Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!

WELCOME to JAPAN AND KOREA FORUM

HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Sirena si pescarul

Go down 
AuthorMessage
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 6708
Puncte Puncte : 21547
Reputatie Reputatie : 19
Varsta Varsta : 32
Localizare Localizare : Braila

PostSubject: Sirena si pescarul    Sun May 27, 2018 5:17 pm

Nery:

Era o zi de vara, iar eu ma hotarasem sa plec din Rio de Janeiro in Londra. Dupa ce innotasem cateva zile ajunsesem in Londra pe raul Tamisa. Innotasem pe langa coastele Braziliene pana in Republica Dominicana apoi in diagonala prin Atlanticul de Nord pana pe coastele franceze apoi prin canalul Manecii si apoi intrasem pe Tamisa pana in centrul Londrei. observ ca erau o multime de pescari in zona unii mai batrani, altii mai tineri. Insa unul dintre pescarii mai tineri parea mai dezordonat. Tocmai terminase de mancat jumatate de Sandwich si apoi hotari sa arunce cealalta jumatate in apa. Insa eu eram pe faza. Imi luasem avant facand un salt spectaculos si prind din zbor jumatatea de Sandwich aruncata de el apoi aterizasem pe partea cealalta a barcii lui, in uimirea celorlalti pescari.
-Gracias por el almuerzo spun eu apoi ma scufund, lasandu-i uimiti pe pescarii din zona. Unii dintre ei care nu ma auzise cand ii multumiem pescarului tanar, nu erau siguri daca vazusera o sirena sau un peste rar.

Nu eram apoi prea departe locul une il gasisem sa ma ascund si sa ascult conversatile lor.

-Era sirena sau peste mare?
-Jur ca am vazut o sirena.
-Eu red ca era un este mare si foarte rar.
-Orice ar fi fost era mare si auriu.
-Poate ca ar trebui sa luam legatura cu centrul de cercetare.

Intre timp asteptam sa vad ce va face pescarul cel tanar care aruncase jumatate de Sandwich in apa fara sa se astepte ca eu sa apar din adancuri si sa il mananc.

Back to top Go down
View user profile http://rpghistoryw.forumgratuit.ro/forum Online

Sirena si pescarul
Back to top 
Page 1 of 1