Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


WELCOME TO OUR COMMUNITY!
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Latest topics
» An alien project for protection(with Kamelya)
Rătăciți în visele noastre Purple12Today at 9:40 am by Esperanza

» Emily Didonato
Rătăciți în visele noastre Purple12Today at 9:29 am by Rogue

» Candice Swanepoel
Rătăciți în visele noastre Purple12Today at 9:13 am by Rogue

» Eiza Gonzales
Rătăciți în visele noastre Purple12Today at 8:36 am by Rogue

» Anitta
Rătăciți în visele noastre Purple12Today at 8:28 am by Rogue

» Achiziții
Rătăciți în visele noastre Purple12Today at 1:17 am by mindfreak.

» Hell Bet (with Sccubus)
Rătăciți în visele noastre Purple12Yesterday at 11:59 pm by Levona Incandesor

» Vot Ban Alethia Spitz
Rătăciți în visele noastre Purple12Yesterday at 11:30 pm by Yobi

» Condica de prezenta
Rătăciți în visele noastre Purple12Yesterday at 6:21 pm by Xiphion.

Recent members
See more
Visitators
Rătăciți în visele noastre Flags_0
Our allies
WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM
Top posting users this month
dominic
Rătăciți în visele noastre EmptyRătăciți în visele noastre I_back_titleRătăciți în visele noastre Empty 
Survivor
Rătăciți în visele noastre EmptyRătăciți în visele noastre I_back_titleRătăciți în visele noastre Empty 
Rogue
Rătăciți în visele noastre EmptyRătăciți în visele noastre I_back_titleRătăciți în visele noastre Empty 
Nacht.
Rătăciți în visele noastre EmptyRătăciți în visele noastre I_back_titleRătăciți în visele noastre Empty 
portal Rpg
Rătăciți în visele noastre EmptyRătăciți în visele noastre I_back_titleRătăciți în visele noastre Empty 
Akiko
Rătăciți în visele noastre EmptyRătăciți în visele noastre I_back_titleRătăciți în visele noastre Empty 
Xiphion.
Rătăciți în visele noastre EmptyRătăciți în visele noastre I_back_titleRătăciți în visele noastre Empty 
Alethia Spitz
Rătăciți în visele noastre EmptyRătăciți în visele noastre I_back_titleRătăciți în visele noastre Empty 
mindfreak.
Rătăciți în visele noastre EmptyRătăciți în visele noastre I_back_titleRătăciți în visele noastre Empty 
Wakanda
Rătăciți în visele noastre EmptyRătăciți în visele noastre I_back_titleRătăciți în visele noastre Empty 

Share

Rătăciți în visele noastre

Guest
Guest
Anonymous
Rătăciți în visele noastre Thu Dec 15, 2022 5:34 pm

Rătăciți în visele noastre 2001186725-0-240

Cu un pic de atenţie ne putem da seama dacă un poet a atins o anumită maturitate interioară citindu-i versurile, desigur. Dar, ca-n orice alt domeniu, artă, muzică, arhitectură, nu întotdeauna vârsta interioară coaptă a celui atins de inspiraţia lirică corespunde 100% şi creaţiei lui, deşi ar putea cântări şi aceasta destul de mult. În cazul poetei Maria Adriana Speranţa Bădilescu situaţia despre care vorbeam tinde să se apropie de o anumită echivalenţă, de un vizibil echilibru liric şi existenţial. Putem adulmeca de asemenea o anumită înţelegere a rosturilor vieţii noastre pământene citind o mostră care aparţine rostiri poetice, mai ales când năzuinţa de vers este însoţită şi de o anumită îmbrăţişare a celor sacre, religioase, creştine în cazul de faţă: Speranţă, Iubire şi Credinţă, neapărat în această ordine, aşa cum cele trei repere spirituale îşi fac simţite ecourile şi-n lirismul poetei Maria Adriana Speranţa Bădilescu.
Rătăciți în visele noastre
View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 1
Similar topics
-
» Psihozele sentimentelor noastre.
» Suntem mai diversi decat credem - ADN-ul clarifica originile noastre mixte

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Unstoppable Mind :: ❇️More you know❇️ :: ⚜️Book-
Jump to: