Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!

Unstoppable Mind

WELCOME TO OUR COMMUNITY!

HomeHome  PortalPortal  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
Latest topics
» Hazardul Inimii
Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeToday at 10:47 pm by Cristina H.

» O încercare literară...
Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeToday at 10:38 pm by Cristina H.

» La taclale cu mine – Selima
Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeToday at 10:38 pm by Cristina H.

» Private world
Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeToday at 10:31 pm by Cristina H.

» Anunţ în legătură cu mine, Selima.
Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeToday at 10:30 pm by Cristina H.

» Vulpita și Viorel
Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeToday at 10:28 pm by Cristina H.

» Chat topic2
Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeToday at 10:22 pm by Cristina H.

» Chatul staff-ului
Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeToday at 10:21 pm by Cristina H.

» Windrunner the alien Pegataur
Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeToday at 10:16 pm by Alethia Spitz

Visitators
Nevertales of Neverland - Page 2 Flags_0
Top posting users this month
Dr. Kang
Nevertales of Neverland - Page 2 I_vote_lcapNevertales of Neverland - Page 2 I_voting_barNevertales of Neverland - Page 2 I_vote_rcap 
Casydy
Nevertales of Neverland - Page 2 I_vote_lcapNevertales of Neverland - Page 2 I_voting_barNevertales of Neverland - Page 2 I_vote_rcap 
Cristina H.
Alethia Spitz
Selima
Stephanie
Roxana H.
RHM τατουάζ
Kode G.
Kuroo

Nevertales of Neverland

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
Phoenix Hime
orc
orc
Phoenix Hime

Sex Sex : Female
Zodiac chinezesc : Pig
Gold Gold : 242
Silver : 17820
Reputatie Reputatie : 4
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : Dreams

Nevertales of Neverland - Page 2 Empty
PostSubject: Nevertales of Neverland   Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeThu Jul 14, 2016 9:47 pm

First topic message reminder :

Eram în drum spre muntele Felspire. Piscurile lui se vedeau din depărtare, mângâiate de luminile trandafirii ale amurgului. Am grăbit pasul, întrucât voiam să ajung în satul de pe munte, înainte de căderea nopții.

Like the Phoenix I rise from the ashes of life

Nevertales of Neverland - Page 2 3515515xg90ul6qrd
Back to top Go down
http://spectrul-realitatii.forum-gratuit.ro/

AuthorMessage
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

Sex Sex : Male
Zodiac chinezesc : Tiger
Gold Gold : 11138
Silver : 32176
Reputatie Reputatie : 24
Varsta Varsta : 33
Localizare Localizare : Braila

PostSubject: Re: Nevertales of Neverland   Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeSat Jul 16, 2016 10:52 am

Eu continuam sa merg dupa mirosul fetei pana o ajung la acea pivnita. Si pe neasteptate sar inauntru, ascunzandu-ma in intuneric. Avand o vedere nocturna, reusesc sa vad acele lame si sa ma feresc de ele. putusem sa vad unde sar si pe unde calc. Mrosul puternic care ma izbi in fata, imi aducea aminte de mirosul cadavrelor pe care le gaseam iarna. Doar ca era mult mai puternic ca si cum ar fi cadavre in stare avansata de putrefactie.

Nevertales of Neverland - Page 2 Original
Back to top Go down
http://rpghistoryw.forumgratuit.ro/forum Online
Phoenix Hime
orc
orc
Phoenix Hime

PostSubject: Re: Nevertales of Neverland   Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeSat Jul 16, 2016 10:56 am

Vampirul voia să se apropie. Nici măcar nu era flămând, voia doar să ucidă încet. Am iscat sloiuri de gheață ca să-l țină pe loc și să-mi dea ocazia să mă retrag din pivnița aia blestemată, dar el mă prinse de încheietura mâinii. Îmi auzeam oasele sfărâmându-se. Am țipat după ajutor.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Nevertales of Neverland   Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeSat Jul 16, 2016 11:09 am

Din locul in care eram, ma strecor incet ocolind pinita pana ajung in spatele vampirului, si astpetam momentul prrielnic. Cand el se astepta cel mai putin, fac un salt urias drpet in spatele lui, doborandu-l la pamant si stand calare peste el, tinandu-l pe loc, marai fioros la el.

Back to top Go down
Phoenix Hime
orc
orc
Phoenix Hime

PostSubject: Re: Nevertales of Neverland   Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeSat Jul 16, 2016 11:23 am

Ceea ce făcu lupul nu era de niciun folos, dar măcar îi distrase atenția pentru câteva clipe, timp în care am avut timp să rostesc vraja pentru suflarea lui Hundraer. Am ignorat durerea din mână și când vampirul îl izbi pe lup într-o parte, am aruncat flăcările spre el.
Acestea îl înconjurară și îl făcură scrum. Era o cruzime din partea mea să îl văd cum se chinuie și țipă, așa că am ieșit afară și m-am îndepărtat de locul acela. Până la urmă se făcu praf, iar țipetele încetară.
M-am întors la locul în care fusese ucis vampirul și am făcut o vrajă de purificare, dar ca să fiu sigură, am adăugat și un sigiliu. Am invocat spiritele aerului și ale apei, iar acestea înconjurară satul cu vrăji protectoare.
M-am uitat în colțul unde fusese aruncat lupul. Îl rănise rău și abia dacă mai era viu. Spre surprinderea mea, era chiar lupul de sub sălcii care mă urmărise noaptea trecută. Nu se putea mișca deloc, deci m-am apropiat de el și l-am mângâiat pe cap.
-Deci, ne întâlnim din nou...Iar îți este foame? Cred că dacă le cer sătenilor îți vor da ceva de mâncare.
În timp ce îl mângâiam, îl vindecam. Necesita putere magică de data asta, întrucât sucul nu mai era suficient.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Nevertales of Neverland   Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeSat Jul 16, 2016 11:56 am

Eram atat de ranit incat stateam nemiscat. Se parea ca magia ei ma vindeca incetul cu incetul dar dura ceva. inca simteam durere. i pe langa asta faptul ca noaptea trecuta nu mancasem decat un colt de paine fusese insuficient. Imi era atat de foame incat as fi mancat pe nerasuflate un taur sau un bou intreg.

Back to top Go down
Phoenix Hime
orc
orc
Phoenix Hime

PostSubject: Re: Nevertales of Neverland   Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeSat Jul 16, 2016 2:07 pm

După ce l-am vindecat, eram extenuată, așa că m-am dus la casa unuia dintre bătrâni. Mâna mea arăta din ce în ce mai rău și necesita îngrijire de urgență. Era ciudat că îi puteam vindeca atât de ușor pe alții, dar nu și pe mine. Am reușit până la urmă să-mi pun oasele la loc și să mă refac cât de cât. Am adormit.
M-am trezit după câteva ore pentru că îmi era foame. M-am dus la hanul din sat și am cerut meniul casei. Observasem că oamenii mă priveau cam ciudat, dar nu înțelegeam de ce. Femeile alea tocmai s-au întors să mă vorbească pe la spate?! Nu, nu au nici un motiv. Mi se pare mie. Mi-am dat seama că arătam ca Muma Pădurii, când m-am privit în oglinda de pe perete din spatele tejghelei. Grozav! Și umblasem cu părul încâlcit și în toate direcțiile prin tot satul. Eh, oricum nu aveam de gând să stau prea mult prin satul acesta, dar voiam să le fac o impresie cât mai bună. S-a dus credibilitatea mea. Am încercat să mă aranjez cât de cât. După ce am mâncat vreo două fripturi și vreo trei deserturi, am ieșit din han.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Nevertales of Neverland   Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeSat Jul 16, 2016 3:49 pm

Dupa ce imi revenisem, mai ramasesem acolo in pivnita o vreme dupa ce plecase ea dupa care ies si eu din pivnita. Ma indreptam spre padure dar mirosul unor fripturi de la han ma facu sa ma indrept catre acel han.

Back to top Go down
Phoenix Hime
orc
orc
Phoenix Hime

PostSubject: Re: Nevertales of Neverland   Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeSat Jul 16, 2016 6:52 pm

Soția hangiului strângea oasele de la mese și le dădea în curtea din spate, unde se strângeau câini și pisici.
Cât despre mine, urma să plec din sat a doua zi în zori. Știam că avea să fie o călătorie lungă, dar eram prea încăpățânată ca să renunț. Până la urmă ce voiam să demonstrez? Că familia, profesorii și colegii s-au înșelat în privința mea și sunt la fel de talentată ca fratele meu care le știe pe toate? Nici măcar nu-i o competiție. Ciudat, dar după ziua de azi nu prea îmi mai pasă ce cred ei.
Mi-am scos o hartă din geantă și am trasat locurile prin care urma să trec mâine. Dacă stau să mă gândesc, nu am urmat harta ca să ajung în satul ăsta, doar am mers unde m-au purtat picioarele. Se pare că mă duc în locurile în care cineva are nevoie de mine.
Am adormit buștean imediat ce am pus capul pe pernă. Nu a fost un somn odihnitor. Am avut coșmaruri. Multe dintre ele erau despre vampirul care încercase să mă omoare în pivniță, iar altele erau despre ape adânci în care se îneacă cineva a cărui față nu o pot vedea, dar pare a fi un copil.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Nevertales of Neverland   Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeSat Jul 16, 2016 7:00 pm

Ajung la han si mirosul ma purtase catre curtea din spate la gramada de oase. La cat de flamand eram le mancasem pe toate, nelasand nimic pentru altcineva. Adulmecand n continuare simt mirosul fetei si stiam ca e inca la han aa ca ma ascunsesem intr-un tufis asteptand ca ea sa iasa. Fiindca ma salvase de 2 ori, imi pierise cheful sa o inhat, dar vroiam sa ii multumesc.

Back to top Go down
Phoenix Hime
orc
orc
Phoenix Hime

PostSubject: Re: Nevertales of Neverland   Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeSat Jul 16, 2016 9:35 pm

Peste noapte cineva intrase în cameră și lăsase pe masă o pungă cu bani și mâncare. Probabil știau că voi pleca devreme. Le-am luat și am ieșit afară. Îndreptându-mă spre ieșirea din sat l-am văzut pe lupul care mă tot urmărea de o vreme. Nu părea prea fioros. Era chiar drăguț, privit de aproape. Avea o privire curioasă.
-Tu nu ai altă treabă decât să te ții scai după mine? am întrebat trecând pe lângă el. Sunt în drum spre Crimson Isle.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Nevertales of Neverland   Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeSat Jul 16, 2016 10:04 pm

O ling pe mana ca sa ii multumescca m-a salvat de 2 ori.
Apoi ma asez culcat in fata ei.
Eram destul de mare incat sa o pot duce in spate. macar atat puteam face ca sa ii multumesc. Sa o duc repede acolo unde doreste.

Back to top Go down
Phoenix Hime
orc
orc
Phoenix Hime

PostSubject: Re: Nevertales of Neverland   Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeSat Jul 16, 2016 10:13 pm

