Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


WELCOME TO OUR COMMUNITY!
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Latest topics
» Eliza González
Psihologie Revoluționară Purple12Today at 2:19 am by Survivor

» Berbec
Psihologie Revoluționară Purple12Today at 1:47 am by Survivor

» Taur
Psihologie Revoluționară Purple12Today at 1:47 am by Survivor

» Gemeni
Psihologie Revoluționară Purple12Today at 1:46 am by Survivor

» Rac
Psihologie Revoluționară Purple12Today at 1:46 am by Survivor

» Fecioara
Psihologie Revoluționară Purple12Today at 1:45 am by Survivor

» Leu
Psihologie Revoluționară Purple12Today at 1:45 am by Survivor

» Balanta
Psihologie Revoluționară Purple12Today at 1:45 am by Survivor

» Scorpion
Psihologie Revoluționară Purple12Today at 1:44 am by Survivor

Recent members
See more
Visitators
Psihologie Revoluționară Flags_0
Our allies
WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM
Top posting users this month
Rogue
Psihologie Revoluționară EmptyPsihologie Revoluționară I_back_titlePsihologie Revoluționară Empty 
Survivor
Psihologie Revoluționară EmptyPsihologie Revoluționară I_back_titlePsihologie Revoluționară Empty 
dominic
Psihologie Revoluționară EmptyPsihologie Revoluționară I_back_titlePsihologie Revoluționară Empty 
Nacht.
Psihologie Revoluționară EmptyPsihologie Revoluționară I_back_titlePsihologie Revoluționară Empty 
Xiphion.
Psihologie Revoluționară EmptyPsihologie Revoluționară I_back_titlePsihologie Revoluționară Empty 
portal Rpg
Psihologie Revoluționară EmptyPsihologie Revoluționară I_back_titlePsihologie Revoluționară Empty 
Akiko
Psihologie Revoluționară EmptyPsihologie Revoluționară I_back_titlePsihologie Revoluționară Empty 
mindfreak.
Psihologie Revoluționară EmptyPsihologie Revoluționară I_back_titlePsihologie Revoluționară Empty 
Wakanda
Psihologie Revoluționară EmptyPsihologie Revoluționară I_back_titlePsihologie Revoluționară Empty 
Midori
Psihologie Revoluționară EmptyPsihologie Revoluționară I_back_titlePsihologie Revoluționară Empty 

Share

Psihologie Revoluționară

Nacht.
°°°Moderator°°°
Nacht.
❥ Army: ❥ Army: : ★Rpg
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 9721
xSilver xSilver : 450
×Reputation ×Reputation : 10
❥×Enrolment Date : 2022-10-04
×Age ×Age : 33
×Location ×Location : Slatina
×Mood ×Mood : wondlady
Psihologie Revoluționară Wed Aug 02, 2023 3:48 pm

Psihologie Revoluționară Psihologie-Revolutionara-SAW
„Chiar dacă unul este cel mai păcătos dintre toți păcătoșii, va trece totuși oceanul păcatului doar cu pluta cunoașterii de sine. Pe măsură ce focul arzător reduce lemnul în cenuşă, în mod similar focul cunoaşterii de sine reduce toate legăturile karmei în cenuşă…” — Krishna, Bhagavad-gita 4:36-37

Această carte începe prin a pune întrebări: „Cine suntem noi? De unde venim? Unde mergem? Pentru ce trăim? De ce trăim?” Răspunsurile la aceste întrebări pot fi descoperite dacă cineva știe unde și cum să caute.

Indiferent cine suntem, simțim împlinirea, fericirea și scopul în interiorul nostru. Aceste calități nu sunt simțite în afara noastră și nu pot fi găsite în lucruri sau circumstanțe exterioare. În mod similar, cunoașterea despre noi înșine și scopul nostru nu poate fi găsită în lucrurile exterioare, ci se găsesc în interior. Cunoscând ce este în inimile și mințile noastre, văzând ceea ce ignorăm de obicei, învățăm nu numai de ce suntem capabili, ci și ce ne împiedică să ne dezvoltăm întregul potențial. Această cunoaștere ne arată calea către schimbarea reală.

„Toate lucrurile, toate circumstanțele care apar în afara noastră pe scena acestei lumi, sunt exclusiv reflectarea a ceea ce purtăm înăuntru. Pe bună dreptate, putem declara solemn că „exteriorul este reflectarea interiorului”. Când cineva se schimbă în interior – și dacă această schimbare este radicală – atunci se schimbă și circumstanțele, viața și exteriorul.” —Samael Aun Weor

Mai multe informații:


Cartea Psihologie Revoluționară a fost publicată inițial în spaniolă ca „Tratado de Psicologia Revolucionaria” (1974)..

Capitolele includ:


Nivelul Fiintei

Scara Minunata

Razvratire Psihologica

Esenta

A Se Acuza pe Sine Însusi

Viata

Starea Interioara

Stari Gresite

Evenimente Personale

Diferitele Euri

Iubitul EGO

Schimbarea radicala

Observator si observat

Ganduri negative

Individualitate

Cartea vietii

Creaturi Mecanice

Painea suprasubstantiala

Bunul stapan al casei

Cele 2 lumi

Observare de sine insusi

VORBÃRIA

LUMEA DE RELATII

CÂNTECUL PSIHOLOGIC

REÎNTOARCERE SI RECURENTÃ

AUTO-CONSTIINTÃ INFANTILÃ

Vamesul si fariseul

Centrul de gravitatie permanent

site:
https://gnoza.ro/psihologie-revolutionara/


Psihologie Revoluționară _f2u__moon_and_stars_divider_by_saineem_dccl3rf-fullview.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9NDAiLCJwYXRoIjoiXC9mXC81N2I5NDZkMy04N2I1LTRkYzMtOWFmNC03YjhjMjMwMjJiYmNcL2RjY2wzcmYtZmU5OTEwN2MtOWVlOC00OGMyLTk5YjMtYzNmYjY1Mjg0ZjBjLmdpZiIsIndpZHRoIjoiPD0zMDAifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6aW1hZ2Uub3BlcmF0aW9ucyJdfQ
--Irina Ognenovska fan--


This is your home.
giphy.gifgiphy.gif
Psihologie Revoluționară
View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 1
Similar topics
-
» Evolutia sinelui. O psihologie a noului mileniu

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Unstoppable Mind :: ❇️More you know❇️ :: ⚜️Book-
Jump to: