Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!

WELCOME to JAPAN AND KOREA FORUM

HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 

Inger si demon

Go down 
Go to page : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Next
AuthorMessage
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 6043
Puncte Puncte : 19522
Reputatie Reputatie : 17
Varsta Varsta : 32
Localizare Localizare : Braila

PostSubject: Inger si demon    Sun Feb 25, 2018 7:28 pm

First topic message reminder :

Angie:

Era o zi de primavara. Eu ma aflam in castelul meu citind o carte de magie si asta deoarece eram cam rebela. Ingerilor nu le era permisa magia ci doar puterile paranormale instinctive. Si asta deoarece ei bine magia era o putere a ingerilor si era periculoasa daca nimerea in maini gresite. Ceea ce era interzis mie imi starnea curiozitatea. Deodata un porumbel alb inttra pe fereastra si imi dadu o scrisoare. Eram chemata in fata Consiliului. Consiliul era alcatuit din Zeul Suprem si Lordul demon si cate 3 mari sfetnici ai acestora. Era vorba de Consiliul lunar la care se atribuia ingeri si demoni pazitori persoanelor botezate in ultima luna.
Doar ca eu desi ma asteptasem sa primesc ca toti ingerii un bebelus eram anuntata ca voi primi in grija un copil adolescent botezat la varsta de 16 ani. Acolo in fata consiliului ma intalnesc chiar cu fratele lui Lucifer.

Back to top Go down
View user profile http://rpghistoryw.forumgratuit.ro/forum Online

AuthorMessage
Shadow Cross
vampir
vampir

Mesaje Mesaje : 357
Puncte Puncte : 1184
Reputatie Reputatie : 2
Varsta Varsta : 18
Localizare Localizare : Buzescu

PostSubject: Re: Inger si demon    Sun Apr 01, 2018 9:01 pm

Nu, Mandria e Fratele meu. Era mandru de ce a facut chiar si dupa ce a fost izgonit din rai asta am aflat de la unu cand imi povestea ce sa intamplat in ziua aia am inteles chiar ca e Mandru de orice ar face.
Back to top Go down
View user profile
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

PostSubject: Re: Inger si demon    Sun Apr 01, 2018 9:28 pm

-Si tu Maren nu reprezinti vre-un pacat anume? Il intreb eu.

Back to top Go down
Shadow Cross
vampir
vampir

PostSubject: Re: Inger si demon    Sun Apr 01, 2018 10:56 pm

Nu fac parte din ratatii aia. Eu Sunt unul Din cei 10 demoni carei Depasesc puterea Diavolului, fiecare dintre noi detinind o Abilitate unica care nu poate fi copiata. Desigur noi nu suntem cunoscuti de ceilalti Demoni asa ca Pacatele Capitale sunt cunoscuti ca cei 7 cei mai puternici Demoni ai Iadului cand defapt noi 10 i-am bate cu usurinta chiar si celui mai slab dintre noi iar lua 10 minute sa-l Bata pe Fratimi-o.
Back to top Go down
View user profile
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Apr 02, 2018 1:44 am

-Aha, inteleg. Voi astia 10 nu aveti si voi o gasca, o grupare, cu un nume misto. V-am vazut actionand doar singuri. Probabil de asta nu sunteti asa cunoscuti.

Back to top Go down
Shadow Cross
vampir
vampir

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Apr 02, 2018 9:48 am

Da practic daca am actiona inpreuna noi eram mai cunoscuti dar cum ceilalti sunt mereu plecati si actioneaza mai mult singuri. Eu îi cunosc pe toti dar nu prea ne vedem decat odata la 10 ani stii de aia a venit prostul ala atunci cand am spart zidul din bar sau ce era ala.
Back to top Go down
View user profile
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Apr 02, 2018 10:55 am

Sa inteleg ca ii era dor de tine? Intreb eu.

Back to top Go down
Shadow Cross
vampir
vampir

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Apr 02, 2018 12:13 pm

Suntem prieteni din copilarie si toti avem aceasi varsta deci cam asa ceva.
Back to top Go down
View user profile
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Apr 02, 2018 12:41 pm

Intre timp ajungem la omul nostru care se îndrepta către mall. Insa se întâmpla ceva când intram după el. Corpurile noastre deveniră fizice ca a omului. Oricum lumea era obișnuită ca in mall sa vadă oameni costumați așa ca nu prea dădeau mare atenție. Eu intru prima si când sa intre si Maren, ușă rotativa se bloca, prinzandu-l înăuntru intre 2 pereți de sticlă dar cu o aripa prinsa intre peretele se sticla a ușii si cadrul ușii. Pe peretele de sticla își făcu apariția capul Zeului Suprem. Maren asta e unul din seria ghinioanelor. De ele nu ai cum sa scapi. Am hotărât ca asta sa fie pedeapsa. De la asta nu ai cum sa te sustragi. Ha ha ha. Spuse el si dispăru instant.
-Maren eu merg la recepție sa ii spun secretarei sa cheme tehnicianul.

Back to top Go down
Shadow Cross
vampir
vampir

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Apr 02, 2018 12:57 pm

Batran afurisit mai facut sa am ghinion stiind ca o sa scap cumva de pedeapsa ta. Batrane chiar iti place sa joci murdar, nu?
Back to top Go down
View user profile
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Apr 02, 2018 1:47 pm

-Ha ha ha. Nu cred ca zeul joaca murdar ci tu. Ma faci sa rad, Maren. Ii spun eu după care plec la recepție. După câteva minute ma întorc. La puțin timp veni si tehnicianul care se apuca sa meșterească la ușa rotativa. Dupa un timp omul nostru veni insa tehnicianul il indemna sa iasă pe ușă cealalta din celălalt capăt al mall-ului.
-Maren eu ar trebui sa plec cu omul. Ne vedem mai târziu când vei scăpa de aici.

Back to top Go down
Shadow Cross
vampir
vampir

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Apr 02, 2018 3:50 pm

Bine Batranul ala ma prins de data asta. Hei Mizran du-te cu ea si protejeaz-o de orice pericol apare.
Mizran:
Cum doresti Lord Maren ma duc s-o protejez de orice pericol.
Maren:
Ce-am zis de Faza cu Lord ai noroc ca-s prins aici.
Back to top Go down
View user profile
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Apr 02, 2018 4:17 pm

-Eu plecasem cu Mizran si cu omul pe care il pazeam.
-Hm, Maren a spus sa ma protejeze Mizran de pericole. Dar oare nu ar fi trebuit ca Mizran sa ii faca si treaba lui? De ce nu l-ar lasa pe Mizran sa ispiteasca omul? Oare pur si simplu nu vrea ca Mizran sa ii faca treaba sau chiar s-a schimbat? Gandesc eu.

Back to top Go down
Shadow Cross
vampir
vampir

PostSubject: Re: Inger si demon    Tue Apr 03, 2018 12:05 pm

De ce l-am trimis s-o apere? L-am creat ca sa imi faca treburile ce sa intamplat cu mine? Off...
Back to top Go down
View user profile
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

PostSubject: Re: Inger si demon    Tue Apr 03, 2018 1:26 pm

Eram împreună cu clona lui Maren sa păzim omul acela in timp ce Maren era inca blocat.
Deodata o legiune întreaga de demoni invadase orașul si se îndrepta fix către noi. 6000 de demoni numara acea legiune. Scopul lor era sa il atace pe mine si pe omul pe care il păzeam. Vroia sa ne prindă intr-o ambuscada si sa ne ucidă pe amândoi.

Back to top Go down
Shadow Cross
vampir
vampir

PostSubject: Re: Inger si demon    Tue Apr 03, 2018 1:37 pm

Mizran:
Ingerule fugi cu acel om de aici imediat Maren a gresit cand ma invocat nu mi-a dat jumate din puterea lui am doar 35%. Cele 2 chei blestemate deschideti lacatele. Fugi si nu te uita in urma. Zi lui Maren ca chiar daca am trait doar cateva ore mi-a placut sa am un frate geaman.
Back to top Go down
View user profile
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

PostSubject: Re: Inger si demon    Tue Apr 03, 2018 2:13 pm

-Eu fug dar sper sa scapi cu bine. Ii spun eu apoi fug împreună cu omul. Insa demonii aveau planurile lor. Fiind 6000 nu erau atât de prosti sa se lupte doar cu Mizran. La o comanda a căpeteniei se împărțiră in doua grupe si jumătate 3500 se luară după mine si om iar ceilalți 3500 rămăsese sa se lupte cu Mizran considerand ca sunt suficienți.

Back to top Go down
Shadow Cross
vampir
vampir

PostSubject: Re: Inger si demon    Tue Apr 03, 2018 3:36 pm

Mizran:
Ba nu va duceti nicaieri Bariera Inpenetrabila Din pacate incercarea lui Mizran deai prinde pe toti inauntrul unei Bariere nu functionase exact asa um isi imaginase 3 dintre iei reusise sa scape
Sper sa te poti descurca cu ei Angie

Back to top Go down
View user profile
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

PostSubject: Re: Inger si demon    Tue Apr 03, 2018 4:06 pm

-Cu 3 îmi e ușor. Mulțumesc. Spun eu. Apoi încerc sa lupt cu ei lansând către ei un atac.
-Inflamează. Spun eu si încep sa trag cu flăcări albastre din mâinile mele.

Back to top Go down
Shadow Cross
vampir
vampir

PostSubject: Re: Inger si demon    Tue Apr 03, 2018 4:32 pm

Mizran:
Si acum hai sa vorbim cine va trimis aici Demoni Tradatori ce sunteti.
?:
Tradatori nu prea cred. Poate tu esti tradatorul Maren. Insusi Regele Iadului ne-a trimis sa omoram fata si omul.
Mizran:
Cum imposibil Diavolul insusi a acceptat sa protejeze acel om si avem un Tratat de pace cu cei din Rai care spune ca nu vom omori niciun inger atita timp cat nici ei nu ne ataca ce se petrece aici.
?:
Diavolul e Mort, un Serafim l-a ucis chiar in fata Fratelui tau.
Mizran:
Ceee ce vrei sa spui prin Mort cum cel mai puternic Demon a fost omorat? Nu cred. Si imediat incep sa-i atac cu furie dar nu reusesc sa-i omor pe toti. Macar am castigat timp pentru om si Inger sa scape.
Maren:
Ce, Mizran e mort? Ce se petrece acolo? Hei Hei Batrane stiu ca ma auze ce se intmpla dar nu primesc niciun raspuns. Cu puterile pecare i le-am dat nu ar fi asa de usor de ucis ce se petrece? Comunicatie Diavolul Incerc sa dau de tata Dar la fel nu pot sa dau nici de el. Ce naiba se petrece? Tata mereu raspunde cand fac vraja de Comunicatie ce naiba se petrece?
Back to top Go down
View user profile
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

PostSubject: Re: Inger si demon    Tue Apr 03, 2018 6:10 pm

Zeul Suprem aparu ca o holograma in fata lui Maren.
-Maren, ia de aici ghinion incat sa nu il poti duce. Tatal tau e mort. Demonii au ramas fara capetenie. Tu pe de alta parte nu ai varsta sa preiei conducerea iadului. Iti mai lipsesc 3 ani. Va fi haos mai mare pe Pamant decat deja este dar asta va imputina demonii. Am eliberat toate legiunile de ingeri disponibile. Demonii vor muri pe capete ca furnicile ramase fara regina fiindca nu vor sti sa se apere.
Spuse Zeul. Desi pe de alta parte stia ca tatal lui Maren nu e mort doar ca va dormi ceva mai mult timp.

Back to top Go down
Shadow Cross
vampir
vampir

PostSubject: Re: Inger si demon    Tue Apr 03, 2018 6:29 pm

Tata e Mort. Cine, cine la omorat? Sigilile lui Maren dispar fara ca Maren sa foloseasca cheile care-i desface sigilile doar temporar. Liderii celor mai Cunoscute famili ale iaduluui simt cum sigilile de pe Maren sunt distruse definitiv. Coarnele lui Maren incep sa creasca. Transmisiune mentala Catre cei 10 demoni aici Maren. Adunati-va Imediat in Locatia Mea Incepe Razboiul. Nu ne oprim pana nu ucidem toti Serafimii. Lacatele ce va sigileaza puterea, Maren isi misca un pic mâna si zice Numai Exista si imediat lacatele de pe ceilalti 9 dispar. Maren Terminat. Coasa ce spinteca orice fiinta, inger, demon sau creaturi mitologice Apari in mna mea. Asta e Razboi Ingeri Jegosi. Transmisiune catre Angie. Hei Angie Daca ma vezi Sa fugi Angie Numai sunt cel care ma cunosti. Terminat.
Back to top Go down
View user profile
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

PostSubject: Re: Inger si demon    Tue Apr 03, 2018 6:57 pm

-Eu. Spuse zeul Suprem.
-Asta e pedeapsa pentru tine Maren. Apoi începu sa rada.
Nu își făcu simțită prezenta. Insa glasul sau se auzea din cer ca un tunet.
Eu primisem mesajul lui Maren si știam ca va trebui sa ma feresc si de el.

Back to top Go down
Shadow Cross
vampir
vampir

PostSubject: Re: Inger si demon    Tue Apr 03, 2018 7:18 pm

Maren:
Nu va retrageti sunt doar ingeri atacati. Demoni erau mult mai putini decat ingeri. O armata de 790 de ingeri ataca demonii care erau doar 350 cand deodata 10 Demoni apar si unul care era in fata, striga: DATI-VA IN SPATELE MEU, ACUM
Maren:
Voi ingeri imputiti indrazniti sa imi atacati neamul? Cu o simpla miscare a coasei in aer Maren ucide 700 din ei apoi zice. A mai ramas cate 10 pentru fiecare din voi Duceti-va si distrativa. Apoi trece linistit pe langa ingerii care sunt ucisi unul cate unul.
?:
Ala-i Maren ia crescut coarnele nu stati alea-s coarnele unui Rege Demon
Maren:
Batrane ai spus ca nu pot fi rege ca vor muri multi demoni. Am masacrat mai multi ingeri decat au fost ucisi demoni. Ce zici de asta? Haaaa
Bucuria lui Maren nu prea dureaza mult imediat apare un Serafim in fata lui.
Tuu, Tuuu, tu esti cel ce mi-a ucis tatal?
Insa Serafimul nu-l baga in seama mormaind ceva atunci cand se opreste o raza de lumina cade din cer si-l loveste pe Maren.
Back to top Go down
View user profile
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

PostSubject: Re: Inger si demon    Tue Apr 03, 2018 8:11 pm

-Maren pe tine nu te adorm. Doar te impietresc. Iti dau ocazia sa vezi cum neamul tau va pieri. Se auzi glasul Zeului Suprem. Ei bine Zeul suprem nu-i chiar asa rau precum pare. Familia regala a iadului nu va pieri. Va fi doar inlantuita in strafundurile iadului. Zona cea mai intunecata carora grecii ii spun Tartar. Spuse ingerul. Apoi scoase o sabie sfanta si din ea tasni o lumina care ucise o multime de demoni insa familia lui Maren si ceilalti 9 demoni fu inlantuiti urmand a fi trimisi in fundul iadului., Apoi ingerul il despietri pe Maren.
-S-a zis cu 6000 dintre demoni. Si asta a fost doar o lupta din marele razboi. Spuse ingerul. Apoi disparu acel ingfer. Aparu insa Gavriil, verisorul lui Mihail.
-Maren, nu-i stilul meu. Stilul meu e sa dau vestile vorbind dar de data asta Zeul a vrut sa iti dau o scrisoare.
In scrisoare scria:
Maren, tatal tau nu e mort. El traieste. E de fapt adormit. Vremea Armaghedonului se apropie si trebuia sa fii pregatit. Era singura cale ca sa iti elimin toate sigiliile si sa te fac sa iti controlezi puterea fara a fi nevoie de ele. Vei avea nevoie de toata puterea ca sa supravietuiesti urmatoarei lupte cand ceilalti 9 s-ar putea sa piara. Nu doresc moartea nici unui demon dintre asa numitii civili dar unii vor pieri. Restul demonilor atat din armata demonica cat si civili vor fi inlantuiti pentru 1000 de ani. Nu spun cand va veni urmatoarea lupta. Cei 6000 demoni au trebuit sa moara fiindca nu au respectat planul. Acu,m tatal tau se va trezi si isi vavedea armata decapitata. Va trebui sa munceasca sa o reintregeasca. Asa ca luati asta ca pe un armistitiu temporar.

Back to top Go down
Shadow Cross
vampir
vampir

PostSubject: Re: Inger si demon    Tue Apr 03, 2018 8:26 pm

Spune-i Batranului ca acel Serafim ma prins dar nu mi-am folosit nici 10% din apararea mea. Acea raza nu ma va prinde a doua oara in primul rand demonii ucisi erau doar iluzii toti demoni i-am trimis in iad cu o singura pocnitura de degete, haaa.
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Inger si demon    

Back to top Go down

Inger si demon
Back to top 
Page 14 of 17Go to page : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Next
 Similar topics
-
» Training a newbie demon (Tag: Prix, Zippy, Iblis)
» When the demon's away, the angels will play! [Tag: Zurg]
» Mars(Demon Dog)
» Kaigen "Ice Demon" Naito
» Dark Demon Slayer Magic (DONE)