Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


WELCOME TO OUR COMMUNITY!
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Latest topics
» Eliza González
Sfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos Purple12Today at 2:19 am by Survivor

» Berbec
Sfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos Purple12Today at 1:47 am by Survivor

» Taur
Sfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos Purple12Today at 1:47 am by Survivor

» Gemeni
Sfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos Purple12Today at 1:46 am by Survivor

» Rac
Sfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos Purple12Today at 1:46 am by Survivor

» Fecioara
Sfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos Purple12Today at 1:45 am by Survivor

» Leu
Sfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos Purple12Today at 1:45 am by Survivor

» Balanta
Sfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos Purple12Today at 1:45 am by Survivor

» Scorpion
Sfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos Purple12Today at 1:44 am by Survivor

Recent members
See more
Visitators
Sfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos Flags_0
Our allies
WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM
Top posting users this month
Rogue
Sfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos EmptySfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos I_back_titleSfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos Empty 
Survivor
Sfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos EmptySfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos I_back_titleSfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos Empty 
dominic
Sfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos EmptySfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos I_back_titleSfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos Empty 
Nacht.
Sfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos EmptySfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos I_back_titleSfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos Empty 
Xiphion.
Sfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos EmptySfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos I_back_titleSfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos Empty 
portal Rpg
Sfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos EmptySfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos I_back_titleSfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos Empty 
mindfreak.
Sfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos EmptySfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos I_back_titleSfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos Empty 
Akiko
Sfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos EmptySfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos I_back_titleSfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos Empty 
Wakanda
Sfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos EmptySfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos I_back_titleSfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos Empty 
Midori
Sfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos EmptySfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos I_back_titleSfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos Empty 

Share

Sfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos

Aiko
××FANTASY RPG××
Aiko
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 1402
xSilver xSilver : 300
×Reputation ×Reputation : 1
❥×Enrolment Date : 2016-02-25
×Age ×Age : 28
×Location ×Location : Japonia
×Mood ×Mood : (✪◡✪)
Sfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos Fri Apr 21, 2023 12:18 pm

Sfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos Sfantul_gavriil_ivireanul_cel_nebun_pentru_hristos--_jean-claude_larchet

Autor: Jean-Claude Larchet
ISBN: 9789731365251
Editura: Sophia
Anul publicării: 2016
Pagini: 176
Format: 13 x 20 cm
Categoria: Religie

Parintele Gavriil a fost o minunata imbinare de monahism infloritor al Evului Mediu si de monahism prigonit al veacului al XX‑lea, si o adevarata icoana a Sfintilor Parinti, asa cum ii stim din vechile scrieri. Era deopotriva nevoitor aspru si bland ca un prunc, si stralucea in chip dumnezeiesc. Gesturile sale expresive, cuvintele miscatoare si convingatoare ii calauzeau pe incepatori pe calea Luminii. Celor sporiti le vadea slabiciunile cu toata asprimea, iar la nevoie, ii facea sa‑si vada gresalele tinandu‑i in genunchi si ridicandu‑si glasul. Gasea in toate bun prilej ca sa rosteasca cuvant de folos si pentru suflet, si pentru trup. Pana si cei care nu stiau nimic despre credinta ortodoxa, trecand pe la manastire si primind binecuvantare de la parintele, erau coplesiti de cuceritoarea sa putere duhovniceasca si de harul ce izvora din el. Si asa in toti sadea semintele dreptei credinte.

Traducere: Marinela Bojin

shop :
https://www.librariadelfin.ro/carte/sfantul-gavriil-ivireanul-cel-nebun-pentru-hristos-jean-claude-larchet--i41343



Ma mei mi mo mu ma măi!!! 
Sfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos OIP
Sfantul Gavriil Ivireanul cel nebun pentru Hristos
View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 1
Similar topics
-
» Sfantul Maslu si alte slujbe de vindecare, istorie si actualitate
» A ta pentru totdeauna
» Batalia Pentru Suflete
» emulator ps2 pentru pc
» Mesaj pentru Killerlady

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Unstoppable Mind :: ❇️More you know❇️ :: ⚜️Book-
Jump to: