Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


WELCOME TO OUR COMMUNITY!
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Latest topics
» Achiziții
Citate Purple12Today at 1:17 am by mindfreak.

» Hell Bet (with Sccubus)
Citate Purple12Yesterday at 11:59 pm by Levona Incandesor

» Vot Ban Alethia Spitz
Citate Purple12Yesterday at 11:30 pm by Yobi

» Condica de prezenta
Citate Purple12Yesterday at 6:21 pm by Xiphion.

» Anne's GFX Shop
Citate Purple12Yesterday at 4:39 pm by Survivor

» Accesory of the day
Citate Purple12Yesterday at 4:27 pm by Rogue

» The food of the day
Citate Purple12Yesterday at 4:27 pm by Rogue

» Drink of the day
Citate Purple12Yesterday at 4:26 pm by Rogue

» Make up of the day
Citate Purple12Yesterday at 4:26 pm by Rogue

Recent members
See more
Visitators
Citate Flags_0
Our allies
WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM
Top posting users this month
dominic
Citate EmptyCitate I_back_titleCitate Empty 
Survivor
Citate EmptyCitate I_back_titleCitate Empty 
Nacht.
Citate EmptyCitate I_back_titleCitate Empty 
Rogue
Citate EmptyCitate I_back_titleCitate Empty 
portal Rpg
Citate EmptyCitate I_back_titleCitate Empty 
Akiko
Citate EmptyCitate I_back_titleCitate Empty 
Xiphion.
Citate EmptyCitate I_back_titleCitate Empty 
Alethia Spitz
Citate EmptyCitate I_back_titleCitate Empty 
mindfreak.
Citate EmptyCitate I_back_titleCitate Empty 
Wakanda
Citate EmptyCitate I_back_titleCitate Empty 

Share

Citate

Guest
Guest
Anonymous
Citate Wed Feb 22, 2023 12:04 am

Cum eu sunt un mare fan al citatelor , m-am hotarat sa deschis acest topic in care sa postez o varietate de citate. Sper sa va placa ideea/ topicul. Spor la citit!! jejejee

Witty sarcastic citate sarcastice


“Sunt cu siguranță o persoană matinală, dar de multe ori aleg să dorm direct prin ea.”
“Sunt ocupat acum, pot să te ignor altă dată?”
“Gelozia este o boală…însănătoșire grabnică…!!!”
“E cel mai urât top pe care l-am văzut vreodată, dar se potrivește perfect cu fața ta.”
“Credeți că sunt sarcastic? Privește-mă cum mă prefac că-mi pasă!”
“Ce am făcut de ți-am dat impresia că-mi pasă de ceea ce crezi tu…?”
“Dacă promit că-mi va fi dor de tine, vei pleca?”
“Du-te fată! Și să nu te mai întorci.”
“Lumina se deplasează mai repede decât sunetul. Acesta este motivul pentru care unii oameni par luminoși până când vorbesc.”
“Aș fi de acord cu tine, dar atunci ne-am înșela amândoi.”
Ad
“Continuă să vorbești, eu casc când sunt interesat.”
“Tăcerea e de aur, banda adezivă e de argint.”
“Tactul este pentru oamenii care nu sunt suficient de inteligenți pentru a folosi sarcasmul.”
“Spune-mi… Să fii prost este o profesie sau ești doar talentat?”
“Zâmbesc… doar asta ar trebui să te sperie.”
“Oglinzile nu pot vorbi, norocul tău e că nici nu pot râde.”
“Prietenul meu imaginar crede că ai probleme mintale grave.”
“Faptul că mă prefac că ascult ar trebui să fie suficient pentru tine.”
“Nu-i nimic dacă nu mă placi. Nu toată lumea are gusturi bune.”
“Am aplaudat pentru că s-a terminat, nu pentru că îmi place.”
“Vorbești mai bine cu gura închisă.”
“Zombi mănâncă creiere. Ești în siguranță.”
“Oamenii spun că râsul este cel mai bun medicament… chipul tău trebuie să vindece lumea…!”
“Când oamenii îmi pun întrebări stupide, este obligația mea legală să fac o remarcă sarcastică.”
“Voi încerca să fiu mai drăguț, dacă tu încerci să fii mai deștept.”
Guest
Guest
Anonymous
Re: Citate Wed Feb 22, 2023 12:05 am

