Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


WELCOME TO OUR COMMUNITY!
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Latest topics
» Bara ni Kakusareshi
In cautarea Craciunului Purple12Today at 2:55 pm by Survivor

» Dance with devils
In cautarea Craciunului Purple12Today at 2:54 pm by Survivor

» Onmyoji
In cautarea Craciunului Purple12Today at 2:44 pm by Survivor

» New in City (with Byona)
In cautarea Craciunului Purple12Today at 11:25 am by Rain

» Eliza González
In cautarea Craciunului Purple12Today at 2:19 am by Survivor

» Berbec
In cautarea Craciunului Purple12Today at 1:47 am by Survivor

» Taur
In cautarea Craciunului Purple12Today at 1:47 am by Survivor

» Gemeni
In cautarea Craciunului Purple12Today at 1:46 am by Survivor

» Rac
In cautarea Craciunului Purple12Today at 1:46 am by Survivor

Recent members
See more
Visitators
In cautarea Craciunului Flags_0
Our allies
WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM
Top posting users this month
Rogue
In cautarea Craciunului EmptyIn cautarea Craciunului I_back_titleIn cautarea Craciunului Empty 
Survivor
In cautarea Craciunului EmptyIn cautarea Craciunului I_back_titleIn cautarea Craciunului Empty 
dominic
In cautarea Craciunului EmptyIn cautarea Craciunului I_back_titleIn cautarea Craciunului Empty 
Nacht.
In cautarea Craciunului EmptyIn cautarea Craciunului I_back_titleIn cautarea Craciunului Empty 
Xiphion.
In cautarea Craciunului EmptyIn cautarea Craciunului I_back_titleIn cautarea Craciunului Empty 
portal Rpg
In cautarea Craciunului EmptyIn cautarea Craciunului I_back_titleIn cautarea Craciunului Empty 
mindfreak.
In cautarea Craciunului EmptyIn cautarea Craciunului I_back_titleIn cautarea Craciunului Empty 
Akiko
In cautarea Craciunului EmptyIn cautarea Craciunului I_back_titleIn cautarea Craciunului Empty 
Wakanda
In cautarea Craciunului EmptyIn cautarea Craciunului I_back_titleIn cautarea Craciunului Empty 
Midori
In cautarea Craciunului EmptyIn cautarea Craciunului I_back_titleIn cautarea Craciunului Empty 

Share

In cautarea Craciunului

Survivor
××Administrator××
Survivor
❥ Army: ❥ Army: : ❥Falun Gong, Reiki & Qigong
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 19716
xSilver xSilver : 514
×Reputation ×Reputation : 37
❥×Enrolment Date : 2020-03-16
×Age ×Age : 16
×Location ×Location : ❥ Aldebaran
×Mood ×Mood : ❥ 幸せな猫
In cautarea Craciunului Fri Jan 13, 2023 12:37 pm

In cautarea Craciunului In-cautarea-craciunului---antonia-suciu

Antonia Suciu s-a nascut la 21 mai 2006 la Cluj-Napoca. Este eleva in clasa a VII-a la Scoala Gimnaziala Constantin Brancusi din acelasi oras. Scrie compuneri din clasa a doua si citeste de la varsta de 5 ani. A inceput sa scrie la aceasta carte in iarna acestui an – 2019 – si a definitivat-o in septembrie. Este o mare admiratoare a seriei Harry Potter.

Haideti sa ne imaginam o tara condusa de un dictator, din care Spiritul Craciunului a fost izgonit! Maya, eroina cartii Antoniei, reuseste sa fuga si sa se refugieze intr-o padure. Acolo va intalni un pui de vulpe dispus sa o ajute, dar intr-un fel mai rasucit, prin stimularea increderii si a energiilor individuale, o testoasa, o maimutica, un vultur impunator, care o va initia in tainele zborului, dar, mai ales, un prieten adevarat... Dupa o serie incredibila de aventuri, care ii vor pune la grea incercare curajul, inteligenta, dar si abilitatea de a elibera forta elementelor. Maya si prietenii ei vor reusi sa convinga ca Spiritul Craciunului se afla in oricine e dornic sa-I primeasca... Intrati fara frica, dragi copii, in lumea plina de magie si de suspans a Antoniei Suciu! - Mircea Petean

Umbre misterioase mi se perindau in fata ochilor. Ma cuprindeau in imbratisari calduroase si imi dadeau drumul cu raceala. Deodata in fata mea am observat o mica ghirlanda rosie atarnand in neant. Jos se afla o cutie dreptunghiulara, mica si maro, care parca astepta sa fie deschisa. M-am lasat la podea si am atins-o cu delicatete, lemnul era rece si neatragalor, dar imi dadea un sentiment de familiaritate.

shop:
https://www.librariadelfin.ro/carte/in-cautarea-craciunului-antonia-suciu--i83352



In cautarea Craciunului F6b717efbceeaca142fd5be5f380a929
Online
In cautarea Craciunului
View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 1
Similar topics
-
» In cautarea lui Iisus
» In cautarea lumilor pierdute. Veriga lipsa
» In cautarea Romaniei. O aventura personala din '65 pana azi

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Unstoppable Mind :: ❇️More you know❇️ :: ⚜️Book-
Jump to: