Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!

Unstoppable Mind

WELCOME TO OUR COMMUNITY!

HomeHome  PortalPortal  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
Latest topics
» Vulpita și Viorel
Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeToday at 10:27 pm by Cristina H.

» O încercare literară...
Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeToday at 10:25 pm by Selima

» Chat topic2
Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeToday at 10:22 pm by Cristina H.

» Chatul staff-ului
Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeToday at 10:21 pm by Cristina H.

» Anunţ în legătură cu mine, Selima.
Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeToday at 10:21 pm by Cristina H.

» Windrunner the alien Pegataur
Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeToday at 10:16 pm by Alethia Spitz

» Runele
Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeToday at 10:12 pm by Cristina H.

» Condica de prezenta
Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeToday at 10:06 pm by Casydy

» Marina, a special mermaid
Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeToday at 10:03 pm by Cristina H.

Visitators
Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 Flags_0
Top posting users this month
Dr. Kang
Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_vote_lcapScoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_voting_barScoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_vote_rcap 
Casydy
Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_vote_lcapScoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_voting_barScoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_vote_rcap 
Cristina H.
Alethia Spitz
Selima
Stephanie
Roxana H.
RHM τατουάζ
Kode G.
Kuroo

Scoala fiinte mitice, magie

Go down 
Go to page : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 26 ... 35  Next
AuthorMessage
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

Sex Sex : Male
Zodiac chinezesc : Cat
Gold Gold : 2006
Silver : 10007
Reputatie Reputatie : 2
Varsta Varsta : 20
Localizare Localizare : Buzescu

Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 Empty
PostSubject: Scoala fiinte mitice, magie   Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeTue Aug 21, 2018 3:10 pm

First topic message reminder :

Intr-o lume in care magia si fiintele mitice exista doi frati ce detineau cele doua abilitati ce se zvoneau inexistente ochiul Demonului si ochiul Zeilor, incepuse o lupta ce avea sa decida soarta lumii. Acei frati erau prea puternici chiar daca ar fi intervenit jumate din populatia planetei ar fi fost facuti praf intr-o secunda cei doi frati erau egali in putere nimeni nu putea spune cu sigurata cine va castiga. Cei doi frati erau considerati niste zei chiar daca erau doar oameni dar povestea noastra nu se petrece pe timpurile acelea ci in anul 2018 la o scoala de magie, personajul nostru principal e Daichi un copil ce a fost crescut la orfelinat de cand a fost mic impreuna cu fratele sau Jiro.
Daichi:
Sunt un elev normal la o scoala de magie unde invat magie cu colegii mei elfi si alte creaturi magice dar eu nu prea stiu sa folosesc magia sunt cel mai slab elev din clasa mea am reusit sa intru din cauza ochiului meu drept dar oricat as invata nu pot folosi decat vraji de baza desi mai am decat doua-trei saptamni si trec in anul al doilea. O trebuie sa ma duc la orele de antrenament, am plecat.

Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 Tokyo-11
Back to top Go down
http://fairy.forumgratuit.ro/

AuthorMessage
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

Zodiac chinezesc : Tiger
Gold Gold : 11138
Silver : 32176
Reputatie Reputatie : 24
Varsta Varsta : 33
Localizare Localizare : Braila

PostSubject: Re: Scoala fiinte mitice, magie   Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeSat Nov 03, 2018 12:19 am

Si acest magician se află in satul elfilor? Întreb eu.
Apropo in satul centaurilor exista o apărare foarte buna. Armata de arcași ce trag cu săgeți otrăvite sau care folosesc alte arme medievale dar eficiente si care e dispusa sa te calce in copite e ultima pe care cineva ar vrea sa o înfrunte. Deci cred ca daca cel care fura pietrele magice are cap si nu creier de găină, va ataca satul centaurilor, ultimul.

Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 Original
Back to top Go down
http://rpghistoryw.forumgratuit.ro/forum Online
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Scoala fiinte mitice, magie   Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeSat Nov 03, 2018 12:30 am

Acel magician e in satul centaurilor  iar cel ce va ataca e mult mai puternic decat apararea voastra singura speranta e paznicul pietrei Otrava nu-l va afecta pe atacator. Daca Dragonul din orasul meu a fost invins apararea satului centaurilor e inutila demonul care a atacat e aproape nemuritor nici magia mea nu-l va invinge dar voi incerca sa-l tin ocupat pana cand va veni maestra mea.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Scoala fiinte mitice, magie   Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeSat Nov 03, 2018 12:47 am

Si cred ca de asta am eu corn. Magia mea ar putea probabil sa il învingă. Dar cel mai mult cred ca am reuși daca noi doi ne vom uni puterile. Tu te-ai antrenat cu Fuyu nu? Eu m-am antrenat cu un bătrânel. Poate daca aplicam tot ce am învățat si ne unim în spiritul echipei, vom pute învinge demonul.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Scoala fiinte mitice, magie   Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeSat Nov 03, 2018 8:41 pm

Ajunsesem in satul centaurilor totul parea normal dar nu eram sigur desi parea ca satul nu a fost atacat aveam un sentiment ciudat ca ceva rau o sa se intample dar nu stiam ce.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Scoala fiinte mitice, magie   Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeSat Nov 03, 2018 9:14 pm

-E posibil sa fi ajuns la timp. Spun eu. Apoi galopez catre locul acelei pietre magice.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Scoala fiinte mitice, magie   Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeSun Nov 04, 2018 11:36 pm

Ajunsi acolo piatra inca era gardianul care o pazea nu avea nimic totul era bine dar nu puteam scapa de sentimentul ca ceva rau se va intmpla nu stiam ce dar puteam simti ca ceva rau o sa se intmple.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Scoala fiinte mitice, magie   Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeMon Nov 05, 2018 6:29 am

Degeaba am merge in satul Elfilor. Probabil tocmai acum e acolo sa o fure. Mai bune ne concentram sa apăram piatra asta. Fara ea, celelalte nu valorează nimic. Nu pot fi puse in funcțiune daca lipsește una dintre ele. Daca sunt toate unite pot genera o putere imensa care poate fi folosita la vine sau rău depinde pe mâinile cui pica.
Eu voi rămâne aici lângă piatra sa il întâmpin cumsecuvine pe hot. Cu cornul meu. O sa fac niste magii puternice care pana acum m-am tot ferit sa le fac. Nu vroiam sa distrug școala.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Scoala fiinte mitice, magie   Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeWed Nov 07, 2018 7:32 pm

O lasasem pe Rosemary sa pazeasca piatra in timp ce eu ma plimbam prin sat cu cit ma apropiam de o casa parasita ma simteam din ce in ce mai ciudat simteam ca ceva periculos se ascunde acolo ma apropi si cercetez acea casa pe afara dar nu gasesc nimic ma gândesc sa intru inauntru si acolo gasesc un cerc magic imediat ce il vad activez ochiul meu.
Un cerc magic de explozie si se pare ca nu-i singurul deci de asta aveam sentimentul ala ciudat Magia Ghetii Legendar Timp 0 sa stricam planul lor sunt vreo 8 cercuri magice deci inamicul vrea sa distruga tot satul si sa fure piatra genial ce pacat cam fost aici e timpul sa-i stric planul inamicului.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Scoala fiinte mitice, magie   Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeWed Nov 07, 2018 10:16 pm

In sat incepura sa apara explozii si sa se creeze panica. Armata satului era trimisa si dispersata pentru a investiga exploziile si a prinde faptasul. Insa cu o armata dispersata, drumul catre piatra magica era liber. Aveam auzul si vederea destul de bune. Acum trebuia sa las talentul meu de tintas excelent sa iasa la iveala. Auzind pasii inamicului, ma concentrez si imi incarc energias magica in corn care din alb incepu sa se coloreze in culorile curcubeului si sa se lumineze. Cand inamicul trecu linia orizontului mewu era inca la 3 km departare. Eu tintesc si trag spre el cu sageti de foc si sfere mici de foc izvorate din cornul meu.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Scoala fiinte mitice, magie   Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeThu Nov 08, 2018 8:52 am

Ajunsesem si eu acolo si dadusem de Rosemary
Imi pare rau nu am putut opri toate explozile, cum e situatia?

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Scoala fiinte mitice, magie   Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeThu Nov 08, 2018 9:28 am

-Se apropie. Mai are mai putin de 3 kilometri. Acum trebuie sa ma concentrez. Am tintit catre el cu anumite vraji. L-au nimerit dar nu i-au penetrat armura. Spun eu, concentrandu-ma sa tintesc in continuare cu vraji mai puternice.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Scoala fiinte mitice, magie   Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeThu Nov 08, 2018 12:39 pm

E Bine am ajuns la timp mai intai sa stingem flacarile care sau creat din cauza explozilor Magia zapezii Ninsoare orbitoare.
Si acum sa ne ocupam de inamic da-te in spate Magia ghetii Urletul Dragonului Ghetii. I-am spart Armura, Rosemary acum.
Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Scoala fiinte mitice, magie   Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeThu Nov 08, 2018 1:22 pm

-Magie de foc, Tun de flacari. Indata iesi din cornul meu o flacara ca o raza laser groasa si care pe masura ce se apropia de inamic devenea mai lunga fiindca era ca un fascicul de foc continuu ce iesea din cornul meu indreptandu-se spre adversar. Desi era inca la un kilometru jumate, tintisem drept in inima.
-Cine naiba e? I-am prajit inima si inca e viu. Se pare ca are o inima rezistenta. Orice e, nu e om.
-Magia luminii. Soare orbitor. Din cornul meu tasni o raza de lumina care asupra tintei se revarsa intr-o luminaorbitoare de parca soarele devenise o stea gigantica. Daca ar fi fost trol, acest truc ar trebui sa il impietreasca.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Scoala fiinte mitice, magie   Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeThu Nov 08, 2018 3:44 pm

Magie de gheata Arc De Gheata trasem o singura sageata la inceput parea o sageata obijnuita care se indreptase spre inamic
Daca nu a murit de la atacul tau inseamna ca e Demon sa-l vad daca scapa si de asta
il nimeresc direct in piept sageata ridicandul in aer apoi din sageata iese o multime de tepi de gheata facindu-i ditamai gaura in piept.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Scoala fiinte mitice, magie   Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeThu Nov 08, 2018 4:17 pm

-Merge, L-ai ranit ceva. Deja aud cu auzul meu sensibil ca tipa de durere. Hai sa mai lansam impreuna inca un atac de gheata. Spun eu apoi cornul meu se umplu iarasi de energie. Cornul meu se colorara in toate culorile curcubeului dar erau amestecate nu in ordine. Iar albastru deschis era culoarea din varf. Pregateam un atac de gheata.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Scoala fiinte mitice, magie   Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeThu Nov 08, 2018 5:03 pm

:?
Ce puterea mea de regenerare nu functioneaza gheata asta e e gheata ei dar e imposibil a murit acum 10 ani Algaron sa a murit odata cu ea a murit dar a luato si pe ia cu el deci cum de mai traieste stai avea doi copii nu-mi vine sa cred ca unul din ei e aici. Blestemata sa fii Fuyu.
Dragon batran cum ai putut sa te lasi invins de un ratat ca asta. Magie de gheata Regele dragon Arctic. Creez un dragon de gheata pe care-l trimit direct in inamic.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Scoala fiinte mitice, magie   Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeThu Nov 08, 2018 5:21 pm

-Magia unicornului ghetii, cub de gheata. Spun eu si lansez atacul meu la o secunda dupa atacul lui Daichi. Astfel incat dupa ce demonul ar fi fost lovit de atacul lui Daichi, sa fie lovit si de atacul meu.
-Acum dupa ce e lovit de atacul meu si transformat in cub de gheata de atacul meu, nu trebuie decat sa mai lansezi tu un atac sa il faci faramite. Ii spun lui Daichi.
-Dar stai uit ceva. Cum putem lua pietrele de la el inainte sa il distrugem complet? Sa nu distrugem si pietrele odata cu el.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Scoala fiinte mitice, magie   Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeThu Nov 08, 2018 5:40 pm

Acel demon e mult prea slab nu e el cel ce lea luat pe restul. Dragonul ala batran nu ar fi fost invins de unul ca el e rezistent dar l-ar fi facut cub de gheata inainte sa apuce sa miste un deget cineva la trimis sa vada cat de aparat e locul asta. Cineva asa de patetic ca el nu ar fi rezistat nici o secunda in lupta cu un Dragon apoi trag cu o sageata in cubul de gheata in care era prins demonul pocnesc din degete si cubul de gheata se sparge in mii de bucati.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Scoala fiinte mitice, magie   Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeThu Nov 08, 2018 5:55 pm