Citate sarcastice de dragoste


“Spune-i frumoasă, nu sexy. E o femeie, nu o temperatură.”
“Crezi în dragoste la prima vedere sau trebuie să trec din nou pe lângă tine?”
“Nu toate fetele sunt făcute din zahăr, condimente și tot ce e frumos. Unele fete sunt făcute din sarcasm, vânt și tot ce e bun.”
“2 minute de tăcere pentru fetele de 13-17 ani care cred că iubiții lor le vor lua de soție.”
“Dragă vreme, nu mai fi atât de rece și romantică! Suntem singuri.”
“Dragostea este triumful imaginației asupra inteligenței." - Legile lui Murphy
“Banii nu pot cumpăra dragostea, dar cu siguranță îți asigură o poziție de negociere excelentă." - Legile lui Murphy
“Dacă vrei să schimbi lumea, fă-o cât timp ești singur. Odată căsătorit, nu mai poți schimba nici măcar canalul TV.”
“Cum se numește atunci când iubitul tău se îndrăgostește de tine - Imaginația.”
“Prietena mea se pricepe atât de bine să se joace de-a v-ați ascunselea. Nu am găsit-o încă.”
“Doamnelor! Nu vă mai pierdeți timpul căutându-l pe domnul potrivit. Găsiți-l pe domnul Stânga și trageți-l pe idiotul ăla la dreapta.”
“Creierul este cel mai remarcabil organ. Funcționează 24 de ore pe zi, 365 de zile pe an, de la naștere și până când te îndrăgostești.”
“81% dintre băieți au prietene. Restul de 19% au creiere.”
“În spatele fiecărei femei furioase se află un bărbat care habar nu are ce a greșit.”
“Singur? Nu, sunt doar într-o relație cu libertatea.”
“Oh… nu ți-am spus. Atunci nu trebuie să fie treaba ta.”
“Înainte de a te îndrăgosti, amintește-ți că starea de spirit a unei fete se poate schimba în doar 0,0003 secunde.”
“Cred că sunt într-un triunghi amoros, eu mă iubesc pe mine, eu mă iubesc pe mine, eu mă iubesc pe mine.”
“Dragă inimă, te rog să nu te mai implici în toate. Treaba ta este să pompezi sânge, asta e tot.”
“Amintiți-vă întotdeauna că sunteți unic. La fel ca toți ceilalți.”
“Este o potrivire făcută în rai… de un înger retardat." - Woody Allen
“Două tipuri de oameni care nu pot dormi noaptea : cei care sunt îndrăgostiți și cei care au conexiuni bune la internet.”
“Romantismul a fost definit cu eleganță ca fiind produsul ficțiunii și al iubirii." - Benjamin Disraeli
Guest
Guest
Anonymous
Re: Citate Wed Feb 22, 2023 12:07 am

Citate romantice profunde “Te iubesc”

“Știi că ești îndrăgostit atunci când nu poți adormi pentru că realitatea este în sfârșit mai bună decât visele tale." - Dr. Seuss
“O sută de inimi ar fi prea puține pentru a purta toată dragostea mea pentru tine." - Henry Wadsworth
“Te-am iubit, te iubesc, te voi iubi mereu și mereu.”
“N-aș fi nimic fără dragostea ta necondiționată și nemuritoare.”
“Te iubesc mai mult decât cuvintele pot spune arată, mă gândesc la tine mai mult decât ai putea ști vreodată, până când pentru totdeauna acest lucru va fi adevărat, pentru că nu există nimeni pe care aș iubi vreodată așa cum te iubesc pe tine.”
“Am nevoie de tine așa cum o inimă are nevoie de o bătaie.”
“Tocmai când credeam că e imposibil să te mai iubesc, îmi dovedești că mă înșel.”
“Când spun că te iubesc mai mult, nu vreau să spun că te iubesc mai mult decât mă iubești tu pe mine. Vreau să spun că te iubesc mai mult decât zilele proaste care ne așteaptă, te iubesc mai mult decât orice ceartă pe care o vom avea vreodată. Te iubesc mai mult decât distanța dintre noi, te iubesc mai mult decât orice obstacol care ar putea încerca să intervină între noi. Te iubesc cel mai mult.”
“Este o nebunie în a te iubi, o lipsă de rațiune care o face să se simtă atât de impecabilă." - Leo Christopher
“Te iubesc cu toată suflarea, zâmbetele și lacrimile din toată viața mea.”
“Știu că miracolele se întâmplă pentru că te-am întâlnit pe tine.”
“Te iubesc și te voi iubi până când voi muri, iar dacă va exista o viață după aceea, te voi iubi și atunci." - Cassandra Clare
“Știi că este iubire atunci când tot ce îți dorești este ca acea persoană să fie fericită, chiar dacă tu nu faci parte din fericirea ei." - Julia Roberts
“Aș prefera să petrec o clipă ținându-te în brațe decât o viață întreagă știind că nu voi putea niciodată.”
“Sper că știți că de fiecare dată când vă spun să ajungeți cu bine acasă, să vă încălziți, să aveți o zi bună sau să dormiți bine, ceea ce vă spun de fapt este că vă iubesc. Te iubesc atât de mult încât începe să fure înțelesul altor cuvinte.”
“Nu eu te-am ales pe tine, ci inima mea.”
“Ești acel “O dată în viață, un vis devenit realitate”.”
“Nu cu mult timp în urmă eram singură și pierdută, apoi ai apărut tu și am fost acasă. Îți mulțumesc că m-ai găsit.”
“Iubirea este acea stare în care fericirea unei alte persoane este esențială pentru a ta." - Robert A. Heinlein
“Aș prefera să-mi petrec o viață alături de tine, decât să înfrunt singură toate vârstele acestei lumi." - J.R.R. Tolkien
“Eu te aleg pe tine. Și te voi alege iar și iar și iar și iar. Fără pauză, fără îndoială, într-o clipă. Voi continua să te aleg.”
“M-am îndrăgostit de multe ori… dar întotdeauna de tine.”
“Într-o mare de oameni, ochii mei te vor căuta mereu.”
“Mă uit la tine și te iubesc, dar mă îngrozește. Mă îngrozește ceea ce aș face pentru tine.”
“Poate că nu sunteți perfecți; aveți defecte, ca toți oamenii. Dar pentru mine ești perfect și asta e tot ce contează.”
“Aș putea aprinde un foc cu ceea ce simt pentru tine.”
“M-am îndrăgostit de curajul ei, de sinceritatea ei și de respectul ei de sine înflăcărat. Și în aceste lucruri aș crede, chiar dacă întreaga lume s-ar complace în suspiciuni nebunești că ea nu era tot ce trebuia să fie. O iubesc și acesta este începutul a tot." - F. Scott Fitzgerald
“Ești extraordinară, rafinată, impresionantă, magică și sunt atât de îndrăgostită de tine!.”
“A fi profund iubit de cineva îți dă putere, în timp ce a iubi profund pe cineva îți dă curaj." - Lao Tzu
“Sunt mult mai eu când sunt cu tine.”
“Există doar două situații în care voi dori să fiu cu tine: acum și pentru totdeauna.”
“Te-am iubit ieri, te iubesc și acum, te-am iubit mereu, te voi iubi mereu." - Elaine Davis
“Uneori mă întreb dacă merită să lupt pentru dragoste, dar apoi îmi amintesc chipul tău și sunt gata de război.”
“Mă ai pe mine. Până când toate stelele din galaxie vor muri. Mă ai pe mine.”
“Să fiu prietenul tău a fost tot ce mi-am dorit vreodată; să fiu iubitul tău a fost tot ce am visat vreodată." - Valerie Lombardo
“Iubirea mea pentru tine este o călătorie, care începe la veșnicie și se termină la niciodată.”
“Vă dau o nouă poruncă: Iubiți-vă unii pe alții. Cum v-am iubit Eu pe voi, așa trebuie să vă iubiți și voi unii pe alții." - Iisus Hristos
“Mă faci să vreau să fiu un om mai bun." - Melvin Udall
“Nu există niciodată un timp sau un loc pentru dragostea adevărată. Ea se întâmplă accidental, într-o clipă, într-o singură clipă fulgerătoare, palpitantă." - Sarah Dessen
“Nu iubești pe cineva pentru felul în care arată, pentru hainele sau pentru mașina de lux, ci pentru că cântă un cântec pe care numai tu îl poți auzi.”
“Indiferent ce s-a întâmplat, indiferent ce ai făcut, indiferent ce vei face, indiferent ce vei face, te voi iubi mereu. Îți jur că.”
“Cred cu adevărat că ești cel mai bun lucru care mi s-a întâmplat vreodată.”
“Te iubesc așa cum un om care se îneacă are nevoie de aer. Și m-ar distruge dacă te-aș avea doar un pic…”
“Încă mi se face pielea de găină când mă atingi.”
“Știu că sunt îndrăgostită de tine pentru că realitatea mea este în sfârșit mai bună decât visele mele." - Dr. Seuss
“Credința că ești a mea pentru totdeauna este ceea ce mă face să mă trezesc dimineața.”
“Îmi dai genul de sentimente despre care oamenii scriu romane.”
“Pentru că aș putea să te privesc un singur minut și să găsesc o mie de lucruri pe care le iubesc la tine.”
“Chipul tău angelic mă lasă fără suflare.”
“Te iubesc" înseamnă că te voi iubi și voi fi alături de tine chiar și în cele mai grele momente.”
“Am văzut că ești perfectă și te-am iubit. Apoi am văzut că nu erai perfectă și te-am iubit și mai mult." - Angelita Lim
“Mulțumesc că mi-ai furat ochii din mulțime și mi-ai furat inima de la mine.”
“Mă uit la tine și văd restul vieții mele în fața ochilor mei.”
“Te iubesc așa cum se iubesc anumite lucruri întunecate, în secret, între umbră și suflet." - Pablo Neruda
“Să fac amintiri cu tine este lucrul meu preferat.”
“E ceva la tine ce mi-e frică să pierd pentru că știu că nu voi găsi la altcineva.”
“Te rog să nu te îndoiești de dragostea mea pentru tine, e singurul lucru de care sunt sigur.”
“Dacă mă flatezi, s-ar putea să nu te cred. Criticați-mă și s-ar putea să nu vă plac. Ignoră-mă, și s-ar putea să nu te iert. Încurajați-mă, și nu vă voi uita. Iubește-mă și s-ar putea să fiu obligat să te iubesc." - William Arthur Ward
“Unii oameni sunt atât de profunzi încât cazi în ei și nu te oprești niciodată din căzut." - Ava
“Te iubesc sălbatic, nebunește, infinit." - Boris Pasternak
“A iubi înseamnă a arde, a fi în flăcări." - Jane Austen
“Dacă ți-aș putea da un singur lucru în viață, ți-aș da abilitatea de a te vedea prin ochii mei, doar atunci ai realiza cât de specială ești pentru mine.”
“Inima mea este și va fi mereu a ta.”
“Ești confidentul meu pentru totdeauna. Dragostea mea pentru tine nu se va sfârși niciodată.”
“Șansele de a te întâlni pe această planetă sunt ca și cum ai găsi un ac în carul cu fân - s-a întâmplat un miracol.”
“Te voi iubi până când stelele se vor stinge și mareele nu se vor mai întoarce.”
“De fiecare dată trebuie să mă ciupesc când te văd lângă mine. Ești visul meu devenit realitate.”
“Tu îi spui nebunie, dar eu îi spun iubire." - Don Byas
“Mi-ai captivat magic sufletul.”
“Când îți spun că te iubesc, nu o spun din obișnuință sau pentru a face conversație. O spun pentru a-ți aminti că ești cel mai bun lucru care mi s-a întâmplat vreodată.”
“Romantismul este farmecul care transformă praful din viața de zi cu zi într-o ceață de aur." - Elinor Glyn
“Nu există prefăcătorie, te iubesc și te voi iubi până la moarte, iar dacă va exista viață după aceea, te voi iubi și atunci.”
“Dacă știu ce este dragostea, este datorită ție." - Hermann Hesse
“Să te iubesc nu a fost niciodată o opțiune. A fost o necesitate.”
“Te iubesc fără să știu cum, sau când, sau de unde. Te iubesc, fără probleme și fără mândrie: Te iubesc așa pentru că nu cunosc alt mod de a iubi decât acesta, în care nu există nici eu, nici tu, atât de intim încât mâna ta pe pieptul meu este mâna mea, atât de intim încât atunci când adorm ochii tăi se închid." - Pablo Neruda
“Iubesc fiecare moment petrecut cu tine, dragostea ta mi-a atins inima.”
“Dragostea mea pentru tine curge mai adânc decât prin venele mele și în inima mea, curge prin corpul meu și în sufletul meu.”
“Am fost făcut pentru tine și m-am născut pentru tine. Te iubesc din tot sufletul meu.”
Survivor
××Administrator××
Survivor
❥ Army: ❥ Army: : ❥Falun Gong, Reiki & Qigong
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 19255
×Silver ×Silver : 36403
×Reputation ×Reputation : 37
❥×Enrolment Date : 2020-03-16
×Age ×Age : 16
×Location ×Location : ❥ Aldebaran
×Mood ×Mood : ❥ 幸せな猫
Re: Citate Tue Mar 21, 2023 10:51 am

Citate Dfp7zx2-5ab8df2b-3b16-498d-adb0-1777d260932b.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzUxZTBiODlkLTlkZWQtNDYxNS1hODgzLWNlMjEwNDNmNWNjY1wvZGZwN3p4Mi01YWI4ZGYyYi0zYjE2LTQ5OGQtYWRiMC0xNzc3ZDI2MDkzMmIucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0
Mi se par niste citate extrem de reusite. 


Citate F6b717efbceeaca142fd5be5f380a929
Sponsored content
Re: Citate

Citate
View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 1
Similar topics
-
» Citate celebre
» Citate despre viata

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Unstoppable Mind :: ✴️JUST 4 FUN ✴️ :: ⚜️CAFEnea :: ⚜️Talking-
Jump to: