Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!

WELCOME to JAPAN AND KOREA FORUM

HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 

Inger si demon

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next
AuthorMessage
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 6043
Puncte Puncte : 19522
Reputatie Reputatie : 17
Varsta Varsta : 32
Localizare Localizare : Braila

PostSubject: Inger si demon    Sun Feb 25, 2018 7:28 pm

First topic message reminder :

Angie:

Era o zi de primavara. Eu ma aflam in castelul meu citind o carte de magie si asta deoarece eram cam rebela. Ingerilor nu le era permisa magia ci doar puterile paranormale instinctive. Si asta deoarece ei bine magia era o putere a ingerilor si era periculoasa daca nimerea in maini gresite. Ceea ce era interzis mie imi starnea curiozitatea. Deodata un porumbel alb inttra pe fereastra si imi dadu o scrisoare. Eram chemata in fata Consiliului. Consiliul era alcatuit din Zeul Suprem si Lordul demon si cate 3 mari sfetnici ai acestora. Era vorba de Consiliul lunar la care se atribuia ingeri si demoni pazitori persoanelor botezate in ultima luna.
Doar ca eu desi ma asteptasem sa primesc ca toti ingerii un bebelus eram anuntata ca voi primi in grija un copil adolescent botezat la varsta de 16 ani. Acolo in fata consiliului ma intalnesc chiar cu fratele lui Lucifer.

Back to top Go down
View user profile http://rpghistoryw.forumgratuit.ro/forum

AuthorMessage
Shadow Cross
vampir
vampir

Mesaje Mesaje : 357
Puncte Puncte : 1184
Reputatie Reputatie : 2
Varsta Varsta : 18
Localizare Localizare : Buzescu

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Feb 26, 2018 6:05 pm

OOC: Desigur ca fac si cu tine cum sa nu

Back to top Go down
View user profile
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Feb 26, 2018 6:26 pm

-Mda, stiu ca demonii ca tine nu pot intra in biserica dar oricum am nevoie de tine sa stai afara. Mai bine ti-ai folosi puterile de demon spre dezamorsarea bombei sau minimalizarea efectelor. Eu voi crea un scut protector in jurul bisericii sper sa reusesc asta. Tu ai face o fapta placuta zeului daca te-ai juca putin cu avionul. Si ca un stimulent pilotul avionului in actiunile sale a ucis mii de civili in razboi si dintre toti civilii ucisi sa stii ca toti au ajuns ai Raiului. Cand era copil era unul nu prea bun. Are cazierul incarcat. Deci ai toate motivele sa il iei la Iad.
Cred ca Lucifer n-are nimic impotriva daca trimti in Iad alta persoana decat cea pe care o pazesti, nu?

Back to top Go down
Shadow Cross
vampir
vampir

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Feb 26, 2018 6:36 pm

Desigur ca nu are nimic. Deci au ajuns multi oameni in rai din cauza lui, nu? Atunci e randul lui sa moara Haaaaaa Haaaaa e timpul ca acest Demon sa iasa la joaca Haaaa. Mana mea e fierbinte ca flacarile Iadului apari Mana Demonica Ingeras rau eu o sa ma duc sa ma joc putin. tine asta. Daca ai probleme Voi aparea imediat printr-un portal Demonic.
Back to top Go down
View user profile
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Feb 26, 2018 7:07 pm

-Bine. Spun eu acceptand obiectul care mi-l daduse. Apoi eu cu omul intram in biserica si eu creez un scut energetic in jurul bisericii. Cu mari eforturi reusesc sa creez scutul si sa il intretin. Ar fi fost o problema daca ar fi ales sa se adaposteasca in cazinou fiindca puterile mele de inger nu ar fi functionat pe cazinouri cum nici puterile demonilor nu functioneaza asupra bisericilor.

Back to top Go down
Shadow Cross
vampir
vampir

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Feb 26, 2018 7:21 pm

E tinpul sa ma fac vizibil ca sa ma pot distra in timp ce aud tipetele oamenilor. Hi nenea cu avionul ce ar fi ca tu sa mori. Zburam si distrugeam avioanele care atacau civili nevinovati aterizasem fix pe botul unui avion militar, ma duc la geamul si bat de doua trei ori in el: cioc coc domnule cu avion ma lasi sa intru inauntru sau te scot afara prin geam?
Bine am terminat sa ma joc cu avioanele hai sa vedem ce facem cu Bomba aia.
Back to top Go down
View user profile
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Feb 26, 2018 7:43 pm

Pilotul ramasese surprins cand vazu ca cineva ii bate in geam la altitudinea aceea. Att de surprins incat lesinase si pierduse controlul avionului.

In timp ce demonul se ocupa de avioane si de bomba, eu stateam in biserica alaturi de persoana care trebuia pazita.

Intre timp in Rai:

-Adu-mi agenda cu cazierul lui Maren. Spuse zeul suprem. O data ce ii fusese adusa agenda incepu sa o rasfoiasca.
-Hm, un cazier extrem de incarcat, dar totusi merita sa stergem ceva de pe aici. Provocari de scandal in localuri asta nu vom sterge deocamdata, ispitire a soferilor sa bea la volan asta nu vom sterge deocamdata ca cele mai multe au rezultat accidente cu victime, a da uite aici, a ispitit un hot sa fure de la un politician corupt, asta va fi stearsa. A si dincoace A ispitit copii sa sparga geamurile unor scoli lucruri marunte, vor fi sterse, si dincoace a ispitit cativa tineri sa faca galagie la miezul noptii sub balcoanele blocurilor unor batrani. Vor fi sterse si aceste lucruri marunte.
Apoi la un semn a lui, ceea ce hotarase zeul sa fie sters, se albira iar apoi scrisul se reordona. Si agenda se micsorase putin.

Back to top Go down
Shadow Cross
vampir
vampir

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Feb 26, 2018 7:54 pm

Hai sa cantam putina muzica. O chitara electrica apare deodata in mainile mele incepand sa cant putin in drum spre bomba. Facandu-i pe cei ce au ispasit pacate atit de grave incat sa ajunga in iad, sa le sangereze urechile si apoi sa moara.
Back to top Go down
View user profile
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Feb 26, 2018 8:14 pm

Desi era plictisitor si pustiu in biserica mai ales ca acum nu se mai tineau slujbe, profit de aceasta fiind singura cu persoana pe care o pazeam pentru a ma arata. Reusesc sa ma fac vizibila insa nu si de dimensiuni normale, ramanand deocamdata la dimensiunea potrivita pentru a sta pe umarul persoanei pazite.

Back to top Go down
Shadow Cross
vampir
vampir

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Feb 26, 2018 8:24 pm

O gata am ajuns dar mai vram sa mai ma distrez putin e nu conteaza hai sa vedem ce pot face aici. Hmm as putea sa nu nu ar fi bine hai sa incerc sa vad daca reusesc s-o dezamorsez. Dupa cateva minute reusesc cu succes sa dezamosez bomba si ma indrept spre Ingerasul ala rau.
Back to top Go down
View user profile
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Feb 26, 2018 8:40 pm

Cand stiam ca totul e in siguranta, iesim din biserica. Dupa ceva timp reusesc si sa capat dimensiuni umane. Apoi persoana pazita e sunata de parinti. Din discutie inteleg ca urma sa plece intr-o calatorie in Mexic. Abia astept sa vina demonul si cand veni ii spun:
-Vom merge in Mexic. Ador Mexicul abia astept sa gust Taco si sa merg la un concert de muzica latino, chiar daca va fi Duminica dimineata cand e slujba la biserica.

Back to top Go down
Shadow Cross
vampir
vampir

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Feb 26, 2018 8:56 pm

Hei mai asteptat icnora ce sa intmplat aici am exagerat putin nu deci mergem in Mexic ce Bine deja mam plictisit sa ma joc in orasul asta.

Back to top Go down
View user profile
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Feb 26, 2018 9:25 pm

-Nu stiu orasul, probabil in capitala Ciudad de Mexico. Ceea ce ma intereseeaza e ca vom calatori cu avionul privat deci am scapat de controale la aeroport si de platit bilete in cazul in care suntem vizibili. Nu va trebui sa ne ascundem. Poate doar aripile.

Back to top Go down
Shadow Cross
vampir
vampir

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Feb 26, 2018 9:31 pm

Da de ce sa-ti ascunzi aripile tale dragute eu mai zic uitate ce aripi am nu-s asa frumoase ca ale tale ingeras. Ale mele arata asa de urit in comparatie cu ale tale. Demonul de fapt vrea sa se dea mare fiindca avea aripi de Lord Demon chiar daca era doar un demon incepator.
Back to top Go down
View user profile
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Feb 26, 2018 9:39 pm

-In viziunea oamenilor par cam neutre. insa in vizunea ingerilor da poate ca par urate in comparatie cu ale ingerilor insa pentru cei din iad, iti spun ca ai cele mai frumoase aripi dintre toti demonii. Cat despre ascuns, ei bine nu vrem ca toti oamenii sa stie ca suntem inger si demon. Vrem sa parem oameni obisnuiti. Cel putin de asta am fost trimisi sa ne facem misiunea sub acoperire.

Back to top Go down
Shadow Cross
vampir
vampir

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Feb 26, 2018 9:45 pm

O da oameni nu trebue sa stie ce suntem defapt Dar totusi as prefera sa nuti ascunzi aripile alea dragute dar daca asta trebue sa faci ca oameni sa nusi dea seama ca esti inger atunce osa incerc sa ma obisnuesc fara sati vad apipile tale frumoase.

Back to top Go down
View user profile
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Feb 26, 2018 9:57 pm

-Ei bine, se pare ca nu știi chiar totul despre puterile tale de demon si cele ale mele de înger, așa cum te lauzi. Ascunderea aripilor nu înseamnă ca se retrag in interiorul trupului ca la zâne, cel puțin la noi la înger. Noi îngerii putem sa le ascundem vederii oamenilor fiindcă pot avea o culoare invizibila ochiului uman. Culorile sunt de fapt radiațiile luminii pe frecvente diferite. Când aripile noastre au o frecventa din afara spectrului ochiului uman ele devin invizibile. Totuși ochii demonilor sunt mult mai dezvoltați. Chiar daca oamenii nu vad aripile mele tu le poți vedea daca desigur nu le cresc prea mult frecventa.

Back to top Go down
Shadow Cross
vampir
vampir

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Feb 26, 2018 10:05 pm

Deci osa pot sati va aripile tale frumoase in continoare ce bine Credeam ca va trebui sa ma obisnuiesc cu tine fara aripile tale dragute e nu conteaza ce facem daca ne ataca un inger decazut Zeul ala a zis ca data vitoare nu ne mai ajuta si pe noi duar magia ne afecteaza si spre deosebire de voi ingeri care nu puteti folosi magie ei pot so foloseasca.

Back to top Go down
View user profile
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Feb 26, 2018 10:17 pm

-Da, de obicei îngerii nu au voie sa o știe si sa o folosească ca de putut ar putea orice înger care o învăța. Toți îngerii se nasc cu puteri magice. E ilogic ca doar îngerii întunecați sa aibă puteri magice din moment ce înger întunecat devii pe parcurs iar prima regula a magiei e ca Magia e un dar dobândit la naștere si nici o forță nu îți poate lua darul dobândit la naștere. Magia e o forță pe care nici Zeul Suprem nu are autoritate. Magia e libera in univers si nimeni n-are autoritate completa asupra ei. Desi unii pot bloca temporar magia altora, nu o pot bloca definitiv. Nici chiar zeul suprem.
De îndată ce am auzit aceasta prima regula a magiei mi-am dat seama ca am puteri magice si m-am pus sa învăț magia pe ascuns.

Back to top Go down
Shadow Cross
vampir
vampir

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Feb 26, 2018 10:33 pm

Deci voi nu aveti voie sa invatati magie dar puteti s-o folositi iar tu ai invatat magie pe ascuns dar nu cumva ai incalcat regulile voastre? Noua Demonilor nu ne e permis sa invatam magie de vindecare sau magie ce foloseste lumina doar magie de Foc, Fulger si magie Neagra alte magii sunt interzise sa le folosim sau sa la invatam.
Back to top Go down
View user profile
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Feb 26, 2018 10:49 pm

-Desigur am încălcat regulile dar știi vorba aia? Hotul neprins e negustor cinstit. Atata timp cat nu sunt prinsa, e totul bine. Iar Zeul Suprem se lauda ca vede si aude si știe tot. E valabil doar in cazul oamenilor. Îngerii nu sunt supravegheați. Doar daca din întâmplare m-ar prinde alt înger in flagrant si m-ar turna zeului atunci as avea probleme. La fel mai avem o regula ca singurele instrumente muzicale acceptate sunt harpa, pianul si trianglu. Dar eu am studiat pe ascuns si chitara. Ți-aș da multe exemple de reguli încălcate.
Si da cu magia am ajuns la un nivel mediu deci nu cred ca mw pot descurca cu cineva cu nivel mai mare.

Back to top Go down
Shadow Cross
vampir
vampir

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Feb 26, 2018 10:58 pm

Ma bucur ca tu esti cea cu care trebuie sa pazedc acest om daca-mi pica un inger care respecta regulile era plictisitor tu pe de alta parte Imi pari destul de interesanta fata de alti ingeri. Se pare ca am avut noroc ca am primit acelasi om ca tine.
Back to top Go down
View user profile
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Feb 26, 2018 11:16 pm

-Ma bucur ca ti se par interesanta si deloc plictisitoare. Stii sunt de acord sa te las sa ispitesti omul sa gaseasca alte ocupatii distractive Duminica dimineata decat mersul la biserica caci eu una nu imi prea place si mi se pare plictisitor sa survolez biserica. Am putea sa petrecem timpul in parcul de distractii de exemplu. Mai e o chestie care am invatat-o. Ca nu trebuie sa stai teapan langa om ci in preajma lui, atata timp cat nu iti iei ochii de pe el. Cum noi ingerii avem o vedere mai buna ca a oamenilor, putem de exemplu sa fim intr-un capat al parcului de distractii si omul nostru in celalalt, atata timp cat nu iese din raza vizuala. Faptul ca ingerul si demonul stau langa oameni e doar o conceptie a religiei. Sunt multe filme in care se prezinta ca ingerii si demonii au o oarecare libertate.

Back to top Go down
Shadow Cross
vampir
vampir

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Feb 26, 2018 11:26 pm

Tu alegi unde Luci nia spus sa te las pe tine sa ei decizile sincer nu Vreau sa mai ma Bata surioara mea din nou. Gandestete ca e ca si cum ai fi lovita de 30 de lovituri magice de fulger atit de Rea e cand se Enerveaza. Deci ce alegi tu aia facem
Back to top Go down
View user profile
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

PostSubject: Re: Inger si demon    Mon Feb 26, 2018 11:39 pm

Momentan trebuie sa urcam in avion si prima data cand ajungem in Mexic voi sugera sa ne oprim la fast food-ul din aeroport.
Vrand sa ii fac o farsa demonului ma apropii de avon si pun mana pe tabla avionului apoi ii spun demonului:
-Maren, se pare ca avionul asta e recent sfintit, s-ar putea sa ai putina senzatie de rau pe parcursul zborului.

Back to top Go down
Shadow Cross
vampir
vampir

PostSubject: Re: Inger si demon    Tue Feb 27, 2018 12:03 am

Iti bati joc de mine eu fata de alti demoni pot simti locurile si lucrurile sfintite dar buna incercare nu a fost asa de rau.

Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Inger si demon    

Back to top Go down

Inger si demon
Back to top 
Page 2 of 17Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next
 Similar topics
-
» Training a newbie demon (Tag: Prix, Zippy, Iblis)
» When the demon's away, the angels will play! [Tag: Zurg]
» Mars(Demon Dog)
» Kaigen "Ice Demon" Naito
» Dark Demon Slayer Magic (DONE)