-Pune-te pe picioare! Nu ești destul de întremat.
Am ieșit din sat pe un drum care nu prea era folosit de săteni, dar convenabil pentru vânători.
-Mă gândesc să îți dau un obiect magic. Sunt curioasă la ce te gândești. Sunt multe astfel de lucruri, dar nu am văzut decât câteva de la școala mea și alea erau date celor mai buni studenți... Am văzut un Ochiul Lunii, Oglinda Persona, Ochiul Phoenixului și altele. Sunt foarte interesante, dar majoritate dintre ele sunt false.
M-am uitat la expresia lupului.
-Ah, dar nu am urmat o școală obișnuită. De când eram mică aveam câteva puteri care nu erau tocmai normale printre oameni. E o moștenire de familie, deși a sărit peste generația părinților mei. Am urmat o școală de magie pentru că așa a vrut mama, deși nu eram cine știe ce talent la asta. De fapt, înainte să merg la școala aia, mă simțeam specială, dar când am ajuns acolo și a trebuit să-mi petrec timpul cu tot felul de snobi talentați în ale magiei, care erau prea mândri ca să bage în seeamă un om ca mine, voiam să renunț... Dar nu am făcut-o pentru că nu voiam să o dezamăgesc pe mama. După ce am intrat la școala aia mi-a arătat că e mândră de mine. Pfff! Eram cel mai slab elev de acolo!

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Nevertales of Neverland   Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeSat Jul 16, 2016 10:43 pm

Eu eram atent la ce vorbea ea, si chiar intelegeam ce spunea insa eram convins ca ea nu ar intelege ce as spune eu si ca nu ar auzi decat niste maraieli, latraturi sau urlete daca as incerca sa vorbesc. Chiar vroiam un obiect magic asa poate ca puteam comunica.

Back to top Go down
Phoenix Hime
orc
orc
Phoenix Hime

PostSubject: Re: Nevertales of Neverland   Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeSat Jul 16, 2016 10:47 pm

I-am pus la gât un medalion reprezentând două chipuri unite, al omului și al bestiei.
-Vom putea comunica așa, dar poți vorbi doar cu mine. Ceilalți oameni vor auzi doar ceea ce le-ar spune un lup obișnuit, adică mârâieli și lătrături. De asemenea, medalionul îți sporește și puterea de percepție, cu alte cuvinte, te ajută direct să înțelegi oamenii, cel puțin limbajul lor.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Nevertales of Neverland   Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeSat Jul 16, 2016 11:06 pm

-Multumesc frumos pentru medalion. Insa sunt curios. Daca medalionul e pus pe mine, te fac pe tine sa ma auzi vorbind. Dar din moment ce medalionul a realizat primul contact cu un lup, daca ti l-ai pune acum la gatul tau, te-ar transforma in lup atat timp cat il porti sau nu ar avea nici un efect? Intreb eu curios.

Back to top Go down
Phoenix Hime
orc
orc
Phoenix Hime

PostSubject: Re: Nevertales of Neverland   Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeSat Jul 16, 2016 11:16 pm

-Nu funcționează chiar așa! i-am răspuns zâmbind. Inițial, l-am creat pentru pisica mea, dar a murit. Așa că l-am păstrat ca să-mi aducă aminte de ea.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Nevertales of Neverland   Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeSun Jul 17, 2016 6:14 pm

-Dar ce alte functii mai are in afara de a te face pe tine sa intelegi ceea ce vorbesc? O intreb eu.

Back to top Go down
Phoenix Hime
orc
orc
Phoenix Hime

PostSubject: Re: Nevertales of Neverland   Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeSun Jul 17, 2016 7:36 pm

-Ți-am mai spus, pe lângă faptul că te face înțeles, îți sporește inteligența și te aduce la un grad mai înalt de cum era când erai un simplu câine.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Nevertales of Neverland   Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeSun Jul 17, 2016 7:55 pm

-Acum am inteles.Acum unde vom merge? Si cu ce te pot ajuta? O intreb eu.

