Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!

WELCOME to JAPAN AND KOREA FORUM

HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 

Orasul Iernii

Go down 
AuthorMessage
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 7334
Puncte Puncte : 23513
Reputatie Reputatie : 19
Varsta Varsta : 32
Localizare Localizare : Braila

PostSubject: Orasul Iernii    Thu Oct 04, 2018 4:39 pm

Rosemary:

De cand auzisem despre orasul iernii, vroiam sa ajung in el fiindca iubeam iarna si mai ales sarbatorile de iarna. In fiecare an eu abia astpetam sa revina iarna si credeam ca daca ajung in acest oras acolo unde e iarna permanent ar fi permanant acea atmosfera de sarbatori de iarna pe care o indragesc. Si mai ales ma gandeam ca la un asa ger unde motoarele masinilor nu pot functiona iar deplasarea se face exclusiv cu trasura trasa de cai, ma gandeam ca mi-as gasi si eu un post frumusel la o firma de transport. Imi dadusem silinta sa invat pentru a termina pregatirea cu batranul si vorba aia reusisem sa invat intr-o luna cat altii in sapte. Vacanta de vara se apropia de sfarsit iar eu nu mai puteam de nerabdarea de a il vedea pe Daichi si in plus a vedea acel oras al iernii, orasul natal al vrajitorilor de gheata. Poate ca un om obisnuit nu ar putea face fata drumului pana acolo dar unicentaurii probabil ca ar putea. Asa ca imi facusem bagajele cu strictul necesar pe care le pun intr-o caruta si apoi ajutata de batran caruia ii spusesem planul meu, ma inhamasem la caruta. Batranul ma avertiza si imi daduse adresa lui ca era tot in Japonia dar imi dadu si cateva sfaturi. Infruntasem drumul dificil si situatii limita care ar fi ucis un om obisnuit si ajung la orasul iernii la poarta de intrare si iesire a orasului. Acolo era un batran dragon al ghetii paznic.
-Buna ziua stimate domn paznic. Am infruntat conditii difiile si am venit aici sa il vad pe Daichi. Ma numesc Rosemary si sunt prietena cu Daichi si invat la acelasi liceu cu el. Ma lasati sa intru?

Back to top Go down
View user profile http://rpghistoryw.forumgratuit.ro/forum

Orasul Iernii
Back to top 
Page 1 of 1