Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!

WELCOME to JAPAN AND KOREA FORUM

HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 

O zana pe post de animalut de companie

Go down 
AuthorMessage
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 7080
Puncte Puncte : 22599
Reputatie Reputatie : 19
Varsta Varsta : 32
Localizare Localizare : Braila

PostSubject: O zana pe post de animalut de companie    Tue Feb 06, 2018 10:11 am

Era o zi de primavara. Sosise dimineata iar eu eram acasa la prietena mea. Eram micsorata si eram in colivia care in trecut apartinuse fostului ei papagal care fugise pe fereastra si nu a mai fost de gasit.
Fiind prietene, stia ca imi placea mult sa fiu tinuta pe post de animalut de companie iar eu stiam ca ei ii placea sa o fac pe pasarea cantatoare. I se parea mai interesant sa ma aiba pe mine pe post de pasare cantatoare caci eu spre deosebire de pasari, puteam canta orice melodie si o cantam cu versuri.
Seara ea inchidea colivia incuindu-ma inauntru si trebuia sa astept ca ea sa se trezeasca ca sa pot iesi din colivie si sa imi intind aripile zburand prin casa.
Asa cum era incuiata in colivie, acum sosise ora sa o trezesc findca venise dimineata asa ca incep sa cant o melodie de buna dimineata.
In timp ce cantam stateam pe micutul leagan din colivie si ma leganam.
Acum purtam o camasuta de noapte a unei papusi ce imi ajungea pana aproape de glezne.
Dupa ce prietena mea ar fi deschis colivia ar fi urmat sa ne facem rutina de dimineata: Spalat, mancare, imbracat de zi si machiaj. Eu urmand sa servesc micul dejun in colivie unde intr-un colt era asezata o masa pentru papusi si un scaunel pentru papusi in timp ce ea servea micul dejun la masa impreuna cu familia.
Eram nespus de fericita sa stiu ca prietena mea ma considera animalutul ei si totodata prietena ei.

Back to top Go down
View user profile http://rpghistoryw.forumgratuit.ro/forum Online

O zana pe post de animalut de companie
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» PYP! (Post Your Picture!)
» Post yourself!
» Remoor: A Post-Apocalyptic Pokemon RP
» A Post on the Notice Board
» Post Your Face~