Back to top Go down
Phoenix Hime
orc
orc
Phoenix Hime

PostSubject: Re: Nevertales of Neverland   Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeSun Jul 17, 2016 8:06 pm

Mi-am scos harta. Habar n-aveam s-o citesc, dar măcar nimeream cumva locurile acelea. Am ajuns în scurt timp la un iaz plin cu broaște. Aici puteam să-mi găsesc un familiar. Ca să închei un contract cu un familiar trebuia să îl sărut. Am luat o broască și am pupat-o, deși nu părea să aibă nimic magic în ea. Am așteptat să se întâmple ceva, dar nimic. Am mai pupat-o încă o dată, dar același rezultat. Am luat o altă broască, dar fără efect. Ce făceam greșit?
Mi-am scos notițele din geantă.
Ca să încheiați un contract cu un familiar trebuie să-l infuzați cu putere magică. Doar marii vrăjitori pot face o asemenea magie și chiar și ei pot da greș. Familiarii pot fi de mai multe feluri, dar ei sunt în special creaturi magice ca: dragoni, unicorni, grifoni etc. Și unele animale pot deveni familiari, de exemplu cele care au fost vrăjite, un model de magie se prezintă și în cazul prințesei care a sărutat broscoiul, care între timp a devenit poveste de adormit copiii.
Grozav, oare de ce nu citisem asta înainte să vin aici și să încep să pup broaște?
M-am uitat din nou pe hartă. Minunat, o ținusem invers!
-Trebuie să ne întoarcem la copacul acela mare și să o luăm în direcția opusă!

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Nevertales of Neverland   Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeSun Jul 17, 2016 8:18 pm

-Iti cauti deja printul? O intreb eu vazand ca se pusese pe sarutat brroste. Stiam si eu de poveste pe care o auzisem altadata de la o mama cu un copil mic ce iesisera la picnic in padure acum multa vreme.
Ma intorc apoi impreuna cu ea la copacul pe care mi-l indicase.

Back to top Go down
Phoenix Hime
orc
orc
Phoenix Hime

PostSubject: Re: Nevertales of Neverland   Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeSun Jul 17, 2016 8:20 pm

-Nu caut un prinț, încerc să îmi găsesc un familiar. Dar e greu pentru un novice ca mine.
Nu-mi vine să cred că primul meu sărut a fost cu o broască. Îmi ardea fața.
-Căutam, dar mi-a trecut! O să mai caut când o să-mi controlez puterile.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Nevertales of Neverland   Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeSun Jul 17, 2016 8:43 pm

-Si lupii pot fi familiari. In padurea asta a locuit acum ceva vreme, pe vremea stra-stra-stra-bunicului meu, asta cam acum 100 si ceva de ani, o vrajitoare care avea familiar un lup. Si nu orice lup, familiarul ei era chiar liderul Alfa al haitei care pusese stapanire pe intreaga padure la vremea aceea. Vrajitoarea era rea si cum familiar ii era chiar regele acestui tinut, asa il numeau lupii pe liderul Alfa, cei doi faceau o echipa de temut. Aveau intreaga padure la cheremul lor. Nimeni nu indraznea sa se apropie de padure. Povestea mi-a spus-o mama asta cand eram pui.

Back to top Go down
Phoenix Hime
orc
orc
Phoenix Hime

PostSubject: Re: Nevertales of Neverland   Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeSun Jul 17, 2016 8:57 pm

Am auzit multe povești cu vrăjitoare, dar majoritatea erau malefice. Mai ales ce acare răpise zânele cu mult timp în urmă.
-Cavalerii aveau dragoni ca familiari, dar pe ei îi alegeau dragonii. Am citit multe despre astfel de vrăji, dar niciuna nu pare să mi se potrivească.

Back to top Go down
Alethia Spitz
Hufflepuff
Hufflepuff
Alethia Spitz

PostSubject: Re: Nevertales of Neverland   Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitimeSun Jul 17, 2016 9:17 pm

-Ei bine, sa inteleg ca animalele pot alege ei sa fie familiarii cuiva. Exact cum dragonii alegeau cavalerii. In cazul acesta, eu te aleg pe tine. Ii spun eu.

Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Nevertales of Neverland   Nevertales of Neverland - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down

Nevertales of Neverland
Back to top 
Page 2 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next