Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!

WELCOME to JAPAN AND KOREA FORUM

HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 

Restaurantul matusilor

Go down 
AuthorMessage
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 7334
Puncte Puncte : 23513
Reputatie Reputatie : 19
Varsta Varsta : 32
Localizare Localizare : Braila

PostSubject: Restaurantul matusilor    Mon Jul 30, 2018 5:57 pm

Sanara:

Matusile mele isi deschisesera un restaurant numit Le Piment Magique Si avea in fiecare tara cate un portal secret strecurat in cele mai nebanuite locuri. Restaurantul avea mai multe usi. O usa care era portalul de intrare comun al tuturor portalurilor din lume, o alta usa de iesire ce avea un fel de interfon in care formai codul si iti aparea portalul de iesire care orice oras din lume doreai, usa bucatariei, usa catre baie si in final a 5-a usa, ascunsa dupa o perdea rosie, usa catre Fairytopia, taramul zanelor. Spre deosebire de alte restaurante, restaurantul matusilor vroia sa se axeze pe retete lacto-vegetariene din Fairytopia. Iar carnea era inlocuita de preparate din soia.
O bautura care facea senzatie era Unicorn Frapuccino un Frappe obtinut din Lapte de unicorn si cicoare si indulcit cu miere de zane.
O alta senzatie a localului eram eu care desi la dimensiunea unei papusi Barbie, puteam zbura totusi cu o tava in mana plina cu mai multe pahare pline si farfurii pline, fiind o ospatarita de succes.
Momentan imi luasem liber de la indatoririle regale,lasand-o pe sora mea la conducerea regatului pentru ca eu sa fac si ceva munca.

Back to top Go down
View user profile http://rpghistoryw.forumgratuit.ro/forum

Restaurantul matusilor
Back to top 
Page 1 of 1