Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!

WELCOME to JAPAN AND KOREA FORUM

HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

O fiinta deosebita

Go down 
AuthorMessage
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 6359
Puncte Puncte : 20507
Reputatie Reputatie : 20
Varsta Varsta : 32
Localizare Localizare : Braila

PostSubject: O fiinta deosebita    Fri Jun 01, 2018 4:23 pm

Viktoria care ii placea sa fie numita Vik era o fiinta jumatate fata-jumatate cactus. Ea provenea dintr-o familie ciudata. Mama ei fusese o driada iar tatal un vrajitor.
Inaltimea ei nu era mai mare decat un cactus mic de apartament ceea ce facea ca ea sa perceapa lumea, o lume uriasa.
In prezent isi petrecea timpul in ghiveciul ei la magazinul de plante ale unchiului ei, fratele tatalui ei.
Desi pana acum petrecuse timpul pe fereastra din biroul din spate al magazinului unchiului ei, astazi observa ca unchiul ei se hotari sa ii schimbe locul. O puse la un loc cu cactusii normali si si puse si un pret. Vroia sa o vanda.
-Vik draga mea, eu va trebui sa plec in strainatate pentru multa vreme si te voi vinde pentru ca sa ai alaturi pe cineva care te poate ingriji.

Alaturi de pret pusese si un pliant in care se spunea ce fel de planta este:

Specie: Cactaceae Maloideae Sapiens

Tip: Planta carnivora de apartament

Asemanare cu un cactus.

Hrana: Orice mancare umana insa carne in mod special.
Are nevoie de a sta la fereastra unde bate lumina soarelui si apa necesita atat sa fie udata o data pe zi cat si sa aiba in fiecare zi o sticla de 2 litri de apa la indemana.

Despre ea: Isi poate misca usor corpul, capul si mainile si poate vorbi si canta. Are inteligenta umana.

Viktoria:

Ma trezisem asa dar pusa catre vanzare printre celelalte plante expuse la vanzare. Sentimentul sa vad atatea plante in jurul meu care ma inconjurau era greu de exprimat.
Era o experienta grozava sa ma aflu expusa printre plantele obisnuite. Deasemenea chiar daca nu eram cumparata de cineva era un sentiment grozav sa fiu observata si admirata si sa primesc complimente de la clientii magazinului.

Back to top Go down
View user profile http://rpghistoryw.forumgratuit.ro/forum

O fiinta deosebita
Back to top 
Page 1 of 1