Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!
Unstoppable Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


WELCOME TO OUR COMMUNITY!
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
Latest topics
» Familia Melimi Fanclub
Care sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  Purple12Yesterday at 6:41 pm by Survivor

» Condica de prezenta
Care sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  Purple12Yesterday at 6:24 pm by Luminița Lumi

» Berbec
Care sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  Purple12Yesterday at 2:36 pm by Nacht.

» Taur
Care sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  Purple12Yesterday at 2:36 pm by Nacht.

» Gemeni
Care sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  Purple12Yesterday at 2:35 pm by Nacht.

» Rac
Care sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  Purple12Yesterday at 2:34 pm by Nacht.

» Leu
Care sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  Purple12Yesterday at 2:34 pm by Nacht.

» Fecioara
Care sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  Purple12Yesterday at 2:33 pm by Nacht.

» Balanta
Care sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  Purple12Yesterday at 2:32 pm by Nacht.

Recent members
See more
Visitators
Care sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  Flags_0
Our allies
WWW.4EN3RGY.FORUMMO.COM
Top posting users this month
dominic
Care sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  EmptyCare sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  I_back_titleCare sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  Empty 
Nacht.
Care sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  EmptyCare sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  I_back_titleCare sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  Empty 
Akiko
Care sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  EmptyCare sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  I_back_titleCare sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  Empty 
Survivor
Care sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  EmptyCare sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  I_back_titleCare sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  Empty 
Alethia Spitz
Care sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  EmptyCare sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  I_back_titleCare sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  Empty 
Xiphion.
Care sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  EmptyCare sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  I_back_titleCare sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  Empty 
Me&You
Care sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  EmptyCare sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  I_back_titleCare sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  Empty 
Ratonu'
Care sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  EmptyCare sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  I_back_titleCare sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  Empty 
mindfreak.
Care sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  EmptyCare sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  I_back_titleCare sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  Empty 
Midori
Care sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  EmptyCare sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  I_back_titleCare sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  Empty 

Share

Care sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?

Vizitator
Guest
Anonymous
Care sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne? Mon Oct 22, 2018 11:38 am

Parerea mea ca societatea sa functioneze fara a abuza de animale: Desfiintata industria carnii asa cum o cunoastem azi si renovata intr-un nou stil. Sa nu mai existe carne in galantarele hipermarketurilor. Sa fie pe principiu ucide cat e necesar. Practic: Guvernul ar stabili o rata a suprapopularii animalelor in paduri si fondul de vanatoare cinegetic, rata cat ai voie sa impusti. Se distribuie apoi numarul respectiv la numarul locuitorilor zonei. Vanatoarea sportiva ar disparea. Ar apare vanatoarea de necesitate. Nu vei avea propria arma dar vei avea arma de imprumut si vanatoarea s-ar face sub stricta supraveghere a unui vanator profesionist autorizat. Simplu: Mananci cat impusti. Apoi dupa ce ti-ai luat necesaul asta daca ai avut noroc te duci la macelarie si iti faci comana personala. Astfel nu s-ar mai ucide aiurea si sa se strice carnea in frigiderele magazinelor de vanatoare si sa ajunga la groapa de gunoi. Cu puii sau porcii si vacile la fel. Fiecare sa isi comande personal de la ferma si sa isi duca personal comanda la macelarie sau la fabrica de mezeluri. Fermele sa le tina in viu pana cand exista comanda. Marile restaurante si magazine care comanda mai mult decat e necesar sa si ajunge carnea la gunoi, sa se desfiinteze. Carnea ar trebui rationalizata pe cartela dar asta ar fi o masura pentru a proteja animalele ca sa nu mai fie ucise in van si in loc sa se consume sa ajunga carnea la groapa de gunoi. Sa existe un recensamant al carnivorilor. Daca te declari carnivor sa ai acces la cartela care iti permite sa mananci carne. Sau te poti declara vegan sau vegetarian. Statul va sti astfel cate cartele sa emita. Desigur o data pe an ai putea avea voie sa schimbi optiunea de la carnivor la vegetarian sau invers.
Asta ar fi solutia ideala temporara pana la dezvoltarea industriei genetice care sa permita cresterea carnii din ADN de animal fara a fi sacrificat animalul. Animalele din jun gla ucid strictul necesar. Asa ar fi trebuit sa faca si omul. Dar momentan omul e cea mai rea specie care ucide in cantitati industriale si pe care nu le consuma ci le arunca la gunoi.
Masura ar trebui nu dusa la extrem ca in comunism ci ar trebui sa aduca un beneficiu pentru toate partile: Si de partea naturii si de partea statului dar si de partea omului.
Roxana H.
××Fondator××
Roxana H.
❥ Army: ❥ Army: : nazzy
×Sex ×Sex : Female
×Gold ×Gold : 27356
×Silver ×Silver : 66777
×Reputation ×Reputation : 38
❥×Enrolment Date : 2014-11-08
×Age ×Age : 28
×Location ×Location : Ατενος, Ελλαδα
×Mood ×Mood : (⊙ω⊙)
Re: Care sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne? Tue Oct 23, 2018 11:45 am

si eu sunt pro vegetarian si vegan
bietele animale, sufera pentru a hranii niste oameni insetati de carne


●▬●۞ ۞▬▬●

Care sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  02111
Guest
Guest
Anonymous
Re: Care sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne? Tue Dec 27, 2022 2:44 pm

Care sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?  Dap2hbs-bd875708-56fd-458d-b5f4-ee3a34314702.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzM5ZGVhN2I1LTk5MmUtNGU5MS04NGU3LTcyMmRjZjdiY2QxOFwvZGFwMmhicy1iZDg3NTcwOC01NmZkLTQ1OGQtYjVmNC1lZTNhMzQzMTQ3MDIucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0
N-am nimic personal cu nimeni ,dar mie mi se pare ceva firesc. Fără carne de la animale nu am avea proteine necesare pentru buna creștere. Nimeni nu e obligat să fie vegan. Cum nimeni nu e obligat să mănânce carne. E alegerea fiecăruia în definitiv. Dar nu poți să vii să implementezi o idee ca asta doar pentru că ți se pare ție a fi bună...
Sponsored content
Re: Care sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?

Care sunt parerile voastre despre ideea mea de a rationaliza consumul de carne?
View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 1
Similar topics
-
» Care sunt alimentele cu reputatie proasta, dar care topesc grasimile
» 5 lucruri despre sarcina pe care nu ti le spune nimeni, dar pe care ar trebui sa le stii
» Sfaturi pentru cei care sunt singuri de sărbători
» Eu sunt 70072. Fetita care a supravietuit „Ingerului Mortii”
» Zodii spontane. 4 nativi care sunt pregătiți în orice moment

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Unstoppable Mind :: ✴️JUST 4 FUN ✴️ :: ⚜️CAFEnea :: ⚜️Talking-
Jump to: