Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


WELCOME TO OUR COMMUNITY!
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Latest topics
» Condica de prezenta
Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Purple12Today at 12:32 am by Survivor

» Hello portal's
Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Purple12Yesterday at 11:11 pm by Yobi

» Saint Patrick Day (with Kairi)
Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Purple12Yesterday at 11:02 pm by Sharma Katrina

» Mesmer Kingdom (with Takumi)
Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Purple12Yesterday at 10:41 pm by Peggy

» Hell Bet (with Sccubus)
Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Purple12Yesterday at 9:00 pm by Sccubus

» Bancuri cu bula
Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Purple12Yesterday at 3:20 pm by portal Rpg

» Promisiunile lui Dumnezeu
Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Purple12Yesterday at 2:55 pm by dominic

» Familia Melimi Fanclub
Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Purple12Thu Apr 25, 2024 6:41 pm by Survivor

» Berbec
Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Purple12Thu Apr 25, 2024 2:36 pm by Nacht.

Recent members
See more
Visitators
Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Flags_0
Our allies
WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM
Top posting users this month
dominic
Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. EmptyFără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. I_back_titleFără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Empty 
Nacht.
Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. EmptyFără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. I_back_titleFără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Empty 
Akiko
Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. EmptyFără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. I_back_titleFără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Empty 
Survivor
Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. EmptyFără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. I_back_titleFără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Empty 
Alethia Spitz
Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. EmptyFără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. I_back_titleFără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Empty 
Xiphion.
Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. EmptyFără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. I_back_titleFără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Empty 
Me&You
Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. EmptyFără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. I_back_titleFără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Empty 
Ratonu'
Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. EmptyFără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. I_back_titleFără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Empty 
mindfreak.
Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. EmptyFără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. I_back_titleFără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Empty 
portal Rpg
Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. EmptyFără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. I_back_titleFără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Empty 

Share

Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel.

Roxana H.
××Fondator××
Roxana H.
❥ Army: ❥ Army: : nazzy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 27356
×Silver ×Silver : 66797
×Reputation ×Reputation : 38
❥×Enrolment Date : 2014-11-08
×Age ×Age : 28
×Location ×Location : Ατενος, Ελλαδα
×Mood ×Mood : (⊙ω⊙)
Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Thu Apr 21, 2016 4:06 pm

Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Ziua în care s-a născut un dictator care a frânt destinele a milioane de oameni

Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. 6920514-afp-mediafax-foto-sergei-supinsky

Astăzi se împlinesc 127 de ani de la naşterea dictatorului Adolf Hitler.
Liderul mişcării naziste a fost numit în 1934 conducător absolut al Germaniei.
Aflat în fruntea ţării, Führer-ul a dus o politică de pregătire şi de declanşare a celui de-Al Doilea Război Mondial, precum şi de punere în aplicare a unui plan de exterminare în masă a evreilor şi altor „indezirabili” din Europa.
Deşi Hitler este notoriu pentru crimele comise, puţin ştiu că el a fost numit „omul anului” în 1938 de către revista americană Time.


●▬●۞ ۞▬▬●

Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. 02111
Junk
××YAKUZA××
Junk
❥ Army: ❥ Army: : Red Dragon Syndicate
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 334
×Silver ×Silver : 27068
×Reputation ×Reputation : 3
❥×Enrolment Date : 2017-01-04
×Age ×Age : 27
×Location ×Location : Pe undeva
×Mood ×Mood : N-am d-astea eu am multe dar d-astea n-am
Re: Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Mon Jan 09, 2017 7:07 pm

Mi se pare o idee preconceputa din start sa zici ca hitler a fost rau nu zic ca sa omori oameni e bine dar fara el lumea nu cred ca ar mai evuluat la fel si sincer astia de acum fac studii la nivel masiv ca sa reduca populatie eu cred ca n-ar mai trebui sa ne uitam in trecut ar trebui ca lumea sa-si priveasca prezentu nu viitoru daca nu iti privesti prezentu n-ai viitor !


Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. RTmronD
Roxana H.
××Fondator××
Roxana H.
❥ Army: ❥ Army: : nazzy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 27356
×Silver ×Silver : 66797
×Reputation ×Reputation : 38
❥×Enrolment Date : 2014-11-08
×Age ×Age : 28
×Location ×Location : Ατενος, Ελλαδα
×Mood ×Mood : (⊙ω⊙)
Re: Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Mon Jan 09, 2017 9:53 pm

mie mi-a placut gandirea lui Hitler


●▬●۞ ۞▬▬●

Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. 02111
Teru.
××YAKUZA××
Teru.
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 723
×Silver ×Silver : 34318
×Reputation ×Reputation : 6
❥×Enrolment Date : 2015-02-25
×Age ×Age : 30
×Mood ×Mood : whelmed
Re: Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Mon Jan 09, 2017 11:01 pm

A fost un orator bun. Very Happy Şi mie, sincer mi-a plăcut de el, exceptând Holocaustul şi WW2 pentru că..na, mass-murder. Nu că evreii au fost plăcuţi prea mult în alte perioade ale istoriei. În rest a fost un lider bun pentru nemţi şi a făcut treabă bună în ţara lui. Nu cred că era un om rău (adică malefic), numai că voia ce-i mai bine pentru ţara lui şi cam asta a fost toată povestea.



Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Tumblr_myhk6gPJRB1rv4a09o1_r2_500
©tumblr

Vizitator
Guest
Anonymous
Re: Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Tue Jan 10, 2017 8:33 am

Pe evrei si Tigani nu trebuia sa ii extermine doar sa ii trimita in Israel si pe tigani in India. Insa tiganilor trebuia sa le dea interdictie pe viata de a se intoarce in Europa. Daca nu ar fi ucis poate nu ar fi fost vazut ca un om rau. Iar cu al 2-lea razboi mondial nu stiu ce sa zic daca a fost inevitabil sau putea fi evitat dar nu s-a dorit.
Junk
××YAKUZA××
Junk
❥ Army: ❥ Army: : Red Dragon Syndicate
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 334
×Silver ×Silver : 27068
×Reputation ×Reputation : 3
❥×Enrolment Date : 2017-01-04
×Age ×Age : 27
×Location ×Location : Pe undeva
×Mood ×Mood : N-am d-astea eu am multe dar d-astea n-am
Re: Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Tue Jan 10, 2017 2:25 pm

Nu stiu man dar oamenii sunt ocupati cu trecutu si nu cu prezentu


Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. RTmronD
Pink Mimose
××YAKUZA××
Pink Mimose
❥ Army: ❥ Army: : american
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 250
×Silver ×Silver : 27016
×Reputation ×Reputation : 2
❥×Enrolment Date : 2017-01-03
×Age ×Age : 22
×Location ×Location : Toulouse
×Mood ×Mood : ma pis
Re: Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Tue Jan 10, 2017 2:32 pm

Nu strica nimanui putina istorie.


Is this the end of the moment or just a beautiful unfolding of a LOVE that will never be,or maybe ,be.



Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Bayonet_m1_10_700
Junk
××YAKUZA××
Junk
❥ Army: ❥ Army: : Red Dragon Syndicate
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 334
×Silver ×Silver : 27068
×Reputation ×Reputation : 3
❥×Enrolment Date : 2017-01-04
×Age ×Age : 27
×Location ×Location : Pe undeva
×Mood ×Mood : N-am d-astea eu am multe dar d-astea n-am
Re: Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Tue Jan 10, 2017 2:52 pm

Nu,nu strica dar e important sa intelegi ca raul din trecut nu conteaza...pentru ca nu-l poti schimba


Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. RTmronD
Pink Mimose
××YAKUZA××
Pink Mimose
❥ Army: ❥ Army: : american
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 250
×Silver ×Silver : 27016
×Reputation ×Reputation : 2
❥×Enrolment Date : 2017-01-03
×Age ×Age : 22
×Location ×Location : Toulouse
×Mood ×Mood : ma pis
Re: Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Tue Jan 10, 2017 3:13 pm

Asta spun si eu @Joint .


Is this the end of the moment or just a beautiful unfolding of a LOVE that will never be,or maybe ,be.



Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Bayonet_m1_10_700
Teru.
××YAKUZA××
Teru.
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 723
×Silver ×Silver : 34318
×Reputation ×Reputation : 6
❥×Enrolment Date : 2015-02-25
×Age ×Age : 30
×Mood ×Mood : whelmed
Re: Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Tue Jan 10, 2017 10:21 pm

Exact, nu se poate schimba. Şi oricum, dacă nu era Hitler, era altcineva în altă ţară şi tot se ajungea la crimă în masă. xD



Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Tumblr_myhk6gPJRB1rv4a09o1_r2_500
©tumblr

Pink Mimose
××YAKUZA××
Pink Mimose
❥ Army: ❥ Army: : american
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 250
×Silver ×Silver : 27016
×Reputation ×Reputation : 2
❥×Enrolment Date : 2017-01-03
×Age ×Age : 22
×Location ×Location : Toulouse
×Mood ×Mood : ma pis
Re: Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Wed Jan 11, 2017 2:19 pm

Bine gandit @Teru.


