Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!

Unstoppable Mind

WELCOME TO OUR COMMUNITY!

HomeHome  PortalPortal  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
Latest topics
» Hazardul Inimii
Gardienii tăcerii I_icon_minitimeToday at 23:27 by Selima

» O încercare literară...
Gardienii tăcerii I_icon_minitimeToday at 23:26 by Dr. Kang

» Dr. Love
Gardienii tăcerii I_icon_minitimeToday at 23:26 by Dr. Kang

» La taclale cu mine – Selima
Gardienii tăcerii I_icon_minitimeToday at 23:23 by Dr. Kang

» Chat topic2
Gardienii tăcerii I_icon_minitimeToday at 23:22 by Dr. Kang

» Chatul staff-ului
Gardienii tăcerii I_icon_minitimeToday at 23:18 by Casydy

» Private world
Gardienii tăcerii I_icon_minitimeToday at 22:31 by Cristina H.

» Anunţ în legătură cu mine, Selima.
Gardienii tăcerii I_icon_minitimeToday at 22:30 by Cristina H.

» Vulpita și Viorel
Gardienii tăcerii I_icon_minitimeToday at 22:28 by Cristina H.

Visitators
Gardienii tăcerii Flags_0
Top posting users this month
Dr. Kang
Gardienii tăcerii I_vote_lcapGardienii tăcerii I_voting_barGardienii tăcerii I_vote_rcap 
Casydy
Gardienii tăcerii I_vote_lcapGardienii tăcerii I_voting_barGardienii tăcerii I_vote_rcap 
Cristina H.
Alethia Spitz
Selima
Stephanie
Roxana H.
RHM τατουάζ
Kode G.
Kuroo

Gardienii tăcerii

Go down 
AuthorMessage
Phoenix Hime
orc
orc
Phoenix Hime

Sex Sex : Female
Zodiac chinezesc : Pig
Gold Gold : 242
Silver : 17820
Reputatie Reputatie : 4
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : Dreams

Gardienii tăcerii Empty
PostSubject: Gardienii tăcerii   Gardienii tăcerii I_icon_minitimeSat 18 Jul - 13:35

Era o noapte furtunoasă, care descria întru totul felul în care mă simțeam. Mi-am deschis aripile și m-am avântat printre nori. Eram deasupra unei păduri, printre care șerpuia o șosea îngustă. Nu băgam în seamă picăturile grele de apă care îmi loveau aripile. Atenția îmi fu atrasă de un camion care gonea pe autostradă. Pe o vreme ca asta și la o asemenea oră din noapte, mă întrebam cât de urgentă era problema. Oricum, l-am părăsit și m-am îndreptat spre orașul care se vedea la câteva mile distanță.

Like the Phoenix I rise from the ashes of life

Gardienii tăcerii 3515515xg90ul6qrd
Back to top Go down
http://spectrul-realitatii.forum-gratuit.ro/
Roxana H.
Fondator
Fondator
Roxana H.

Army: Army: : nazzy
Gold Gold : 27104
Silver : 50969
Reputatie Reputatie : 39
Localizare Localizare : Ατενος, Ελλαδα

Gardienii tăcerii Empty
PostSubject: Re: Gardienii tăcerii   Gardienii tăcerii I_icon_minitimeSat 18 Jul - 13:40

Afara ploua sibse pregatea de un uragan. Cerul era inorat, iar lumea isi baricada casele. Ma gandeam sa plec si eu din oras cu masina si sa intru pe autostrada ca sa pot accelera. La meteo se spunea ca uraganul va lovii zona noastra peste 2 zile.

Gardienii tăcerii Spring-anime-gif-1
●▬▬▬▬▬▬▬▬▬●۞ ۞●▬▬▬▬▬▬▬▬▬●

Gardienii tăcerii 02111
Back to top Go down
http://hobbitandlord.forumotion.com/forum
Phoenix Hime
orc
orc
Phoenix Hime

Gardienii tăcerii Empty
PostSubject: Re: Gardienii tăcerii   Gardienii tăcerii I_icon_minitimeSat 18 Jul - 13:42

M-am oprit chiar la prima casă, care era la o foarte mare depărtare de celelalte, ca și cum ar fi fost izolată. Nu era aprinsă nici o lumină, semn că proprietarul dormea. Am intrat în casă și ca să mai pierd timpul, m-am uitat prin toate ungherele ei. La al doilea etaj dormea proprietara casei. O tânără femeie pe nume Angelica. Am privit-o câteva secunde, timp în care chipul ei se strâmbă ca și cum ar fi durut-o ceva, dar îmi puteam da seama că visa, era prinsă într-un coșmar. Curioasă din fire, am pătruns în visul ei. Era ceva ce mă îndeletniceam să fac din când în când, atunci când mă plictiseam sau nu aveam chef să fac nimic altceva și mintea oamenilor era interesantă în mai multe feluri.

Back to top Go down
Roxana H.
Fondator
Fondator
Roxana H.

Gardienii tăcerii Empty
PostSubject: Re: Gardienii tăcerii   Gardienii tăcerii I_icon_minitimeSat 18 Jul - 18:33

Am intrat intr-un sat destul de ciudat, parca ar fii pazit de gardienii tacerii. Ma asteptam sa iasa un zombie, la felul cum arata satucu. Opresc masina langa o casa care avea usa lasata deschis si incept sa intru tiptil, cand dintr-o data aud un zgomot...-Scoteti-ma de aici! Nu ma lasa sa ma prinda!
Am urcat scarile si m-am ghidat dupa tipete, in camera era o fata care statea nemiscata si se uita spre batrana.

Gardienii tăcerii 02111
Back to top Go down
Phoenix Hime
orc
orc
Phoenix Hime

Gardienii tăcerii Empty
PostSubject: Re: Gardienii tăcerii   Gardienii tăcerii I_icon_minitimeSat 18 Jul - 18:46

Angelica nu își dădea seama că am pătruns în mintea ei, putea doar să simtă o umbră sau acea senzație că e urmărită. Visul ei era atât de viu și detaliat încât m-aș fi putut îndoi de faptul că era doar un vis. Era ca și cum aș fi privit prin ochii ei și ea vedea și auzea un aparat radio vechi care bâzâia un fel de muzică jazz. Privirea i se îndrepta spre masa pe care era aparatul și ceea ce era lângă el: un ziar, niște foi și mai multe poze. S-a apropiat mai mult de masă și a privit cu atenție prima foaie a ziarului, pe care scria că era Vineri, 22 iunie 1984. Titlul articolului era: ''Dispariții misterioase și creaturi, observate în jurul azilului Scări spre Cer'' și era însoțit de imaginea unui bătrân în fața ușii azilului. Restul articolului nu se putea desluși, literele fiind estompate, doar primele două fiind descifrabile, și anume: Doctorul Kane. Privirea Angelicăi se îndreptă spre celelalte obiecte de pe masă, o insignă de la securitatea azilului și mai multe fișe medicale însoțite de poze. Și pozele erau încețoșate, erau apariții ale unei fetițe, dar nu erau clare, iar pe fundalul lor se puteau observa figuri fantomatice. Pe fișele medicale erau scrise cu roșu niște obvservații: ''Un pacient mort?'', ''Fantomă???'', ''Apărut înainte de izbucnirea focului în blocul A?''. Mai departe, Angelica privi poza unei creaturi cu gura larg deschisă ce se ridica dintr-un pat de spital, iar alături era o cană răsturnată cu amprente sângerii, aceleași amprente care erau și pe una din poze. Angelica își ridică privirea de pe birou și dădu cu ochii de camerele de supraveghere. Își dădu seama că este în biroul unui paznic de securitate. Camerele arătau holurile azilului, care erau înțesate de cadavre și bălți de sânge. Alta cameră arăta niște dâre de sânge, iar unul dintre cadavre care nu avea picioarele la vedere era târât. Nu putea vedea cine trăgea corpul, doar o altă cameră dezvălui că era târât într-o încăpere cu ușa înnegrită pe care crescuseră vene sau rădăcini. Deodată imaginea visului se îndreptă direct spre acea ușă, ca și cum era atrasă de o forță invizibilă. Puteam simți că Angelicăi îi era teamă. Ușa rămase puțin întredeschisă și imaginea deveni color, față de cum o văzusem pe camerele de filmat. Angelica se opri în fața ușii, care se deschise, dar nu se putea vedea nimic înăuntru, era beznă. Ea se opropie încet de pragul ușii și se opri înspăimântată. Timpul se oprise spre groaza Angelicăi, din întuneric ieși o față descărnată, ca în acea poză pe care o văzuse mai devreme, îmbrăcată în alb cândva, dar acoperit cu stropi de sânge și având mâinile descărnate întinse spre ea. Angelica țipă și visul se destrămă.

Back to top Go down
Roxana H.
Fondator
Fondator
Roxana H.

Gardienii tăcerii Empty
PostSubject: Re: Gardienii tăcerii   Gardienii tăcerii I_icon_minitimeSun 6 Sep - 13:05

Totu era nagru, se auzeau peste tot tipete si groaza.

Gardienii tăcerii 02111
Back to top Go down
Sponsored content

Gardienii tăcerii Empty
PostSubject: Re: Gardienii tăcerii   Gardienii tăcerii I_icon_minitime

Back to top Go down

Gardienii tăcerii
Back to top 
Page 1 of 1