-Deci trebuie sa ne mai asteptam la alti demoni mai puternici, nu? Ei bine demonilor le place focul si caldura. Ce ar fi sa cream o vreme racoroasa. Tu ai fi extrem de puternic dar demonii ar fi extrem de slabi pe o iarna foarte cumplita. Daca am face impreuna o vreme de iarna? Apropo eu pot folosi magia ghetii fiindca o folosesc si pe a apei iar gheata e apa solida.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Scoala fiinte mitice, magie   Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeThu Nov 08, 2018 6:24 pm

Degeaba dupa cum stii in locul meu natal e iarna mereu cea ce ai vazut tu nu e chiar locul unde am trait pentru prima oara in 17 Ani a fost vara si zapada incepuse sa se topeasca asta din cauza ca Dragonul era slabit si piatra disparuse cea mai calda tenperatura era cu _ 4 sau 5 chiar daca am face frig nu ar conta.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Scoala fiinte mitice, magie   Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeThu Nov 08, 2018 6:40 pm

-Deci spui ca atata timp cat pietrele magice sunt la demoni, nu conteaza daca noi am face frig. Atunci trebuie sa luam pietrele de la ei dar ei sunt experti in trucuri si de cele mai multe ori nu merge sa pacalesti un pacalitor. Ei sunt vicleni si foarte abili in arta manipularii. Totusi as avea un plan. Poate parea un pic nebunesc dar cred ca ar merge.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Scoala fiinte mitice, magie   Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeThu Nov 08, 2018 7:02 pm

La ce te gândesti? Cât de periculos e si ce vrei sa fac?

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Scoala fiinte mitice, magie   Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeThu Nov 08, 2018 7:13 pm

Va trebui sa copiem piatra originala prin magia ghetii a ta. O gheata de forma pietrei magice. Piatra adevarata o sa ii absorb eu 99% din magie. Sa o fac sa para inutila, o piatra obisnuita dar totusi sa aiba 1% samanta de magie in ea pentru a se regenera mai tarziu. O sa o tii tu. Cu piatra falsa ei bine vreau sa ma micsorez eu si sa ma teleportezi in interiorul pietrei false din gheata. Sau daca nu poti teleportare, o vei construi in jurul meu dupa ce eu ma micsorez. Va trebui sa fie facuta in asa fel incat din interior eu sa pot vedea afara si de afara nimeni sa nu poata vedea in interiorul pietrei ci sa vada prin ea peisajele din jur ca la un diamant adevarat. Astfel ca eu sa nu pot fi zarita in interiorul pietrei false de gheata. Tu ai acea putere ca faci gheata care nu se topeste niciodata deci nici nu se va topi indiferent cata caldura ar aplica ei daca ar incerca asta. Fireste o sa ii cedez si eu putina magie sa para piatra adevarata. Te vei lupta cu demonii sa dai impresia ca aperi piatra adevarata cand de fapt vei apara piatra falsa. Ii vei lasa apoi sa se bucure de victorie dupa ce vor fura piatra falsa. Iar cand ei vor pune piatra falsa alaturi de pietrele adevarate eu voi incepe magia mea. Voi face sa lumineze pietrele insa in loc de efectul magic scontat de ei, vor avea parte de cel mai dur atac care ii va ucide pe toti. Imi voi folosi toata energia acumulata din piatra adevarata pentru a imi mari puterea celui mai dur atac al meu care sa ii faca bucati bucatele.

Back to top Go down
Shadow Cross
Membru VIP
Membru VIP
Shadow Cross

PostSubject: Re: Scoala fiinte mitice, magie   Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeFri Nov 09, 2018 7:04 pm

Gheata mea nu e chiar asa de invincibila magia de foc ca cea de foc auriu o poate topi si exista multe alte magii care o poate topi singura magie de gheata care nu poate fi topita e vraja interzisa care-ti transforma trupul in gheata si nu sa gasit nici o magie care poate anula acea vraja. Poate inamicul are magie ce-mi poate topi gheata nu te pot pune in pericol.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Scoala fiinte mitice, magie   Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitimeFri Nov 09, 2018 8:03 pm

-Sugerezi tu un plan mai bun? Il intreb eu.

Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Scoala fiinte mitice, magie   Scoala fiinte mitice, magie - Page 17 I_icon_minitime

Back to top Go down

Scoala fiinte mitice, magie
Back to top 
Page 17 of 35Go to page : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 26 ... 35  Next