Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


WELCOME TO OUR COMMUNITY!
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Latest topics
» Eliza González
Artemis sau uzurparea sentimentului  Purple12Today at 2:19 am by Survivor

» Berbec
Artemis sau uzurparea sentimentului  Purple12Today at 1:47 am by Survivor

» Taur
Artemis sau uzurparea sentimentului  Purple12Today at 1:47 am by Survivor

» Gemeni
Artemis sau uzurparea sentimentului  Purple12Today at 1:46 am by Survivor

» Rac
Artemis sau uzurparea sentimentului  Purple12Today at 1:46 am by Survivor

» Fecioara
Artemis sau uzurparea sentimentului  Purple12Today at 1:45 am by Survivor

» Leu
Artemis sau uzurparea sentimentului  Purple12Today at 1:45 am by Survivor

» Balanta
Artemis sau uzurparea sentimentului  Purple12Today at 1:45 am by Survivor

» Scorpion
Artemis sau uzurparea sentimentului  Purple12Today at 1:44 am by Survivor

Recent members
See more
Visitators
Artemis sau uzurparea sentimentului  Flags_0
Our allies
WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM
Top posting users this month
Rogue
Artemis sau uzurparea sentimentului  EmptyArtemis sau uzurparea sentimentului  I_back_titleArtemis sau uzurparea sentimentului  Empty 
Survivor
Artemis sau uzurparea sentimentului  EmptyArtemis sau uzurparea sentimentului  I_back_titleArtemis sau uzurparea sentimentului  Empty 
dominic
Artemis sau uzurparea sentimentului  EmptyArtemis sau uzurparea sentimentului  I_back_titleArtemis sau uzurparea sentimentului  Empty 
Nacht.
Artemis sau uzurparea sentimentului  EmptyArtemis sau uzurparea sentimentului  I_back_titleArtemis sau uzurparea sentimentului  Empty 
Xiphion.
Artemis sau uzurparea sentimentului  EmptyArtemis sau uzurparea sentimentului  I_back_titleArtemis sau uzurparea sentimentului  Empty 
portal Rpg
Artemis sau uzurparea sentimentului  EmptyArtemis sau uzurparea sentimentului  I_back_titleArtemis sau uzurparea sentimentului  Empty 
Akiko
Artemis sau uzurparea sentimentului  EmptyArtemis sau uzurparea sentimentului  I_back_titleArtemis sau uzurparea sentimentului  Empty 
mindfreak.
Artemis sau uzurparea sentimentului  EmptyArtemis sau uzurparea sentimentului  I_back_titleArtemis sau uzurparea sentimentului  Empty 
Wakanda
Artemis sau uzurparea sentimentului  EmptyArtemis sau uzurparea sentimentului  I_back_titleArtemis sau uzurparea sentimentului  Empty 
Midori
Artemis sau uzurparea sentimentului  EmptyArtemis sau uzurparea sentimentului  I_back_titleArtemis sau uzurparea sentimentului  Empty 

Share

Artemis sau uzurparea sentimentului

Survivor
××Administrator××
Survivor
❥ Army: ❥ Army: : ❥Falun Gong, Reiki & Qigong
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 19691
xSilver xSilver : 374
×Reputation ×Reputation : 37
❥×Enrolment Date : 2020-03-16
×Age ×Age : 16
×Location ×Location : ❥ Aldebaran
×Mood ×Mood : ❥ 幸せな猫
Artemis sau uzurparea sentimentului Wed Nov 02, 2022 9:20 am

Artemis sau uzurparea sentimentului  Artemis-sau-uzurparea-sentimentului-dumitru-popescu

Autor: Dumitru Popescu
ISBN: 9786066094429
Editura: Rao Books
Anul publicării: 2013
Pagini: 508
Categoria: Beletristica

Romania, dupa doua decenii de tranzitie. Artemis, un tanar poet inovator, idealist si introvertit este angrenat in masinaria electorala a lui Mircea Vesminteanu, liderul partidului de centru si candidat la presedintie. Treptat, in ciuda unei aversiuni declarate fata de sfera politicului, poetul devine "consultantul estetic" si totodata protejatul lui Vesminteanu, dornic, acesta din urma, sa isi atraga sustinerea intelectualilor printr-un discurs progresist, de factura noua. Din ace asta postura, Artemis cunoaste nu doar bonzii politici ai momentului, ci si femeile din viata charismaticului presedinte de partid: Sorana, fiica superficiala si libertina a acestuia, Beatrice, voluptuoasa amanta a politicianului, sefa fundatiei culturale a partidului, si eterica Divi, seducatoare de profesie. O casta obisnuita sa ocupe lojile societatii, pentru care manipularea si lipsa oricarui scrupul civic, dar mai ales moral, reprezinta insesi premisele puterii. O casta pe care Artemis o asimileaza prin revelatii fragmentare, deplangand "absenta sufletului de la marile festinuri ale naturii [sale] umane".


Shop:
https://www.librariadelfin.ro/carte/artemis-sau-uzurparea-sentimentului-dumitru-popescu--i25063


Artemis sau uzurparea sentimentului  F6b717efbceeaca142fd5be5f380a929
Online
Artemis sau uzurparea sentimentului
View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 1
Similar topics
-
» Top 4 modalitati de a face fata sentimentului de nesiguranta

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Unstoppable Mind :: ❇️More you know❇️ :: ⚜️Book-
Jump to: