Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


WELCOME TO OUR COMMUNITY!
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Latest topics
» New in City (with Byona)
Razboiul informational Purple12Today at 11:25 am by Rain

» Eliza González
Razboiul informational Purple12Today at 2:19 am by Survivor

» Berbec
Razboiul informational Purple12Today at 1:47 am by Survivor

» Taur
Razboiul informational Purple12Today at 1:47 am by Survivor

» Gemeni
Razboiul informational Purple12Today at 1:46 am by Survivor

» Rac
Razboiul informational Purple12Today at 1:46 am by Survivor

» Fecioara
Razboiul informational Purple12Today at 1:45 am by Survivor

» Leu
Razboiul informational Purple12Today at 1:45 am by Survivor

» Balanta
Razboiul informational Purple12Today at 1:45 am by Survivor

Recent members
See more
Visitators
Razboiul informational Flags_0
Our allies
WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM
Top posting users this month
Rogue
Razboiul informational EmptyRazboiul informational I_back_titleRazboiul informational Empty 
Survivor
Razboiul informational EmptyRazboiul informational I_back_titleRazboiul informational Empty 
dominic
Razboiul informational EmptyRazboiul informational I_back_titleRazboiul informational Empty 
Nacht.
Razboiul informational EmptyRazboiul informational I_back_titleRazboiul informational Empty 
Xiphion.
Razboiul informational EmptyRazboiul informational I_back_titleRazboiul informational Empty 
portal Rpg
Razboiul informational EmptyRazboiul informational I_back_titleRazboiul informational Empty 
mindfreak.
Razboiul informational EmptyRazboiul informational I_back_titleRazboiul informational Empty 
Akiko
Razboiul informational EmptyRazboiul informational I_back_titleRazboiul informational Empty 
Wakanda
Razboiul informational EmptyRazboiul informational I_back_titleRazboiul informational Empty 
Midori
Razboiul informational EmptyRazboiul informational I_back_titleRazboiul informational Empty 

Share

Razboiul informational

Survivor
××Administrator××
Survivor
❥ Army: ❥ Army: : ❥Falun Gong, Reiki & Qigong
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 19701
xSilver xSilver : 424
×Reputation ×Reputation : 37
❥×Enrolment Date : 2020-03-16
×Age ×Age : 16
×Location ×Location : ❥ Aldebaran
×Mood ×Mood : ❥ 幸せな猫
Razboiul informational Thu Jul 08, 2021 10:56 am

Razboiul informational Razboiul-informational-emil-strainu
Prezenta lucrare are un caracter de referinta si aduna la un loc unele din cele mai semnificative tendinte si orientari actuale si de perspective din domeniul razboiului informational.
Razboiul informational reprezinta actiunile intreprinse pentru a obtine superioritatea informationala, prin afectarea informatiilor adversarului, a proceselor si sistemelor informationale, in parallel cu actiunile intreprinse pentru a apara propriile informatii, procese si sisteme informatioanale.
Un simplu program aflat pe piata poate transforma orice computer personal intr-o unealta de spionaj.
Internetul nu mai este de mult numai un mijloc de informare si documentare, principalele sale actuale attribute sunt manipularea, dezinformarea si intoxicarea internautilor.
Exista date potrivit carora din orice punct de glob, folosindu-se un anume program ce declanseaza un virus specializat, un dusman ne poate ucide la comanda prin intermediul propriului computer daca suntem “tinta” si ne aflam in fata ecranului cuplati la internet provocandu-ni-se instantaneu atac cerebral sau infarct!!.
Telefonul mobil nu este altceva decat un terminal de computer prin care putem fi oricand manipulate si spionati chiar daca este “inchis”.
Internetul, telefonia mobile si suportii informatici sunt in mod active si current folositi ca purtatori de mesaje subliminale inca din fabricatie sau de la momentul incarcarii cu filme, programe, instructiuni, etc.


Razboiul informational F6b717efbceeaca142fd5be5f380a929
Razboiul informational
View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 1
Similar topics
-
» Paleoastronautica si razboiul cosmic
» Razboiul lumilor
» Razboiul Eleninei
» Războiul meteorologic
» Razboiul informatic infowar

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Unstoppable Mind :: ❇️More you know❇️ :: ⚜️Book-
Jump to: