Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!

WELCOME to JAPAN AND KOREA FORUM

HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 

The lost world

Go down 
AuthorMessage
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 7224
Puncte Puncte : 23111
Reputatie Reputatie : 19
Varsta Varsta : 32
Localizare Localizare : Braila

PostSubject: The lost world   Wed Jul 18, 2018 9:42 am

Exisa un mit putin cunoscut de lumea larga, transmis pe cale orala numai unui grup restrans. El vorbea despre o pestera mistica a carei intrare era ascunsa in adancurile vulcanului Fuji si care ducea catre asa numita Lume Pierduta unde inca existau dinozauri si dragoni.
Doar ca de la crearea acetui mit au trecut mii de ani si lumea se schimbase radical. Nu doar lumea de la suprafata evoluase ci si dinozaurii si dragonii ce se retrasese in adancuri pentru a scapa de disrugerea totala in urma cu sute de milioane de ani, evoluasera.
In acea lume pierduta oricine ar fi descoperit-o avea sa constate ca acolo e un loc dintr-o alta dimensiune unde aparent era la fel de evoluat ca si lumea de la suprafata insa orasele erau supradimensionate. Casele erau mult mai mari decat cele pentru oameni iar usile caselor aveau pe putin 9 metri inaltime.
Fiintele care populau locul erau un fel de centauri dar nu erau centauri. Erau jumatatea superioara oameni iar jumatatea inferioara dragoni sau dinozauri.

Nymphyss

Iesisem la plimbarea mea obisnuita de dimineata prin padurea tropicala catre stanca sacra cum o numeam noi. Era in ea o pestera ce avea gura prea mica pentru ca noi sa incapem prin ea. Insa nu ma asteptam ca in acea dimineata sa descoper ca prin ea va veni in lumea noastra o fiinta mica cat glezna mea.

Back to top Go down
View user profile http://rpghistoryw.forumgratuit.ro/forum

The lost world
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» A Lost Pulse
» HELLO WORLD, THIS IS MY BIOS
» The lost treck of Kiaki
» "Whats in the Basement?" ---Open to all who feel like they can take on the world--
» The Unstable World [EVENT]