Unstoppable Mind
Welcome to the forum! Join here!

WELCOME to JAPAN AND KOREA FORUM

HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 

Infiltrate la Consiliul Zanelor

Go down 
AuthorMessage
Alethia Spitz
Asistent
Asistent

Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 6726
Puncte Puncte : 21605
Reputatie Reputatie : 19
Varsta Varsta : 32
Localizare Localizare : Braila

PostSubject: Infiltrate la Consiliul Zanelor    Mon Feb 05, 2018 2:13 pm

Josephine:

Era o zi de primavara. Se anuntase Marele Consiliu al Zanelor care urma a avea loc in noaptea Echinoctiului de Primavara. Fusese inchiriat un restaurant la un han turistic din mijlocul unei paduri care de obicei era doar vara plin de turisti. Fireste proprietarul nu avea cum sa stie ca cele care vor veni vor fi zane el oricum era plecat in strainatate si dupa ce platisem in avans, toata casa era a noastra acum.
Singurul sau singura care avea sa fie era unul din fii proprietarului el avand o fata si un baiat.
Acum eram aproape pregatita pentru petrecere dupa ce imi facusem coafura, manichiura si pedichiura. Uitandu-m in oglinda parca totusi lipsea ceva la parul meu. O chemasem pe Selene si pe cele doua nepoate ale noastre Sanara si Katrina.
-Fetelor, voi trei se pare ca nu a-ti fost invitate la consiliu zanelor. Iar eu nu as merge singura si se pare ca imi cam lipseste ceva la noua coafura. Ce ziceti sa va strecor la consiliu?

Sanara:

-Suntem de acord spun eu.

-Si noi. Spusera sora mea Katrina si matusa Selene.

Sanara:

Matusa Josephine scoase din poseta 3 sticlute cu potiune de micsorare pe care ni le dadu sa le bem. Dupa ce ne micsoram ne duse pe noptiera in fata oglinzii si o lua in primul rand pe matusa Selene si o prinse in parul sau ca o agrafa apoi incepu sa fredoneze un cantec in timp ce isi pregatea parul si ma lua pe mine sa ma prinda si pe mine in parul sau ca o agrafa.
In acest timp se auzi niste ciocanituri la usa.

-Intra! E deschis strigase matusa Josephine in timp ce continua apoi sa fredoneze una din melodiile ei preferate si fiind atenta la oglinda sa ma prinda pe mine in parul ei. Sora mea Katrina se uita atenta in sus la matusa Josephine asteptandu-si si ea randul si se intoarse cu privirea spre usa sa vada cine intrase.

Back to top Go down
View user profile http://rpghistoryw.forumgratuit.ro/forum Online

Infiltrate la Consiliul Zanelor
Back to top 
Page 1 of 1