Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!

WELCOME to JAPAN AND KOREA FORUM

HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 

Moonlight circus artist

Go down 
AuthorMessage
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 7077
Puncte Puncte : 22594
Reputatie Reputatie : 19
Varsta Varsta : 32
Localizare Localizare : Braila

PostSubject: Moonlight circus artist    Sun Jul 15, 2018 10:25 am

Moonlight

Eram o centaurita care fusesem crescuta inca de mica la circ. Mama mea deasemenea fusese artista in circ asta pana in ziua cand a patit un accident in arena si apoi nu am mai vazut-o. Dupa ce am mai crescut mi-am dat seama ce se intamplase. Descoperisem faptul ca imi ascunsese un secret si ca ea nu lucrase toata viata la circ si ca viata nu inseamna doar circ. Aflasem ca dupa acel accident nici macar nu i s-a dat sansa de a se recupera. Fusese impuscata de insusi directorul corcului ca un cal obisnuit. Atunci mi-am dat seama de adevarata fata a oamenilor si aflasem ca Viata adevarata e dincolo de gardul ce inconjoara cortul circului. Dar evadarea parea imposibila.

Momentan nu aveam de ales si ma pregateam din nou pentru o seara de spectacol.

Aveam mai multe numere. Primul era sa inconjor arena in parada de deschidere impreuna cu caii, imracata in costum de fermier de la brau in sus. Apoi dupa o scurta retragere in culise si schimbarea costumului trebuia sa revin in arena purtand un tricou sclipitor, trebuia sa particip la numarul dresorului de cai impreuna cu caii obisnuiti. Apoi la final al 3-lea numar al meu trebuia sa alerg in jurul arenei si sa prind pe spate acrobatii de la trapez care urmau sa faca o piramida umana pe spatele meu.

In circ eu munceam insa pentru ceea ce faceam nu primeam decat un loc de cazare si mancare. Desi profitand de partea mea umana, eram pusa sa ajut si prin circ cu treburile casnice precum curatenia sau spalatul vaselor pentru personal, locul meu de cazare nu era deloc unul confortabil. Eram cazata intr-o cusca impreuna cu 3 dintre caii circului. Ceilalti cai stand in alte custi.

De mancare nu primam decat pe timpul verii salata si pe timpul iernii fan si o data pe saptamana primeam suplimente de vitamine pentru cai.

Nu stiam ca in aceasta seara viata mea avea sa se schimbe in mai bine.

Intrasem in arena ca de obicei ca in fiecare seara. Spectacolele erau in fiecare zi in zilele lucratoare cate unul iar in weekend cate 2 reprezentatii pe zi.

In prima parte a specacolului totul decursese conform planului. Dupa pauza dinre rezprize, in a 2-a parte aveam numarul in care trebuia sa rind acrobatii de la trapez. Pana spre final totul decursese bine insa cand era randul ultimului acrobat, trapezul se rupsese iar timp pentru a scoate plasa de siguranta nu mai era .Nici timp ca ceilalti acrobati sa descalece. caci totul se intampla in fractiuni de secunda. Eu imi dadusem toata silinta pentru reusita numarului in ciuda a ceea ce se intampla. Pana la urma reusisem sa ajut acrobatii de pe spatele meu sa faca o salvare miraculoasa a colegului lor si sa termine si numarul. in acea sara primisem mai multe aplauze decat primisem in toata cariera mea la circ.
Nu stiam ca printre public era si un baiat care observase talentul meu remarcabil dar si ca observase in zilele precedente cum sunt tratata precum Cenusarreasa din poveste de catre angajatii circului. Eu dupa spectacol ma retrasesem in cusca mea fara sa stiu ca cineva urma sa ma salveze de acolo in sfarsit.

Back to top Go down
View user profile http://rpghistoryw.forumgratuit.ro/forum

Moonlight circus artist
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» New artist drawings
» The Circus is a Family
» Kale Moonlight
» Moonlight Shadow[Earthpony]
» Guardians Sign Up