Is this the end of the moment or just a beautiful unfolding of a LOVE that will never be,or maybe ,be.



Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Bayonet_m1_10_700
Junk
××YAKUZA××
Junk
❥ Army: ❥ Army: : Red Dragon Syndicate
×Sex ×Sex : Male
×Gold ×Gold : 334
×Silver ×Silver : 27068
×Reputation ×Reputation : 3
❥×Enrolment Date : 2017-01-04
×Age ×Age : 27
×Location ×Location : Pe undeva
×Mood ×Mood : N-am d-astea eu am multe dar d-astea n-am
Re: Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Wed Jan 11, 2017 3:33 pm

exact punctu la care as fi vrut sa ajung oricum din cate vad celor de la putere nu le pasa
Oamenii care se atunca in aer in numele religiei nu e cu nimic diferit fata de al 2 lea mondial....nu suntem diferiti doar crimele au trecut la alt nivel acum nu mai sunt publice ca in 39-45' acum le clasezi ca dosare secrete u know....? pretind ca "noi nu suntem hitler" Nu esti doar o alta versiune a lui cu alt nume Nu conteaza Trump,Obama...Merchel sau cum o cheama.....tot la fel e numai ca unii nu realizeaza


Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. RTmronD
Teru.
××YAKUZA××
Teru.
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 723
×Silver ×Silver : 34318
×Reputation ×Reputation : 6
❥×Enrolment Date : 2015-02-25
×Age ×Age : 30
×Mood ×Mood : whelmed
Re: Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Wed Jan 11, 2017 10:53 pm

Obama chiar mi s-a părut un om okay. Adică mi-a plăcut şi încă îmi place de el. Dar oricum, nu toţi cei care deţin puterea în stat sunt cei care controlează cine moare şi cine nu. În cazul lui Hitler a fost altceva. Omul era deştept şi a manipulat/convins oamenii să facă cum a vrut el, dar în cazul lui...să zicem Trump, cred că el va fi o marionetă a republicanilor sau mai ştiu eu a cui şi tare mi-e că va da startul celui de al treilea război mondial. idk



Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Tumblr_myhk6gPJRB1rv4a09o1_r2_500
©tumblr

Roxana H.
××Fondator××
Roxana H.
❥ Army: ❥ Army: : nazzy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 27356
×Silver ×Silver : 66797
×Reputation ×Reputation : 38
❥×Enrolment Date : 2014-11-08
×Age ×Age : 28
×Location ×Location : Ατενος, Ελλαδα
×Mood ×Mood : (⊙ω⊙)
Re: Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Wed Jan 18, 2017 7:21 pm

vad ca am deschis un subiect politic
de Obama nu stiu ce sa zic, nu prea pare sa fi facut el mare treaba prin america


●▬●۞ ۞▬▬●

Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. 02111
Fangirl
××YAKUZA××
Fangirl
❥ Army: ❥ Army: : SkyCrew
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 5
×Silver ×Silver : 23007
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2018-01-10
×Age ×Age : 25
×Location ×Location : Fangirling world
×Mood ×Mood : Excelentos amigo!
Re: Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Thu Jan 11, 2018 12:22 am

Ok, o sa ma bag si eu ca Musca in lapte, doar ca sunt o history junky, asa ca hmm...
1. Mi se pare total ridicol si inconstient din partea cuiva sa spui ca ti-a "placut" gandirea lui, daca ai fi trait pe vremurile alea iti spun clar ca nu ti-ar fi placut, da, la inceput planurile lui au fost benefice pentru Germania, insa pe cale ce puterea lui crestea, la fel si ideea lui de o "rasa" perfecta crestea. Ai vreo idee ce se alegea de Europa daca planul lui reusea? Jumate era evoluata si jumate inca traia sub puterea comunismului lui Stalin. Planul lor era ca Hitler sa aiba partea vestica a europei si Stalin partea Estica, ceea ce ne cuprindea si pe noi, am avut deja 50 de ani de communism, care ne-a tras tot atat inapoi, ia imagineaza-ti tu cum ar fi fost sa fii si acum in acelasi regim, sa nu fii liber sa iti exprimi parerea, sa fii manipulate si sa iti fie frica sa deschizi gura in public de frica sa nu te auda cine stie cine, si sa ajungi pe la inchisoare si alte rahaturi.
2. Hitler avea o ura pe tigani, evrei si oamenii handicapati, tocmai de aceea au murit milioane de oameni nevinovati, doar pentru ca el sa aiba "rasa" perfecta, deci daca tu esti de accord cu asta inseamna ca esti scuza-ma, bolnava.
3. Sa nu uitam ca pe cat de manipulator era, pe atat de parsiv devenea, daca a fost in stare sa il tradeze pe stalin, uitand de Granita pe care ei o trasasera in Polonia, de aici se deduce lacomia lui pentru putere.
4. Nu neg ca a avut creier, ba din contra, Hilter a fost un geniu, dar un geniu nebun si avid dupa putere si perfectiune.
Atat am avut de spus.
Peace!


Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. 69bu9Tw
Olivyya
××YAKUZA××
Olivyya
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 9
×Silver ×Silver : 23013
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2018-01-10
×Age ×Age : 23
×Location ×Location : Curcubeu
Re: Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Thu Jan 11, 2018 12:32 am

Cum am zis si in descriere , sunt jumătate nemțoaică si tatăl meu e 100 % german. Bunicul meu a luptat pe front, fiind din trupa lui Hitler , chiar dacă era împotriva voinței lui. Mi a povestit multe.

Da ti una peste gura , pentru ca omul ala era complet nebun ... el se vedea un om ce 1,90 , blond cu ochii albaștri cu toate că era opusul . Sa fi omorât pentru că nu faci parte din rasa pură și ca nu esti blonda cu ochi albaștri, crede ma ca nu ti ar mai fi plăcut.
Da , a fost un geniu , dar un geniu nebun care au omorât oameni nevinovați.
Wednesday
××YAKUZA××
Wednesday
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 12
×Silver ×Silver : 23016
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2018-01-10
×Age ×Age : 22
×Location ×Location : cosmos
Re: Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Thu Jan 11, 2018 1:01 am

Sincer nu ma pot abtine sa nu comentez cand vad ca unii gandesc cu dosul. Aveti macar idee de ce spuneti? Cum sa va placa gandirea lui? Pe el il interesa doar Germania si binele acestei tari. Nu-l interesa cati oameni aveau de suferit doar ca planurile lui sa reuseasca. Tin sa va aduc aminte ca in lagarele de concentrare nu erau doar evrei si tigani, ci si multi alti oameni de diferite nationalitati, copii inocenti care nu gresesira cu nimic.
Ba mai mult steoreotipurile lui in ce priveau femeile erau fel de bolnave si nu cred ca unul din voi ar fi vrut sa treaca prin iadul printre care au trecut acei oameni. Ganditi inainte sa vorbiti si informati-va putin.
Sylvanas
××sci-fic/supranatural××
Sylvanas
❥ Army: ❥ Army: : shadowhunter
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 1044
×Silver ×Silver : 25450
×Reputation ×Reputation : 2
❥×Enrolment Date : 2017-09-04
×Age ×Age : 33
×Location ×Location : Baia Mare
Re: Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Thu Jan 11, 2018 1:28 am

Olivyya wrote:
Cum am zis si in descriere , sunt jumătate nemțoaică si tatăl meu e 100 % german. Bunicul meu a luptat pe front, fiind din trupa lui Hitler , chiar dacă era împotriva voinței lui. Mi a povestit multe.

Da ti una peste gura , pentru ca omul ala era complet nebun ... el se vedea un om ce 1,90 , blond cu ochii albaștri cu toate că era opusul . Sa fi omorât pentru că nu faci parte din rasa pură și ca nu esti blonda cu ochi albaștri, crede ma ca nu ti ar mai fi plăcut.
Da , a fost un geniu , dar un geniu nebun care au omorât oameni nevinovați.

hopaa, se pare ca istoria familiei tale e chiar interesanta Smile

Sent from Topic'it App


Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel. Giphy
Sponsored content
Re: Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel.

Fără el, lumea ar fi arătat cu totul altfel.
View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 1
Similar topics
-
» Slabeste fara dieta si fara sport
» Cum ar fi aratat desenele animate in imaginatia ta?
» Malakai - Un altfel de final
» Totul începe cu noi
» Totul despre metodele contraceptive.

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Unstoppable Mind :: ❇️More you know❇️ :: ⚜️Culture :: ⚜️History-
Jump to: