câmp de protectie in jurul lui ajutindu-l sa se fereasca de atacurile de la distanta lunga mai detine si telechinezie, reflexe de 10 ori mai bune decât ale oamenilor, viteza si puterea lui sunt mult mai mari ca ale oamenilor obisnuiti, detine multe alte abilitati necunoscute fiind cunoscut ca cel mai puternic experiment din cele 10 create de armata.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Eu sunt un experiment al armatei   Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeMon 4 Feb - 21:10

Armata stia ca pentru a prinde cel mai puternic experiment creat vreodata ar avea sansa doar cu cel mai viclean experiment. Astfel ca se hotarâsera sa o elibreze pe Experimentul S.

Experimentul S:

O data ce iesisem din curtea unitatii militare, ma tarai prin nisipul fierbinte al desertului. La inceput simtisem senzatia ca parca solzii mei luasera foc. Dar apoi ma obisnuisem.
-Hm, daca nu vrea sa fei gasit sigur a luat-o prin imensitatea nisipului si printre une de nisip. Dar nu poate supravietui prea mult. Asa ca sigur se va indrepta catre primul oras. Mai bine incerc sa adulmec cea mai apropiata sursa de apa, si il voi astpeta acolo. Gandesc eu, fiind vicleana in gandire. Nu avea rost o urmarire plina de actiune. Nu dupa mult timp dau in desert peste un micut oras cu palat si o gradina cu cativa pomi si flori. Exista si o fantana. Ma urc in copac, acesta avand unele crengi chiar deasupra fantanii. Astfel daca vroiam imi puteam oglindi si frumosul meu chip in oglinda apei din fantana.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Eu sunt un experiment al armatei   Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeMon 4 Feb - 21:24

X:
La naiba mi-e foame dar nici daca mor nu ma intorc inapoi. Atâta timp cit 12 sau S nu-s pe urmele mele sunt bine. Ei sunt singurii care ma pot prinde. Reusesc sa vad orasul de la distanta si ma bucurasem, era bine chiar daca era cineva dupa mine nu ma puteau recunoaste, imi ascunsesem parul si fata mi se putea vedea doar ochii.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Eu sunt un experiment al armatei   Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeMon 4 Feb - 21:44

Stateam in copac gandindu-ma la o modalitate de a il prinde pe X. Daca vine deghizat si sigur asa va veni, cum mi-as putea da seama ca e el si nu un simplu locuitor al desertului care umbla toti asa de li se vad doar ochii. Nu il voi putea recunoaste din prima. Ah da, nu cunoaste orasul, va avea nevoie de un ghid. Din fericire eu am mai fost pe aici desigur sub stricta supraveghere a generalului cand am venit pentru unele misiuni de antrenament in timpul noptii cand toata lumea dormea, si mi-a mai prezentat una si alta. Desigur primul care va parea strain singur si insetat ar putea fi el. Toti turistii vin in grupuri. Gandesc eu.
Urmaresc poarta de acces in oras sperand sa vad pe cineva care pare strain singur si dezorientat.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Eu sunt un experiment al armatei   Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeMon 4 Feb - 22:00

Sper sa pot gasi ceva de mâncare ah asa e sunt sarac, nu-i a buna am vazut-o pe S. Ce cauta aici? Credeam ca e inchisa nu-mi spune nemernicii aia au trimis-o dupa mine mai bine-l timiteau pe 12 cu viteza lui ma descurcam dar cu S va fi mult mai greu trebuie sa ma prefac ca sunt de aici la naiba nu am creierul lui C, frate daca C ar fi aici ce ar face? ah e prea greu sa-mi dau seama nu trebuie sa par pierdut sigur S va realiza ca sunt eu.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Eu sunt un experiment al armatei   Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeMon 4 Feb - 22:14

Stateam incolacita pe o creanga a unui copac de deasupra fantanii, printre frunzele lui. Inca nu realizasem ca X ma vazuse deja cu tot camuflajul meu. M-a vazut, nu m-a vazut? E el, nu e el? Ma tot intrebam incercand sa incoltesc in mintea mea diverse planuri penru oricare dintre situatii. Oricum cine intra in oras e insetat si automat va veni sa bea apa de la aceasta fantana. Asa ca nu are rost sa fac nici o miscare decat sa astept aici. Daca m-a vazut? Oricat de insetat ar fi ar ocoli fantana asa ca stiu ca acela e X. Daca se apropie de fantana sa bea apa? As putea sa il incerc sa fiu amabila si sa... dar daca nu va fi X, nu, nu pot face asta unui om obisnuit, nu ar rezisata. Trebuie sa fiu sigura ca e X. Gandeam eu.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Eu sunt un experiment al armatei   Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeTue 5 Feb - 9:55

X statea ascuns dar nu era prea usor pentru el, orice greseala cât de mica il putea da de gol. Niste copii se jucau cu o minge. Mingea se indreptase spre X dar mingea nici nu-l lovea ajunsese aproape de el apoi se intoarce spre copii.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Eu sunt un experiment al armatei   Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeTue 5 Feb - 11:21

-Aha, uite-l pe X. Gândesc eu. Hm își va da seama ca sunt eu S. Nu, nu il pot aborda direct. Trebuie o abordare indirecta.
-Ma voi preface ca atac unul dintre copii. Atunci va trebui sa il salveze si eu o sa am șansa mea. Gândesc eu. Din copacul in care eram, îmi îndrept vârful cozii spre o ramura mai la margine si ma retrag incolacindu-ma pe ra. Apoi îmi arunc vârful cozii pe ramura altui copac si il încolăcesc asigurandu-mi sprijinul si apoi ma balansez. Si tot așa pana ajung lângă copii. Apoi alunec ușor in jos pe cea mai de jos ramura si tinandu-mi sprijinul ma las in jos si sâsâi scoțând limba bifurcata la copii.
-Sssalut copii. Spun eu.
Ei începură sa tipe când ma văzură. Reușesc sa il apuc pe unul de ei de o mâna. Si continuam sa il sperii sâsâind si șuierând la el încât tipa cat putu de tare.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Eu sunt un experiment al armatei   Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeTue 5 Feb - 11:39

Ah nu-mi vine sa cred ca fac asta. Ma aruncam inspre ea înlăturând-o de lângă copii.
Ce crezi ca faci S noi am fost creati sa protejam oamenii nu sa-i atacam.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Eu sunt un experiment al armatei   Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeTue 5 Feb - 11:59

-Așa e X. Am vrut doar sa îți atrag atenția. Nu am vrut ssssa le fac nici un rău. Șsstii ma simt așa singura, nu vrei ssssa vii aici sssus cu mine? E un peisaj așa frumoa asupra orașului. Spun eu sâsâind la el. Vroiam sa par drăguță si speram sa nu isi dea seama ce vreau sa fac.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Eu sunt un experiment al armatei   Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeTue 5 Feb - 13:00

Stiu ca nu sunt la fel de destept ca C dar pana si eu imi pot da seama ca nu ai venit aici doar sa vezi orasul nu-i asa S? De ce nu vii tu aici jos sa vorbim sau ti-e prea frica?

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Eu sunt un experiment al armatei   Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeTue 5 Feb - 13:24

X, tu macar arati ca oamenii. Eu insa daca as cobori as speria oamenii. Nu e suficient ca a trebuit sa sperii un copil doar ca sa iti atrag atentia? De ce nu vrei sa urci sa vorbim? Ce crezi ca ti-as putea face? Nu, daca nu vrei nu e oblig sa urci in copac. Poti doar sa stai aici cu mine. sa vorbi. Promit ca nu iti fac nimic. Ii spun eu.

Fiind in desert copacul in care stateam eu era un avocado imens de vreo 20 metri, cu cateva fructe de Avocado coapte ramase mai in varf.

Soarele ajunsese sa arda toropitor fiindca era in jurul pranzului.
Eu servesc un Avocado din copac pe care il mananc. Era un avocado destul de zemos si racoritor.
-X sa nu zici ca sunt rea. Spun eu si lovesc cu varful cozii un avocado care pica si il prind.
-Vrei sa incerci X? La baza ce ti-au dat sa mananci? Doar vesnica mancare plictisitoare ambalata in capsule, nu? il intreb eu.
-Iti garantez nu e un fruct otravitor. Ii spun eu.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Eu sunt un experiment al armatei   Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeTue 5 Feb - 13:35

Ah ai noroc ca mor de foame zic eu in timp ce ma urcam. Stii ceva S nu ma intorc inapoi la Laboratorul ala ciudat stiu ca nu esti rea si stiu ca nu o sa ma obligi sa vin, nu esti genul ala de om.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Eu sunt un experiment al armatei   Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeTue 5 Feb - 13:48

-Ii aratasem lui X ca fructul nu e otravit muscand chiar din el. Dar injectasem o cantitate de venin in el cu coltul meu veninos. Stiam ca veninul meu nu il va ucide pe X si nici macar nu isi va pierde cunostinta. Efectul veninului meu asupra lui ar fi fost ca si efectul unui drog ca heroina sau marijuana. Vroiam sa il fac sa vina cu mine fara insa ca el sa isi dea seama de asta. Dar desi injsectasem o cantitate de venin de 5 ori mai mare decat doza letala pentru un om obisnuit, nu aveam de unde sa stiu ca efectul veninului meu asupra lui X, avea sa fie totusi slab, si nu va dura pana ajungem la baza si ca s-art trezi la realitate inainte de a ajunge la baza.
-Asteptam acum ca X sa manance avocado cu veninul meu si sa il pot astfel hipnotiza sa ma urmeze de buna voie.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Eu sunt un experiment al armatei   Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeTue 5 Feb - 14:16

Nenoro... de ce ai facut asta aveam incredere in tine deci de ce? eram prea ametit ca sa mai fac ceva pana si scutul meu de protectie disparuse.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Eu sunt un experiment al armatei   Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeTue 5 Feb - 14:31

Pe la jumatatea drumului ma trezesc ca efectul veninului disparuse si acum ma aflam intr-o situatie aiurea. El ma considerase prietena si eu il tradasem.
Insa cel putin ne aflam in mijlocul drumului dintre oras si baza.
-Stiam insa ca acum ii va fi greu sa mai aiba incredere in mine.
-Imi cer iertare, incercam doar sa urmez niste ordine idioate dar acum realizez ca e doar o prostie. Nu am nici un avantaj. Sigur o data ce ne-am intoarce ne-ar inchide iarasi pe amandoi poate pe viata. Da, libertatea e mai frumoasa decat sa stai inchis acolo. Cel putin ne putem intoarce spre oras. Imi cer iertare X, promit sa nu te mai mint sau amagesc vreodata. Ii spun eu. Desi nu stiam daca ma va ierta sau va cauta sa se indeparteze de mine, cel putin incercasem sa imi cer iertare.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Eu sunt un experiment al armatei   Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeTue 5 Feb - 15:42

Ridicasem putin nisip si o lovisem cu el spunindui apoi
Idioato chiar crezi ca nenorocitii aia tin la noi? Tu si 12 sunteti la fel amaindoi, credeti in idiotii aia care ne tin inchisi ca niste animale. Se pare ca nu trebuia sa am incredere in tine. E bine, campul meu de protectie sa intors se pare ca efectele veninului tau au trecut prinde-ma din nou daca poti. Plecasem alergand cat de repede puteam desi fugeam de doua ori mai repede ca un om nu eram la fel de rapid ca 12 daca era el in locul lu S eram in dezavantaj din fericire S nu era la fel de rapida ca mine.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Eu sunt un experiment al armatei   Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeTue 5 Feb - 16:12

-Of, ce ma fac acum? Gandeam eu. Insa sansa mea se ivi mai repede decat puteam spera. Aveam sansa sa ii recastig increderea.
Desi totusi eram mai lenta ca el, continuam sa il urmaresc. Acum nu mai vroiam sa il intorc la baza. Vroiam sa il apar si sa ii recastig increderea. La un moment dato patrula de 12 agenti FBI din aceia imbracati in haine negre cu ochelari de soare si cu un fel de pistoale unele cu laser, altele cu electrosocuri si altele cu tranchilizante, blocau drumul. Se parea ca aveau si un costum de camuflaj incat X nu ii putea vedea si se indrepta direct spre ei. Eu ii vedeam. Insa perceptia mea asupra lor era ca niste umbre rosii. ca niste fantome rosiatice.
-X, stai. e o capcana in fata. Ii spun eu. Dar eram sigura ca nu ma va asculta. Chair daca eram mai inceata ca el, o luam un pic in zig zag si in scurt timp il depasisem si mergam mult mai in fata. ma scufund in nisipul fierbinte incat sa nu fiu vazuta. Apoi taman la timp cand X ajunsese aproape de paznici auzi niste tipete de la niste voci a unor oameni invizibili si in curand 12 cadavre de agenti federali aparusera intinse pe jos, fiecare avand la nivelul gleznelor pantalonii rupti si semne de muscatura de sarpe veninos.
-Ti-am spus X, era o capcana aaici. Acum sunt de partea ta. Ma ierti pentru mai devreme?

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Eu sunt un experiment al armatei   Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeTue 5 Feb - 16:21

Ah si credeam ca va trebui ca eu sa am grija de ei. Bine, dar o singura data sa ma mai pacalesti si o sa regreti tot ce ai facut.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Eu sunt un experiment al armatei   Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeTue 5 Feb - 16:38

-Multumesc. Promit ca nu te voi mai pacali. Ii spun eu.
X, ziceai ca am fost creati sa ajutam oameni nu sa stam inchisi, nu? Uite ca se iveste ceva ce am putea face. Spun eu in timp ce un barbat barbos imbracat intr-un fel de manta alba subtire, cu gluga prinse cu ceva ce parea ca un inel de cauciuc negru, se indrepta spre noi. Era imbracat in haina tipica a unui arab de clasa de mijloc.
-Domnule cunoasteti un vraci? Sau poate ca chiar dumneavoastra sunteti unul avand in vedere domnisoara ce va insoteste? Intreba el, observandu-mi coada.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Eu sunt un experiment al armatei   Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeTue 5 Feb - 16:52

Ce e ala se intreba X nu prea stiind multe despre lumea de afara. Se uita la S sispune:
Stii tu vrunul? Eu nu stiu, nici macar nu stiu ce e ala.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Eu sunt un experiment al armatei   Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeTue 5 Feb - 17:02

-Vraciul e un doctor dar care nu foloseste stiinta clasica ci medicina naturista, creand medicamente din ceea ce ofera natura, si folosindu-si uneori si puterile supranaturale si invocand fortele universului prin descantece si anumite formule magice. Ei pot vindeca ceea ce doctorii obisnuiti esuaza. Ii soptesc eu lui X.
-De fapt cred ca puterile tale supranaturale si veninul meu care e ca focul poate fi atat dusman dar si prieten, depinde cum il folosesti si in ce cantitati il folosesti si niste ierburi ar putea sa ajute. Cat am stat inchisa eu nu mi-am pierdut vremea ca tine. Am preferat sa studiez. Ii spun eu lui X.
-Macar ai vrea sa incercam? Nu avem nimic de pierdut daca incercam, nu? Il intreb pe X.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Eu sunt un experiment al armatei   Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitimeTue 5 Feb - 17:33

Ah bine nu-mi pasa tocmai ce am descoperit o abilitate noua, nu-ti pot spune ce e dar o sa ti-o arat.

Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Eu sunt un experiment al armatei   Eu sunt un experiment al armatei I_icon_minitime

Back to top Go down

Eu sunt un experiment al armatei
Back to top 
Page 1 of 4Go to page : 1, 2, 3, 4  Next