Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!

WELCOME to JAPAN AND KOREA FORUM

HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 

Armele sufletului

Go down 
AuthorMessage
Shadow Cross
alien
alien

Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 1020
Puncte Puncte : 4012
Reputatie Reputatie : 2
Varsta Varsta : 19
Localizare Localizare : Buzescu

PostSubject: Armele sufletului   Tue Sep 25, 2018 2:43 pm

Azami Haruna Era o fata de liceu normala pana in acea zi, ziua in care a inceput totul. Un cerc misterios de culoare mov inchis apare in orasul ei undeva pe cer. La inceput era de marimea unui bob de mazare dar incepea sa se mareasca din ce in ce mai mult. Oamenii incepuse sa se panicheze. Cand cercul a atins marimea maxima o lumina a iesit din el si a acoperit tot orasul. Oamenii nu au patit nimic si in timp au inceput sa se obisnuiasca cu cercul urias de pe cer dar acea lumina nu a fost una normala unii oameni au inceput sa vada spirite de culori diferite ce semana cu ei si au descoperit ca pot materializa arme din sufletele lor. Cum adica sa faci sa apara arme din sufletul tau nici ei nu stiau cum e posibil. Azami Haruna e una din acei oameni.
Haruna:
Dupa ce acel cerc a aparu am observat ca pot crea o arma din nimic bine arma care o creez eu nu poate fi numita arma deoarece e o chitara m-am obisnuit destul de repede sa-i controlez puterea ucigasa de parca era facuta special pentru mine cum poate fi o chitara o arma care poate ucide ei bine chitara asta nu-i una normala pot sa arunc cu note muzicale care explodeaza de exemplu.
Reusisem sa pun mana pe o bratara a armatei secrete doar pentu a distruge niste mostri. De plictiseala ma plimbam linistita prin oras si deodata bratara anunta o anomalie de rang D era ceva mic asa ca ma indreptasem spre ea sa distrug cativa mostri

Back to top Go down
View user profile http://fairy.forumgratuit.ro/

Armele sufletului
Back to top 
Page 1 of 1